Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

elly111
8. feb 2010

tinka, on to pochopí, mne už sa to parkrát podarilo odfláknuť, teraz si už nejako ani nič nedávame, prekvapujeme sa celý rok 😀 😅 😀
myslím že máš preňho to najviac čo mu kto môže na svete dať 😵

katuska.
8. feb 2010

tinka, tu kopirujem mhviezdicku:
Uvarila som karfiol, rozdeleny na ruzicky, nechala som ho vychladnut, trochu som ho popucila, pridala 2 vajicka, 1 pochutkovu smotanu kyslu, 10 dg nastruhaneho syra, cca 9 lyzic hladkej muky (moze byt aj na polovicu s polohrubou mukou),1 lyzica struhanky, osolit, okorenit, ak ma niekto rad moze dat aj 1 prelisovany cesnak. Potom som piekla na dolkarni male placky. .... a prijemnu oslavu prajeme 😉

danulik
8. feb 2010

ahojte,
tami vam uz pisala, lili ma sopliky a mierny kasel, neviem ci z tej solnej jaskyne alebo zo zubkov 😖

idem docitat 😉

danulik
8. feb 2010

jani - pekne od teda, ze si sa ozvala 🙂 myslime na vas a prajeme, aby ste boli skoro doma 😉

tinka - tak sa doliecte a neboj, manzel to urcite pochopi 😉

iwus - to je neprijemne, ja som nastastie v tehotenstve migreny nemavala.. zato teraz...... 😠

aj ostatnym kockam a detickam zelam, nech vas bacile obchadzaju!!

dakujeme za pochvaly L&L 🙂

neviem ako vam, ale mne tieto dni idu strasne pomaly, uz sa neviem dockat jari.. naozaj ma toto pocasie deprimuje 🙄

iwuskaaa
8. feb 2010

Lari tak ako ste nakoniec dopadli? Srdiečka sú vyrobené 🙂 ...príjemnú oslavu ináč 😉 ...
A hlavne skoré uzdravenie aj Tebe 😉 ...

Dani, prajem skoré uzdravenie aj Vám, nech je Lillienočka fit 😉 . Ináč, mne tiež idú tieto dni pomaly, teším sa na jarné dni, jarné lúče 😵 😎 ...ďalej sa teším na to, že nebudem musieť malého tak obliekať, lebo to je nočná mora pre nás ☹ ...naháňame sa po celom byte 😒 , ešte že nebývame v dome, jediná výhoda asi 😀
A skúšala si na migrénu Mig 400? Mne ten zaberal, ale teraz nemôžem 😖

Zase robíte chute s plackami 😝 😀 ...už ich vyskúšam aj ja, ale vždy zabudnem kúpiť karfiol 😅

jankamanikova
8. feb 2010

Ahojte dievcata!
Nebola som tu riadne dlho, cely minuly tyzden. Ale mali sme narodeninovy tyzden - Janik mal vo stvrtok 5 rokov, tak sme mali v utorok navstevu a v stredu detsku party. Janik sa neskutocne tesil, vsade sme mali balony a s detmi sme robili vyzdobu a party sa niesla v style rytierov. Deticky si mali robit masky a koruny z vykresov, malovali a hrali sa. Bolo velmi dobre. Janik sa velmi snazil, aj tortu mi pomahal piect a aj pripravoval, co sa dalo.
Vo strvtok sme v den jeho narodenin cestovali do PO a tam Janyho bratia mala narodeniny a moja mamina 55 rokov, takze bol to velmi emcionalny tyzden a vikend. Zazrakom sme to uzasne zvladli, deti sa tesili a este stale tesia.
Dnes sme doma a ja sa zotavujem, lebo vsetko prichystat nebola hracka, ale mna velmi bavi pripravovat detom program, tak sme si to velmi uzili.

Mame sa dobre, sme zdravi. Jakubkovi sa tento vikend dostavila reakcia na to ockovanie, tak bol neuveritelne umrncany, nespokojny a aj teplotoval. A mame novinku, Jakubko prespi celu noc do piatej, niekedy do siestej. Potom ho nakojim a este spi dalej. Ale musi spat s Janym. Odstavovanie sa nam velmi nedari, ale nevadi. Nebudem to robit nasilu, snad pride jeho cas. No, a kedze ho v noci uz nekojim, tak cez den si potrebuje dobit baterky, tak sa stale mojka a tuli a pusinkuje ...

danulik
8. feb 2010

iwus - skusala, ale nepomohlo - je to ibuprofenovy liek a to na mna nezabera 😒

jani - vitaj spat 😉

aktak
autor
8. feb 2010

jancia drzte sa, verim ze sa ti tam strasne vlecie cas a tesite sa domov, Tomimu to snad ani tak nepride a to je dobre 😉

vsetkym tehulkam vela zdravia, iwuska ja som si migreny v tehotenstvach tiez uzila ale kym je len to tak je dobre, aj ked viem ze to neni nic prijemne, ja ju mam diagnostikovanu uz dlho ale po detoch sa to mierne zlepsilo 😉

zajtra ideme do Tatier, ako vzdy do nasho oblubeneho hotela s bazenom a super stravou, uz sa velmi tesime, Adamko bude s ocinkom lyzovat a my s Adelkou sunky valat 😀 Adelka to berie vazne, hned po vecernom kupani si celu tvar aj ruky natrela Sudokremom asi aby mala peknu plet ked ide medzi ludi 😀 😅

kedy sa to ma oteplit? uz sa tak tesim...

jankamanikova
8. feb 2010

Aktak - tak prijemnu lyzovacku a vela oddychu. A co to je za hotel, ak mozeme vediet, prosim?

aktak
autor
8. feb 2010

hotel Slovan (T.Lomnica, skupina Bonbon hotelov), je tam suuuuuper 😵 z izby v plavkach a zupane vytahom rovno do bazena so saunou, vstup do bazena ako "na plazi" takze deti staci sledovat z lehatka 😎

jankamanikova
8. feb 2010

Aktak - vdaka a prajem Ti pekne prezivanie tehu a hlavne si oddychni ... A Adamko nech sa pekne nauci lyzovat.

jancia
8. feb 2010

Ahojte dievcata

vdaka za povzbudive slova 😵

no Tomi je velky pohodak, keby sa dalo tak im to tu aj zbombarduje, uz 2x mi boli sestricky na izbe vraviet nech si ukludnim dieta... no ale on ked dostane "zachvat jasenia" tak je s nim tazka rec... 😅 no co Vam poviem...

zajtra ma byt velka vizita tak som zvedava co nam povedia a pocula som ako primarka vravela ze nas chcu zajtra poslat na rtg tak sa uvidi, dnes mu brali krv, to bolo placuuu a prisiel s 3 "bobami" novymi, cely zapoteny, ale potom sa uz rychlo pri mame upokojil 🙂 deti su velmi statocne...

aktak uzite si Tatry, aj Vam zavidim, hoci my sa tu tiez mame ako v hoteli, strava 3xdenne, Tomi 5x, sprcha a WC na izbe, uz len ten bazen tu chyba 😀

jankamanikova
8. feb 2010

Jancia - tak to mas lepsie ako v hoteli 😀 😀 a mas toho najlepsieho spolocnika. Nech ste skoro fit a sup-sup domov ...

iwuskaaa
8. feb 2010

Aktak a aj si si dávala niečo na migrénu? Ja budem musieť zájsť za homeopatičkou, nech mi niečo dá, lebo ja už niekedy nevládzem 😢 . Ja mám tiež diagnostikovanú migrénu, asi od 18tky 😖
Tak prajem príjemný pobyt v Tatrách, užite si to, v dobrom závidím 😉 😵 . Adamko je už lyžiar? Šikovný 🙂 .
Janka vitaj späť, chýbala si tu 🙂 .
Dani a aké si teda dávaš tabletky? Zaberá aspoň niečo?

iwuskaaa
8. feb 2010

Janci tá starostlivosť Ti doma aj chýbať bude, čo? 😀 ...ale prajem skoré uzdravenie a držkajte sa 😉

aktak
autor
8. feb 2010

iwuska mne ju diagnostikovali v 13tich, aj som riadne vracala pri nich, neskor uz nie, pocas tehu som mavala ale vo vseobecnosti sa da povedat ze som z nej vdaka Bohu vyrastla, teda dufam a tak sa mi to javi 😔 dat si nemozes nic, neviem ake mas prejavi, ale mne pomaha cerstvy vzduch, ticho, tma, pripadne studensia sprcha, a proste spanok, musis sa z toho vyspat 😔 a este ked som na tom bola ako mala najhorsie, davala mi babicka kocku cukru nasiaknutu citronom, prebehnu tebou zimomriavky z tej intenzivnej chuti a ta to osviezi, aj vitamin C hadam urobi svoje, cukor zlepsi naladu, vyskusaj a ak len trochu pomoze budem rada 😉
Adamko skusal lyzovat uz minuly tok, ale nevladal ovladat sam lyze, tento rok uz sam zisiel detsky svah, mame aj video a foto ale u nasich, sama som tomu neverila lebo so pri tom nebola, ani pady mu nevadia ze je upllny nezmar 🙂
jancia nech vam to rychlo ubehne a ste rychlo doma, s tatinom 😉

jancia
8. feb 2010

No veru, aspon varit nemusim 😝 ale zase doma je doma... a najhorsie ze ani navstevy za nami nemozu, tak mi je smutno ked Tomi krici tata, baba, dedo... 😔

Iwus tak snad ti volaco zaberie, skus aj toto: nohy do horucej vody a na hlavu studene - mojej svokre to pomohlo pri migrene, to moj drahy manzel sa naucil na prednaske 😀 ale fakt jej to pomohlo

inak kto sa to pytal, to mali len volaky test, este ma dalsie prednasky a potom v marci zaverecny, tusim aj nejaku pracu odovzdat no a to je zatial len nejaky 1.stupen myslim ze z 5tich tak som zvedava ci v tom bude aj pokracovat... ani sa nenazdam a budem mat doma trenera futsalovej reprezentacie 😀

oki idem si lahnut bo rano nas skoro budia

jancia
8. feb 2010

aktak tak potom hod nejake video maleho lyziara 😉 deti sa rychlo ucia a neboja sa, ja som tiez ako mala lyzovala ale teraz by som sa uz bala postavit na svah

tak papa, dobruuuu

aktak
autor
8. feb 2010

jancia ja som lyzovala od 3 rokov ale teraz mam uz par rokov pauzu, lebo som bud tehotna alebo som musela byt poruke kvoli kojeniu 😀 pridam ked budem mat od nasich tie z januara, a urcite aj teraz pofotime, uz sa na to velmi tesi aj v skolke kazdemu vyklada ze ide "na tatry" 😵

kivec
8. feb 2010

Ahojte,
Tinka, sice odpovedam neskorsie, ale predsa: Teraz praveze nemam tazku pracu, len studujem chorobopisy a nahadzujem z nich udaje do PC na ucely vyskumu rakoviny. A teraz som si dokonca stiahla prac. dni len na 2 za tyzden. Takze pracou to nebude. Ale citala som si dnes na internete, ze takato unava moze byt sposobena anemiou v tehu, ze je to dost bezne. TAk asi to bude moj pripad. Dam si spravit krvny obraz a uvidime. Dakujem, ze si nado mnou rozmylsala. 😉 🙂 Este raz skore uzdravenie vam obom.

A uprimne lutujem vsetky trpitelky na migrenu, musi to byt hrozne.

Aktak, uprimne vam zavidim dovolenku v Tatrach, uzite si to!

jankamanikova
8. feb 2010

Tak ja migrenu mavam a nemam ju vobec rada. Aj toto tehu som ju uz dvakrat mala, tak to len studene obklady, ticho a tma. Nic ine nemozem ...
Anemiu mam tiez, dostavi sa, ked moj organizmus ma malo tekutin. To sa uz poznam. Ja musim tri-styri litre vody denne pit, inac to nepotiahnem a som hrozne unavena a slaba. Nicim inym to neliecim, lebo sa mi nechce a viem, ze to po tehu prejde ...

katinka0000
8. feb 2010

ahojte!

tessie: vyzerala si fakt neodolatelno. a s matkom vam to neskutocne seklo. 🙂

danulik, tami: tak jednoznacne je lili cely ocko a leuska cela mamina. su na spapanie. 🙂

tami: skoda, ze som sem neprisla skor. aj nas nico mal raz taketo horucky. tiez sme si mysleli, ze je to zo zubkou. ale po jednom dni mu horucky vobec neustupovali a splhali sa mu az do 40. a dr. nam tiez zistila anginu. dovtedy nezaberal ani nurofen ani panadol. proste nic. ako sme nasadili atb, tak horucka pekne klesala. ale nemal ani soplik, ani kaslik, ani ho hrdlo nebolelo. mal len tu hnusnu horucku. ako je na tom leuska teraz? nico bol vtedy z tej horucky uplne hotovy. som ho nikdy takeho nevidela. on aj ked ma zo zubkov zvysenu teplotu, tak je uplne v pohode. ale vtedy bol neskutocne vycerpany. lezal s pootvorenymi ockami, nevladal vobec nic. som sa vtedy pri nom veru aj naplakala, ked som ho videla takeho bezmocneho. ☹ ☹

jancia: co tomi? ako sa ma? boze drobcek maly. dufam, ze mu je uz lepsie.

ozaj aj oslavujete valentina? co svojim polovickam kupujete?

katinka0000
8. feb 2010

eminkaaa: normalne mi nabehovali zimomriavky, ked som to pozeralla. co keby sa im to dietatko vysmyklo z ruk? nejde mi na pc zvuk a na notebooku je neter. co vlastne o tom hovoril ten pediater? a naco je to vlastne dobre???

danulik
8. feb 2010

aktak - uzite si lyzovacku a ty si oddychni 😉

jani - drzte sa!!

iwus - davam si panadol ultra rapid, to jedine mi ako-tak pomaha, ale musim si to dat hned na zaciatku, potom neskor uz mam smolu (ako napr. dnes) 🙄

jani - tiez musim vela pit, ked to zanedbam, hned sa to prejavi 😖

kati - ok ok, ale nostek ma po mne 😀
valentina oslavujeme, aspon symbolicky, ale tento rok vobec netusim, co vymyslime..
nico uz spi? krstna ho unavila? 😀

danulik
8. feb 2010

emi - to su nejake sibnute matere 🙄 🙄 🙄

katinka0000
8. feb 2010

dani: tak nico isiel samozrejme spat az o pol desiatej, lebo prisla aj neter aj sestra a zacali ho blaznit, tak bolo po spanku. ale zaspal zachvilocku.
jasne, nostek ma po tebe. 🙂 🙂

aj my oslavujeme valentina len tak symbolicky. akurat som sa manzela dnes pytala, ze ako oslavime valentina. a on mi hovori, ze keby bolo leto, tak mi podaruje nejaku peknu jahodu. 🙂 😀

danulik
8. feb 2010

kati - jahodu? 😀 😀 😀

jankamanikova
8. feb 2010

Danulik - tak Panadol Ultra Rapid je skvely, akurat to nemozem, lebo kojim alebo som tehu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

danulik
8. feb 2010

jani - panadol sa moze aj v tehotenstve aj pri kojeni 😉

jankamanikova
8. feb 2010

No a tu je hacik. Lebo nemoze ... Teda ten Ultra Rapid.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre