Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

iwuskaaa
12. dec 2009

Hribi 😀 , vraj nenaučil sa piť 😀 . Tak teraz to idete mať pestré, samé návštevy 🙂 .
Katinka, ďakujem, hneď v pondelok ju pôjdem kúpiť 🙂 .
Slavi, gratulko s lepšiemu spánku 😉 🙂
My sme dnes spali do 9.00 hod. Dávidko vstal o 6.30, dala som mu ešte mliečko a ešte si potom zdriemol 🙂 . Tak super. Práve vstal, tak ideme sa naobedovať a asi vonku pobehať 🙂 .
Pekný dník

elly111
12. dec 2009

kape ešte nie, ale čoskoro tu tuším bude tehuliek naozaj prevaha, to je super 😵
inak ahojte a ahojte fičíme na prechádzku, teda ak sa to dá nazvať prechádzka, zbieranie kamienkov a podobné športy 😀

katuska.
12. dec 2009

jej tinka, gratulujeme!! 🙂

baby, ja obdivujem slobodne mamicky ako to zvladaju. po tyzdni mam dost. nasla som par vylepsovakov ako to zvladat bez manzela. hlavne vecer, ked treba spravit kasu, caj a kupat maleho... ale aj tak. cez den by som nic nespravila, keby som ho akoze nezasvatila do mojej prace. vsetko chce skusat, vsade za mnou chodit, spekulovat, co by kde mohol.. mam vecer dost. ja neviem ako by som to zvladala, keby som bola na neho sama 😕 uf..

zda sa mi, ze marek je uz na tom lepsie.. ale stale to nie je ono. inak sa mame fajn a dufame, ze druhy tyzden bez ocka uplynie rychlejsie. vo stvrtok idem k dokymu, tak hadam uz povie, kto sa mi vrti v brusku 😵 pravdupovediac sa mi ti chlapci celkom pozdavaju, mohol by byt pre mareka bracek 😀 a este ti manikovci su taki zlati, takze moze byt 😉 hlavne nech sme zdravi...

slavi, uzite si spanok, my to este nepozname a myslim, ze nas tu je takych dost 😔 ale nevadi.. hadam niekedy. ani my nepecieme. az tak tyzden pred vianocami. tiez by nevydrzalo 😀 a tento rok budem rada ak sa podari nejake tri druhy. dajte nejaky tip na rychly jednoduchy a pekne vyzerajuci kolacik, co dlho vydrzi...

iwuskaaa
12. dec 2009

Katuska, tak to akoby som čítala o našom Dávidkovi. Všade, kde sa pohnem ja, pohne sa aj on. A to niekedy je taký zaujatý do svojej činnosti, že som si istá, že si nevšimne, že sa od neho vzdialim, no figu borovú...oči aj na zadku ako sa hovorí 😀 . Mne včera MM povedal, že ma obdivuje ako všetko zvládam 😵 , on bol s ním asi dve hodiny a povedal, že má dosť 😝 . A to musím stihnúť uvariť obed, upratať, oprať...a kopec iných vecí, čo my ŽENY musím zvládnuť aj keby neviem čo bolo 😀 .

Ja chcem robiť na Vianoce ešte Rafaello, iný koláčik tiež ešte neviem aký. Určite niečo z BeBe keksov, taký nepečený, napr. strechu z BeBe keksov.

katuska.
12. dec 2009

iwus, moj nema rad kokos, takze nic.. inak ja mam rafaelo velmi rada, ale bez hrozienok, niektori davaju aj hrozienka a tie ja vseobecne nemusim 😝

a este k tomu rozpravaniu.. tak nas marek je asi najlenivsi, najlepsie mu ide e e.. prosto nepovie iba mi vsetko ukazuje, tlaci ma niekam, ked mam niekam ist, dava mi ruky na klavesnicu, ked chce aby som nieco pisala, potiahne ma k linke a ukaze na skrinku, ze chce cajik.. hovorit sa mu vooobec nechce. niekedy mam z toho nervy, ked cely den eka a sme sami doma. mam pocit, ze zacnem ekat aj ja 😀 takze u nas je to s recou biedne. snad to nie je az take zle, lebo ked som citala ako ostatni rozpravaju, pomenuvaju a napodobnuju uz pomaly vsetky zvieratka, tak som sa normalne zlakla.. ☹

aktak
autor
12. dec 2009

😉 kde v BA kupim kalsicky kovovy zvoncek? nasla som len keramicke a to neni ono, dakujem velmi moc 😉

iwuska to je krasne ze to manzel priznal, aj ja na mojom vidim ze ked je s malymi dlhsie sam tak radsej by isiel kanale kopat lebo to fakt neni len tak zabavit a ustrazit tie nase ratolesti 😀

katuska to vobec neries, pripadne skus nez sa rozrozprava znakovanie, v tomto veku to rychlo pochyti (zacina sa skor, ale moja sa v pohode chyta aj teraz) a budes mat lepsi pocit ze s nim komunikujes, niektore zvieratka sa nauci za par "hodin" 😉
http://www.mybabycantalk.com/content/dictionary...

tehulkam vela zdravicka 😉

kape
12. dec 2009

Katuska aj ja mam obdiv k mamickam, ktore su na deticky same, my sme tiez prakticky cely tyzden bez tatina, aj ked on je doma, ale uz az v noci, ked ho Samko pripadne ani ja uz nestretneme a rano ked vstaneme je uz prec, ale zajtra uz je s nami doma. Tento tyzden som robila len to najnutnejsie na vianocne upratovanie a pecenie sa chystam cez nasledujuci tyzden. A ak sa smiem spytat v ktorej casti KE ste kupili bytik, ja ako tak poznam Terasu a KVP, na Terase som dost casu ako decko travila, stale som bola vyvalena z elektriciek, ktore tam bolo v noci pocut, v BB sme ich nemali a raz ma v KE elektricka aj pricvikla ako decko medzi dvere. POsledne dva roky pred materskou som zas do KE chodievala dost casto skolit. Ale to sme len vysadli z auta a po skoleni zas nasadli a vzdy pri hlavnej stanici. Mne sa KE velmi pacia. A nestresuj ani Samko toho zatial vela nenakeca a vsetko co vie a uz sa naucil, tak povie pripadne ukaze, ked sa mu chce, ja ked sa chcem akoze "pochvalit" ze aky je uz sikovny tak vtedy ani za svet. Ja si myslim, ze ked rozpravanie na Samka uz pride, tak potom to bude mat rychly priebeh ako aj pri stvornozkovani a chodeni, potom to uz neboli dlhe pokusy, ale hned sa islo na vec, ked prisiel na to , ze ako to ide. A predsa len mame chlapov a su pomalsi ako baby.
Akurat u nas dnes bola teta ucitelka z MS a vravela, ze vraj chlapci su cca o 6 mesiacov vo vyvoji za dievcatami, vraj je percentualne viacej chlapcov s odkladom nastupu do skoly ale v odbobi puiberty je to uz vyrovnane, mne sa to zda dost neskoro. Ale nevadi, aj tak budu sikovni a ved uz aj su, nie ? 😉

Katinka - ak Nico este nema vysledky OK, skuste aj amarantove perlicky, aj to je dobre na zelezo, amarant vo vseobecnosti.

Dnes uz bola vonku celkom fajn kosa , mala som taky pocit akoby uz aj drobnulinky sneh sem tam poletoval, ked sme sa boli prejst.

katinka0000
12. dec 2009

ahojte!

katuska, iwus: aj nico je o mna zalepeny lepidlom od rana. 🙂 tiez chce vsetko so mnou robit, vsade so mnou chodit. ale je to hrozne zlate.

kape: amarantove perlicky mu davam obcas tiez. ale dik za radu. 🙂
a o tom ze chlapci su pozadsie ako dievcata som uz aj ja vela citala. je to tak, co narobime. ved oni to dozenu. 🙂

katinka0000
12. dec 2009

zajtra nie sme cely den doma, tak vsetkym zelam krasnu nedelu. uz ma byt vraj riadna kosa. 😉

iwuskaaa
12. dec 2009

Tak tomu sa nemôžeme predsa kočky čudovať, veď viete, že aj chlapi neskôr dostanú rozum ako my ženy 😀 😀 😀 ...vraj po 30.tke 😅

Kati aj Tebe peknú nedeľu 😉 . My by sme chceli niekam vypadnúť tiež, trošku pochytiť vianočnej náladičky, tak uvidíme, kde sa vyberieme 😵

Katuska, nič si z toho nerob. Náš Dávidko povie pekne iba slovo MAMA. Nič iné. Napodobní iba koníka, to vie krásne, popritom vie rozoznať ďalšie zvieratká. Ináč rozumie všetkému, keď mu niečo poviem, prikážem, aby doniesol, zahodil...tak to hneď urobí. Napr. minule tu bola kamoška a MM jej vraví, nechceš papuče? Ona povedala, že nie, ale mala smolu, lebo Dávidko už naklusal aj s papučami 😀 . Vie ukázať veľa vecí, ale nechce sa mu rozprávať. No príde čas aj na to 🙂 .
Ja Rafaello nerobím s hrozienkami 🙂

danulik
12. dec 2009

iwus - po 30-ke? to je super sprava, moj manzel bude mat 30 v aprili 😀 😀 😀

danulik
12. dec 2009

inac dobry vecer prajem 😅

tinka - gratulujem 🙂 🙂 🙂

..nejako sa rozrastate 🙂 nam zatial staci lilienocka 😉

kape
12. dec 2009

A niekedy ho nemaju ani v po tej 30tke 😉

iwuskaaa
12. dec 2009

Dobrý dobrý Danielka 😀 . Normálne tu chýbaš 😉. No tak ja si tiež musím ešte počkať do apríla, ale až do roku 2011 😠 😀 . Tak snáď to vydržím dovtedy 😀 .
Kape, nekaz nám ilúzie prosím 😀 .

madi
12. dec 2009

aka mila debata tu prebieha
ahojte augustovky
blahozelam tinka k babatkovaniu, hlavne nech ste fit..aj ostatne tehulky samozrejme..... hribik ze 30tt??? paaanecku jak to leti....katuska 18...uf
ten rozum po 30 - pripajam sa k nazoru kape 😀 co uz narobime...hehe
dakujem Vam za inspiraciu k vianociam, niektore vecicky su fakt super...ten zvoncek si pamatam aj ja z detstva, tak to by som rada posunula aj do nasich "tradicii"
my sme dnes boli na trhoch v meste, ale nevystihli sme dobre dobu, lebo Simonko bol nevyspaty....brali sme manducu, dufala som, ze v nej zaspinka ale zial nepodarilo sa...a po svojich ani za svet.... tak neviem no..zajtra asi pojdeme na reparat, snad to lepsie nacasujeme a cez tyzden by sme chceli s katuskovcami-marekovcami zbehnut trosku okukat stromcek a tak ....
tento vikend sme piekli - uz mam pardubicke pernicky, orechovo-cokoladove keksy a take cosi ako medvedie labky ale su to rozky...a este mozno spravime pri babke linecke a z tych si kus vezmem domov ale inak sa nechystam robit nejaky taky ze kolac alebo zakusok....
darceky este nemame nakupene, snad to teda postihame
Simonko je zlatucky, mame viac ako 16 zubkov (presny pocet nedokazem zistit, lebo kedy tych 16 zacvakne, tak vidim hviezdicky)...nadherne hovorime mama, tata, baba, auto, had, aj tam, vcera zacal nieco podobne ako ahoj a take no.... blbosticky veku primerane....ale je super ako sa s nim uz da "pokecat" a dorozumiet....velmi sa z neho tesime
no....idem do hajan a snad sa mi podari zastavit castejsie...uz bude asi aj viac prispevkov, ked sa takto zozimilo 😉
opatrujte sa vsetky...aj augustovciatka nase opatrujte 😵

katuska.
13. dec 2009

aktak - mame nejake akoze svoje znaky, co si marek vymyslel. napr. ked je v jedalenskej stolicke a chce ist na ruky, tak si zacne tukat po hlave.. a take vselico ine. tak snad nebude dlho trvat a daco z neho vypadne 🙂

kape - byvali sme v starom meste oproti technike a teraz byvame na podhradovej. je to smerom na kavecany (zoo) take pod lesom. mne sa tu paci velmi. na zaciatku som tu nechcela ist, ale dobre, ze ma manzel prehovoril 😀 a aj mne sa pacia ke. uz by som sa do ziliny asi nechcela vratit, aj ked ani zilina nie je skareda. mame super namestie stvorcove na sedenie pre mamicky uuuplne super. ked som chodila na gympel, tak som si predstavovala ako tam budem s detmi k studniam chodit a fontane a tak.. a mas pravdu, marek zacal neskoro chodit, ale potom to uz slo rychlo. otacky, rozbehy...

iwus, marek vie tiez konika 🙂 a je to strasne zlate.. a mama zakrici, len ked chce, aby som ho vytiahla s postielky, inak vzdy dobehne a ukaze, co chce..

a je pravda, ze chlapi vsetko neskor. preto mam mojho o 9 rokov starsieho, aby sa to nejako urovnalo 😀

madi, tesime sa na stromcek, snad sa marek pozbiera 😒 a az teraz mi doslo, ze si mi vcera volala. som spala s marekom a ked som sa zobudila, tak som na to celkom zabudla. to vies, ked v spanku rusim telefon 😀 dnes sa ozvite, ked pojdete do mesta, marek bude u babky a ja pojdem do mesta do kostola poobede, tak by sme sa mohli stretnut..

peknu nedelu vsetkym.. 😵

vcera mi manzel pisal vecrnu sms az o pol jednej v noci... ze sa s kolegom zakecali. som si myslela, ze len baby sa vedia do noci rozpravat, normalne ma to prekvapilo 😀

iwuskaaa
13. dec 2009

Ahojte, iba som Vám chcela prihodiť jeden link, zdá sa mi to celkom dobré a minule sme tu rozoberali správanie a trestanie detí, tak ma napadlo, že ho sem hodím.
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1853/ne...

slaviq81
13. dec 2009

Ivi, dobrý článok. Chce to veľa trpezlivosti, ktorú ja veeeeľmi rýchlo stratím a potom už len krik a nervy 😝 😝

iwuskaaa
13. dec 2009

To si vystihla Slavi, veeeeeeľa trpezlivosti. Ja tiež niekedy nahúkam na neho viac ako je potrebné a potom ma to mrzí a mám z toho zlý pocit, lebo si myslím, že sa to už do neho "vrylo" a zapamätá si to všetko ☹ . Tento článok by som si mala čítať asi každé ráno, nech sa mi hlboko vryje do pamäti a nech sa podľa toho držím. Ale asi nie vždy sa to tiež dá 😕

slaviq81
13. dec 2009

Hej, aj mňa to potom mrzí, mám výčitky 😝 No treba si ten článok vytlačiť a čítať každý deň ako motlidbu 😀

kape
13. dec 2009

Katuska, tak tie konciny v KE ja uz nepoznam,nech sa Vam hlavne dobre byva. Ale zas ZA poznam tiez celkom dobre 5 rokov som tam mala prechodne bydlisko a stvorcove som mala tiez rada, na ZA nedam dopustit, vdaka nej mam mangela a teraz vlastne aj Samka.

S tym rozumom to nie je az take zle, podla mna u mojho sa to vekom lepsi, aj ked niekedy nechapem,ze ci dospely alebo dieta, ale ved zas sa hovori, ze chlapi su vacne deti. 😀 Dolezite je ze nas maju radi, my ich a vedia sa o nas ako o rodinu postarat, aj my zeny mame nejake tie "svoje" ....

Ten clanok idem mrknut aj ja. Tiez by sa mi zislo viacej trpezlivosti hlavne po tyzdni ked je clovek na dieta sam.

Inak normalne nechapem, ale v BA dnes cely den snezi. UZ sa blizia Vianoce 😵

slaviq81
13. dec 2009

Kape, u nás dnes celkom slušne nasnežilo 😕 A kosa je neskutočná, poobede som pozerala na teplomer a tam mínus 8, brrrrrrrrrrr 😝

S chlapmi máte pravdu, niekedy sú horší ako malé deti 😀 😀 😀

jancia
13. dec 2009

Ahojte idem Vas len pozdravit, uz tu nechcem strasit takto neskoro 😝

aktak take zvonceky maju v jednom stanku na vianocnych trhoch na Hlavnom - ja som tam tiez kupila 😉

aktak
autor
13. dec 2009

jancia vidis to ma nenapadlo, si poklad vdaka 😵 vo stvrtok mam narodky a ideme to s muzikom oslavit do mesta tak nesmiem zabudnut, tesim 🙂

basky
13. dec 2009

Ahojte,
Iwuskaa, dik za link, asi si ho budem denne citat 😉 Tiez obcas spravim nieco, a potom vecer lutujem, a premyslam, ze som sa veru mohla lepsie zachovat. No mam sa stale co ucit, hlavne trenovat tu trpezlivost. Kape presne ako pises, u nas su tiez najhorsie dni, co sa mna tyka, ked sme vecer sami, no nastastie je to len zriedka. Veru potrebujeme tych nasich chlapov, a velmi 🙂

Jani, zvoncek sme dnes kupili Simikovi na trhoch, taky malicky bronzovy aj s uskom, strasne sa mu pacil a tesil sa cely vecer. On miluje kluce, uz ma svoj zvazok, co dostal vyradene kluce od dedka, a teraz ten zvoncek k tomu, cinkal a zvonil cely vecer, taku radost mu asi nic este nespravilo 🙂 Odomyka vsetko, cez klucove dierky, hracky, nase nohy ... az po nas radiator, to je teraz taka nasa nova zabava 🙂

Madi, 16 zubkov? Uzasne, tusim najviac z nas vsetkych, gratulujeme. Ci ma niekto uz viac? My 14, no ocne daju zabrat, nespime cele noci, stale sa mrvi, place, krici au au a kuse dudku, no musi ho to velmi boliet, Dva uz mame, dva su na ceste, uz sa strasne tesime kedy budu vonku.

Ake by bolo uzasne, keby bol v Ba rano sneh 😉 🙂 Snivam ....

basky
13. dec 2009

A skoro som zabudla,

vsetkym Luckam prajem vsetko len to najlepsie, hlavne vela vela zdravicka, lasky a spokojnosti 😉

jankamanikova
14. dec 2009

Ahojte bambule moje!

Angeli - mozes mi tykat, to je akoze normalne nie? A opytam sa Ti na to. Mam spoluziakov na fakulte v PO, co tam ostali pracovat a doktorovat, tak sa spytam a dam vediet ...

My sa mame velmi dobre. Mame doma hotovy lazaret a cele dni a noci nic nerobim, len obriadujem komplet servis pre celu rodinu. Najprv Matusko nieco chytil (neviem kde, lebo ja s nimi nikde nechodim) a potom Jany a Jakubko mal v sobotu 40tky teploty a teraz este aj Janik tu sopli a kasle a teplotuje. Ja som mozno tiez nieco chytila, ale nemam sancu si to priznat, lebo kto by sa o nich postaral, nie? Rodinu tu nemame, tak si musime pomoct sami. Vobec nechapem, kde a co chytili. Snad to prejde, ak nie, tak smerujeme k dr.
No, a pred Vianocami byt chori nie je romanticke, ale aspon sme doma a vegetime a lenosime a pozerame rozpravky, lebo moje deti lezat pri teplotach nebudu. Tak ked ich chcem nechat vylezat, tak pozerame rozpravku. Najv. problem Jakubko, lebo on im vypina laptop a oni sa zlostia 😀 😀 😀 . No a nehovorim o tom, aky tu mam neporiadok a to sme upratovali cely dom ,,,,

Blahozelam k novym tehulkam ....

jankamanikova
14. dec 2009

A co sa tyka Jakubka, tak to je zvlastny pripad. Je neskutocne pozehnany a stastny a nezbedny a zvedavy. Vela sa smeje; rozprava to, co vyhovuje jemu a vie sa aj zlostit a vylezie na stol a skace na zem a berie vsetko, co sa da.

S recou si ja hlavu nelamem, lebo u kazdeho je to ine. Janik nam plynule rozpraval od jedneho roka a Matusko nam do dvoch rokov nepovedal ani slovo. Od dvoch rokov zacal rozpravat cele vety a slo to samo. Ake to bude u Jakubka neviem. Ja som nerozpravala do troch rokov ... Je to individualne a suvisi to s povahou dietata. Nas Janik rozprava aj v spanku a Matusko je "skupy" na slovo a je taky myslitel. Takze tie babetka, ktore nerozpravaju, nic si z toho nerobte. Hlavne, ze su zdrave a stastne a naplnene Vasou pritomnostou ...

Idem sa dat dokopy, lebo som v pyzame snad uz treti den 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

jancia
14. dec 2009

Ahojte

Janka tak prajem skore uzdravenie rodinke 😉, no veru my zeny - mamy si nemozeme dovolit byt chore...
hihi a akurat vcera sme so svagrinou rozoberali ako to je ked su nasi chlapi chori - to ich treba obskakovat ked maju 37,1 alebo ich nieco boli tak uz len lezat musia a nic ine, no akonahle treba ist na futbal (MM) alebo hrat do zboru (svagor) tak to maju zrazu toooolko energie a uz to take zle nie je zeby nevladali... 😝

Tomino dnes zaspal nejako skoro tak asi stihame ist poobede do mesta za tatinom a pokukat nejake darceky este...

basky no nenasnezilo nam cez noc ale teda prituhlo riadne, ale tiez by som sa tesila keby snezilo 😵 snad sa dockame

kape
14. dec 2009

Ahojte,
aj ja sa ku Vam pridavam 🙂 .

Janka skore uzdravenie celej Tvojej rodinke, mas teda makacku pred Vianocami. Nech ste cim skor fit.

Basky my mame uz tiez vonku 16 zubkov. Ja som minule hodnotila, ze u nas ocne podla toho ako ste to tu opisovali vychadzali velmi pokojne, sice rad obzuva vselico mozne, ale nic tragicke to nastastie nebolo.

Inak u nas na Vianoce, uz ked my sme boil "dospele" so sestrou a brasko mal rok, dva , tri a atd... tak sme vzdy zdobili stromcek vecer 23., rano ked vstal tak bol vzdy v nemom uzase, ze aka krasa, potom s tatinom vzdy isli po starku prec a za ten cas my sme pripravili veceru, podavali darceky pod stromcek v obyvacke, pripravili sa, ked uz prisli obyvacka, bola zatvorena, on si to ani nevsimol a pekne sme si sadli k stolu, on samozrejme vzdy nedockavy, ale chudak musel vzdy pockat pokym jeho starka doje vsetko co mala na tanieri a teda ta velmi pomaly je 😀 , a potom pod stolom vzdy segra zazvonila rolnickami a on skrykol, ze ja som ho videl ako isiel (Jeziska) a utekal rychlo do obyvacky a zacalao sa rozdavanie darcekov, rozdaval vzdy on, nosil kazdemu pekne a potom sup ho na rozbalovanie, s takymito malymi detmi su tie Vianoce naozaj nadherne, tu si clovek uvedomuje ako malo staci ku stastiu. U nas to s tou obyvackou zatvorenou nepojde, kedze je prechodna, ale asi ich poslem popozerat ako padaju hviezdy na nebi s ocinom a ja za tencas podavam darceky pod stromcek a zazvonim zvoncekom , aby ho pocul.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre