Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

ela13
5. feb 2009

Katuska, brusko maleho si uz zvyklo na to, ze nepapa len mlieko, takze v poho mu daj tolko, kolko si pyta. Ja malemu davam tak asi jednu flasku od vyzivy( ale taku tu mensiu- je to asi polka z tej velkej) a za chvilu u este dam aj tak mlieko- ale vypije uz iba nejakych 60ml. Na zaciatku to bola aj 120-ka-🙂

katuska.
5. feb 2009

eli, aka vsestranna poradkyna 😉 dik.. inak maly sa dnes pretocil na brusko. bola som v kuchyni, on si spieval v izbe a zrazu ticho, tak som nakukla, co robi a on na brusku a kuka okolo seba, co sa stalo. tak som isla k nemu, pretocila ho na chrbatik, isla manzelovi napisat, ze sa pretocil.. vratila som sa a zas bol na brusku 😀 zapacilo sa mu to otacanie, akurat, ze na brusku nechce byt, tak akonahle spozoruje, ze je na brusku, tak hned spiatocka...

madi
5. feb 2009

dik eli za infosku....idem to okukat ci je to suche ci ake ci co... veelka vdaka, nerada by som si ju skantrila....tu rastlinku...

kati - marekovi blahozelame 😉
a super rady davate ohladom tych prikrmov...tiez si to asi idem kopcit do nejakeho wordu, lebo potom to uz nenajdem tu... 😉

tinka66
5. feb 2009

prave citam, ze zacinate riesit prikrmy....ja som bola na zaciatku optimistka....mam taku speci mikrovlnku, kde sa da pripravovat na pare a trva to 5 minut super rychlo...zeleninu mam od maminy bio pestovatelky, ale nieco dokupujem...ked to naparim,tak to rozmixujem s vodou a davam na lyzickach a zapijat to davam vodou a nie mliekom...dnes nam to trvalo 45 minut - no treba vela trpezlivosti...pani, co mi chodi upratovat sa divila, ze mam na to nervy, ale postupne to ide....a vysledok bol ze zjedla cca 100 ml zemiak s karfiolom a rozmixovane vo vode - super mi na tom vydrzala 3 hodiny...doki mi vcera povedala, ze urcite nemam davat mlieko, lebo to nebude chciet jest...ja prikrmujem 10 den....

ryzovu kasu nemliecnu som zatial davala 2 x vecer, ale vzdy sa mi rano zobudila s bolestami bruska, tak neviem, radsej postupne.....zajtra skusam kalerabik ....

tinka66
5. feb 2009

inac vcera som sa doktorky pytala na moc a ta mi oznamila, ze ak chcem, tak mam doniest...kebyze sa neopytam, tak to urcite neriesi...nechapem...no ten MK je dobry na taketo infosky.... 🙂

madi
5. feb 2009

my ideme prvykrat hajat v latkovke... tak nam drzte palce, nech to ma uspech u vsetkych zucastnenych 😵 😅

mhviezdicka
5. feb 2009

eli,
dakujeme za super rady 😉

madi,
tak ako pisala eli, ak je stonka na orchidei este zelena, urcite nestrihat - mne uz takto kvitne orchidea 2 roky - stale z jednej stonky, len sa taha a taha ... 🙂
a drzim palce s tou latkovkou - zajtra podaj info 😉

mhviezdicka
5. feb 2009

sanik,
no my veru dobiehame vsetkych valibukov tu v augustovcatach 😅 ale snad ked zacneme stvornozkovat a chodit, tak sa to priberanie trosku spomali 😀

claudi,
tie Hipp-ky su fajn, ale na zaciatok by som dobre pozrela, ako pise Ela, ci tam nie je cukor a pod. lebo tie hipp-ky co som ja kukala, obsahovali aj cukor ... ale tusim to boli ovocne 😕

aktak,
mne prestali padat - konecne, jem zinkosel (zinok so selenom) a od sestry som dostala akysi sampon od Yves Rocher proti vypadavaniu vlasov, tak neviem, ci to zabralo, alebo co sa udialo 🙂

katinka0000
5. feb 2009

ahojte!

tak my sme vcera papali prvykrat kasicku (kukuricnu nutrilon). zjedol len par lyziciek. no a dnes som mu dala prvykrat mrkvicku. bohvieako mu to nechutilo. normalne ho to striasalo. pred vecernym spanim dostal znova kasicku a dneska mu to uz chutilo ovela viac ako vcera. tak dufam, ze zajtra mu ta mrkvicka bude tiez viacej smakovat.
ale nas drobec sa zacal dost casto budit. do pol noci vzdy este raz papa.
do tej polnoci za nim furt musime behat, lebo z nicoho nic zacne plakat. ma este niektora taketo skusenosti?

jancia
5. feb 2009

tinka no to co je za pristup ze ak chces tak dones... vsak to by mala byt jej praca ti to povedat 😖

jancia
5. feb 2009

madi - asi sme sa ohovarali navzajom - aj ja mam pupak na jazyku 😝
k tej orchidei - ja mam doma a tiez mi tak pekne zakvitla a potom mi ta stonka uschla, potom mi druha stonka zakvitla a tiez uschla, tak som ju odstrihla a ostali mi len listy, tak sme minule s muzom na nu kukali ze asi ju vyhodime a potom pozeram lepsie a normalne jej ide nova stonka a na nej puciky 😵 a to sa o nu chuda ani moc nestaram, polievam tak raz za 2tt, mozno aj menej, akurat je vycapena v okne takze asi ma dost svetla, inak som nedavala ani hnojivo - to by sa vraj malo, dake speci na orchidei...

katinka0000
5. feb 2009

a naco nosite doktorkam ten moc?
este mi nato nikto neodpovedal, alebo som to prehliadla. dik!

madi
5. feb 2009

jancia, tinka - aj my sme vcera tak dopadli...tiez som sa dokiho pytala, ze moc na kontrolu nic? a on ze nie je potrebne...ze chlapec prosperuje, tak naco...ale ze ked chcem, tak mam doniest nabuduce... 😕 🙄 taky puk je to nejaky...cudny...

katinka - aj my do pol noci vstavame....a nie iba raz.....ked bol mensi, tak najlepsie spaval praveze od vecera do polnoci ale uz par tyzdnov si vyzaduje papanie / moju pritomnost hlavne do polnoci...hm...
aj teraz saskuje v postielke...je pri nom tatik...ale asi budu musiet uradovat mliekarne...aj ked teraz vypluval ze nechcel..hm. 😖 🙄

katinka0000
5. feb 2009

madi: tak to mame narovnako. aj tento nas drobec to tak ma. ale on do polnoci place niekedy len tak. ani papat nechce, len ho pohladkat po hlavicke, dat mu dudlik a haja dalej. asi potrebuje nasu pritomnost.

no ja si pomaly idem odsavat. dneska mi prisla nova odsavacka. uz ma z nich porazi. uz je to tretia.

dobru nocku!

madi
5. feb 2009

jancia - slubujem ze som ta neohovarala....cestneee
a o tu orchideu sa ani ja nestaram...a tiez je na okne 😀 tyyym paaadom to asi robime spravne

katinka - ten moc je v ramci prevencie vraj
a odsavacku mas furt rovnaku znacku? ci to striedas? tak ich znicis ze ti musia nove posielat? mas moj obdiv....moje prsa su neni do odsavacky...nefunguje na mna...aspon nie ta co mam doma... 🙄

inak...nas syn sa veselo hra pod hrazdickou....akoby sa ani nechumelilo...a prdiii a fucii a spieva... aaach jaj....

jankamanikova
5. feb 2009

Ahojte damy!
Vcera sme mali Janikovu oslavu, mal 4 roky a bolo super. Bolo tu 15 deti, program som pripravila, navarila, upiekla

jankamanikova
5. feb 2009

idem dopisat ...

jankamanikova
5. feb 2009

... deti sa pekne hrali, zabavali. Janik bol velmi stastny. Jakubko - kedze on nema rad vela ludi pokope (ako vsetky moje deti, ked bolo babetka) - bol vo vaku a pri mne. Deti prisli o pol stvrtej, odisli o deviatej. Nikomu sa nechcelo ist domov, tak sa tesime.

Citam, ze prikrmujete vo velkom. Tak nech sa Vam datri a nech deticky pekne rastu. Ja este pockam tri tyzdne a zacneme az od ukonceneho 6 mesiaca. Tak som robila aj pri prvych dvoch.

Nas Jakubko uz lozi dopredu; dnes pochopil ako ma robit s ruckami a nozkami, takze uz stvornozkujeme. Velmi sa tesi. Najradsej sa pretaca z jednej strany do druhej a robi kotrmelce do stran, takze sme uz len na zemi a prejde celu izbu. Takze lozenie po zemi je jeho oblubena cinnost, samozrejme po noseni 😀 .
Deti ho zboznuju a je to nase slniecko, spi malo (ale asi mu staci) a v noci papame kazde dve hodiny. Neriesim, lebo vyrastie z toho 😎 .

Ja sa mam dobre a idem mrknut do stretavky, co nove ...

tinka66
5. feb 2009

katinka, madi - nasa larinka je od malicka nocny vtacik, chodi spat az okolo 10... takze tak....ale veeeelmi casto sa mi budila tesne pred zavadzanim prikrmov, preto som zacala aj o tyzden skor....taktiez som presla na umele mlieko....paradoxom je, ze z umeleho mi skoro vobec nevracka...ma totiz dost silny reflux, no a po zeleninke skoro vobec....ja som tiez kojila na konci skoro celu noc, no a ked som sa mala sustredit na pracu, tak to bol des......teraz je to oooovela lepsie, budi sa len 1x....

tiez ma dokina vcera poucila, ze na jedno krmenie mam davat len 150 ml mlieka a nie viac, lebo jej roztiahnem zaludok a bude tlsta a ze aj tak ma uz vela kil na svoj vek....ja som davala 180 a odporucane davkovanie je 210, celkovo za den °1200 a ona, ze len 1000, tak ja uz neviem......tak to pomaly znizujem....dnes som jej davala 3 x 180, 3 x 150 a obed zeleninka cca 100ml.....ale dost vela mi pribrala za mesiac skoro kilo....na vyse 8,5...

kikinela
5. feb 2009

ahojte nespiace maminy my sa pretačame z chrbatika na bruško a naopak to už pojde lebo sme v polovičke na boku xi xi 😅 ako vrtulka,tubky su ešte niekde vo hviezdachxi xi
príkrmy už dávam vyše mesiaca začala som prvou lyžičkou mrkvičky od Hammi 2-3 lyžičky prvy den ,druhy den 4-6 a na treti zvyšok tie prve lyžičky su tušim do 72 hodin po otvoreni takže to tak vychadza dalšie 3 dni som dala zemiak treba sledovat či nema na niečo nejaku reakciu a zase 2-3 lyžičky potom 4-6 atd..... a tak sme vyskušaly skoro všetko aj kuracinku j,jahnacinku,morčacinku to su všetko od ukončeneho 4.mesiaca a všetko mu to chuti ovocie so mu dala dnes po prvy krat zjedol asi 2-3 lyžičky a to boli take grimasy ako keby som mu dávala citron 😅 aj jablčnu kašu nemusi no sladke vobec nemusi 😀 aspon niekto xi xi,a vobec nemusi moju domacu stravu 😠 😅
inak ten moč ani nam nepovedali nič ale my ho aj tak nesieme 20.2 kvôli obličkam a ideme aj do poradnesom zvedva kolko važime

madi to ako teraz fuči spieva atd....? 😕
moj je už davno v 7 nebi a dufam že vydrži do rana do 6:15 to bol dnešný record 😉
inak gratulujem k otačaniam a zubčekom 😀 😉 🤐
neviem spat lebo som ako vzorna mamina spala s Oliverkom poobede 😅

kikinela
5. feb 2009

tinka aj ja som myslela že ho prekrmujem sem tam vygrcka ale teraz už normalne sa začne blaznit a nepokojne jest ked ma dost a ked mu zoberiem flašu tak je kludny a ked nije najedeny a zoberiem flašu tak je krik to je môj test 😅 😅 😅 ja mu zrobim 230 a v pohodičke ale cez den vypije 180,150 kedy ako, podla toho kolko hodin nepapal,ja už som moje decko hladovat zažila ked som stratila mliečko a nevedela som a už nikdy to nechcem zažit ☹

kikinela
5. feb 2009

tak ta fotka je 2 mesiace stara 😅 😅 😅 nove neviem zmenšit 😀 😀 😀

tinka66
5. feb 2009

chcela som sa opytat, ci niektora nepoznate nejakych bio chovatelov????chcela by som nakupit masko z nejakeho dobreho zdroja pre malicku do prvych masovych prikrmov.....nechcem ju zacat dopovat hormonmi z kuraciny napriklad....myslim ze laluna je taka bio???nie? a niekto tu dnes spominal holuba, a to sa kde zhana???
celkom dobry napad....

idem spat, zajra sa tesim na cvicenie s malou ......urcite bude sranda.....uz tam ma kamosa na pravo a kamosku na lavo...inac citim sa tam tak trosku ako v pionierskom tabore...take vselijake hry z detstva tam robime...

jankamanikova - janickovi vsetko najlepsie k narodeninkam, krasna rodinka ste....

tema orchidea - uz som dostala tri, ale vsetky mi odisli...inac sa mi strasne pacia, snad sa mi to raz podari, aj hnojivo som mala 🙂

krasnu a nicim nerusenu nocku vam a vasim drobcom zelam....cmuk

tessie
5. feb 2009

ahojte mamauľky, dakujem za rady a tipy aj ohľadom tej stravy v kelimkoch.

Ela13 - pekne si nám to tu popísala. Viem, že musím dávať pozor, aby tam nebolo nič pridané, preto ma zaujala tá bio predajňa, čo som dala link na predchádzajúcej strane, lebo tam v tej potrava nebolo nič, len mrkva, zemiak a voda. Nič iné. Žiadne dochucovadlá a je tam aj napísané, že spotrebovať do 2 dní. Neviem,aké su Hippky, ja som to len napísala ako typ stravy, lebo tie sa používajú najčastejšie.

Zatiaľ som rozhodnutá variť doma, však nemám čo iné také na práci, ale ma skôr mi vadia tie víkendy, ked nebudem doma. Vtedy by som chcela skúsiť tú stravu v kelímkoch.

tessie
5. feb 2009

a ešte mi napadlo, že ten problém so spaním máme posledné 3 dni aj my. Malá zaspáva len maminke na rukách... zaspí aj tatinkovi, ale potom sa zobudí... A dve noci bola hore aj do polnoci raz a potom každé tri hodinky. Možno to bolo kvôli tomu zúbku, lebo včera už vstala prvýkrát na krmenie o 3:30, čo je jej štandardný čas. Uvidím, čo bude dnes.

tessie
5. feb 2009

tinka - a kam to chodíte civčiť?

ada11
5. feb 2009

tessie, ja si myslím, že keď sa používa kupované príkrmy príležitostne, tak na tom vôbec nič nie je 😉 Aspon bábo "okoštuje" aj niečo iné ako "domovinu" 😉

Anet sa zobudila aso pred 45.minútami a tvári sa ako kebyže je osem hodín ráno 😝 Nie a nie zaspinkať, dokonca ani cicik nezabral, to je už čo povedať. 😉

tinka66
6. feb 2009

tessie - chodime do babyfitu, oni maju cvicenia po celej blave, podla toho kde ti to vyhovuje, my chodime do ruzinova.......je to super....

inac tiez si myslim, ze prilezitostne, ak sa da kupovane, tak neva....

ada 11 ako ste dopadli vcera vecer? zaspala ti nakoniec?

idem varit malej obedik, tak papa....

tessie
6. feb 2009

dakujem baby, my sme už tiež hore, tak od rána pekne čakám, kedy mi zavolá Kape, že už nám dorazila stolička na jedenie 🙂 Dúfam, že to bude dnes 🙂

My od dnes prechádzame do šporťáka, lebo som len tak spomenula v téme Concord, že niekedy vo februári predám vaničku a ozvala sa mi jedna baba, že ona má termín v marci, tak si ju koncom mesiaca vezme. A včera mi písal jej manžel, že drobec sa poponáhľal na svet 🙂 🙂 🙂 Tak nevadí, dnes pekne vyčistím vaničku a pripravím ju novému bábätku a naša veľká slečna pôjde už do šporťáka 🙂

lumah
6. feb 2009

ahojte 🙂
jankamanikova gratulujem oslávencovi k 4 rockom. 😀
tessie my už papáme zo stoličiek jedálenských, zrušila som lehátka, lepšie sa mi krpci krmia, ked su vyššie. Mliečko im dávam spolu, ale krmenie na obed prebieha osobitne, lebo to by som bola od jedla aj ja. 😀
Moji už spapaju každý asi 100ml, včera mali zemiačik s mrkvou a to im chutilo, ale jednému napr. viac chutí cukina, druhému brokolica, vtedy zjedia každý inak. A mliečka za tým je tiež už pomenej, ve&´d postupne ho má nahradiť celý obed.No je to niekedy o držku ich krmiť, Dadovi občas musím robiť lietadielko a Filipka chváliť. 😀
Už aj do vaničky sa nezmestia, máme pre nich sedátka do vane, už sa teším, ako budu vystrájať. Na vačšiu vodu su zvyknutí, lebo chodíme do plaveckých jasličiek.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre