Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

lalunna
8. sep 2008

mne absolutne nebyva zle pri kojeni, ani si to neviem predstavit ake to moze byt 😒

katuska.
8. sep 2008

baby, tu vineu si mam odbublinkovat alebo ju mozem rovno z flase pit? 😕

lalunna
8. sep 2008

elly, stratila si mliecko??? moja zlata, tak to mi je luto ☹ nuz ale zivot ide dalej aj s nutrilonom, nemaj zle pocity, spravila si urcite maximum... 😉

mhviezdicka
8. sep 2008

ahojte,
konecne sa mi podarilo bezbolestne si sadnut, tak idem rychlo vyuzit cas ked malicka spinka 😉
je to uplne uzasne dieta (klop-klop) 😵 skoro stale spinka, dokonca ju musim obcas aj budit na kojenie 🙂 vyzera to tak, ze aj teraz budem musiet - spinka uz skoro 3 hodiny od posledneho kojenia a prave teraz krasne aj so zvukovym efektom nalozila do plienocky 😀

katuska,
vineu si nalej do pohara a vymiesaj bublinky lyzickou - nam v porodnici odporucali ju riedit aj vodou, aby nebola az tak sladka

tessie
8. sep 2008

ahojte babuľky, tak aj ja sa hlásim po víkende. Bolo super.

Iwuska - určite to bola paradajka... ja som musela tiež vysadiť paradajky, jahody, maliny a všetko červené zo stravy... tak mi kázala doktorka

Naša malá spinká s nami v izbe vo svojej postieľke a cez deň spí v detskej izbe v cestovnej postieľke alebo v lehátku si ju dám k sebe do obývačky. Snažíme sa ju už rozlišovať deň a noc, tak ju od malička učíme, že postieľka v spálni je len na spanie v noci. Zatiaľ to funguje.

Mne moja malá tiež už párkrát urobila to, že som ju prebalila a ako som jej dávala novú plienku, tak spustila znova ďalšiu dávku 🙂 Ale to nevadí, ja sa na tom smejem a ona tým pádom ma napodobňuje a smeje sa tiež 🙂 Snažíme sa na ňu stále usmievať, a je to asi dobre, lebo aj keď zaspáva, tak má úsmev na perách a usmieva sa sama pre seba 🙂

Stále nás trápi bruško, ale len večer. Vysadila som už pár dní Sab Simplex, zistila som, že nám to nezaberá, lebo zatiaľ máme dni aj noci úplne rovnaké = pohoda, hrozné sú len večere zhruba od 19:00 - 22:00 (záleží kedy vstane na kúpanie). Tak som rozmýšľala, že dnes skúsim pred večerným kojením dať niečo iné na bruško... možno nám zaberie niečo iné. Ale nie som si istá, lebo tieto kvapky sú všetky vraj na dobré prdkanie a to my máme v pohode, aj kakanie. Tak asi preto jej to nezaberá.

mhviezdicka
8. sep 2008

co sa tyka kojenia, ja som do dnes bola tiez trosku nesvoja, ci kojim dobre 😒 kedze mam ploche bradavky, kojim s klobucikmi a obcas malicku potrapim, ked skusam kojit bez nich, ale zatial sa jej podarilo prisat sa len 2 krat bez klobucika ☹
no a obcas sa nam uz stlao, ze sme mali mierne zelenu stolicu - ale dnes bola u nas na prvej navsteve pani sestricka (buduci tyzden pride aj dr) a ta mi povedala, ze ta zelenkava stolica je zo zeleza ktore uzivam - tak som sa hned ukludnila 😅

lalunna
8. sep 2008

inak, ked vas citam, ja neviem, ja totiz kojim a jem skoro vsetko okrem strukovin a cesnaku a cibule, aj pradajky aj kukuricu aj cokoladu... 😠 totiz ja som nazoru toho, ze aj keby som jedla pukancove chlebiky (mam vyskusane) maly ma koliku aj tak, proste si na to mliecko a travenie potrebuje len zvyknut

katus 😉 neplac, marek ma najlepsiu maminu na svete, je krasny v tom kybli, musim aj ja nasho uz konecne v nom odfotit 🙂

ja pijem aj bublinkove, aj pivo 😔 nic neodbublinkovavam... kym toho nepijem litre

lalunna
8. sep 2008

ajoj hviezdi, kedy dame 1. spolocnu prechadzku? 😉 chodite uz von?

kape
8. sep 2008

Ahojte.
Katuska, vraj je dobry na tvorbu mlieka aj ananasovy dzus, ja pijem aj vineu, kazdy den dva pohare, samozrejme odbublinkovanu, sem tam dam homeopatika, potom treba pit mlieko a jest mliecne vyrobky a pijem este caje pre kojacie maminky.

Lalunna co sa vahy tyka, vy ste lepsi borci, nas z porodnej 4,3 pribral do troch tyzdnov na 5,05, a vy ak si dobre pamatam ste mali nieco okolo 3,5 a potom ako trojtyzdnovy 4,7 kg 😉 Ale lekarka povedala, ze je to aj uz dost vela. No uvidime ako bude na dalsej kontrole, maly uz zacina pomalicky predlzovat intervaly medzi papanim.

Cez vikend boli u nas nasi a pri mojej mame bol maly ako v siedmom nebi, vobec pri nej neplakal. My dvaja sme len cumeli, ze rovnoi zo spanku nesiel do revu ze je hladny.

Pridali sme nove foto http://picasaweb.google.com/dulikovci

Glia mas to dost pestre, ale neboj zvladnete to.

Nam sa zaparila ritka, co Vam najviac zaberalo na zaparenu ritusu, ja uz som skusila aj pytiol a j ifadolan, uvidime, zatial sme sa toho este uplne nezbavili. A asi to suvisi so zmenou znacky plienok.

Madi este skus maleho davat pomalicky do vody zabaleneho v plienke latkovej, nas to zacal potom dobre znasat to kupanie, ked je uz vo vode tak nanho spliecham pomaly vodicku a tou plienkou mu pretriem tvaricku, to neplace az ked ho vyberam na osusku, to reve dost hlasno. To sa mu teda vobec nepaci. A ponarate babatkam uz aj hlavicku s uskami pri kupani?

Ja musim koncit uz sa pomaly budime 😀

lalunna
8. sep 2008

hviezdi aj ja som sa cudovala tej zelenej stolici, ale mava ju len obcas, dik za vysvetlenie, ja beriem tiez zelezo, som zevraj anemicka a to dost, ale neviem ci si nevymyslaju doktori, lebo sa citim uplne vynikajuco 😅 ziadna bledost pokozky a ani unava...

idem stavit jablka

tessie
8. sep 2008

katuska - myslím si to, čo hviezdi, Vinea je super, ale bublinky robia zle, tak ju treba "odbublinkovať".

Mne tiež nebýva zle pri kojení, našťastie. Inak niekedy mám taký problém ako glia, napríklad včera večer bola malá neskutočne hladná, ale normálne plakala pri kojení, prisala sa a hneď bradavku vypľula... už som sa zľakla, že čo sa stalo, tak som normálne ochutnala to mliečko a bolo dobré, sladučké 😀 našťastie na dalšie kojenie to už bolo v pohode, hneď som aj ja kontrolovala, či nemá nejaké biele fľaky v ústočkách 😖

katuska - možno sa ti ešte mliečko vráti, nebud smutná. Mne doktorka kázala piť veľa vody (Lucka), Vineu, Caro kávu a Gravimilk (sušené mlieko pre tehotné a dojčiace, obsahuje veľa vitamínov) a čaj (na kojenie a fenyklový). Tak vyskúšaj

mhviezdicka
8. sep 2008

ahoj tess 🙂 ,
my spinkame tiez v noci vsetci spolu v spalni, malicka v postielke. cez den si postielku davam k sebe do obyvacky, aby som malicku mala stale na ociach 😵 skusala som aj lehatko, ale este sme mu neprisli na chut .. mozno casom...

ja sa az dnes citim konecne lepsie, takze my sme vikend stravili doma, v sobotu bol Mitko do druhej v praci ale v nedelu sme konecne stravili cely den spolu ako rodinka 🙂 boli sme sa ja na pol hodinku poprechadzat, ale poviem vam, mala som dost - este nevladzem, musim doplnit to zelezo, lebo bez neho som slaba ako mucha 😒

lalunna
8. sep 2008

kape, presne tak, pri narodeni 3,550 potom 3tyzdnovy 4710 a vcera vazil manzel a maly mal presne 4t + 1 den a zevraj 4900g = ty kokso, ved nas zachvilu prevalcuje 😀 ale mne sa nezda tucko, kuk album, ale smejem sa z neho ze tucko bombicka ho volame 😀

mhviezdicka
8. sep 2008

ja pijem vineu, Caro kavu, Lucku a caj pre kojace matky.

ked sa bavite o tych bielych flakoch v ustockach, nasa mala ma biely povlak na jazycku ... je to ok ? 😕 ale papkat jej zatial chuti, iba ked zaciname s kojenim, tak obcas robi drahoty, ale myslim si ze to je sko kvoli klobucikom 😔

tessie
8. sep 2008

kape - my dávame na tváričku Holtov krém, lebo je malinká riadne vyhádzaná (našťastie sa jej to už lepší vdaka tomu krému). A suseda (zdravotná sestra) mi povedala, že to je vraj super krém aj na zaparenú riťku... Skús sa opýtať v lekárni, či je to pravda. Ale na tváričku je super. Možno pomôže

mhviezdicka
8. sep 2008

lalu, ja som teda anemicka dost (pri porode som stratila skoro 400 ml krvi) a aj to nalezite citim 😝 ☹ ked uz budem schopna dlhsej prechadzky urcite sa ozvem 😉 kazdy den na to myslim, ze ako bude super, ked uz konecne pojdem na poriadnu prechadzku s nasou bambulkou

no, myslim, ze idem skontrolvat plienocku, lebo uz sme sa prebrali ...

tak zatial pa 😉

lalunna
8. sep 2008

a dobra je aj klasicka melta, vyzivnejsia ako caro kava

hviezdi, aj nas ma biely povlak, je od mliecka

lalunna
8. sep 2008

hviezdi, drzim palec nech si rychlo fit 😉

a my zajtra oslavujeme moje meninky a 1. mesiac nasho patucha 😵 huraaaa

kape
8. sep 2008

Mne tiez pri kojeni nebyva zle. To si tiez neviem ani predstavit ake to moze byt.

Aj ja beriem zelezo, mame toho akosi vela spolocneho mamicky 😀 Maly mal z toho stolicu asi len dva krat zelenu.

Ja nasho volam gulko- bambulko, a hlavne ked sa napapa, tak to je teda inac gulata tvaricka a tie je grimasy, takz je chutnucky. Uz sa mu par krat podarilo aj "g" ale to bolo skor take nahodne . 😉 A tie zvuky co vydava po papani, no je to neskutocne krasne. To su pocity fakt nadherne. Mozme byt stastne ze sa nam to vsetkym dari zazivat, uz si ani neviem predstavit ake to bolo bez maleho.

Dnes som tak manzelovi hovorila, ze clovek si uz pomaly aj zvyka na ten deficit spanku, aj Vy to tak vnimate, ze sa telo uz tomu nedostatku spanku prisposobuje ?

A co sa spania tyka, tak v postielke spi hlavne na zaciatku vecer a potom pred ranom konci u nas v posteli, alebo spinka s nami uz od vecera. V obyvacke mame cestovnu, ale tam bol hlavne ked sme prisli z porodnice a uz zaciname cvicit aj v lehatku a asi sa mu zacina pacit aj nosic Manduca, tam uz sme tiez spinkali no a velka pomoc je spinkanie na balkone v kociari.

Lalu a niekde si pisala, ze sa s manzelom podobate, tak top je podla mna pravda a maly sa podoba na Vas oboch, ja u nas neviem urcit na koho sa maly podoba. Ale vraj ma pusu po mne a podla fotiek je asi viacej na manzela.

lalunna
8. sep 2008

kape, aky je to nosic manduca, to by ma zaujimalo, ja totizto planujem nejaky fakt dobry s dobrymi referenciami zakupit...

kape 😅 ano, stretavame sa s takym nazorom, dokonca ze sme ako surodenci 😀
idem kuknut vasho gulka a zanalyzovat 😉

tessie
8. sep 2008

hviezdi - tak skoré uzdravnie, ja sa cítim už lepšie, ale tiež mi dosť dlho trvalo, kým som si normálne sadla. Včera večer som začala dosť silno krvácať, ako keby som dostávala už zasa ms. Myslíte, že je to možné? Lebo som mala pocit, že zvnútra mi už vyšlo skoro všetko, už posledné dni som mala len občas špinenie po kojení, ale toto bolo dosť silné ☹ a aj ráno, keď som išla na WC, tak som normálne musela vymeniť vložku.

kape
8. sep 2008

Lalu pozri na www.nosime.sk a aj tu na konikovi je o tom tema , ja som na zaklade konika a skusenosti co su tam popisane si ju objednala.

kape
8. sep 2008

Tessie aj u mna tak ako pises ty a tiez som rozmyslala ci to uz nie je normalna ms

elly111
8. sep 2008

aktak, lalu vdaka za povzbudenie, jasne ze to bude poriadny chlap, len jedine si zelame aby bol zdravucky 🙂
tessie u mna je to rovnake uz som takmer nekrvacala a teraz to zo mna tecie, ale myslim ze to nie je este ms

glia
8. sep 2008

tak k tomu, ako volate vasich drobcov...moj manzel vola matka "tuky morrison"... 😎 😀

kikinela, jasom mala problemy so zapchou a pomohol mi sirup, co mi odporucali v jednej lekarni...lactulosa...malemu nebolo nic a mna postupne problemy presli...uzivala som asi tyzden... 😉

elly, nemas sa preco citit vinna, ze nekojis...niekedy to skratka neide...my sme nemohli pri luboskovi, teraz len cez klobuciky, inac sa nam neda...si skvela mamina, lebo nad tym uvazujes...a das vsetko potrebne miminku aj bez kojenia...mna terorizovala svokra, no a teraz kojim, tak sa jej nepaci, ze nedavam malemu vodu, cajik a tak...no co viem, ked je plne kojeny a ma denne dost mokrych plienok, tak nic ine netreba...ale ono sa vzdy najdu ludia, co si radi rypnu...neboj, nas lubko je onmoho zdravsie cloviecatko ako deti kamosiek, co kojili...takze nie vzdy plati vsetko 100% 😉

kikinela
8. sep 2008

glia tak ja som si večer dala glg toho sirupu duphalac a dnes to vyšlo kkonečne keby som sa odvažila tak kilečko menej 😅 ,mohla som ho aj ked som bola tehotna a hadam glg nezažkodi popripde maleho trošičkuu preženie 😅 ale už by o prehnalo to bolo včera 😉 najnovšie si vybral ako zaspavat polohu na rukach a tak sa zlatunko skrči a schuli ku mne že je mi ho luto ukladat do postielky až ked tvrdo zaspi tak len vtedy lebo ked podriemkoval tak bola siréna 😀
kape presne ako pišeš už by som si to nevedela bez miminka predstavit a hrozne som sa bala ako to všetko budem stihat a budit sa v noci atd....ale ty naši nezbednici nam davaju neskutočnu silu a chut robit pre ne všetko 😉 😀

katinka0000
8. sep 2008

katuska: ja som vineu pila hned z flasky. jedna baba, co bola so mnou na izbe v nemocnici, tak pije pivo. a mlieka ma az-az.

tessie: my davame espumisan na bolenie bruska. a od stvrtka som zacala davat feniklovy caj od hipp a bolesti este dodnes nemal. predtym maval aj 2-krat za den. tak ak chces, vyskusaj, mozno zaberie. krasne sa z toho vyprdka a aj vykaka. maly sa niekedy aj vyprdkal a aj vykakal a stale ho bolelo brusko. teraz to uz nema. dufam, ze to uz tak lahko nepride. bolo to strasne, bol az fialovy od placu. a este sme masirovali brusko kremom "pupik".

kape: najlepsia mast na zaparenu ritku je pytiol. urcite vam zaberie. mam aj ja a aj moja sestra odskusane.

mhviezdicka: ten povlak na jazyku nie je o.k. aj my sme ho mali. kup si v lekarni tu fialovu vodicku a potieraj ustocka. ked nezaberie (nam nezabralo), tak ti detska doktorka predpise nizoral (stvrt tabletky 2-krat denne) a za 2 dni to ma prec.

ozaj a na vsetko (na pupaciky, na zaparenu ritku,...) je super materske mlieko. skuste tym potierat, vraj robi zazraky.

vcera sme mali krst. vsetko dopadlo super. malinky zaplakal len asi na 5 minut a to kvoli tomu, ze mu bolo teplo. ked mu knaz lial vodu na hlavu, ani nezamrnkol. potom hodim nejake foto. krstna mama mu dala upiect naaaadhernu tortu.

aj nas maly spava v postielke iba cez noc. a prespi tam aj 5 hodin, co je uplne super. cez den spi bud v obyvacke na sedacke, v kociku, v nasej postely, na rukach,...

dnes sme boli na sono noziciek. vsetko je o.k., ale stale musime balit na siroko. o mesiac ideme na kontrolu. zajtra ideme k detskej lekarke na poradnu. som zvedava, kolko maly vazi. uz si niekedy necitim z neho ruky.

chcela som sa este spytat, aky nazor mate na babyvak? kde by som mohla nejaky kvalitny kupit. od kolkych mesiacov sa moze pouzivat? dik!

katinka0000
8. sep 2008

jej a este som sa chcela spytat. vy jete aj sladkosti? lebo ja hrozne vela, normalne som az pazrava, ked zbadam nieco sladke. dnes mi jedna baba povedala, ze jej doktorka povedala, ze nemoze jest sladke, lebo sa moze babo vyhodit. no mne sa este nic take nestalo. dufam teda, ze ani nestane.

jamaica77
8. sep 2008

katinka - sladkosti? mnam, ja som priserna od porodu, len hladam sladkosti po dome 😀 , pocas tehu som na nich nemohla ani pozriet 😝 a pritom chudnem mozem toho natlacit do seba kolko chcem 😀 Upozornil ma doktor na cokoladu a oreachy ze ak ma dieta problemy s bruskom ze aj z toho to moze byt 😅

Nasa uz nema problemy s bruskom, mali sme reflux - skor tu zaludocnu kyselinu vela, a aj palenie zahy ale odkedy sa ani nedotknem paradajky a nicoho paradajkoveho tak mala je ok. Inac som zacala zase vsetko jest samozrejme okrem naduvacov (brokolica, karfiol, fazulka a strukoviny a ziadny dzus 😅 ), no a ktomu vystrajaniu vecernemu, tak mame tu veselo, vzdy to pride na malu okolo 6h vecer a skonci okolo 9h ked uz odpadne a zaspi, neboli ju nic, lebo sa neskruca, ani brusko nema tvrde, sem-tam jej treba odgrgnut ale len tak vresti a chce byt na rukach, tak si ju tu podavame hore dole, vtedy nechce byt kojena ani za boha nezobere lavy prsnik v tej dobe, cely den nie je problem s lavym, ani v noci, len v tej hodine ked to pride na nu, ho nezobere, bude pri nom skuvinat ako keby som ju rezala 😠 Cez den ju davam spinkat do cestovnej postielky v obyvacke, alebo zaspinka v takom lehatku v kuchyni alebo aj v hojdacke a aj kociku vonku, na noc ide do svojej postielky v detskej izbe a spi tam dobre, len na kojenie sa budi este stale casto, este nikdy neprespala viac ako 4hodinky 😠

elly - je mi luto ze si stratila mliecko, ale urobila si vsetko pre maleho co si mohla, ja vime ako sa citis, ja nad tym stale rozmyslam, lebo aj mne sa stale zda ze stracam mlieko - hlavne poobede, ked tam ani kvapku nemam a mala vystraja, vtedy dostane flasu, este ze nemame problem s flasou, lebo niektore babetka flasu vobec nezoberu, len prsnik a vtedy to je tazko s nimi, inac dievcata ak chcete aby vam babetka zobrali aj prsnik aj flasu, musite ich to naucit do 6tyzdna zivota, lebo po 6tt uz ich nenaucite na to a nebudete moct nikde na dlhsie odist od nich lebo nezoberu flasu (s MM alebo s UM) 😅

aktak
autor
8. sep 2008

kati ja vak pouzivam uz teraz, je to nutnost ked mas 2 deti, pri jednom som ho nepotrebovala ale kazdemu vyhovuje ine takze mozno ho vyuzijes

ja yjem denne aj 150 g cokolaaaaaaaaaaaady a este kopec tyciniek a cukrikov, nechapem kde sa to do mna zmesti 🙄

s tou flasou neviem ako to funguje, ale pametam si ze ked sme v 6. mesiaci davali malemu flasu s vodou tak nevedel z nej pit, nikdy sa to nenaucil, od pol roka pil rovno z pohara 😀 alebo z tych avent naustkov ale tahat z noch mu tiez islo az neskor

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre