Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
6. aug 2009

jancia - neboj, lili tiez vazi len nieco vyse 8 kg a vobec nevyzera byt podvyzivena 😀
a odkaz manzelovi, nech si najde lepsiu vyhovorku ako futbal 😅

aktak - dobra otazka, aj ja si rada necham poradit 🙂

angeli - fuuha, tak to ti nezavidim 😖 a asi ani neporadim 😒

angelina22
6. aug 2009

tak ja pomaly idem,,,dufam, ze to prezijem,,,,pozdravujem vas vsetky,,a drzte sa,,, ozaj to iba hribikana a tunylik cakaju???? zatial nikto novy??ja som mysela ze uz cakam ale nastastie dosli tie hrozostrasne kramy....tak pa a pekny den.....

tamita
6. aug 2009

Angeli ahoj,ako v Irsku?nemrznete tam? Ja som mala Ms už asi 5x a stále úvod veľmi silný.Normálne používam prvé 2 dni tie inkontinenčné plienky pre dospelých,to mi ešte dala pred rokom moja sestra-zdrav.sestra,že na plod.vodu... 😀
Teraz som sa rozhodla,že si idem dať Mirenu,tá vraj obmedzuje krvácanie.

Lalu - Patrik - šikovné chlápätko,vlastne riadna chlapina 😕,to hádam z tých zdravých všelijakých semiačok a hrozienok tak rastie 😅 a musím povedať,že aj riadny fešák 😉
Aj ja sa čudujem,kolko sa do tej našej blšky pomestí,ale neprejedá sa,ona si tak z chuti papká a zrazu-ked má dosť,rázne odsotí lyžicu,alebo fľašu a koniec !
Máme okolo 9,5kg,presne kolko zistíme o 2-3 týždne na ročnej prehliadke.

A ozaj -novinka 😵 😵 😵 Od dnes už oficiálne chodíme !!! 😀
Asi týždeň už robila tak 4-5 samostatných krôčikov od nábytku k nábytku,ale dnes sa rozhodla,že do toho ide naplno 😅
Najviac sa mi ráta,ako sa vie napr. zo sedu na zemi sama postaviť bez chytenia sa čohokolvek,potom zastabilizuje postoj a podme.....
Veru sme už dnes rýchlo museli objednávať hríbikovské sandálky,najviac ju to láka do terénu.
Ozaj,aké máte číslo topánočiek?Mna to celkom prekvapilo,že nám treba už 20-ky.Včera som u Batu kúpila 19 a dnes ich idem vrátiť,lebo sú len-len,bez rezervy...

slaviq81
6. aug 2009

Tami, my sme koncom júna kupovali topánočky 21-ky. 19-ky bez šance, 20-ky jej boli akurát, ale chceli sme aby jej vydržali do konca leta a + rezerva, tak 21-ky 😅

hribikana
6. aug 2009

dobry vecer,
dnes sa mi podarilo stretnut s kape a samulkom 🙂 aky je zlaty a kolko sa on narozprava 🙂 raz bude iste nejaky hovorca 🙂
a Kape je chudunka akoby ani nikdy nerodila 🙂
bude urcite aj foto, kape mala sesternicu fotografku a ta dokumentovala kazdy krocik 😉

tami - manzel poslal topanky az dnes ... dosta za to cez skype po nose ☹ a ja som myslela, ze ich do piatku budete mat, aby ste cez vikend mohli zdolavat tereny

tamita
6. aug 2009

Hríbik-to nie že "až dnes",ale "už dnes"-veď to ho za mňa pochváľ 😉

Samko je veru malý zlatý expert a zdá sa,že bude riadne"na baby" 😉 😉 Jednu chytá za ruku,druhú zblbne rečami...no neviem-neviem-rodičia,po kom to díte je??
Sláviq-tak si ma ukludnila,ja len,že či nebudeme mať nožičky ako lodičky... 😅

danulik
7. aug 2009

dobre ranko,
nase zlatko nas dnes zobudilo uz o 6.45, este som sa ju pokusala uspat, ale nepodarilo sa, tak sme hore 🙂

dnes ideme do zoo (do bojinic) aj s tami a leuskou 🙂 🙂 🙂

slaviq81
7. aug 2009

Aj my chceme ísť do Zoo 😅 Keď bude v nedeľu pekne, tak pôjdeme pozrieť toho orangutana Moma, čo tu včera doviezli 😀
Tami, no mne sa zdá, že Lara má dosť veľkú nohu 😝 Asi po tatkovi 😀

jamaica77
7. aug 2009

Joooj danulik,ja by som prijala dnesne vstavanie o 6.45h 😅 alexa sa rozhodla vstat o 6.10h ,toby nic nebolo lenze ja som s vnoci zobudila o 2.15h a nespala som do 4.30h ,takze som ako matoha 😨 Inac ranne vstavanie mi nerobi problem,ja rada skoro rano vstavam 😉
Alexa chce vkuse len vonku chodit, cely den len beha ku prednym alebo zadnym dveram a vrieska aby som ich otvorial ze sa ide vonku (trieska na nich)..... 😀

jamaica77
7. aug 2009

Aktak- wow, 10zubov?tak to je Adelka asi na prvom mieste v augustovkach....na jede rocik to je dost 😅 a tie hnacky pritom....chudatko,dufamze sa razdva prerezu dalsie....

Dneska a mi zda ze bolo augustovciatko narodene len neviem ktore....zajtra 8ho si pamatam zebola svaciarska Clarka,ze? 🙂

slaviq81
7. aug 2009

Kočky začínate víkendovať? 😅

Jamai, darčeky už máte všetky rozbalené? Ste mali čo robiť, hm? 😀 😝

My sme šli včera objednať tortu, ale do pondelka majú dovolenku 😝 Keď sme sa vracali domov, tak začalo liať ako z krhly. Nohy na plecia a utekali sme... 😀 😀 😀 Zmokli sme do nitky. Najlepšia bola Lara, najprv pozerala čo sa to deje a potom otvárala ústa ako ryba a chytala dažďové kvapky 😀 😀 😀
A odkedy chodí, tak mám problém ju okúpať. Nebude vo vani sedieť ani za svet, tak postojačky sa len sprchujeme 😝

jamaica77
7. aug 2009

Slaviq- to musela byt Lara podarena ked chytala dazdove kvapky... lepsie to bude v zime,chytat snehove vlocky 😀
Darceky boli rozbalene na druhy den....alexa nemala velky zaujem..tak som ich rozbalovala ja 😉 a mne to islo sikovne 😀 raz-dva,par veci je povracanych spet do obchodov...par veci v pivici v krabici odlozee na neskor...a par veci ostalo na hranie....ale vyprazdnila som par kosickov hraciek....hlavne take babetkovske ako hrkalkoviny a take co uz nejavila zaujem o to(uz neboli pre jej vek)....takze miesta sa urobilo dost. 🙂

jancia
7. aug 2009

Caute baby nikto tu nie je? Ale citam na FB ze tusim ste vsetky dnes na disko vsak Danulik a Iwuska 😎 😉

jancia
7. aug 2009

Baby tak idem Vam daco napisat, maly uz spi, chudatko mal teplotu dnes z toho ockovania, muzik este na treningu a ja cpem do seba co vidim 😝 .

slaviq esteze si pripomenula tortu 😅 my budeme potrebovat hned 2 lebo oslava bude aj muzova 30ka, aj Tomiho rocik - pre rodinu - chystame na 29.8., zajtra bude na byte party k 30ke pre kamosov tak uz od vcera chystam pohostenie a tak... a bude aj mojitko mnam mnam, ja samozrejme bez rumu ale aj tak dobreee 😵

aktak
autor
7. aug 2009

plis poradte, mam zapalene hrdlo (nie angina), strasne ma boli pri prehltani, doktor mi dal Bioparox, ale bojim sa ze som malu nakazila (maly berie ATB tak jeho asi nie), ved ju krmim aj vsetko proste a hlavne stale sa chce so nou bozkavat 😵 keby som videla ze ju boli hrdielko co jej mozem dat? ci ona by uz musela normalne antibiotika brat? lebo je to strasna bolest to vidim na sebe, nemam teplotu ani nic, ale radsej ani nerozpravam ako ma to boli a ona chuda by len plakala asi 😖

stankaji
8. aug 2009

Ahojte baby,
zase trochu ponocujem 🙂 , lebo som zehlila, zasivala a robila si nechtiky, lebo zajtra mame tu oslavu - nasa Martinka mala vcera 1 rocik a dnes zaroven ju ideme krstit - jednou ranou dve muchy, tak som sa rozhodla, ze tuto dvojnasobnu oslavu urobime riadne v restauracii, vsak nas bude 17.
... tak drzte palce, aby nam to vyslo, aby vydrzala v kostole (aby nehadzala topanocky po p. fararovi, ako nas starsi syn, ktoreho sme tiez krstili az v dvoch rokoch a on tam rozj´hadzoval topanocky, tak sa zato smejem)

..zajtra napisem ako sme to zvladli, tak papa vsetkym deturencom

danulik
8. aug 2009

jancia - ty bonzacka 😀 😀 😀 uz som doma, idem si rozcesat a vysusit vlasy a pojdem spat 🙂

dnes sme boli v tej zoo, bolo super, leuska uz krasne chodi a lili sa ju snazila napodobnovat, zlate boli 😵 mame aj foto, zajtra pridam 😉

katinka a stanka - prajem vasim detickam vsetko najlepsie k narodeninam!!
zajtra - vlastne uz dnes - mame tiez nejakych oslavencov, ale musim pozriet tabulku, lebo uz si nepamatam..

dobru noc 😵

hribikana
8. aug 2009

dobre ranko 🙂
Martinke prajeme vsetko najlepsie k jej 1. rociku a drzime palceky, aby to v kostoliku vydrzala.
danulik - ty ale toho stihas, zoo, diska... a kto vie co este 😉
aktak - my sme niecim takym tento presli, ale aj s teplotami a prerezanym zubkom naraz a malej pomohol nurofen, ja som to musela rozchodit bez vsetkeho

nika.r
8. aug 2009

ahojte 🙂

aktak, ja som niečo ako Ty teraz mala, keď som končila školu v máji. Malý to odo mňa vôbec nechytil, ale mne to prešlo na priedušky, brala som len Hedelix. Trvalo to celé asi tri týždne. Začalo to hrdlom a potom sa pridal kašeľ, ale nechcem strašiť. ja som sa vlastne nijako extra neliečila, nechcela som od Dr. ATB, keďže kojím. Veľa horúceho čaju som pila - mätový, prieduškový, cibuľa s medom a akurát ten Hedelix. Ale snažila som sa, aby Tomi neprišiel veľmi do kontaktu s mojimi slinami, nedýchala som naňho veľmi, aj keď to sa nedalo na 100%. Ale prežil to všetko bez akejkoľvek ujmy. Prajem, aby ani Adelka ani Adamko to nechytili a nech sa Ty dáš rýchlo dokopy,aby ste si ešte užili krásne leto.

hribi, my by sme tiež vzali topánočky od vás 😵 Keď som došla k objednávaniu tých liliputi, zarazilo ma, že majú len dve veľkosti s obrovským rozpätím, takže som zapochybovala, či je to až také dobré, keď v tom dieťaťu bude nôžka lietať. Aj mne by sa zle chodilo v topánkach, ktoré nie sú presne na moju nohu, nieto ešte dieťa, ktoré sa len učí.

danulik, no Ty si číslo 😵

všetkým oslávencom prajeme len to naj naj.

lalunna
8. aug 2009

som len na skok, trosku som este aktualizovala fotky z dovci
aaaaaaaa pripravujeme zajtrajsiu oslavu patuchovych prvych narodenin 😵 😵
ale vecer este zbehneme na jazero sa okupat

danulik a mala to bez teba ako v noci zvladla? ja by som tiez uz niekam sla ale bojim sa opustit maleho... muz by ho nevedel skludnit, jemu pomaha len prsnik v noci...

slaviq81
8. aug 2009

Veru, aj ja by som sa šla niekam zabaviť. Ale nie som si istá či by som sa bavila, to by som skôr myslela na Laru a v hlave 1000 otázok 😀 😀

jamaica77
8. aug 2009

Vsetko najlepsie k 1.rocku - Martinke, Patrikovi, Klarke a viac si nepamatam 😀
DAnulik ta ty to dobre vsetko stihas, este aj diskoska? 😕

slaviq81
8. aug 2009

Lalu, krásne fotečky 😉

danulik
8. aug 2009

baby, to ma sestra vytiahla a mozem povedat (ale pssst), ze som sa velmi nebavila, aj ked som sa tak tvarila 😉 manzel povedal, ze to nejako zvladne, ale aj tak som na nich cely cas myslela.. lili sa teraz v noci casto budi (ved viete..), tak som sa fakt bala, co bude, ale raz to muselo prist 😅 stale som muzovi smskovala a kontrolovala, ci je vsetko ok, uz som mu asi liezla na nervy 😀
lili sa vraj zobudila iba raz, spravil jej nutrilon, ten nechcela, tak jej dal lucku, tu vypila a potom si ju zobral do postele a nejako ju uspal.. sranda, lebo ked som ja doma, tak to nehrozi 😀
takze to nakoniec dopadlo celkom dobre, ale tak skoro ma zase von nik nedostane 😀

aj ja prajem oslavencom vsetko NAJ!! 😵

lalu - super foto 🙂

hribikana
8. aug 2009

pekny vecer prajem
a taktiez vsetko najlepsie k 1. rociku vsetkym oslavencom
Nasa Nina dnes mala svoju prvu zivanku - masko a zeleninku ugrilovane v alobale - 😝 olizovala sa az za usami 😀
a pridala som aj foto z uz skoro zabudnutej dovolenky 🙂
lalu - krasne foto a Patko je neskutocny fesak, ta fotka, kde mate uplne rovnake ocije neskutocna

katinka0000
8. aug 2009

ahojte!

dakujeme za gratulacie. dneska sme mali doma velku party. vsetko prebehlo podla ocakavani. v najblizsej dobe dam aj nejake foto. nico bol hotovy zo vsetkych darcekov. deti sa aj kupali, takze o program mali postarane. vcera sme boli na duchonke na festivale. bolo fajn. akurat sme zastihli desmod a zuzku smatanovu.

ozaj chcela som sa spytat. je to trochu blba otazka, ale skusim. aku stolicu maju vasi drobcovia? riedku ci hustu? lebo nas nico ako kedy. ked poje vela ovocia a zeleniny, tak ma taku riedku a neviem, ci je to o.k.

a este ma trapi, ze on sa vobec nechce sam staviat na nohy. zacne zo sedu vykrikovat, aby ho niekto zdvihol a ked ho nezdvihneme, tak spusti taky plac ako o zivot. a aj tak ho nakoniec niekto zdvihne. uz prejde aj par krokov sam, ale postavit sa nevie. ☹ co mam robit???

aj my prajeme ostatnym detickam vsetko naj k 1. rociku. 🙂 😉 😀

kikinela
9. aug 2009

Ahojte maminky a deturence a oslavenci!!!!my sme na vychode u mojej maminy ,uživame si to tu ako nikde maly mi beha cely den po dvore (doma to nema umožnene kedže rekonštrujeme dom),všetci ho tu čičikaju doma sa z toho zblaznim ked s nim budem sama 😅 ,pomaličky den čo den lepšie chodime prejdeme cez celu izbu a dvihne sa bez pomoci hocikde,ked sme odchadzali tak mal 11 kg tak som zvedava kolko budeme mat v poradni na 1 rok 😀 ,mame 7 zubkov ,ôsmy nejako nechce ist von,ale je zlatučky na každeho sa smeje,a ten vzduch mu prospieva spinka celu noc a do obedu a poobee spi po 3 hodinky som z toho normalne šokovana ,aj doma spi ale nie tolko 😉 a každy den kaka 😅 čo doma raz za 3 dni 😉 soom rada že mu to robi dobre ,no a ja s kamoškou sme si dali jeden večer do nosa,maleho stražil brat(ale ani raz nezaplakal )a jej deti tiež spali(ma o 3 tyždne mladšieho ako je OLiver a 3,5 ročne dievčatko) a ešte sa chystame aj niekde von takže asi tolko budem končit idem varit sviečkovu na smotane 🙂
a včetkym oslavencom gratulujeme hlavne zdravičkaaaaaaaaaaa 😒 majte sa posielame pusinky

vejinka
9. aug 2009

aj my sa pripajame ku gratulantom...vela zdravicka prajeme a vela kilometrov bez odreniniek 😉

katinka to ze sa nepostavi nieje koniec sveta..moj ERik sa sice zo sedu postavi ale sam neurobi ani krocik ba co viac nelozi a nestvornozkuje..ale chodil by za ruky aj cely den...27.8 ideme do poradne a veru bojim sa aby nas niekde neposlala ze je pozadu 😔 kakame kedy ako presme ako tvoj nico a my sa vacsinu dna kojime..stale je to kazdu hodinu aj vo dne aj v noci ziadna zmena..ale aspom sme zdravi to je zaklad . a ozaj este sa sami neposadime..proste snazi sa ocervenie ako rak ale chyba mu apr centimetrov na posadenie sa...no a ved co xcem ..nedavno sa len zacal otacat z chrbatika na brusko..my sme hrozne lenivy a mame cez 12 kil urcite ..no ale tym ho nexcem ospravedlnovat proste je lenivec a pohodlny...vsetko co xce dostane..ale nie odomna ale od svokrovcov ti by mu zniesli aj modre z neba ale nepozeraju na to ze ho vlastne brzia v rozbehu ..len na rukach ho vlacia ako take maca...uz neviem ako im vysvetlit ze ma trenovat na nozickach a nie na rukach a samozrejme moje dieta ich aj patricne vyuziva..len co vidi babku alebo dedka je ako z divych vajec a len na ruky sa pyta...ale pri mne si to nedovoli ani pri tatovi 😖

kuratenko11
9. aug 2009

Ahojte maminy
aj my sa pripajame ku gratulacii hlavne vela toho zdravicka a vsetko naj.
Katinka neboj,nas maly beha sam od 10 a pol mesiaca,ale tiez sa este nevie sam postavit,este na to neprisiel,ze ako.Aj ked sem tam sa mu podarilo zdvihnut ritku,ale potom si sadol,stavia sa tak,ze pristvornozkuje k niecomu coho sa chyti a sup na nohy.Takze nemyslim si ze je to nieco vazne.
K tomu zapalu hrdla,ja som mala tiez a nedostal to odo mna,brala som homeopatika myslim ze to bol homeovox.Ale teraz maly chytil sam zapal hrdla a aj teploty a to sme museli brat ant.Ale uz je ok.
Baby ked davate UM ako casto?Viem ze uz ste to pisali,ale neviem to najst ☹ Ja uz chcem pomalicky prejst s MM na UM,MM davam len ked ideme spinkat a hlavne v noci,chcem aby si zvykol aj na inu chut mlieka.Skusila som mu dat miesto kase na veceru a na prvy sup stiahol 80ml,ale aj tak ceco 😉 muselo byt pri zaspavani.Rozmyslam,ze mu budem davat na ranajky,obed,veceru samozrejme po hlavnom jedle a neskor uvidime ci ma vecer bude este chiet 😉 aj ked je mi to z jednej strany luto,ale nechcem dopadnut jak kamoska,vsade kde sa s malym pohla pytal ceco a ked to vyvrcholilo,tak dala maleho na odvykacku na tyzden k babke,samozrejme bol s tatinom tak to zvladol bravurne.Mate nejake typy ako na to?

katinka0000
9. aug 2009

vejinka: to iste aj moj nico. tiez nelozi, ani nestvornozkuje.
nicolas sa sam posadi, ale postavit sa nechce ani za svet. a posadi sa len vtedy, kedy chce. ked nechce, tak pisti o stosest.

kuratenko: a simonko chodi sam? ci s tvojou pomocou? nas nico prejde uz aj par krocikov sam. mozno takych 2-3. a za jednu ruku chodi ako raketa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre