Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kape
23. okt 2008

Jancia - uz mi musis prezradit, kde chodite kupovat ciapocky, na poslednej fotke so sestrou ma Tomasko zas super ciapocku a naozaj je velky fesak 🙂
Dufam, ze vecer bol v pohode.

Lalu - tak Vy ste aj pekne dlhi. Nas Samko je sice tazky, ale do zdvojnasobenia porodnej vahy mame este 2 kg. Takze nam to este nejaky cas potrva 🙂

Samko si uz tiez asi dva tyzdne pekne sadal, ked som ho tahala za rucky, posdledne dva dni mi vsak ide do stoja potvornik maly .

anula
23. okt 2008

Ju, ale ste tu toho popisali, kym to precitam...

Angie, tak ako radi Janka, lave predlaktie mam na hrudniku, prsty pod jej pravou pazuchou a Klara ako keby stala, nozickami sa opiera o dno umyvadla. Pod tecucou vodou jej umyjem mydlom zadocek.

Klara vnimala zive farby uz v nemocnici, vsetko co je cervene, oranzove, vyrazne ruzove. Ked ju polozim v obyvacke na hraciu deku, casto sa mi dovrti az ku cervenej sedacke a olizuje ju 😀

Olivovy olej pouzivame aj my, ale natieram len suche miesta, babatkovska pokozka si sama vytvara mastny film. Kupeme zatial kazdy den v presnu hodinu, aby mala Klara svoj rezim a nevytacali ju zmeny.

anula
23. okt 2008

Posledne 2 dni som vecer dala Klare pit z flase, chcela som vediet, kolko vypije. Predvcerom 115 ml a museli sme dopapat z prsnika, vcera 140 ml a zase z prsnika. Takze asi ako Katuskin Marek, bude to okolo 150 ml.

tunylyk
23. okt 2008

kati mne detičky voňajú 🙂 dnes sme boli v noci hore 2x ta to nebolo ani nepamätam,ale aj ja som nejak nemohla spať,ma rozčúlila jedna suseda... Začala lietať po dome,že zberá podpisy na výrub stromu,ten sme zasadili my,o čom ona nemala ani páru,lebo tu ešte nebývala,tak som jej to vytmavila.Strom je zdravý,od jari je plný vtáčikov,kým som doma bývala,pozorovali sme ako hniezdia,ako učia malé lietať a ona chce ten strom zničiť,mrcha jedna

angelina22
23. okt 2008

dievčata,,dakujem za rady..skusime,,,ale mam eše jednu otazočku..už ste mali všetky menštruaciu??? ja totiž ešte nie,,,a už aj mi nasadil tu jednozložkovu antikoncepciu,,,,ja sa len bojim či už zasa nebudeme čakať,,kedže manžel berie veľmi silne tabletky ,,davali sme pozor,,no ale nikdy neviete...prosim odpovedzte...a este,,,ja kojim,,aj v noci,,akože nspoliehame sa na neplodnosť spojenu s kojením,,,ja len tak,,,či to može mať na to nejaký vplyv

tunylyk
23. okt 2008

angelina ja stále nemám,moja sestra je vyše roka po pôrode,ešte kojí a tiež nemá,to je asi u každého individuálne.S tým kojením to je vraj tak,že to musí byť aj v noci a hlavne pravidelne,ale na to by som sa nespoliehala,u mňa by to aj tak nevyšlo,my papáme kedy chceme 😀 žiadna pravidelnosť

katuska.
23. okt 2008

angeli, ja som ju este tiez nedostala a ani ju necakam 😉 recept na antikoncepciu mam vypisany, ale asi ju nebudem brat.. ani pred tehu som ju nemohla, nejako mi nesedi pchat do seba hormony.. asi budeme volit iny sposob.. a o rok by sme chceli druhe babatko, takze ani vnutromat. teliesko nie.. uvidime

angelina22
23. okt 2008

dik, vieš,,bojim sa,,,ja kojim cca každe 3 cez den a v noci každe 4,,4,5 kedy ako...
ale dakujem za odpoveď..a ps: BOJUJ ZA TEN STROM!!!! 😀 😉
KED chces spiseme aj my peticiu 😀

katuska.
23. okt 2008

a vratili sme sa od dr. na pneumologii marekovi zase prepichovali a vytlacali ten vredik po ockovani. ja som tam uz hnis nevidela, ale ked prepichla, tak tam trochu nasla.. 😒 o tyzden zase kontrola...

a bola som aj u pediatricky, lebo marek je vkuse zahlieneny, tak ani nic konkretne nam nedala.. aj kaka take hlienovite, ale vraj to nie je az take strasne a ze to moze mat z toho nasho cestovania. 😖 tak budeme chvilu doma, hadam sa to polepsi.. ale je trochu konzervativna pani v rokoch, tak to beriem s rezervou.. zakazdym co pridem, tak mi hovori, ze by sme nemali s nim cestovat, ze je este male babatko.. keby pocula o sasenke, ze idu letiet, tak by asi zletela zo stolicky 😅

a marek castejsie otaca hlavicku do jednej strany, tak som sa na to pytala a ona, ze ak chcem.. to bolo skor take, ze ak sa doma nudim, tak mozem ist na rehabilitaciu, ze mi tam ukazu par chmatov ako cvicit..

ani - marek ma dost vykyvy.. vcera v noci a dnes nadranom 150ml, rano 60ml o hodinu 40ml.. som zvedava kolko vypije za cely den

angelina22
23. okt 2008

preto sa bojim, lebo mi už aj brucho rastie,,,v posledom čase tak šrotujem,,všetko, hlavne SLADKE,,, a veľa....musim s tým zčať niečo robiť..kým kojim nebudem dietovať ale aspon nejaký šport by som rada robila,,ked beh mam rada,,behat sa asi nemá,,bicykel nemam,, musim si kupit,,,,,hmm..

katuska.
23. okt 2008

angeli, tiez by som rada so sebou nieco.. ten bicykel by sa fakt hodil. normalne mame 4 a to sme len dvaja, ale stacionarny nemame.. asi si popytam na vianoce, lebo v poslednej dobe akosi peniaze miznu 😨 a dnes rano som si na bruchu nasla taku akoby hrcu na jednej strane.. ale nic ma neboli.. myslite, ze to este moze byt po porode?? bola som na sekcii, tak neviem.. a k dr. sa mi trepat zas nechce.. posledne tam mava strasne vela ludi.. teda zien 😅

katuska.
23. okt 2008

inak baby - kosicanky.. v sobotu je v dobrej cajovni zaujimavy program.. masaze babatiek, dojcenie, babysatky a ine nosenie.. my urcite pojdeme. tu je info:
http://nosime.sk/content/static/sk/prezentacie/...

angelina22
23. okt 2008

kauska,,ja som poodne chcela Danu,,aj tak by som chcela dalsi až tak o 3 roky,ale ked mi bolo vysvetlene,, že k splynuiu dochadza,,ale oplodnene vajko sa nema kde uhniezdiť tak som to vylučila..niesom zaritá krestanka,,,ale moje miminko, takto vylučovať,,,,ja viem že k oplodneniu nemusi dojst kždy mesiac,,ale asi by som si to neodpustila,,,ked si predstavím že tie vylučene babaka by mali byt take krasne ako je to moje teraz,,,tak NIKDY...radsej tabletky a ked už nebudem kojit tak sa vratim k nuvaring..s nim som bola spokojna,,ale je dost drahy..na rok ma to vyjde okolo 7000 sk,,,taaák ja už neviem čo,,,ale kondomy e=e....

danulik
23. okt 2008

angeli - danielka je nadherna 🙂 aj meno ma velmi pekne 🙂 😉

kati - ja neviem, ale dufam, ze sa nam to nebude vracat!! asi by bolo lepsie nechat to potom tak, resp. pouzit na to nieco prirodnejsie 😖

katuska.
23. okt 2008

ja tiez nie som za kondomy, ale asi mi nic ine neostane.. 😖 a pocas tehu som si este viac uvedomila, ze marek bol na zaciatku vlastne "to este nic" alebo inak povedane "zhluk buniek" a neviem este ake pomenovania su.. podla mna je to uz zivot a nikdy by som nedokazala uz to male nic znicit.. 7000tis na rok je dost.. ja som brala yadine a neviem.. mala som z toho dost kolisavu naladu a necitila som sa ktovieako.. ale mozno som mala len blby pocit, neviem

angelina22
23. okt 2008

,,no a mne sa zda že z tých co mi dal teraz som nejaka,,taka,,nemrdom,,,vobec nemam na to chut,,,,
tak ja neviem,,,co budeme robit,,,výkyvy nálad som malabrutalne,,pocas tehotenstva,,sestra tvrdila že som bola tých 7-8 mesiacov neskutočný diktátor,,,,všetkým naokolo som davala robotu s poznámkou..: "ale poriadne...!!!" baby idem von, hoci nieje moc krásne,,vecer dokecame,,,,papa

sasenkah
23. okt 2008

Katuska predpokladam, ze tvoja doktorka by vyletela z koze keby vedela, ze moja malinka sa hrava so psikom 😀 o cestovani nehovoriac.. 😀

U nas su ludia a aj niektori doktori velmi konzervativni a iny ako svoj nazor si nepripustia. Pokial bude mala zdrava tak ideme a basta! 😀

sasenkah
23. okt 2008

Inak nam vcera tiez znova vytlacali ten vredik, a museli sme koli tomu odlozit ockovanie...

katuska.
23. okt 2008

sasenka a to uz druhy krat? a tiez zatial ziadne ockovanie.. a ja by som asi tiez sla na dovolenku.. teda, keby manzel chcel a boli by peniaze navyse. ale zatial ani jedno ani druhe, tak cestujeme aspon po svk, ale ani to nie je zle.. no more to vsak neni 😒

katuska.
23. okt 2008

pisem ako bulhar 🤐 😅

sasenkah
23. okt 2008

v pohode, 😀
ano, uz druhykrat jej to vytlacala, ze este tam nieco mala 😒 . pritom mne sa to videlo uz pekne zahojene...

bammbi
23. okt 2008

Sasenka - aj ja som predvcerom v obchode nasla tie Pampers Dry Fit - zeleny obal 😅 Baby - su fakt super!!!! Nedaju sa porovnat s tymi obycajnymi zltymi (Pampers Newborn) Nasemu malemu sracikovi nadielka ostava pekne vo vnutri.... 😀 😀
Saska, ja praktizujem vodu + vatu na zadocek tiez len doma 😉 ked sme v terene tak obrusky... 😎 (pampers sensitive)

bammbi
23. okt 2008

...inac tie zelene pampers su tu dokonca lacnejsie ako tie zlte... netusim preco... 😅

katuska.
23. okt 2008

sasenka - my sme nemali problem s prekakanim, ale posledne tri tyzdne ma taku inu kaku a vsetko prekakava.. nema aj nelinka skor taku riedsiu?

danulik
23. okt 2008

u nas tie pampers dry fit asi nemaju, tak nakupime ked pojdeme najblizsie do rakuska 🙂

kati - aj lili kaka takym redsim.. a uz par krat plienky precikala a prekalala - juuj aj teraz som pocula riadnu supu, tak bezim prebalit 😀

katuska.
23. okt 2008

dani, to pozname tie supy 😀 zakazdym sa cudujem ako vie taky maly cloviecik urobit taky hluk pri kakani a taku kopu do plienky..

danulik
23. okt 2008

tak to bola zase kopa 😀 aj sme prezliekali, body pokakane..

katuska.
23. okt 2008

marek mal dnes kakacie rano.. 3x nalozil, ale len prvy krat sa mu podarilo okakat dupacky aj plienky, co ma nasiroko.. a pampersku som mu musela davat dole az nad umyvadlom taka bola plna 😕

bibianna
23. okt 2008

Ahojte, pridala som 4 nové fotky.

anula
23. okt 2008

Bibi, aj tvoj je taky vlasac... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre