Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

elly111
7. jan 2009

my sme vanicku nechceli, takze mame sportovy, poloha v rovine a maly je vo fusakotaske a mame veeela miesta 😀 , na jar fusakac vyberieme a uz bude len sportiak 😀
da sa ti dat sportiak aby drobec lezal rovno?

petula08
7. jan 2009

Je trosku zdvyhnuty ale to nevadi lebo mava dost casto zapchaty nostek ked spi a dokt. kazala aby mal hlavicku trosku vyssie. Ale ako tak pozeram nato tak to ma lepsie ako tu vanicku lebo uz sa mu tam aj zle hybalo a teraz tam je plno miesta. Dnes som ten sportovy zlozila a aj mu ho teda neham.
To tam mas normalny fusak alebo co je to ten fusakac?

basky
7. jan 2009

Ahojte,
no poposali ste riadne, mam co robi, len nech maly pekne spinka, aby som to stihla 😉 Dnes sme boli vonku na obed, teraz spinka na balkone.

Uska cistim kazdy den, len tak jemnucko, lebo Simi sa potapa pri kazdom kupani a nechcem, aby mu ostala vodicka v uskach, vacsinou maz ani nejde, lebo netlacim vobec. Uz sa kupe na striedacku vo svojej vanicke a so mnou vo velkej, a voda sa mu strasne paci, taky je uzasny v nasej vani, a tak sa tesi ... 🙂

Baby, co ste chodili na kupanie, Lalu a pod. ucili Vas ponarat babatko pod vodu? Ak ano, ako to robite?

katkateplice
7. jan 2009

elly, dakujem... aj Tvoj malý je krásnučký 😀

elly111
7. jan 2009

katka dik jasne vsetky drobciatka su nadherne 🙂 , blba otazka ale kedy planujes navrat do parce?
peti toto je nas kocik a uplne posledny obrazok dolu je to po cesky vlozene luzko 🙂

petula08
7. jan 2009

elly to je dobra vec , ale to sa asi nepredava zvlast len k urcitym kocikom?

katkateplice
7. jan 2009

elly, do práce asi tak keď bude vedieť malý chodiť, teraz boli u nás vo firme veľké zmeny, tak nechám, nech sa to utrasie... možno tak za rok, rok a pol... určite nie o 3 roky ak medzitým neotehotniem, lebo drahý akosi vyvádza, že by pristal sestričku pre Tominka 😒
a Ty? ako s prácou? nevolajú Ťa?

katinka0000
7. jan 2009

ahojte!

petula08: my sme dnes kupili sportovy kociar chicco. taky krasny zltucky. niekedy pridam foto. a objednali sme aj autosedacku babypoint. je od 9 do 25 kg. a da sa dat do 6 poloh. cize bude moct nico v nom aj oddychovat. to som chcela.

elly111
7. jan 2009

katka nevolaju len novy ludia ked potrebuju nico vediet, myslim ze by ma zobrali hned spat ale este uvidim kedy sa vratim 😀
ooo drahy chce sestrecku pre drobceka 😀 ved to je pekna predstava 🙂, my si dalsie nevieme predstavit, drahy stale pracuje a ja ked si predstavim ze som skoro cele tehu musela lezat, to by sa teraz uz nedalo...
peti da sa to kupit aj zvlast, my sme kocik kupovali v Prahe a tu fusakotasku v Ba v Raci 🙂

petula08
7. jan 2009

elly dakujem
katinka takze ty uz nepouzivas vajicko v aute?

katinka0000
7. jan 2009

teda pardon nie kociar ale kocik. vedla mna je rusny rozhovor, tak neviem, co pisem. 😀

katinka0000
7. jan 2009

petula: pouzivam, ale coskoro sa mi tam nico nezmesti. uz je tam teraz natrieskany ako jaternica.

katinka0000
7. jan 2009

on uz urcite bude mat coskoro takych 10 kg.

danulik
7. jan 2009

nasa hviezdicka si asi potrebovala dospat tie 2 nocne hodinky co bola hore - spinkala vyse 2 hodiny 🙂 🙂 🙂 super, toto sa uz velmi davno nestalo.. teraz sa tu pri mne hra v lehatku 🙂

katinka0000
7. jan 2009

ved pred mesiacom a pol mal 8,5 kg.

petula08
7. jan 2009

moj ma 8050g a vo vajicku je uz natesno trcia mu von nohy, najradsej by som ho dala uz do norm. sedacky ale este chvilu pockam

katinka0000
7. jan 2009

aj on je este stale vo vajicku, ale tak o 3-4 tyzdne uz tam urcite nebude moct byt. ja som objednala taku autosedacku, ktora sa da polohovat, cize je aj pre deti, ktore este nesedia. da sa dat tato autosedacka aj do polosedu.

katinka0000
7. jan 2009

neviete mi poradit, kde by som kupila nejaku dobru tasku na ten sport kocik chicco. je zltej farby. dik!

tamita
8. jan 2009

pekný popolnočný čas želám,zase si tu sama pokecám 😉
petula - počítaš dobre,fakt spíme cez deň aj 5-6 hod.my sme od vás trochu mladší a ak časom začne v noci viac špekulovať,tak to budem musieť tiež tak nejak riešiť,že cez deň jej nedovolím spať až toľko.A vidíš-mne zase ručnou odsávačkou šlo ťažko a to som skúšala viac typov,elektrické mám 2,no prakticky používam najviac jednu-Medelu mini elektrik.Hučí síče ako turbína,ale ťahá super.Mám ešte druhú Medelu-swing a hoci je profesionálnejšia a o tisícku bola drahšia,ide mi to s ňou horšie a podstatne dlhšie.
Madi- dik,tak Simonko by už hádam aj rezeň pohryzkal 😀 😀

tamita
8. jan 2009

vejinka-to mávate teda pestrý večer-kojiť každú hodinu...fúúha, Mne - ked sa nechce v noci odsávať a musím...tak si tak hovorím-že aké to má výhody-že presne vidím,koľko mi dieťa vypije,že mi nezaspáva na cicke a nedudluje ju namiesto cumla a že nebudem musieť horko-ťažko odstavovať od prsníka po takom roku...čítali ste tie príbehy o odstavovaní bábetiek v januárovom Mama a ja ??
Nesca - dievča-ty si maniačka na plienky 😀 😀 Mne sa momentálne najviac páčia tie Alany z DM-ky,čo doporučila Lalu a Kape. Huggies-ky nám otláčajú nôžky,tie nemám rada a na Pamperskách mi niečo vadí,sama neviem čo,ale mám z nich v rukách taký nepríjemný pocit... ☹
po látkovkách poškuľujem,ale chýba mi impulz-čo by ma fakt presvedčil - kedže nám prehrievanie guliek nehrozí,riťka sa nám nezaparuje a plienok som sa naprala a nažehlila pri predchádzajúcich dvoch deťoch až-až,tak si teraz užívam luxus jednorázoviek... 😵 navyše mám prebaľovaciu mániu,keď je malá hore,tak ju prebalím po každom cvrku a v noci 3x - po každom papaní,tak by som tých látkoviek potrebovala najmenej 50 😀 😀 ,no na jar určite niečo chcem objednať a budem asi kombinovať.

tamita
8. jan 2009

Lalu 😉 - budete mať asi malého metalistu 😀
bubinka - netráp sa vôbec pretáčaním,Lea sa síce pretáča,ale zas absolútne nechápe,že ked jej dám prsty,že si má sadať.Ona začne nadhadzovať ritku a brucho a posúva sa dopredu.Do sedu sa síce dvíha,ale sama v kočíku-začne robiť také sklopky-či ako sa to volá,skrátka dvíha dlavu a plecia a ťahá sa.Každé dieťa má svoj spôsob a čas a preferuje iný pohyb.Môj syn 7-mesčný ešte poriadne nesedel,ale 4-nožky už prelozil celý byt 😅

tamita
8. jan 2009

No nič baby-veľa hodín a už mám odsaté aj 3dcl,idem ja spať..dobrú 😵

petula08
8. jan 2009

dobre ranko, ked ste boli na ockovani tak mali aj teploty vase babetka? Ja som bola vcera s malym na ockovani a vecer mal zvysenu 37.1dala som mu viburkol cipok a v pohode uz vnoci nemal a teraz ma 37.2 to moze byt este na druhy den??

nesca
8. jan 2009

Ano Tami, som uplny maniak na plienky a to už pri prvom. Kým iné maminy rátali ktoré sú najlacnejšie, ja som kukala, že ktoré sme ešte nevyskúšali a ktoré sú najzlatšie. Vždy idem nakupovať radšej sama, lebo manžel túto moju úchylku samozrejme nechápe, tiež niekedy ráta koľko vychádza jedna a potom nechápe 😅 .
Tie Alany sú fakt mäkkučké, ale mala som ich len raz lebo treba skúsat aj iné 😀 . Niekedy boli výborné Fixisky, potom neboli a akurát pred sviatkami ich mal Kaufland v letáku. No uz to nie sú ako vtedy a sú aj lacnejšie, ale sú pekne pomaľované. V DM mi ich vyhovuje viac, všetky sa mi zdajú také mäkkšie ako napr, Pampersky. Cez internet som mala objednané Liberá, ale dalo sa len celý kart=on t.j. 4 balíky, boli fajn ale uz ich nechcem ani vidieť. A Huggies mi vyhovujú ale len tie Premium. Mám švagrinú vo %Svajčiarsku a ked som jej povedala, ze nech mi donesie nejaké jednorázové plienky, tak sa vyčudovala, že či tu nemáme dosť a že tam sú vlastne už rovnaké značky 😒 , nuž úchylka 🙂 .

kape
8. jan 2009

Petula08- do teploty 38,5 nemusis babatku podavat ziadne cipky a teplota moze byt aj druhy den po ockovani.

Tami - skus si len prelistovat ake su tie novodobe latkovky krasne podla mna ta to potom kopne hned a zehlit nemusis 🙂 len prat treba, ale kedze uz mame casy automatickych pracok tak je to v pohode.

A co sa tyka autosedacky vajicka - dolezite je, aby nepretrcala hlavicka, nozicky mozu, tieto autosedacky su pre nase deti tie z najbezpecnejsich, tak ak Vam dieta v nej velmi nevyvadza tak este nemente.

My ideme s mojou maminou prave vybavovat veci ohladne Samkovho krstu, tak drzte palce aby sme to za jednu vychadzku zvladli.

Lalu- z toho nasho stretka nebude asi nic, budem musiet volat doktorke nech nas preobjedna, lebo muz my volal, ze ma 39 teplotu, takze po nas v piatok nepride, aby sme sa nenakazili. Tak ma to trosku mrzi, lebo uz nas potom nebudu davat spolu na jeden termin. Tak ked sa vratime do Ba a bude uz trosku teplejsie, sice v Ba asi mate teplejsie ako tu v BB, tak uz by sme mohli dat stretko.

A babenky - Jancia, Hviezdicka, Ela - budem volat ohladne toho Hrosika, ak sa medzi casom nieco u Vas zmenilo dajte vediet.
Pa.

vejinka
8. jan 2009

ahojte baby viem ze ste tu davnejsie preberali stolicky pre drobcov mne sa paci fabula babpoint ale nemam zo stolickami absolutne ziadne skusenosti neporadite mi ? 😉

slaviq81
8. jan 2009

Baby, kde ste vsetky?

nika.r
8. jan 2009

ahoj slaviq, veru, dnes nejako mŕtvo

tamita, čítala som ten článok, už teraz sa toho obávam... 😕

nám sestrička poradila dať po očkovaní preventívne detský panadol..dala som, aj keď som mala zmiešané pocity z toho, že dávať malému lieky, keď mu možno nič nie je...ale prežili sme to možno aj vďaka tomu super, akurát pri prvom očkovaní mal jedno stehienko tri dni tvrdšie v mieste vpichu..dávali sme na to studené obklady

nika.r
8. jan 2009

katuska, všimla som si, že ďasienka boli také naliaté. My sme možno už viac ako mesiac pred prerezaním mali také dve biele bodky, aj lekárka si myslela, že sú to zúbky..ale bodky potom zmizli, takže ak niekto tie bodky uvidíte, to ešte nemusia byť zúbky 😉 nám sa tie bodky opäť objavili vzadu na ďasienku a tam zúbok isto nebude...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre