Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

lalunna
5. okt 2008

ja uz jeho rezim neriesim, zaoberala som sa tym asi tyzden a nic to neprinieslo, potom som si povedala nech si ho robi sam ako chce, nuz a je na dobrej ceste, chlapec,... nieco z neho bude 😀

basky, tesim sa na tu kavuuuuuuu zajtra 🙂

idem spinkat, muz mi uz postielku zohrial 🙂

dobru nocku dievcata

jankamanikova
5. okt 2008

Ahojte!
Pozdravujem Vas a prajem pekne letne dni.
Dlho som tu nebola, lebo nebol cas. Minuly tyzdne sme mali oslavu Matuskovych 2 narodenin, bolo u nas 16 deti, takze parada. A vo stvrtok sme sli na vychod, mali sme tam rodinnu oslavu. Jakubko to zvladol bravurne, na prsniku 😀 a v babyvaku a potom spal v skrupine pri tom hluku 😎 . Chalani vydrzali do polnoci a vydrzali by aj dlhsie, ale po polnoci sme uz sli domov.
Teraz sme prisli z vychodu, a sa tesim, lebo doma je doma 😉 -

Mame sa velmi dobre, Jakubko je uzasne dieta. Rezim neriesim, lebo este ziadny nema. Ale vydrzi uz aj tri hodiny pozerat na hracky a rozpravat sa a spievat. Najradsej sa citi pri mne vo vaku a aj pri mne spi, chalani ho miluju a je nam veselo.

nika.r
6. okt 2008

ahojte 🙂

danulik - super kočik 🙂 , my máme podobný režim ako Vy - tiež doma cez deň Tomi spinká maximálne pol hodinu, vonku však spal už aj 5 hodín! tiež sa kupeme okolo siedmej- osmej - avšak posledných pár dní je po kupkaní práve opačne úplne prebudený a trvá ešte dobrú hodinu kým zaspí - to potom spí tak do polnoci, potom sa budí okolo tretej a potom o šiestej - siedmej - to už je preňho deň - musíme sa aspoň dve hodinky hrať...potom si ešte spolu na hodinku schrupneme a potom už zase len také polhodinky...

Vy máte tiež takú strašnú chuť na sladké? ja to u seba vôbec nechápem, už pár rokov som nemala také sladké chute, teraz dokážem spráskať celú čokoládu na jeden šup 😅 nebude to tým kojením alebo hormónmi? či to len ja som taká pažravá? 😝

stankaji - môžeme dať stretko 🙂

anula
6. okt 2008

Hi,hi, Nika, vitaj v klube maskrtnicok 😀 Takto tie kila veru nepojdu dole 😖 . Dala som si zavazok, ze budem maskrtit len cez vikend. To spraskam aj 2 cokolady za den 😎

adrina
6. okt 2008

pridávam sa do klubu maškrtníčiek..potajomky som zežrala celú študentskú pečať 😝 😝 😝 zbohom moja línia 😀 😀 😀
Damčo rastie.priberá...zaujímajú ho farebné steny a zrkadlo....hračky,nula bodov... 😝 😝 😝 ...a lehátko s hrazdičkou je úhlavný nepriateľ 😉 😉 😉
pridala som nejaké foto 😵 😵

katinka0000
6. okt 2008

ahojte babulky!

ako ste prezili vikendik? my celkom fajn.

uziva niektora z vas homeopatika na tvorbu mliecka? ak ano , ake? dik!!!

kuratenko11: aj nam dala doktorka na zabu NIZORAL. super zabral, za jeden a pol dna bolo po nej.

katinka0000
6. okt 2008

no nas Nico je od narodenia zvyknuty byt dlhsie hore. nikdy nebol take babatko, ze len napapat, prebalit a spinkat. ale teraz je to super, pretoze je tichucko a hra sa s rucickami, pozera na obrazy, na nas, usmieva sa, mrmle si, rozprava. no je jednoducho uzasny.

a sladkosti? to je moja slabost od malicka. a teraz je to neskutocne. keby som sa nekrotila, tak by som zjedla kvanta cokolady, napolitaniek, zakuskov,...

nika.r
6. okt 2008

juj, tak to som rada, že nie som jediný pažroško

adrina, superje tá fotka v kočiku

katinka, Nikolasko je veľmi šikovný, keď sa už hrá s rúčkami, som čítala, že to deti začínajú robiť až od troch mesiacov. Náš sa s rúčkami ešte nehrá, ale do visiacich vecí už trepe, aj drží hrkálku, dokonca si ju už aj do pusy dával. Ako najlepšie zábavky však stále dominujú čumenie na kolotoč a nosenie na rukách, najlepšie so spevom alebo pokecom.

kikinela
6. okt 2008

ahojte ,no nam sa pokazil počitač tak pišem od švagrinej ona je v praci a som tu sama ale aspon ine prostredie 😀 mali je zlaty počuva,v noci papame 2x ked nerata veččer o 20:00 a rano o 6:00,mavate malinkych ešte v perinkach,alebo ako ic nosite?mna tu strašia aby som ho davala do perinky lebo sa mu pokrivy chrbtica a polamem ho atd.... ☹

katuska.
6. okt 2008

.. nas vikend nebol ktovieco. mareka od soboty bolieva dost brusko. dnes bol od rana nesvoj, stale poplakaval, nechcel spat. predchvilou sa druhy krat pokakal a uz spinka. neviem cim to je, kazdy den jem nieco ine.. 😕

ja som tiez dost maskrtna, ale bola som vzdy, takze sa tomu necudujem..

pridavam sa ku ke stretku, ak sa bude dat.. dufam, ze mu to brusko prejde..

kati, tie homeopatika sa volaju ricinus communis 5ch a stoja tusim 56sk a mne ich kazali uzivat 3x5 pol hodinu po jedle cmulat v ustach.. niektori hovoria rozpustit pod jazykom..

tamita
6. okt 2008

Čaute, Ricinus communis som si pár x dala a zdalo sa mi,že to účinkuje.Šetrím si to na príp.laktačnú krízu.
Víkendovali sme fajn,v sobotu sme varili guľáš. Začíname mať večernú koliku,už 3.deň po sebe,medzi 22-23,00hod. plačeme o dušu-bruško tvrdé. Natrieme bruško Pupíkom,dáme termofor-ten je se super a už máme kúpené všetkých trojo kvapiek Ktoré vám najlepšie zaberajú? A dávate ich viac krát denne,alebo jednorázovo??

jamaica77
6. okt 2008

ahojte. No akurat sme sa vratili z pediatrie, mali sme vizitu - 2mesiace - dopadla dobre, mala dostala 3 imunizacne ockovania, ach jaj, ale len troska poplakala dala som jej cumel a bolo po placi, ale mne a vtisli slzy do oci pri pohlade na tie ihli 😕 ale zvladli sme to dobre. mala ma 5,96 kg a meria 57cm (porodna vaha bola 3,7kg a 49cm), poriadny tucniacik je ze? 😅 Vsetko bolo v poriadku, dviha hlavicku super, aj s nou toci, vnima vsetko, smeje sa, rehoce, uz aj komunikuje a spaja rucicky spolu a pcha si ich do ustociek hra sa snimi takze robi vsetko co ma robit na 2mesiace, tak som spokojna, robi nam velku radost 😵 Kolika pretrvava, uz sme mali par dni pokoj, vcera zase mala koliku, doktorka povedala ze je to normalka, ze do tych 3-4mesiacov to pretrvava, dala nam vitamin D davat raz denne, davate aj vy nejake vitaminy detom?

jamaica77
6. okt 2008

Tamita - takze aj vy mate koliku 😢 ja viem ako vam je, mi sa s nou uz mordujeme asi 3-4 tyzdne vkuse ale bud rada ze to trva len hodinku aj ked dost neskoro vecer, mi sme mavali ju medzi 17h -21h takze par hodin, ale uz sa to stiahlo na interval medzi 6-9vecer alebo 7-9h, pouizivame tiez ten Pupik krem na brusko, neviem ci zabera, ale pouzivali sme slovenske kvapky na brusko 3x15kvapiek chutia malinovo, vizera ze to zaberalo intervali sa skratili, nie ze by kolika presla uplne, len sa intervali krcov skratili a aj cas, ze uz netrvala kolika od 5-9h vecer ale trebars uz len od 7-9h, takze asi pomohli na tych 50%, potom som jej to vysadila a dala homeopatikum na koliku a to robilo take iste zazraky ako kvapky, tak som ju nechala tyzdne na homeopatikam aby vkuse nebrala to iste.... uplne asi nic nepomoze 😢 myslim si ze len zmierna bolesti alebo intervali kolik nejake lieky 😖 proste si to dieta musi pretrpiet az do tych 3 mesiacov, snazila som sa nejest skoro nic uz aby neposkodilo jej 😕 ved preto som uz ako sparatko, pocas tehu som pribrala 10,5kg a vcera som skocila na vahu a od porodu som uz schudla 13,5kg 😵
Tak vam prajem aby ste mali co najmenej kolik a aby cim rychlejsie presli 🙂

vejinka
6. okt 2008

jamaica...my tiez davame Dcko..od 15dna. kazdy vecer na lyzicku a do toho nakvapkam mliecko priamo z mliekarne 😉 a nema problem to spapat 😵

geegee
6. okt 2008

Ahojte augustovky, citam a vidim ako augustovciatka rastu 🙂

My sa stale trapime s kojenim, najnovsie mlady pan netaha zadne mliecko, tak kaka zelene ☹ Neexistuje sposob ako ho donutit papat aj to zadne. Tak neviem, ci sa nevratime k odstriekavaniu a papaniu z flase. Ale ked nakojit je rychlejsieeee 😀

Cez vikedn sme boli v BB soknut mamu, tak sme maleho zlozili u nej a velkemu /Matuskovi/ sme urobili vylet do Europy 😀

Rezim nemame ani my, papa a spi ako sa mu zachce. V noci sa zobudi tak 3-4x, trosku sa napapa, resp. napije, kedze nepije zadne a spi dalej.

Uz nech je jar 😅

jamaica77
6. okt 2008

Geegee - preco chces uz jar? 😀 ved este ani jesen poriadne nezacala , ja sa tesim na zimu, hlavne na lyzovacku, minuly rok som nelyzovala koli tehu ale tento rok si to vychutnam 😉

Mi mame celko dobry rezim uz zachovany, ale jasne ze sem-tam sa aj to pomixuje, ale mala nastastie je dobry spachtos, rada si zdriemne, mame dve dlhe spanky doobedu aj poobede, medzi tym sem-tam aj kratke pol hodinovky alebo hodinovka a v noci spinka od 9-7h ale prebudi sa 2-3 krat na kojenie 😠

anula
6. okt 2008

Kiki, Klaru som skusila dat 2x do perinky. Bez uspechu 😀

jamai, vit D mame od narodenia, ale davam, ked si spomeniem 😎 (raz za tyzden?), Klara je aj tak cely den vonku. A raz do mesiaca dostava vit K.
Ty si teda frajerka, tolko si schudla. Zaaaavidiiiim! No ale tak mi treba - cokoladky, piskotky (uz sa minula slovenska zasoba, nastastie)

Koliky, nastastie, (a musim poklopat) uz dlho nemame.

Nam vcera Klara vystrajala do 1.00, potom zaspala az do 7.00 a prespala cely den, len sa najedla o 11.00, 15.00 a 19.00. Fuuuha, to som si uzila dnesny den. Aj som si zdriemla.

geegee
6. okt 2008

jamaica, ja uz chcem mat obidve deti "pouzitelne" 😀 Nalozit do kocika a ist niekde do mesta, do parku... Mat jedno babetko a jedneho ulietaneho chalana je tazko zladitelne 😀 Uz keby boli aspon teda vaja ulietani 🙂

A co sa vahy tyka, alebo sa nam pokazila, alebo som od navratu z porodnice neschudla absolutne nic 😠 Stale 61kg, co je +9 oproti mojej povodnej vahe

aktak
autor
6. okt 2008

!!! k vitaminu D - je potrebne aby sa papal spolu s mlieckom, ale neodporuca sa ho davat do flase s mliekom alebo nalyzicku, okamzite sa totiz zachytava na flaske (lyzicke, na comkolvek na co ho date) a tak sa babetku nedostane, ak aj ano urcite nie cela davka
ja kvapkam rovno do otvorenych ustociek, pred kojenim

anula
7. okt 2008

Fuuuj, Kai, to by Klaru asi roztrhlo od zlosti, keby som jej ho dala rovno do pusy. Tu je totiz Décko strasne horke a obsahuje 65% alkoholu. Kupim na SK, ten je bez alkoholu. Ztial davam obcas do striekacky s mlieckom. Décko sa vlastne tvori vplyvom slnecneho ziarenia a Klara je cely den vonku, tak nehrozi, zeby mala nedostatok. Horsie to bue v zime, ked su dni kratsie, to u ale budeme mat ten slovensky.

aktak
autor
7. okt 2008

ano ten slovensky ma v pohode chut

tamita
7. okt 2008

Nám sa tiež urobila hnisavá reakcia na ramienku po očkovaní,tak jej to dnes Dr.prepichla a vytláčala hnis.Chudiatko môj anjelik plakala o dušu a celý deň je uboľkaná,smutno mrnká a sťažuje sa mi,ani papať nemôžme na tej strane-ani dotknúť rúčky.

kape
7. okt 2008

Ahojte maminky.
My sme mali dnes petrzalske mini stretko. Sme Vas aj spominali, bolo super a kedze momentalne sa Samkovi venuje ocino 🙂 stiham pridat fotky. https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu... Ospravedlnujem sa ale akosi to fotak odfotil trosku viac domodra 😒

jankamanikova
7. okt 2008

Ahojte!
Mali sme dnes poradnu. Jakubko ma presne 6kg a 60cm. Je velmi komunikativny a pohodak. Dr. bola z neho hotova, ze je uzasny (to asi preto, ze malo spinka 😀 ). Jakubko sa prevracia uz hore-dole, rucky dava do pusy, spieva a chyta hracky. Takze mame doma "zivy televizor", chalani ho len sleduju a velmi ho lubia. Takze sa velmi tesim a uzivam si dovolenku plnym duskom.
Od zajtra ma byt osemdnove babie leto, tak si ho poriadne uzite.

Anula - aj my sme stale na slniecku, takze dufam, ze slniecko bude stedre a doda nam kopec toho vitaminu 😀 😀 😀 .

Geegee - viem, co mas na mysli a ver mi, ze ked potom budu obaja lietat, tak budes lietat aj s nimi a kila pojdu hned dole, uvidis. Mne sa vsetci cuduju, ze nic nepriberam, ze mam super postavu a tak. Ved sa niet comu cudovat, ked tu pobehujem okolo troch malych figliarov 😀 😀 😀 😀 😀 .

aktak
autor
7. okt 2008

ideme buduci tyzden na dovolenku do tatier tak dufam ze aj tam dorazi to babie leto 😀

jankamanikova
7. okt 2008

Aktak - prinesiete si ho so sebou ...

Kape - pekne fotky ...

adrina
8. okt 2008

bréé ráno....náš damian po dvoch dňoh plaču včera večer odkbecol o 21-tej a zobudil sa dnes ráno o 7:15...rekord..celú noc som sledovala,či dýcha....ale za to nám ochorel Matúško, 39teplty...úžas....
aktak..no pod Tatrami to zatial na babie leto nevyzerá 😝 😝 😝

jancia
8. okt 2008

cauko baby

kape hihi no fesaci su ti nasi chlapci 😉

adri tak prajem skore uzdravenie Matuskovi , a Dami bol tiez chorucky ked tolko plakal?

adrina
8. okt 2008

jancia..Damča bolelo bruško..neviem, v kuse odgrgoval, vyzvrackaval mliečko...tak neviem...teraz zaspinkal na brušku...1x....nemal to rád....

tamita
8. okt 2008

Janci-Lalu-Kape,
no krásni chlapci a maminy-fešáčky. Veľmi vám to pristane 🙂 ,aj s tými bruškami ste boli celkom pekné,no teraz ste hviezdy s malými hviezdičkami 😀 No celkom ma šoklo,že drobci sú v kočíkoch už ako keby mali aspoň pol roka...valibučkovia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre