Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
21. sep 2008

ahojte!
anula: ja som merala malemu teplotu asi len 2-krat.

danulik: to nemyslis vazne s tymi ockovania v prvych 12. tyzdnoch. ved bude dopichany ako slak.

katuska.
21. sep 2008

lalu - ked som citala, ze vylejes.. az mi hrdlo stiahlo 😔 uz dva dni si citam o laktacnej krize.. mam preco, dovalila sa na mna a dufam, ze si s nou poradim. uz som myslela, ze koncim s kojenim, ale precitala som si temu o LK tu na MK a dost ma to povzbudilo, tak sa idem este snazit.. 😔

lezim na posteli, malicky marek pri mne a zlato si prdka v spanku 😵 konecne. uz dva dni ho bolelo brusko kazdu chvilu a mal problem sa aj vykakat..

inak, uz dostava UM viacej ako MM, ale este sa posnazim zabojovat

bibianna
21. sep 2008

Ahojte, tiež som spokojná z odsávačkou na soplíky na vysávač.
Ja som dnes na jedno odsatie odsala mliečka len 20.ml z oboch.Žalostne málo.
Glia, je mi ľút, že ste chorí, aj na mňa čosi lezie, dúfam že mi Maťko neochorie.
Teraz mi spinká v náručí pri počítači. Veľmi rád tu je pri mne. Pustím mu obľúbené pesničky na you-tube a je spokojný a zaspinká.

jamaica77
21. sep 2008

Katuska - to je mi luto ze as tak trapis s tou laktacnou krizou - ja som tiez stracala mlieko asi pred 2 tyzdnami ked sme mali v rodine nejake problemy a bola som poriadne vystresovana, ale vydrzala som to, snazila sa na to nemysliet, snazila som sa byt happy a preslo to, teraz mam mliecka dost uz aj poobede 😵

akurat som manzela poslala do supermarketu aj s Alexou - iseil snou prvykrat sam niekam, tak tu len trpne ze kedy mi zazvoni telefon ze mala reve a nevie sa utisit, sice sa to este nikdy mi nestalo, lebo v aute rada sedi v sedacke a aj v obchodoch je ok so mnou, tak dufam ze je dobrucka aj pre daddyho 😅

katinka0000
21. sep 2008

katuska: drzim palceky, aby ste to prekonali. ak nie, tak si z toho nic nerob. aj UM je pre babatko dobre. ja si mliecko len odsavam a malinkemu ho davam papat z flase. zo zaciatku som nemala mliecko skoro vobec a strasne som sa kvoli tomu stresovala. ked som sa prestala kvoli tomu stresovat, mliecko sa zazracne objavilo.

jancia
21. sep 2008

baby ja ked vas tu tak citam tak ma takmer chyta depka... ja vobec neviem kolko moj maly vypije... ale hlavne ze je potom spokojny... ja som pouzila odsavacku asi len 2x aj to v nemocke, tusim raz doma aj to som skoro nic nevytiahla 😖
a teplotu som mu este nemerala... hmmm je dovod ked je babo ok? 😨

katinka a ty preco odsavas a davas pit z flasky a nie z ceciku?

bibianna
21. sep 2008

janka, ja som tiež ešte nemerala teplotu keď nie je dôvod.

jancia
21. sep 2008

bibi dik 😉

jankamanikova
21. sep 2008

Ahojte!
Katinka - obdivujem Ta, ako to zvladas s tym odsavanim. A nemysli si, ze nekojis. Kojis, len inym sposobom. Si uzasna!

Katuska - ja mam za sebou dve laktacne krizy. Prikladala som Jakubka kazdu hodinu, den a noc. Po tyzdni sa to upravilo. Skus maleho castejsie prikladat. Pozor na flasu, lebo babetko si rychlo na flasu moze zvyknut a nebude chciet sat z prsnika. V kazdom pripade sa netrap a nic si nevycitaj. Drzte sa!

Boli sme na zralokov. Deti nadsene, dokonca aj Jakubko sa potesil. Uzasny zazitok, nieco take som este nevidela. Nechcelo sa nam ich domov ...

tunylyk
21. sep 2008

ahojte maminy 😉 prečitala som si vas,vidim,že sopliky a kýchanie neobisli ani vas 😠 aj my sme bojovali,odsavali ale našťastie malemu to na apetite neubralo 😀 už sme konečne porazili 4kg huraaa lekarka nas pochvalila a konečne už nemusim zahynať rukavky na najmensich kosielkach a už sme aj nejake vyradili 😉 aj podla tohto vidim ako rastieme a vytesujem sa 🙂 zajtra ma čaka kontrola u gynekologa,tak dufam,že to maly tu chvilu z dedom vydrží 😀 inak som nahnevana na system na ortopedii v Gelnici vrrrr až by som hrýzla,robia po,str a pia a v piatok si vypíšu volno... Zajtra idem ja,v stredu robí lekár dospelých a v piatok no dufam,že tam budu.Ozaj mali vasi drobci nejaku reakciu po očkovani z porodnice?V piatok som kupala maleho a ma tam navretu taku červenu hrčku,doteraz tam nemal nic,tak neviem...

tunylyk
21. sep 2008

a ešte čosi ma napadlo 😉 na dupku davam malemu bepanthen je suprovy a poradil si aj prasklinkou na prsniku,sestra ma chvalila do nebies,ked som jej ho poradila,vyskusala aj nemozne a toto zabralo 😉 a maly nemal ešte ani raz cervenu dupku tak ťukťuk nech tak ostane 🙂

aktak
autor
22. sep 2008

Adelka ma sopliky a kycha, ale sa mi nezda ze s tym treba ist k lekarke hned, co myslite? davam jej detsky nasivin 😔

jancia
22. sep 2008

tuny praveze ta ranka po ockovani ma reagovat, dokonca zahnisat alebo co a to je vraj dobre lebo ockovanie bolo uspesne 😉 takze neboj nic a nechaj to tak, nema sa s tym nic robit, ono sa to same ma zahojit.

anape
22. sep 2008

ahojte maminky 🙂 ,
my mame tiez sopliky, mala to chytila odomna, kedze ja som bola veeelmi nachladena,ale uz je ovela lepsie

tunylyk neboj, je to normalna reakcia. ja som sa tiez zlakla ked sa to objavilo malemu,no doktorka ma ukludnila,ze to je normalka. teraz pri malej zatial nemame reakciu,tak hadam to ockovanie bolo uspesne

prajem vam a babatkam krasny den 🙂

lalunna
22. sep 2008

adiku, mam uz plny mrazak 😀 a dalsi kupovat koli mliecku nebudeme 😅

katinka, bojujes a to je parada, neboj ty to zvladnes, uz si zvladla ine veci 😉

anula
22. sep 2008

Ahojte,
Lalu, preco to mlicko nedas do mraznicky na horsie casy? Tu nam povedali, ze mozme skladovat 6 mesiacov.Clovek nikdy nevie, ci uz o tyzden bude mat este mliecko.

Danulik, ano, aj manzel skusa po slovensky 😀

kuratenko11
22. sep 2008

Ahojte maminy,my tiez patrime k vam,maly sa narodil 25.8. a vola sa Simonko.Citam vas uz asi 3 mesiace ale nejako neprispievam.Mam jeden problem,maly ma uz asi tyzden vyrazky na tvaricke,drobucke, cervene,lekarka mi na to odporucila len repik.Nemate s tym niektora skusenosti?Mam pocit,ze mu to sice zabera,ale velmi pomaly a s licok sa mu to presunulo na celo.
A k tomu ockovaniu,nas ockovali minuly tyzden v piatok a nema zatial ziadnu reakciu,vadi to?

anula
22. sep 2008

Katuska, drzim palce, nech z tej krizy cim skor vylezies.

Jancia, ani ja neviem, kolko Klara vypije. Ked vypije menej, vyziada si castejsie. Pokialn prospieva a je spokojna, nezatazujem sa tym.
Tunylyk, bepanthen je ozaj super, nam velmi pomohol na tvaricku. Konecne Klra vyzera ako babatko a nie ako velka vyrazka.

Aha, Lalu, az teraz som prisla na tuto stranku. Tak zasobuj mraznicky v rodine 😀 😀

tunylyk
22. sep 2008

potešili ste ma,že je to ok,ta reakcia 🙂 dakujem 🙂

anula
22. sep 2008

Vie niekto ako sa dari Lumah? Isto nestiha sem prist.

danulik
22. sep 2008

kati - v papieroch od doktorky mame zase napisane, ze:
v 3. - 4. mesiaci ockovanie infanrix hexa (zaskrt, tetanus, cierny kasel, zltacka typu B, detska obrna, hemofilus typu B)
v 5. - 6. mesiaci a v 9. - 10. mesiaci preockovanie infanrix hexa

anula - to musi byt zlate, ale nech ju nenauci hluposti 😀

zajtra mame poradnu a ideme aj na sono klbikov..

tunylyk
22. sep 2008

anula včera som akurat na nu myslela 😉 tiež ma napadlo,že toho času velmi asi nemá.Ja mám drobca nakrmeneho,spi uprostred postele,ruky vytiahnute nad hlavou 😉 len nech vydrží,kým od lekara pridem,bo neviem,aku cicu mu dedo da 😀

aktak
autor
22. sep 2008

kuratenko my to mame tiez tie vyrazocky, deticky to mavaju takze zatial to neriesim, repik som este neskusala, skor moje mliecko skusim a uvidime, malo by to prejst same

boli sme na UTZ obliciek kvoli tej dilatacii co mala Adelka po porode, je to vraj v poriadku same sa to upravilo ale este pre istotu mame ist na kontrolu za 4 mesiace tak dufam ze to bude naposledy
doktorka mi povedala ze ma malicka vela vetrikov, aj v noci sa mi zdalo lebo nepokojne spala a krcila sa, vcera som jedla fazulu ja blba ☹

ATB kvapky do ocka nam asi zabrali, karpinky sa uz nerobia a slzenie je minimalne tak dufam ze sme zavodou

anula
22. sep 2008

Kuratenko, my sme mali hrozne vyrazky, az do hnisava a hojilo sa to hnusnymi chrastami. Potierala som ich alkoholom a potom na to ten Bepanthene. A uz je dobre, len v hlavicke mame suche chrasty, chronty, ma to na skoro celej hlavicke. To natieram olivovym olejom a vycesavam kefkou.
Ma niekto inu skusenost?

aktak
autor
22. sep 2008

kde sa da ten bepanten kupit? asi je dobre ho mat doma ked je taky dobry

tunylyk
22. sep 2008

aktak ja som kupila v lekarni,mamina mi tam robi,tak som pytala,nech objednaju 😉 ale myslim,že by mali mať aj v iných,stoji okolo 170Sk.Kontrola u gynekologa dopadla na výbornú a vôbec ma to nebolelo 😉 ta som rada

kuratenko11
22. sep 2008

Baby,dakujem vam,hned idem kupit ten bepanthene,tak uvidim.Aj my mame ATB do oci,lebo sme cely karpavy,v stredu idem na kontrolu tak dufam,ze mu nebudu musiet prepichovat tie kanaliky ☹ uz je to lepsie ale stale sme karpavy

adrina
22. sep 2008

ahoj babenky...som sa pár dní neozvala,ale nebolo času...v sobotu sme sa vychystali do rakúska,ale z BB sme sa vrátili späť, lebo som tak začala krvacať,že som celá pretiekla..až suknňa bola celá červená..no mať slabšiu povahu,tak asi odpadnem na WC..pánačku,prvá mrcha a takto mi dala zabrať....hrúza....tak sme sa pekne vrátili domov,a ja som trpla,či neskončím v nemocke..ale našťastie sa to zlepšilo...a v nedelu som duša nepokojná išla do KE na nákupy...ale vyplatilo sa...obišla som najlepšie..xixi
Damianko sa drží perfektne,do poradne ideme až teraz v stredu...včera večer ho po dlhej dobe bolelo bruško..po masírovaní a cvičení mu poľavilo a keďže bol s holou dupkou,tak ma nádherne okakal a ocikal..ale neva,hlavne že jemu bolo lepšie... 😀 😀 😀
starší chaloši sú obaja nachcípaný,takže okrem ocina sme všetci doma...
od zajtra mám dohodnuté fitness..aby som sa konečne dala do normálu..xixi...asi tam odpadnem,bo som jak lemra lemravá 😀 😀 😀

katinka0000
22. sep 2008

janci: moj malinky mi to vobec nevedel vytiahnut. on si dvakrat vytiahol mliecko, potom dudlal a zaspal. takto to islo aj hodinu a stale bol hladny. nakoniec som mu musela dat umele mliecko. tak som si zacala sama odsavat a davat mu z flase. zo zaciatku to bolo tazke, vytiahla som si len 30-40 ml. teraz mam tolko mliecka, ze mu umele uz davat nemusim. takze som rada, ze to aspon takto nakoniec dopadlo. je to ale dost narocne. kazde 3 hodinky si musim odsavat. na druhej strane je to ale aj super, lebo do krmenia sa zapoji cela rodinka. 😀

anula
22. sep 2008

Kuratenko i Aktak, pytajte Bepanthen plus, lepsie sa roztiera. Existuje aj sprej. Pouziva sa aj na popaleniny I az II. stupna, na drobne poranenia a pod.
Katinka a neskusala si prejst spat na prsnik? Mne to Klara robila v nemocke, museli sme doplnat flasou, stravili sme kojenim dokonca az 3 hodiny, ale po dobrych radach nasej PA sme sa nakoniec naucili papat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre