Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
17. dec 2009

ahojte!

tak my sme sa dnes uz aj sankovali. joj, to bolo radosti. 🙂 obaja sme potom prisli dovnutra riadne vystipani. 🙂
sice som nicolaska vonku riadne vynahanala, zase mi cely den nespal a teraz tu pobehuje ako keby mal v sebe 220 V. kde prosim vas tie deti beru tolko energie?
za chvilu s nim idem znovu von, nech aspon vecer ide spat pred 21:00. inak v noci bol hore vyse 2 hodiny. fakt nechapem.

tunylyk
17. dec 2009

ahojte,tak k tomu dvíhaniu malého,samozrejme dvíham a niekoľkokrát denne,tiež mám 2poschodie bez výťahu,občas malý na rukách a kočiar ťahám za sebou,keď nemá kto pomôcť,teraz to už ide čoraz ťažšie...

dnes som mala kontrolu na endokrinologii a rapídne sa mi zhoršili výsledky,aj napriek pravidelným krvným testom,to za posledné 2mesiace nabralo zlý smer... Zvýšili mi dávku liekov a ak sa to po pôrode neupraví,čaká ma operácia 😢 na kľude mi to nepridáva...

elly111
17. dec 2009

baby som sa fakt pobavila, doteraz sa smejem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , ste zlaté 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
mi druhé bábo neplánujeme, ale už nikdy nehovorím nikdy 🙂
tuny a čo sa deje, máš aj nejaké problémy? Veľmi držím palce aby lieky zabrali a nemusela si ísť na operáciu, hlavne sa nestresuj, neboj všetko bude ok 🙂

nika.r
17. dec 2009

jééj, tinka, tak sme na to skoro rovnako 🙂 ja idem k Dr. v pondelok. Prajem nech je všetko OK.

ďakujem za reakcie. Snažím sa sadať si s nim na gauč a posediačky sa s nim pomojkať, ale nestačí mu to. 🙂 Ono v podstate je to krásne, že nás tie detičky tak milujú a chcú byť s nami.

tunylyk, to ma mrzí. Snáď sa to upraví.

Aj u nás dnes bola nádherná nádielka snehu, Tomi sa veľmi tešil. Sánky sme ešte nevytiahli. Všetci z rodiny nám vraveli, nech nekupujeme, že majú po deťoch a zrazu napadal sneha a ani neviem kto a kde tie sánky má, tak musíme ísť rýchlo pátrať, nech sa nám dovtedy sneh neroztopí.

hribikana
17. dec 2009

ahojte,
aj my sme sa dnes boli az 2 krat sankovat, Nina mala krasne vystipane licka a ja mam dost 🙂 uz nam svieti doma aj vianocny stromek, tak sa mala vytesuje 😀
na rukach ju pravdaze nosim, mam to 1 poschodie po schodoch domov a neviem si predstavit ked ma niekto problemy a nemoze si dietatko zodvihnut, ked treba a aj ked netreba, nasa poloha na rukach je teraz taka celkom ftipnaaa 🙂 mala mi akoby sedi na brusku, kedze uz je riadne odstavajuce a neviem si ju inac polozit, aby mi nan velmi netlacila 🙂
pekny vecer prajem

bammbi
17. dec 2009

nika,
k tomu dvihaniu, prve 4 mesiace sa mi to zdalo ok, ale teraz uz pocitujem, ze by som to mala obmedzit, lebo niekedy sa mi zda, ze z toho dostavam slabe krce. Mam aj nizko polozenu placentu, takze by som mala byt opatrnejsia. Takze po schodoch uz musi sama, samozrejme za ruku, celkom jej to ide, len to trva 5x dlhsie. Momentalne ju dviham iba do stolicky na jedenie a ked ju davam do postielky. Uz sa snazim ju aj prebalovat na zemi a samozrejme mazname sa po sediacky, velmi casto a velmi vela, ma teraz take objimacie obdobie..

Inac som sa pytala doktora na dvihanie dietata, povedal, ze pri bezproblemovom tehotenstve je to v poriadku, posledny mesiac vsak treba davat pozor...

bammbi
17. dec 2009

...este ma napadlo, ze vlastne je jedna situacia, kedy je to naozaj narocne a neviem co s tym. Ked mi zaspi v aute a potom ju musim niest z auta a vyniest do postielky na poschodie. Chodievame doobeda na hudobnu a vzdy mi potom zaspi.... no uvidime, teraz mame 3 tyzdne vianocnu prestavku a potom snad nieco vymyslim 😒

iwuskaaa
17. dec 2009

Ahojte maminy 😉
tak konečne nám napadol sneh, už je vonku tak vianočne 😵 . Dávidko sa najprv čudoval, čo to padá, teraz sa veľmi teší, keď môže po snehu bežkať 🙂 .
Už neviem, čo som chcela napísať vôbec, lebo MM ma tu otravuje, stále sa na niečo pýta, on je zvedavý ako stará baba 😀 😀 😀 .
Čo sa týka RP, dnes som sa stretla s pani, čo pracuje u nás na UPSVaR a vravela mi, že stačí prísť po 15. 1., lebo až vtedy budú mať tie nové tlačivá. Budú to vyplácať aj spätne, teda ak požiadate aj napr. v júni, vyplatia Vám za všetky mesiace od januára. Uplatňuje sa to do konca júna.
Tuny, držím palce, nech lieky zaberú a aby si sa vyhla operácii 😉 . Hlavne kľud, mysli na maličké 😉 🙂
Tak Elly, aké šoky si tu spôsobila 😀 . Už som aj ja chcela gratulovať 😀
Katinka, ja už darčeky viac menej mám, ešte nejakú maličkosť dokúpiť mamine, ale to už viem, že by to mali byť buď naušnice alebo nejaké kozmetika. Zajtra pôjdem pobehať obchody ešte 🙂

katuska.
17. dec 2009

pekny vecer.. uf, tak ja mam dnes za sebou kompletku vianocny nakup 🙂 aj potraviny aj darceky, co som chcela. dobry pocit. bola som aj u dr. vsetko ok a na utz mam ist zajtra, tak som zvedava.. akurat este nemam napecene nic, ale to sa zmakne ked tu bude manzel 😉 idem vas docitat

katuska.
17. dec 2009

elly - ako im to napadlo z toho prispevku? joj baby, to je ta tehotenska demencia 😅

ja som dnes kupila sane, tahala som ich na pleci do auta 😀 a v druhej ruke plna taska nakupu, no sibnuta 😀 sa tesim na sankovacku.. ako to deti prezivali? normalne ste sa s nimi spustali z kopca, ci ste ich len tahali?

tuny, drzime palce, nech sa da vsetko do poriadku.. 😔 🙂

aktak
autor
17. dec 2009

ahojte, tak u nas su obidve deti chore, akurat dnes to vrcholi, chceli sme ist do mesta lebo mam narodeniny ale nakoniec z toho bola len rychla vecera v restike blizko nas, aspon sme nezmrzli 😵 a krasnu vonavku som dostala 🙂

iwuskaaa
17. dec 2009

Aktak a tak som si myslela, že nezabudnem na Tvoje narodeniny. A vidíš! 😔

Prajem Ti všetko len to naj, naj, naj, nech Ti detičky robia samú radosť, manžel nech Ťa poslúcha a ku tomu kopec zdravia a to ostatné už príde 😉 .

A čo je Adamkovi a Adelke?

Katuska, tak super si nakúpila 🙂 . My sme ešte na potraviny neboli, musím napísať zoznam, čo nám treba. Nemám rada také big big nákupy 🙄 . Ale keď musíš, tak musíš 😀 .
My sme sa ešte nesánkovali, čakáme sánky od Ježiška, tak dúfam, že ich cestou nestratí 😀 . Ale hneď na Štefana ideme s Dávidkom na Poľanu, do horského hotela a tam sa vyšantíme, je tam už veľa snehu 🙂 🙂 😵 . Ideme sami dvaja, náš ocko máš nešťastný hokej, ale zase robí mi tam brat, bude tam aj jeho frajerka, tak verím, že bude super 🙂 .

Chcem sa spýtať, boli ste už s detičkami v saune? Ďakujem

kape
17. dec 2009

Aktak - vsetko najlepsie, hlavne nech ste vsetci zdravi.

Iwuska - do sauny chodime vzdy po plavani, ale je to nastavene s ohladom na deticky.

aktak
autor
17. dec 2009

dakujem 😉
Adamko ma anginu, Adelka zatial len teplotu ale tak to zacalo aj u Adamka, tak uvidime 😔
vsetkym chorym skore uzdravenie, a tehulkam vela zdravia 😉

iwuskaaa
17. dec 2009

Kape ďakujem 😉

basky
17. dec 2009

Ahojte,

tehulky, ja Simika tiez stale dviham, nahaname sa, blaznime, ako keby som ani tehu nebola. Akosi sa neviem setrit, aj zabudam, ze si mam davat troska pozor. No snad sa nic zle neprihodi.

Katuska, aj ja som spinila jeden vecer, asi v 10tt, strasne som sa zlakla, hned rano som sla k lekarovi. No nastastie sa nic nedialo. Asi z presilenia, Simi mal zly den, stale na rukach, vonku stale plakal, ani chodit, ani kocik, len na ruky. Asi z toho som spinila. Trosku som sa do konca 1. trimestra setrila, ako lekar kazal, ale teraz uz robim vsetko, nosim stale, ked treba a ked Simi chce.
A uz citis pohyby?

Katinka, Hribi, Nika, Iwuska ... zavidim tisko ten snezik, aj my v Ba chceme .... poslite troska 🙂
Katinka, a to Nikolasko vydrzi cely den bez spanku? A nie je mrzuty? Dobry je teda .... nam by Simi nevydrzal, teda ani sme neskusali, spava v tom istom case denne 2-3h. A v noci Ti kolko hodin spinka?

Tunylyk neboj, vsetko dobre dopadne, po porode uz budu vysledky urcite ok, je to teraz velky napor na organizmus, dek si tehu. Ved predsa dvojnasobna maminka nemoze odist od deti a ist lezat do nemocnice, no nie?

Aktak, aj ja Ti prajem vsetko najlepsie, hlavne vela zdravia, lasky, radosti a spokojnosti 😉 A Tvojim pokladikom rychle uzdravenie.

katuska.
18. dec 2009

basky, este necitim.. teda nieco citim, ale neviem posudit, ci su to creva alebo mi busi srdce, teda pulzuje krv alebo co. vcera som si vecer lahla a ze idem skumat, ale co ja viem.. este to nie je take ako si to predstavujem 😀 ja sa na to velmi tesim, po porode mi to normalne chybalo. a napadlo mi vcera, ze si sa ma na to pytala a som ti neodpisala, takze by som ti dnes napisala tak ci tak 😉 ty uz citis? a my este nevieme, co to bude, snad dnes..

pripajam sa a prajem vela bozieho pozehnania, zdravia, pokoja.. a tak vsetko najlepsie 🙂 a drobci nech sa rychlo z toho dostanu, aby ste mohli pekne sviatkovat 😵

kati, to sa cudujem, ze maly nespi. marek odkedy chodi, teda asi uz od stvornozkovania pospi tak 2-3hod. ked mu nieco je, tak len 1,5hod, ale neviem si predstavit, ze by cely den nespal. to nico nevyzera na spanie? marek ma pravidelne pred 12 unavene ocka 😔

zajtra v noci pride marekovi ocko po 2t, tak som zvedava na reakcie oboch 😀 ja viem, ze sa budem straaasne tesit 😵

katuska.
18. dec 2009

inak dobre ranko prajeme..

iwuskaaa
18. dec 2009

Pekný dník, tak už asi všetky pečiete, upratujete, vonku šantíte, darčeky balíte? 🙂 Ja som dala prať, navarené mám od včera, idem ešte požehliť tých pár kusov, čo som vytriedila na žehlenie 😀
Katuska, tak ako dnes u Dr.? Už viete, čo to bude? 😵 Ja som staaašne zvedavá 🙂
Prajem pekný dník...
Basky, už som zafúkla pár vločiek snehu, už padajú? 😀

katuska.
18. dec 2009

bola som u doktora, vsetko ok, popozerali sme vsetko. hlavicku, chrbticu, brusko, srdiecko.. taka bola doskrucana, jooj 🙂 ako pri joge 😀 aj dr. sa smial.. no a teda bude to dievcatko, ale tesim sa velmi aj tak. a rano som prala prvykrat nove postelne pradlo a som ho zafarbila, aj som si poplakala a dala ho prat este raz s kopou vanisu a par kvapkami domestosu a este neviem co. bala som sa, ze mi pracka vybuchne, ale nakonieco uz nemam flaky, ale zelenkavy nadych. boli biele so vzorom 😔 no co uz..

ako obliekate drobcov, ked ich iba vozite na sankach? keby ste mi napisali cele vrstvenie, bola by som vdacna 😀

iwuskaaa
18. dec 2009

Katuska, gratulujem k dievčatku, budete mať párik 😵 . Teraz vlna dievčatiek 😀 .
Viem, že Ťa to mrzí, že si pofarbila prádlo, mne sa to stalo v lete, tiež som prala nové šaty - bielo čierne, tak ostali ružovo čierne 🙄 . Tiež som plakala, hromžila...ale povedala som si, že v živote sa stávajú aj horšie veci 🙂 . Tak si tak povedz aj Ty 😉 . Zelenkavé by sa napr. hodili mne do spálne 😀
Ja som už ožehlila, aj vyvešala prádlo, idem sa asi namaľovať, aj keď som neplánovala 😀
A na to vrstvenie si počkám aj ja, my sme ešte na sánkach neboli 🙂

hribikana
18. dec 2009

caute,
ja som akurat vcera vybrala celu varku pradla ruzovu ... najkrajsie su manzelove trenky 😀
malu na sanky obliekam do puncosiek, takych hrubsich, bavlnene ponozky na nozky, body, na to flisova mikinka a overal (1 mam hrubsi a druhy tensi), aspon dnes som to tak urobila, kedze mame cely den -8 stupnov, pridavam aj foto 🙂 ked sa podari
katinka - blahozelam k dievcatku, uvidis je krasne mat babu 🙂
basky - posielame snezik, u nas dnes snezi a snezi 🙂 skoda, ze od zajtra nebudeme doma
prajeme pekne sviatky vsetkym augustovcatam, mamickam a detickam v brusku aj oteckom 🙂

hribikana
18. dec 2009

podarilo sa pridat - Nina je ta bezovo-cervena, univerzal farby, aj pre synceka 😀

elly111
18. dec 2009

katuska gratulujem, super že je bambuľkaok 😵
my sme na sánkach ešte neboli, ale vrstvenie ak je veľký mráz ako teraz pod -5, tak
od spodu: pančuchy, ponožky, tepláky, otepľovačky, topánky
hore: body, tričko s dlhým rukávom, flísová mikina ku krku, bundička a jasné čiapka, rukavice
na sánky by som ho ešte zababušila ešte do deky, alebo do fusaku 🙂

katuska.
18. dec 2009

iwus, poslem ti to pradlo? 😀

hribik, dakujem za radu a fotodokumentaciu 🙂 tak nejako som aj ja planovala obliect a na dlhsie trasy nejakou dekou prehodit a ked bude zima, pojde tahat maminku a sestricku 😀 ... a kraaasna fotka to brusko pod vodou 😕 😵

katuska.
18. dec 2009

elly, dakujem 😉

a este jedna otazka. ked ma maly topanocky o 1cm vacsie, tak v pohode mu mozem dat aj ponozky na pancuchy? nebude tam mat malo miesta? a dost sa mu potia nozicky. medzi prstekmi mu az schadza kozicka, tak natieram vajickom od oriflame 😒

katuska.
18. dec 2009

hribi a dokedy ste v ke? mohli by sme sa nejako stretnut, aj ked teraz ma kazdy toho dost, ze madi? .. nieco by sme mozno vymysleli 🙂

hribikana
18. dec 2009

hm katuska, ja som uz od stredy doma a teraz zas idem na spis 🙂
ja som malej na pancusky ponozky uz nedavala, kedze doteraz sa jej nozky stale potili, ale teraz pri -8st. ked jej topanocky vyzujem, ma studene prsteky, tak sme pridali este ponozky a v takej zime dlhsie ako hodinu von nevydrzim ani ja, takze deka na dlhsie trasy nehrozi a aj tak mala nesedi cely cas v sankach, sem tam ich tlaci, sem tam taha 😀 sem tam to ostane na mne 🙂 dnes sme boli von od 8,15-9,15 a potom mi spala od 10,00 do 13,00 tak som si fajne oddychla, teraz s nou bola vymrznut vonku babka a zas spinka 🙂

tunylyk
18. dec 2009

katuska blahoželám k dievčatku 🙂 kiežby som už aj ja vedela,aké prekvapenie sa mi v brušku schováva 😔 a z tej silnejšej dávky liekov mi bolo dnes dosť blbo 😝 musím ich jesť nalačno 😝 ale čo neurobím pre detičky,po tej operácii fakt netúžim...

jancia
18. dec 2009

Ahojte

tuny 😔 dufam ze bude dobre... drz sa 😉

hribi ze vonku o 8.15... to my este kolkokrat ani nevstavame 😝 no ale taky dlhy spanok, to zavidim... Tomi ked potiahne 2 hodky tak sa vytesujem ze ako dlho 😅

a poslite trochu snehu aj na zapad... my by sme sa tiez potesili 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre