Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
9. sep 2009

ahojte babulky!

idem kuk do temy stretnutie. ja som myslela, ze to uz nebude. ani som v to nedufala.

dneska sme boli po 3-tyzdn. pauze na plavani. nico uz tretiu noc poriadne nespinkal. budil sa priemerne kazdych 20 minut. chudatko, rano v bazene sa mu stale otvarali ustocka. a tak to aj vyzeralo. nic sa mu nechcelo. dufam, ze dnes to uz bude lepsie.

iwuskaaa
9. sep 2009

Dani, už mi poslala aj zlatá Tessie IP s informáciami o stretku. Hneď som to povedala manželovi a on mi povedal, že ísť nemôže, že z práce sa mu nedá, teda má pohotovosť - službu a musí byť nonstop na telefóne a ak niečo bude, tak aj prítomný v práci 😖 . Ja sa na to sama s malým nedám, jednak cesta a jednak celý pobyt s malým, neviem ako by som to zvládla, aj keď malý je dobrý 🙂 . Veľmi ma to mrzí, v dobrom Vám závidím a verím, že týmto stretkom všetko začína a budú pokračovať 🙂 a budeme mať možnosť sa stretnúť ešte niekedy 😵

Boli sme v poradni, Dávid samozrejme ako pavián 😀 ...ešte sa ho ani nedotkli a už kričal 😠 . Váži 9650 g, takže povinnosť splnil - 3 nás. pôrodnej váhy 🙂 nabral 😵 .

danulik
9. sep 2009

iwus - chapem 😉 a tiez dufam, ze to nie je posledne stretko 🙂 ale ty byvas blizko BB, tak sa niekedy pridaj aspon na nase lokalne 🙂
inac, lili tiez vresti u dr. ako pavian, zacne hned ako ju zbada 🙄 😅

kati - a co - dalsie zubky??

katinka0000
9. sep 2009

iwus: to iste aj nas nico. ani nevnimal, ked mu sestricka pichla ihlu do rucicky, ale to ked ho doktorka isla pocuvat fonendoskopom, alebo ked si sestricka zacala chystat ihli, tak to vnimal hned obrovskym placom. co narobis, chlapi. 🙂

skoda, ze nemozete prist. ja som pisala do temy "stretnutia", ze zajtra dame na 100% vediet, ci ideme. ale dufam, ze ano. ale ved nic nie je stratene, nabuduce vas uvidime.

danulik: pravdepodobne. nic ine to nemoze byt. takyto nervozny nikdy nebyva. a ani brusko ho nemohlo boliet, lebo by to netravalo 3 noci. a vy idete?

jancia
9. sep 2009

Caute baby

my tiez este nevieme, nemam sa kedy poradit s financmajstrom, prave je v tranze kedze nasi vedu 2:0... 😖

Iwus ono tie nase decka uz vedia do coho idu ked sa otvoria dvere u Dr., ten nas sa milo prihovori a Tomino uz krivi pusu, nieto zeby sa ho dotkol, ale ked je uz po a je u mna na rukach tak to je frajer, to sa nanho aj zaskeri 😝.

Inak dnes sme s Tomim mali krasne a mile stretnutie v petrzalskom parku s Lucinkou (mhviezdicka), Sophinkou (tessie) a Simonkom (basky) - krasne deturence, vsetky uz pekne bezkaju a vystrajaju ako sa patri 😵. Aj som vzala fotak ale akosi som neskontrolovala ze baterky su vybite a basky ho zase zabudla pribalit, takze ani foto nemame, ale dufam ze aj nabuduce sa stretneme aspon takto ked by uz nam to celoslovenske nevyslo...

danulik
9. sep 2009

kati - jasneee 🙂 🙂 🙂
tak sa drzte, prajem pokojnejsiu noc ako tu predoslu 😔

danulik
9. sep 2009

jani - 😀 😀 😀 a este to bude dlho? ja mam nastastie doma anti-futbaloveho fanusika, tak pozeram(e) markizu 😀

katinka0000
9. sep 2009

dani: dakujeme!

a lili ako zubky? stale este nic?

danulik
9. sep 2009

uz jej tam presvitaju dlho, ale nie a nie sa prerezat 😠

tessie
9. sep 2009

jani - ja som foťák mala, ale ani som ho nestihla vybaliť. Mne sa to veľmi páčilo,ako tie deti na seba reagujú, preto sa teším na stretko , ked ich tam bude toľko... Teraz by si mohla využiť situáciu a nahovoriť manžela,ked je v tranze, treba to využiť 🙂 Aj môj sa tu pri mne vytešuje, aspoň môžem byť konečne na nete 🙂

kati - a máte už tie očné zúbky? Možno sú to tie, tie sú vraj najhoršie 😖

kape
9. sep 2009

Ahojte.

My sme sa dnes vratili z dovolenky a Jancia ma upozornila ze sa tu nieco vazne deje 🙂

Tak sa asi pridame aj my, budem vediet zajtra na 100 %. Aj ked je to uz pre nas trosku mimo planu, ale tolko detureniec pokope, to asi Samkovi nemozem odopriet 🙂

Idem si Vas docitat, som zvedava ake ste boli ukecane, ci to vobec zvladnem.

Dufam, ze vsetci ste v ramci normy zdravucky a v pohode.

BA mamicky, chystate sa niektore aj na plavanie do Mobika ?

kape
10. sep 2009

Vcera posledna a dnes prva.

Akosi som nemohla spat, som zvedava ako budem dnes cez den po takom dlhom lenoseni fungovat.

Zhruba Vas mam docitane a chcela som reagovat pocas citania na kopec prispevkom tak skusim aspon na to co si este pamatam.

Jancia duafm aj ja ze stretavanie na hocijakom mieste nam nekonci a ze sa to zas nejako rozbehne, leto bolo dost ulietane.

Lalu - ak uvazujes uz trosku o praci, preventivne si Patrika do nejakych jasliciek zapis, lebo potom na rychlo to v BA budes mat tazke. Ja sompovodny plan mala nastupi t do prace v januari 2010, a tento rok v januari som Samka zapisala u nas do sukromnych jasliciek, teraz by som uz nemala sancu. V januari myslim aj zacinaju zapisy. Neplatila som nic, len sa mam potom v decembri ozvat. Co ja viem tak sa fakt narychlo zhana tazko volne miesto a to su viac menej v BA len same sukromne jaslicky a ked je nieco volne tak to vychadza potom fajn mastne cenovo, manzelova kolegyna pozhanala len anglicke jaslicky cca 650 EUR mesacne.

Niekto sa pytal na pracu, ja som fakt dlho zarito tvrdila , ze v januari nastupujem a ked som bola v auguste v praci, povedala som sefke, ze na 90 % v januari nenastupim a prekladam si nastup na september 2010. Kriza urobila svoje, posta ide dolu vodou a hnad sa a stresovat v praci pre nejaky fin. rozdiel po zaplateni jasli cca 100 Eur nestoji za to. A obdobie, ktore nastupilo j euzassne s malym je velka sranda, aj ked uz si zacina placom vynucovat svoje, takze uz zacina u nas aj odobie ked si Samko niekedy viacej poplace, ale netrva to dlho a pride rychlo na to ze neuspeje.

No a tak ked som sa rozhodla byt doma dlhsie som zacala uvozovat nad druhym babom a na dovolenke som dospela k tomu, ze si Samka pekneeste vychutname sameho nejaky rocik dva a potom snad v nasom pripade pride sestricka. Podla mna vekovy rozdiel je strasne individualny v kazdej rodine a kazde dieta je ine, nikde nie je zarucene ze druhe bude pokojne dietatko, je vela pripadov, ked to bolo s detickami opacne. Tod len moj nazor na vec.

A pozeram na moj predosly prispevok ,ospavedlnujem sa za hrubku.

Inak co sa stravy tyka, tak my sme mali na dovolenke AI a Samko jedol v restauracii s nami, vzdy sa dalo vybrat nieco vhodne aj preneho.

Idem lebo sa maly zobudil.

kape
10. sep 2009

Este som chcela ze krvnu skupinu tiez Samkovi v porodnici nezistovala - Ruzinov, a krv uz Samkovi brali niekolkokrat z prsteka a uz aj zo zili, caka nas to zas v pondelok.Akurat, ze som Dr. zabudla spytat, ze aku ju ma, vzdy na to myslim, ked ku nej ideme a potom zabudnem. A bola som vzdy pri tom, drzala som ho na rukach, vresti ako pavian, ako skoncia hned prestane.

Lalu nasa Dr. Ti na poziadanie da spravit odber na krvnu skupinu.

Katinka- ja skor pred tymi doplnkami zeleza z lekarne davam Samkovi amarantove perlicky a do jogurtu mu pridavam kazdy den melasu z trstinoveho cukru.

A v juli kontrolne testy na zelezo uz boli podstatne lepsie, uvidim co bude teraz buduci tyzden. Sem tam mu do stravy dam aj to co nam prdpisala lekarka. Lebo to co som o tom citala, no dakujem pekne, niekedy do nas pekne svinstva pchaju.

tessie
10. sep 2009

ahoj kape - my sme sa prihlásili na plávanie do Mobika - tá istá zostava ako sme boli v Hrošíku - Lucinka, Larka, Mia a Sophinka. Uvidíme, aké to bude.

bammbi
10. sep 2009

Aaach Tessie, to nemyslis vazne s tym stretkom... ☹ ! Ja uz som zrusila letenky, kedze si sa vobec neozyvala a nikto uz nedufal, ze stretko bude.... 😖 😠 Taaaaak ma to mrzi, ze sa s vami nestretnem ! 😔 😔

bammbi
10. sep 2009

...naozaj som sa na vas babulky velmi tesila.. 😔

petula08
10. sep 2009

ahojte prosim vas tu na konikovy som sa docitala ze na molusky je dobry zymaderm ale neviem cez co ho mam objednavat na nete , neviete mi poradit?? dakujem

elly111
10. sep 2009

ahojte
bammbi to je škoda že ste zrušili letenku, keď ste chceli prísť 😖
my na stretnutie neprídeme, ale to už sme vedeli dávno tieto dátumy, že manžel bude ďaleko na služobke,...ale snáď sa čoskoropripojíme k nejakému bratislavskému stretku a prípadne BB, niekedy sa chystáme s manželom keď tam bude na služobke 🙂
kape prosím ťa ak sa dá napíš mi u ktorej Dr. sa dá urobiť rozbor krvi, naša pediatrička to odmieta, keď na to nevidí dôvod. Veď už ju čoskoro zmeníme, ale...
to je dobre že zostávaš ešte doma a možno do leta bude ďalšie bábätko na ceste 🙂
jancia že v tranze, to vtedy treba pýtať peniaze a riešiť veci 🙂 a kde on hrá futbal? On je profík?
ja ani neviem ako dopadol futbal, drahý pišiel z práce až pred polnocou, tak som nezorientovaná 😅 idem kuknúť na nete

nika.r
10. sep 2009

ahojte

my na stretko neprídeme ☹ finišujeme so stavbou, takže nie je ani čas ani peniažky.

katinka0000
10. sep 2009

ahojte!

tessie: nie, ocne nico este nema. aj ja som pocula, ze su najhorsie. len dufam, ze ho to nebude velmi boliet. chudatko moje.

kape: ja tiez nicovi kazdy den davam cucoriedky a brokolicu, ale bojim sa, aby to nebolo malo, tak zacas mu davam aj tie kvapky, co nam predpisala dr. pre deti je zelezo hrozne dolezite. je potrebne aj pre vyvin mozgu, tak to nenecham len tak na nahodu.

katinka0000
10. sep 2009

dnes som nejaka utahana. umyvala som celu pracovnu a potom som este umyvala okno na obyvacke a sprchovala kvetinky.

no a zajtra mam varenia a varenia. na stavbe nam robia ryny, kozuju exterier a robia podlahove kurenie. bude tam hadam 10 ludi a musim im doniest obed, lebo kurenie nam robia znamy a tych nemozem nechat sa ist najest domov. a ked uz donesiem jest im, tak musim vsetkym. asi urobime nejake bravcove na stave + knedla a zeleninovu polievku. vobec sa mi nechce varit pre tolkych chlapov.

tessie
10. sep 2009

baby, nemáte niekto kontakt na:

madi, zlatulienka, katuska., stankaji, hankahc, jankamanikova, papajka77 - ešte sa nevyjadrili k stretku, asi nechodia teraz na MK. Ak niekto máte súkromné maily na ne alebo mobily, budem vám vďačná.

Ak by ste sa chceli ešte niekto pridať na stretko, všetci ste vítaní 🙂 🙂 🙂

katinka0000
11. sep 2009

ahojte!

a to je co? dneska ziaden prispevok?

aky ste mali den? ja som dnes totalne utahana. rano som o siedmej vstala a rychlo som isla na nakup. potom som urobila chlapom na stavbu desiatu. potom som utekala s malym plavat. ked som prisla domov, tak mi mamina pomahala varit obed a o jednej som im to letela zaniest a naservirovat. potom som este rychlo umyla podlahy v celom dome, lebo zajtra mame vela varenia a pecenia. su u nas hody. no a vecer som s maminou este utekala kupit kvetinace.
ani sama neviem, ako som to vsetko postihala. medzitym som sa samozrejme hrala s nicom, behali sme, nahanali sa, ...

danulik
11. sep 2009

katinka - sikovna si 😉

veru, dnes je tu ticho, kocky sa asi zlakli stretka 😀 🙂 😉

my sme dnes mali celkom dobry den, narozdiel od vcerajska 🙄

katinka0000
11. sep 2009

dani a co bolo vcera?

tessie
11. sep 2009

kati - si šikovná... už sa určite tešíš na budúci týždeň, ked si trošku oddýchneš 🙂

danulik
11. sep 2009

kati - hrozny den - lili nechcela spat, ani jest, len plakala, hnevala sa, chcela byt na rukach, nic ju nebavilo, ja som bola nevyspata, nestihala som ani jest, vsetko mi padalo z ruk, obed som dala varit do parneho hrnca bez vody a pod., ale vyzera to tak, ze zubky su na dobrej ceste, uz trci biela bodka 🙂

katinka0000
11. sep 2009

tess: jasne, ale hlavne sa tesim, ze vas konecne vsetky osobne spoznam. 🙂

katinka0000
11. sep 2009

dani: a co jej chudatkovi bolo? tie hnusne zubky, ze? potvory jedny.

danulik
11. sep 2009

kati - no dufam, ze to budu tie zuby 😀 lebo inak si to neviem vysvetlit.. rano som jej tam nasla tu bielu bodku a dnes uz bola zase kludna.. som zvedava, co bude v noci..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre