Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
17. mar 2009

tess - cuketu som bio nezohnala, ta bola obycajna z tesca a vidis, ako chutila 😀

kuratko - v rakusku ju najdes mozno o € 50 lacnejsie, co som ja pozerala, takze ak tam pojdes len kvoli tomu, tak sa ti to az tak velmi neoplati..
pozerala som aj v kike, naozaj ju tam maju: http://www.kika.sk/cgi-bin/katalog.php?edvnr=16...

jancia
17. mar 2009

baby ja tiez nedavam vsetko len bio, vsak by mi z toho asi siblo 😀 podla mna v pohode, hlavne ze to neni pokazene 😀 ale samozrejme sa chcem snazit aby mal co najlepsie papkanicko ale ked nie je tak sa nezblaznime... 😉

lalunna
17. mar 2009

kuratenko, hod si do googlu teutonia a mesto v rakusku kam by si sla nakupovat a vyhodi ti urcite nejake shopy

danulik
17. mar 2009

u nas v tescu maju bio akurat jablka, banany, mrkvu, zemiaky, obcas karfiol a nejake pomarance.. ale tami objavila este nejaky bio obchod v meste, tak tam chceme ist pozriet 😉

danulik
17. mar 2009

aktak - ako to dopadlo s tym imazolom?

jancia
17. mar 2009

danulik tak to mate super, u nas v Tescu naposledy bolo akurat tak susene ovocie 😖

danulik
17. mar 2009

jani - tak to je fakt bieda 😖

lili mala dnes zase dietu (mliecnu), lebo sa nevedela vykakat, tlacila cely den a nakoniec sa to podarilo, ale ten smrad - to bolo nieco hrozne 😝 😀

no..idem ja spat, dobru noc prajem 😉

aktak
autor
17. mar 2009

imazol dopadol dobre, Adelke nic nebolo, teda okrem toho ze je nervozna z hornych zubkov ale to uz dlho, podla zlozenia tam nebolo nic nebezpecne 😔

katinka0000
18. mar 2009

aktak: super, ze je vsetko v poriadku.

katinka0000
18. mar 2009

my mame na desiatu 2 jablcka a 4 nestle piskoty. 😀

slaviq81
18. mar 2009

My zaostavame s prikrmami, zatial stale len mrkva so zemiakom, ale uz pekne papka, nevypluva, tak zajtra pridam brokolicu. Zeleninu nakupujem v Carefoure alebo supermarkete, ziadne bio 😒
Katinka to akoze dva jablcka cele? Ja uvarim mensiu mrkvu a zemiak a mame to na dva dni 😢 Desiatu zatial nedavam.
Aktak, Adelke zachutili kremy 😀 , urcite toho vela nepolkla ak vobec.

angelina22
18. mar 2009

baby aj ja som kupila tých macíkov nestle piškoty ale stále sa bojim či neodhryzne vacsi kus, takže davate im to do ručky alebo natriete do prikrmu??????????on ked to schmatne tak to nechce pustit, hrozne jej to chuti a ja sedim a pozeram na nu kolko je šlo do pusy,,,,,

katuska.
18. mar 2009

angeli - my tak isto.. vcera odlomil vacsi kusok, tak mal hned v puse aj moje prsty 😀 davame pozor, ked papa, ale nechavame ho, nech si ich drzi sam..

slaviq - u nas by mal mrvu a 1 zemiak ako predjedlo.... ale mam zas starosti, aby mu nebolo z toho zle, bo strasne mnozstvo spapa. ale zas aj vykaka 😀

v sobotu sa chystame na nakup do madarska.. som zvedava ako pochodime 😕

aktak
autor
18. mar 2009

som strasna ale zabudla som kedy sa pridava zltko a kedy meso? s lepkom asi pockam nez bude mat Adelka 8 mesiacov
inak krasne mi papa, uz nic nevypluva, vie ze to ma prehltnut, je uplne vzorna, aspon ich oboch zvladam krmit aj naraz a ked sa zadari aj ja sa najem 😀
pomaly asi zacnem nechavat male hrudky v jedle nech si zvykne, inak ovocie mi vobec nechce, zatial, pri jablcku jej kutiky vykruca ze je to kysle 😅

nika.r
18. mar 2009

ahojte 🙂

my sme s prikrmovanim späť na úplnom začiatku
Tomáškovi bolo posledné dni zle, aj vrackal, tak som ho iba kojila..potom mi aj lekárka povedala, že som urobila dobre, začíname opäť po lyžičkách a skúšame..zrejme mu niečo v vadí v strave. Aby sme nemuseli hneď lietať po vyšetreniach, budeme pomaličky sami skúšať...
tukové zásoby našťastie máme 😝 aj Keď nemám pocit, že Tomimu kojenie vadí..no uvidíme, čo to s nami bude, dúfam, že nič vážne..
ďalšou alternatívou je, že je teraz trošku zahlienený a stekajúce hlieny mu možno dráždia žalúdok, ktorý to nezvláda...berieme na to kvapky, ktoré hlien majú riediť...
chúďatko ale si vytrpel, dúfam, že sa to nezopakuje, lebo je to des, keď teké malinkaté bábo vracká aj 5-6 krát za sebou...ja som prerevala každé jeho vracanie

danulik, boli sme v Tatrách zachraňovať švagra 😝 bol tam na súťaži a šaty, v ktorých mal súťažiť si zabudol doma..tak sme museli rýchlo dobehnúť, kým sa to nezačne.

nika.r
18. mar 2009

niekto sa pýtal na to, ako dávať žĺtok ..ja som to robila tak, že som najprv oddelila žĺtok a bielok, potom som žĺtok rozmiešala a nakoniec ako do vajcovej polievky vliala do zeleninky, rýchlo pomiešala a chvíľu povarila..Tomáškovi to takto chutilo

aktak, my sme mäso pridali cca po mesiaci prikrmovania, žĺtok asi o týždeň na to..tak nám radila Dr.

katinka0000
18. mar 2009

slaviq: normalne olupane jablcko a vybraty stred. on je taky jedacisko. no jednu mrkvu a zemiak zjedol tak na zaciatku. to by mal na jeden krat a asi by mu to ani nestacilo. no ja mu musim davat castejsie prikrm, lebo je z mojho mliecka hladny. kazde dieta je ine. z nasho bude riadny chlapisko. 😉

angelina: tak jej to davaj ty do ustociek. aj my tak nica niekedy krmime.

katuska: tak sa ozvi, co ste v madarsku nakupili. aj my by sme chceli ist.

aktak: 6 dni do tyzdna by sa malo jest maso. ale jedenkrat mozes zamenit za maso zltok. ja to robim tak, ze jeden den mu dam polku a druhy den druhu polku zltka. nie naraz.
a ja ho normalne uvarim natvrdo a potom ho zamiesam do zeleninky. ale da sa aj tak ako robi nika.r

ja som citala, ze lepok sa moze od 7. mesiacov.

aktak
autor
18. mar 2009

6 dni do tyzdna meso neni vela? podla mna 4-5 staci, nie? pomaly skusime mesko asi, uvidim ci bude chutit
potrebujem ist do Brna, neviete ako je to s malou? lebo do zajtra ani do piatku mi ju nikam nezapisu, staci moj obciansky? 🤐

elly111
18. mar 2009

aktak nestačí, skoro sme dostali pokutu 3000Kč, bola som zapísať, urobia na počkanie

elly111
18. mar 2009

kontrolovali všetko aj ako je upevnená autosedačka, to isté písali aj niektoré baby ktoré boli nakupovať v Maďarsku 😨
letím pa pekný večer všetkým 🙂

katinka0000
18. mar 2009

aktak: to som citala, takze je len na tebe, ci budes davat 6 dni. aj mne sa to zda vela. ja davam tak 5 dni. niekedy aj sest. podla toho, ci nahodou nezabudnem maso vybrat z mraznicky. 🙂

elly: to fakt? takto prisno na cudzincov? ja mam neplatny pas, takze ked si pojdem vybavit novy, tak si tam hned dam zapisat aj nica.

aktak
autor
18. mar 2009

...som myslela ze pojdem na obciansky, ved na hraniciach ani nezastavuju auta nie? 😕 😖

katinka0000
18. mar 2009

dneska je tu nejako mrtvo. 😖

lumah
18. mar 2009

ahojte! Jancia som sem nakukla teda, ked si už pozerala moj album🙂

jancia
18. mar 2009

no ved konecne sa aj u nas ukazes 😉

katinka0000
18. mar 2009

lumah: ako sa mate? co drobci?

stankaji
18. mar 2009

Ahojte baby!
My sme boli včera očkovaní Prevenarom - 2.dávka a Martinka mala včera len zvýšenú teplotku, k tomu predierajúci sa zúbok, no úchvatná kombinácoa, tak je také mrzutá, že hrúúúúza, dala som jej Panadol a spala do rána. No a dnes sa mi budí celý večer s nejakým čudným pišťaním, tak neviem, čo sa deje???? - buď sa jej niečo sníva, alebo ju bruško bolí, i keď neviem z čoho, bo nič také zvláštne nejedla, síce na obed vymýšľala, nejak jej nechutili čisté zemiačky, hmmm, to som si už minule všimla... 😝 😠 Pokiaľ ich má zmiešané s mrkvičkou a inou zeleninkou, tak v pohode...mňam, mňam, ale najnovšie si zmyslela, že najviac jej chutí kašička od Nestlé ryžovo-mrkvová, taký návrat späť do piatich mesiacov 😖

elly111
19. mar 2009

aktak na hraniciach nie, ale za hranicami, neverila som kým sme nezažili, tebe stačí občiansky, ale potom musí mať malý pas, inak to berú ako únos dieťaťa lebo rodný list ako doklad nestačí, tak mi to povedali príslušníci colnej polície ČR
stanka mi už sme zúfalí náš malý tiež už tretiu noc, mrnčí, piští, kope, zaspáva tvrdšie až okolo 2.30, šialené 😅, tiež nič iné ako predtým nepapá, režim spánkov cez deň má rovnaký ako predtým, ja už neviem čo to zasa je a kedy si aspoň pár hodín pospíme veď od jeho narodenia sme sa nevyspali. Gratulujem všetkým ktorým sa deťúrence budia 1-2x v noci 🙂

jankamanikova
19. mar 2009

Ahojte!
Tak konecne som na internete, cely tyzden som nemala doma net, takze nemam prehlad, co ste popisali. Zbezne som Vas nastudovala, tak citam, ze ste ok.
My sme zdravi, spokojni. Jakubko kaka do kazdej plienky, uz od nedele mame krasny zubik (ale to som uz pisala). Prikrmy su des, nic nechce (ako vsetky moje deti 😀 ). Kazdy den sa snazim davat pekne navarene, ale on mi povie "nenene" a pusu neotvori za nic na svete. Este mi aj ukazuje na prsnik a "ťa". Takze je to jasne 😉 . Tak davame aspon jedlo do ruky a to potom u nas vyzera ako v ZOO, jedlo tusim vsade. Ale aspon takto trosku spapa mrkvu, banan, kalerab, jablko ... Ale ja sa s tym neplasim. Aj chalani mi tam jedli a potom sa pekne rozjedli a jedia vsetku zeleninu a najradsej by sa v nej kupali 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

Aktak - my chodime casto do Prahy. Na hraniciach nekontroluju. Dokonca deti ma v pase len Jany napisane, ja nie. Nemali sme problem ani v Prahe, nik od nas nic nechcel. Ale poculi sme rozne pripady, takze davajte pozor.

elly111
19. mar 2009

Janka pekne si to napísala si to viem predstaviť že nenene 😀 😀 😀
My tiež často chodíme do Čiech s malým a toto sa nám stalo prvýkrát minulý týždeň že nás kontrolovali 🙄
Ja som nášmu malému skúsila dať včera do ručičky sušienku od Milupa, nie že by som ho tým chcela kŕmiť, ani piškóty mu nedám, veď ho je dosť. Ja le kôli tomu že on nič nechce držať čo papá ani fľašu ani jedlo, lyžičku /nie ako Anulina Klárka 🙂/ je pohodlný, tak som mu dala tú sušienku nech trénuje jemnú motoriku a bolo to super sa mu to postupne odtápalo ako si brúsil zúbky ktoré nemá, nelámalo sa to ani nedrobilo, takže dnes dostane na tréning zasa jednu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre