Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

bubinko83
17. nov 2008

babeny,kedy začinate prikrmovat? Mne sa zda moj drobec niekedy hladny 😕

tamita
17. nov 2008

Kiki - nevzdávaj kojenie,mliečko sa dá naštartovať. Ja - keď som zistila,že Lelka vytiahne iba 40-60ml,tak som ju začala dokrmovať odsatým MM. Ona chcela papať každé 3hod.,ja som odsávala každú 1,5-2hod.,odsala som trebárs len 20ml,ale aj to stačilo a po troche pribúdal...horšie bolo,že ona sa tak rozpapala,že po 2. dňoch papala raz toľko a ja som musela zvýšiť produkciu mliečka o 100%.Podarilo sa mi to asi po 4.dňoch,no poctivo som odsávala aj v noci každé 2hod. Našťastie som mala aj zamrazené mliečko,tak som každý deň rozmrazila jeden pohárik.No veľa pi,papaj a daj si na 4-5dní homeopatiká Ricinus.
Teraz odsávam každé 4 hod,čiže 6x a malá papá 7-8 x,ale ja odsajem vždy viac ako ona vypije,tak mi stále ostane v chladničke 1-2 dávky.
Ideálne je kúpiť si suplementor www.medela.cz ,cez nejakú lekáreň,čo objednáva aj odsávačky Medela a dokŕmiť ním,hoci aj UM. Ja som ho nemala hneď a malá sa rýchlo naučila na fľašu a začala odmietať cez deň prsník,preto musím toľko odsávať.Držím ti veľmi palce.

aktak
autor
17. nov 2008

mozem jest kel? z kapusty malu naduvalo, kel som este nejedla a mam od svokry tak neviem 😕

vsetkym co odsavaju a inak bojuju aby mohli kojit velmi drzim palce, ste uzasne! 😉

jancia
17. nov 2008

baby inak mam jednu otazku - dnes sme boli na prechadzke a bol tam dost blby teren - taky strkovy - no a maly spal v kociku a dost ho to natriasalo, myslite ze mu to nemoze nijak uskodit taketo traslave kocikovanie? lebo ked clovek cita co vsetko sa moze babatku stat keby nim clovek triasol (co samozrejme nerobim 😔 ), no a napadlo by ma ci mu nejako nemoze toto uskodit ked ho to prilis heglilo chudatko moje... co myslite, hm? ☹ no on celu cestu pekne spinkal, tak je mozne ze to bolo ok, ale aj tak mam z toho zmiesane pocity.

kiki urcite nie si macocha, ty trulko 😉 drzim prstiky nech noc prebehne bezproblemovo no a inak tiez ma napadol ten suplementor ako pisala Tami, tak skus 😉 a hlavne mysli pozitivne a mliecko bude!!!

jancia
17. nov 2008

ozaj a co sa tyka farbenia vlasov ked kojime? to je oki?

aktak o keli neviem, ved skus troska a uvidis, ja nemusim ani kapustu a naduva ma 🤐 😅

danulik
17. nov 2008

kiki - prestan sa trapit, nie si ziadna macocha 🙂 macocha by si bola vtedy, keby si nechala dieta hladne 😉
len by si mala aj dalej skusat kojit, ako ti uz pisala tami - tvorba mlieka sa este da rozbehnut!! ak by odmietal cicku, tak si odsavaj a urcite skus ten suplementor 😉

aktak - ziadna zelenina na "K" by sa jest nemala.. ale skusit mozes, niektorym detickam to nic nerobi..

jancia - ja som nad tym nikdy nerozmyslala, ze sa moze nieco stat.. nasu lili taky teren uspava, ale fakt neviem, ci to moze nejako skodit 😖

danulik
17. nov 2008

a co sa tyka farbenia vlasov - podla mna v pohode 😉

katinka0000
17. nov 2008

ahojte!

vejinka: dik! ale nejako sa tam neviem orientovat.

nasho nicolaska dneska hrooozne bolelo brusko. som ho nemohla asi hodinu a pol utisit. vobec sa nemohol vykakat. dneska bol 3. den, co nekakal. normalne ani rektalnou rurkou mu to neslo. az potom ked som ho mala na rukach, sa mu nejako povolilo, tak to pustil vsetko na zem. chudatko, sme boli cela rodina hotova.

kiki: dobre si urobila. a vobec nie si zla mamina. ty si chcela pre neho len to najlepsie. jednoducho to tak nejde, tak mu budes davat UM. uvidis, ako bude priberat a aky bude spokojnucky. neboj, zachvilu bude vsetko o.k.

katinka0000
17. nov 2008

ozaj a este som sa chcela spytat. ten nutrilon1 sa ma davat do kolkych mesiacov. my sme davnejsie kupili jednu krabicu a neviem, ci to stihneme minut, lebo UM mu davam len raz za cas.

janci: podla mna mu to vobec nemohlo ublizit. ja som si dala vlasy zafarbit pred 2 tyzdnami a vsetko o.k.

inak chcem si dat taku kuru od vichy proti vypadavaniu vlasov, lebo sa mi to nejako nezda. takze nasi vedia, co uz chcem na vianoce, lebo je to dost drahe. jedno to balenie stoji 1800 sk.

stankaji
17. nov 2008

Ahojte babenky!!! 🙂

Kiki - velmi dobre si to vyriesila a uvidis, ze sa ti aj kojenie rozbehne, lebo budes aj kludnejsia, ze ked bude maly hladny, tak mu das v najhorsom pripade UM, ktore vytiahnes zo skrinky... 😝 😝 😝

...ja som tak mala na zaciatku taku krizu ☹ . stacilo len kupit BEBU a hned som bola kludnejsia, aj mleicko sa mi pekne rozbehlo a krabica beby bola donedavna zatvorena 😅 😅 😅 kym som ja nedostala chut na tu "Bebu", z ktorej ma normalne naplo, a ze boze toto by som hadam malej nemohla dat!!! totizto v zlozeni som si precitala, ze obsahuje r y b i t u k, ach jooj, skoncila pri bedni, nikdy viac taku bebu nekupim (to bola nejaka "Premium"), fuuuuj

Jancia - ja maoju bezne kocikujem po dlazbe v meste, ked nechce zaspat...a s vlasmi mam aj furt taku dilemu - farbila som uz raz a velmi dobre chytila farba, ale bojujem s trvalou, moje vlasy mi dost mastneju bez nej, a ide zima a ciapky a tak.. 🙄 🙄 🙄

Atak - ja vobec neriskujem so zeleninou ako je kapusta, kel, karfiol...minule som zjedla brokolicu a malu nafukovalo este dva dni 😝

bammbi
18. nov 2008

Tami,
ked odstriekas 20ml, skladujes to v samostatnej nadobke alebo to prilejes k mliecku, ktore bolo odstriekane predtym?? = kazde odstriekanie nova nadobka alebo prilievas k uz odstriekanemu? ...lebo mne sa zda, ze som niekde citala, ze po otvoreni nadobky sa ta 24 hodinova doba skracuje... zacala som si tiez odstriekavat a neviem, co by bolo najlepsie...

Babulky, a ake nadobky na skladovanie mliecka vlastne pouzivate?
Tiez by ma zaujimalo, ako co najrychlejsie rozmrazit mliecko, ked babatko place, ze je hladne... nejake typy?
dakujem

madi
18. nov 2008

bre rano vospolok
babule mamule - co odsavate...klobuk dole...obdivujem vas velmi velmi, mna to odsavanie straasne bolelo...au

no...v noci som sa zobudila na to,ze neviem preglgat - mam uplne zapalene hrdlo a chyta mi to asi aj dutiny horne.... ☹ co mam robiiiiiitt????
mam tu cmulacie tabletky Septisan a na dutiny homeopatika Sinupret...ale neviem ci to staci 😖 ani jest mi nechuti - tak to boli....au au au

inak vikend sme mali narocny - navstivili sme vsetky 3 babky a dedkov...bola to fuska...ale simono sa prvykrat videl so svojim 8 mesacnym bratrancom Matuskom....tak bola sranda.... hihi
a vcera porodila moja sesternica...a kazdu chvilu by mala porodit dalsia svagrina a este aj kamoska...takze bude plno babatiek 😵
idem si uvarit cajik... pekny den seckyyyyym

anape
18. nov 2008

ahojte mamicky 🙂 ,
kati a to UM mas uz otvorene? ak ano, tak si daj pozor, aby si to spotrebovala do mesiaca, tak by tam aj malo byt uvedene
co sa tyka tej kury od vichy, tak predcasom si to kupil aj moj manzel, no figu to pomaha a stale mame doma este par ampuliek, takze podla mna zbytocne vyhodene peniaze, no mozno ma niekto inu skusenost

inak, aj ja som si uz farbila vlasy, dokonca dvakrat a raz som si pridala aj melir a pohodicka 🙂 , mne to normalne chytalo aj v tehu

angelina22
18. nov 2008

caute baby..co tu nove??? my rastiem ako z vody,,mliecka mam dost, neodsava, neskladujem, tolko kolko mam dam,,,co ostane ostane,,,nic s tým nerobím, mala je dobrá, v noci krásne spinká , cez den je dobrucká,,,,už si aj spieva a s mojim manželom maju taký svoj tajný sposob dorozumievania,,,,su takí zlatí....
chcem sa spýtaŤ ktorá aký fusak používate,,ja si chcem dat kupit fusak kaiser iglu thermal fleece,,ja len ci ho niektorá nemate, alebo ak mate nejaký iný este lepsí a možno lacnejsí,,dajte mi vediet,,díík,,,,
pridam foto,,o chvilocku

angelina22
18. nov 2008

kiki, ja ti poviem nieco, ja si myslím, že ak by ste sa tie co máte krízy tomu prestali venovat a stále omýslat ci mám dost ci nemám,,,tak by ste to tak ani nemali, ja jem riadne, hlavne sladké už sa v ničom neobmedyujem, jem všetku yeleninu aj ovocie, aj tropické, aj plody mora proste všetko, aj cibulu a cesnak, nemám s tým problém a ani malická, skús sa na to neupínať, príroda to tak zariadi aby si ho mala dost, vies, možno malého bolí brusko, ty si ale yacnes namýšlat že má málo mliečka a tým že sa trápiš sa tvorba len spomaluje ,,,ja viem na sebe, že ked som mala zhon okolo domu tak som mala aj take prázdnejsie prsia,,ale nejak som to s oboma prsníkmi pokrila a teraz jej stále stačí len y jedného na jedno papkanie, cez den je aj castejsie ako kaydé 3, niekedy každé 2 niekedy 4,,,ako sa jej chce,,,ale v noci tiež papka len z jednej cici a stačí jej niekedy aj na 4 ,4,5 aj 5 hod...takže baby hlavy hore, nemysliet negatívne,,,ale POZITIVNE a pojde to.ja nepijem ziadne caje na podporu nlieka ani zapražene polievky,,nie som žiadna laktačná oborníčka,,,ale mám pocit že to zvládam,,,ak niečo tak píšte!!! držím prsty
hej baby a kde je pipinka,,už som sa pýtala ale nikto mi neodpovedal,,obycajne ked dojdem tak som tu sama,,ale večer vás tále dočítam 😀 😖

angelina22
18. nov 2008

zajtra idem konecne k kaderníčke, tak som zvedavá ako to dopadne,, už mam vlasy skoro pod zadok,,, 😅

slaviq81
18. nov 2008

Pekny den,
ja som uz jedla aj kyslu kapustu, aj kelovu polievku aj vyprazany karfiol a mala bola v pohode. Dnes som si dala na ranajky klobasku 😝 , tak uvidim co bude. Podla mna su uz nase deticky dost velke a treba pomalicky nabehnut na normalnu stravu bez obmedzovania.
Mojej Lare sa zvysil apetit, co ma tesi, za posledny tyzden pribrala stvrt kila 🙂 , ale to mi niekedy cely vecer visi na prsniku 😝 .
Co sa tyka vlasov, ja uz nemam slov, pri cesani to ide dole na chumace. 😠

nesca
18. nov 2008

Ahojte maminy,
neviem či si ešte na mna spomeniete, nechodila som sem dlho dlho, mali sme trápenie a ešte zrejme neskončilo. Len pred časom som vás zase začala trochu čítať. Takže toto, už v tehi mi gynekolog povedal, že malý má takú vrodenú vadu obličky, volá sa to dilatácia obličkovej panvičky. Veľmi sme sa s tým nezaoberali, lebo to majú aj známej deti a chodia s tým len na kontroly na nefrologiu. No ale ked sa Paťo narodil, zistili, že to má veľmi zničené a že musíme ísť na operáciu a vraj sa to takým drobcom operuje len v BA. Tak ked sme mali mesiac aj 10 dní operovali mu obličku na Kramároch, boli sme tam 16 dní a bolo to dosť náročné, lebo deti nie sú pri maminách ale v osobitných izbách dosť daleko. Ked sme sa konečne vrátili domov, po týždni dostal teplotu a zase sme strávili 5 dní vo Zvolenskej nemocnici. A tak sme stále aj s malým takí nejakí podráždení a vôbec si nevieme nájsť taký stabilný denný režim čo ma najviac hnevá. Spí kadejako, často plače a v črevách má stále nejaké kvasinky, nakoľko mu antibiotiká zničili tú prirodzenú mikrofl=ru. Berieme aj probiotiká Bio gaja, ale aj tak máme riedku až hlienovitú stolicu. Tak sa dosť trápime. A boli sme už aj na kontrole a povedali, že už to malo byť lepšie ako to je, tak sa hrozne bojíme, že to budeme musieť absolvovať znovu ☹ . Ani neviem ako sa mi pri tých stresoch ešte podarilo doteraz kojiť. Matka príroda je asi fakt zázračná, lebo on to MM fakt potrebuje.

nesca
18. nov 2008

A ked sa mi už podarilo vrátiť, chcela som sa opýtať koľko vaši drobci vážia, alebo vážili ked mali 3m a 1 týžden, lebo mne sa stále zdá, že po tých nemocniciach nepriberá ako má, mám tiež v skrinke Nutrilon, ale dali sme ho len pár krát aj to sa potom pogrckal, takže ho asi ani nepotreboval, len ja sa furt bojím, aby pri jeho iných ťažkostiach nebol chudák ešte aj hladný. Do poradne pôjdeme o týžden a predtým sme boli asi pred mesiacom a vážil 5170. Hmm?
A ešte to ramienko máme také začervenané a aj z toho niečo vyteká, tak mu to prelepujeme, to je zle?

aktak
autor
18. nov 2008

nesca v pase mas ze si v 53 tt, nechces si to aktualizovat? 😀

trosku si toho kelu dam a uvidime 😕

v sobotu krstime, tak idem v piatok ku kadernicke, som zvedava co so mnou spravi 😵

lalunna
18. nov 2008

ahojte,
sme po poradni, patrik je ok, zaockovany, vaha 7740g 😅 nechapem... al nevadi
silu ma teda za dvoch a ja uz co ho nosim tiez, esteze nie je moc nauceny na nosenie,lebo mi pomaly ale isto ruky odpadli
skoro kazdy tyzden pozorujeme ne nom nieco nove, uz si dokaze drzat hracky a obkusavat ich, ked mu nejaku zoberieme spusti velmi smutny plac az pusinku zvlni do takej vlnovky
velmi pekne sa rehoce ked ho kuseme do krciku alebo "prdime" na brusko 😵
ja chodim dva krat do tyzdna vecer na aerobic, je to uzasne odreagovanie sa, aj ked najprv mi bolo bez maleho az doplacu, ze ho na hodinku opustim, ale s ockom to zvladaju na 1 s *

lalunna
18. nov 2008

kiki, drzim palce! 😉
tami, ty si uz ina expertka 🙂
aktak, ja kel nemozem, patrikovi nerobi dobre, skusala som kelove fasirky, len jednu a bolo zle
ja si musim davat sakra pozor, teraz ked sme si vydychli z kolik, nechcem to uz pokazit jedlom...

jani, podla mna ten teren je ok 😕
a farbit sa tiez chystam, len neviem ako teraz ked mi tak straslivo padaju vlasy, uz sme aj vanovy odtok odopchavali, ty kokso kolko mojiv vlasovych chumacov tam bolo ☹

lalunna
18. nov 2008

katinka, zvaz si tu kuru, nevyhadzuj peniaze radsej, nepomaha to, nase vypadavanie vlasov sa nicim neda zastavit, je to hormonalneho charakteru a v 4.mesiaci dietata by to malo prestat

aktak
autor
18. nov 2008

mne padali vlasy aj do pol roka, s tym nic neurobis zvonku a hoprmony neovplyvnis, potom mi zacali rast take male nove a stali mi od hlavy 😀 😀 😀

vejinka
18. nov 2008

ahojte dievcata ja som tiez uz jedla kapustu sladku kyslu cinsku karfiol kel kukuricu hrasok fazulu...prste uz vsetko a maly v pohodicke kaka skoro do kazdej plienky a cika tiez do kazdej 😉 klop klop klop

slaviq81
18. nov 2008

Konecne som dnes kupila tu odsavacku na vysavac, tak ju chcem vyskusat. Vysavac je uz nachystany ale slecna este spi (zaspala o pol jednej ked sme sli von). Zajtra ideme ockovat, povinne aj proti pneumokokom tak mam vcul take zmiesane pocity, neviem ci s pneumokokmi radsej nepockat. 😖

nika.r
18. nov 2008

ahojte 🙂

nesca, to mi je ľúto, že ste sa tak natrápili. Veľmi prajem, aby bolo už len lepšie. Tomi v 3 mesiacoch vážil 6100g. Ozaj, aj my sme mali hlienovitú stolicu a bol to citrobakter, výter malému nerobili?

aj ja som si farbila vlasy a v pohode

kapustu som tošku skúšala, ale dopadlo to zle, karfiol je v pohode. Každé bábo je iné, skús aktak len trošičku a uvidíš.

jancia, to trasenie určite nebolo také strašné, aby ublížilo malému. ja Tomiho niekedy schválne kočikujem po dlaždiciach na ulici, aby lepšie zaspal 😝, aj keď ho mám na rukách a chcem, aby spal, tak s nim tak jemne pohupujem.

na naše ramienko Dr. povedala, že je úúúplne v pohode, že to je reakcia, že tak to má byť...ale po 4mesiacoch? 😕 No nič, však jej musím veriť,videla viac zapálených ramienok ako ja 😝

No a už toľko nemostíkujeme, pekne dvíhame nožičky 🙂 Hoci našiel si nový spôsob na mostík,keď má naňho chuť - nohy má dvihnuté a zaprie sa zadkom 😝 začal ale odmietať babyvak, nechápem prečo, miloval ho, od 3 týždňov ho v ňom nosím a zrazu posledných pár dní v ňom reve.

Baby, držte palce, o týždeň mám štátnice, zatiaľ viem polovicu otázok. Učím sa pri kočikovaní, raz som skoro aj s malým zišla z chodníka - odvtedy sa učím len v parku, bo raz by som tak mohla aj pod autom skončiť. V noci nevládzem, pravidelne s malým o desiatej chrápem. Vy čo sa učíte ako to zvládate? Mne by aj mamka so sestrou pomohli, ale Tomi je na mňa veľmi naviazaný, vydrží bezo mňa maximálne hodinku. A manžel je dlho v práci, takže som celý deň na malého sama.

kape
18. nov 2008

Ahojte.
Tak my sme dnes boli v poradni aj na ockovani. Najprv plakal pri ockovani Samko a potom Patrik (Lalunna). My sa tam pravidelne zaciname stretavat 🙂
Z Patrika je uz velky chlap, mozem potvrdit 😉 Samko ma "len" 7220 g a 60 cm. Nasa lekarka neockuje naraz, takze proti pneumokokom az o tri tyzdne.
Samko ma neskutocne krasne obdobie, si to s manzelom vychutnavame, nejako takto som si to kedysi davno vysnivala a momentalne mam to stastie, ze to mozem aj prezivat. Som velmi stastna osobka.

Madi ako ste nakoniec skoncili s manducou?

nika.r
18. nov 2008

a pridala fotky Tomiho ksichtíkov.

kape, pekne si to napísala. Aj ja som veľmi šťastná...mnohí mi hovoria, že toto obdobie, ktoré my práve prežívame bolo pre nich najkrajšie v živote..takže si to fakt musíme vychutnať, určite to ubehne rýchlo.

nikka23
18. nov 2008

Ahojte 🙂 babenky,

nika.r drzim palce pri uceni, aj ked nechapem ako to stihas, ucit sa a venovat sa babatku. 😲

ja by som mala dokoncovat svoju dizertacnu pracu, no nejako mi na nu nezostava cas, lebo ked mala zaspi, tak treba nieco aj v domacnosti spravit 😖

ja idem s malou na ockovanie az 1.12., aj sa trochu bojim ☹

nesca drzim palceky, nech vas vsetky trapenia obidu vejlym oblukom. uvidis bude dobre 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre