Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jancia
28. mar 2009

Celkom fajn, s Tomim sme upratali, blaznili sa a potom uz dosiel tato ale bol grogy tak sme este zakotvili u babky vedla. Ale tak sa uz tesim ked pojdeme spolu kocikovat 😵. A plavanie nam vobec este vyjde spolocne?

lenka_66
29. mar 2009

ahojte.idem po radu.
tiez budem mat doma v augustove babo.neviete mi poradit dobry kocik ? ide mi hlavne o vanicku aby som drobca tam v pohode natlacila aj zime.
dakujem

kape
29. mar 2009

Jani v sobotu predsa, posledna hodina. Dufam, ze budu vsetci styria. A v utorok mozno uz popjdeme spolu na prechadzku ak Vam povie lekar, ze mozete, ked nebudete mat iny program.

lenka_66 - my mame quinny speedi, vanicka bola v pohode podla mna Samko bol v nej pol roka, so sportiakom uz az taka spokojna nie som, ja teraz doporucujem urcite Teutoniu a kedze ja mozem trojkolky S3, ale su aj stvorkolky, sestra ide rodit v auguste a na 90 % kupuje tento kociar, ak nechces vanicku, staci kupit sportiak a donho tasku, aj taka moznost tam je.

Dievcata ako zmena casu, nas caka asi zaujimavy tyzden. 😉

My dnes mame za sebou zas uspesne rano v rannej ociste, aj jedno aj druhe pekne do nocnicka 🙂

jankamanikova
29. mar 2009

Kape - presne takto u nas zacalo. Jakubko sa otacal okolo svojej osi dookola, raz doprava, raz dolava a potom sa pohol dopredu. Plazil sa a potom stvornozky. Uvidis, to je taka nahla zmena a ak dieta to pochopi, co ma robit, tak uz nie je cesta spat. Zo dna na den tie deti robia pokroky. Vlastne do toho jedneho roka toho musia taaaak vela stihnut. Ale kazde dieta ide svojim tempom a je to este podmienene povahou dietatka. Pokojne a flegmaticke deti sa nebudu ponahlat (to bol nas Matusko, ten bol cisty vegetak).

My sme doobedovali, deti su v posteli a ja uspavam Jakubka a potom ideme do cukrarne, lebo kolace, co som napiekla, sme uz vsetky zjedli.

jankamanikova
29. mar 2009

Zmena casu? Tak nase deti vstavali o piatej, teraz o pol siestej uz svitorili.

jankamanikova
29. mar 2009

O pol siestej noveho casu (takze nic moc) ...

slaviq81
29. mar 2009

Ahojte,

Kape, Lara sa taktiez najprv otacala ako hodinky, ale iba do jednej strany, cuvala do zadu ako rak, dopredu sa nevedela pohnut. Dvihla nohy aj ruky a plavala 😀 , asi si myslela ze sa takto pohne. Plazit sa zacala z nicoho nic, tak ako pise Janka, pochopi princip a uz maleho nezastavis 😀 Ja teraz stravim pol dna behanim za malej zadkom 😝 😀

K teme kociar - ja mam 3 kombinaciu, a bolo by mi fakt luto, keby som sportovu cast nevyuzila, takze golfac nebude. Na buduci rok kupim uz len nejaku buginu na leto a hotofo 😉

tessie
29. mar 2009

ahojte, no naše plávanie bolo tiež super. Deťúrence sa potápali, ani jedno neplakalo, takže super. A boli sme tiež len 3 baby, lebo Lara (Tinka) si vegetila na chate 🙂 . A v bazéne boli 3 babenky a ich tatinkovia. Bol to pekný pohľad. Dostali od inštruktorky pochvalu 🙂 Kape - super, že malý sa pekne pred plávaním vycikal 🙂

aké máte tie nočníky? nejaké špeciálne s hudbou alebo len klasické? Musíme teda kúpiť aj my, možno sa to malej zapáči 🙂

Naša malá sa tiež presúva hore-dole ale len pretáčaním, vždy sa tak pretočí, že sa dostane nakoniec tam, kde chce. A skončí presne v tej polohe, ako písala slaviq, že ako plavec, rotiahane ruky a zdvihne nohy, čiže je len na bruchu a jeduje sa, že jej to nejde ďalej 🙂

slaviq81
29. mar 2009

Tessie, myslim ze klasicky nocnik staci 😉

Konecne ma napadlo, co som sa chcela opytat 🙂 Lara ma uz dost dlhe vlasky, hlavne na temene, tak sme rozmyslali ze ju dame ostrihat. Ja chcem len pristrihnut ale tatik ju chce vyholit do hola 😕 😝 Myslite, ze je to oukej? 😕

tessie
29. mar 2009

slaviq - neviem, ja som počula, že do roka by sa nemali strihať deťom vlásky, ale neviem,čo je na tom pravdy. Ale ak má dlhé vlásky na temene, tak by som ich asi len pristrihla, nedávala by som ju dohola...

pridala som pár foto, aj z plávania 🙂

kikinela
29. mar 2009

Ahojte maminky a deturence,slaviq- a j ja som počula že vlasky sa nemaju do roka strihat neviem prečo 😕 a vlastne sa vas chcem opýtať či davate deturencom aj rybz na obed okrem hydiny a králika!! dakujem inak sa mame o.k maly sa tiež toči okolo svojej osi a nadvihne zadok do hora a kokeby chcel urobit kotúľ,zub ešte nemáme tak zatial,držkajte sa
lenka 66- ja mam defender -baby smile, a vlastne asi pred 2-3 tyždnami som maleho dala už do fusáka,takže ja som velmi spokojná 😉

kape
29. mar 2009

Kikinela - do jedneho roka ryby detickam nedoporucuju davat.

Tessie - mame zatial doma dva nocniky, jeden potom pojde k babke. A to biely z Ikei - taky je aj v Hrosiku a potom sme minulu nedelu kupili za cca 50 Sk modry s kacickou v Madarsku. Ja som si povedala, ze zacneme s lacnym a keby bol velky problem potom budeme hladat iny. Zatial to Samko az tak velmi nevnima, ze na akom sedka.

A dakujem uz sa teraz na to tesim a som zvedava, ako dlho to Samulovi bude trvat pokym pochopi, ze ako sa ma pohnut dopredu. 😀

Danulik - prosim Ta co ste to mali s tym kolieskom na Vasom kociari, lebo bolo by fajn, keby sa aj nas dal reklamovat 😅

jancia
29. mar 2009

Kati vrta ti ta teutonia v hlave cooooooooooooo??? 😀 😀 😀

elly111
29. mar 2009

to sa hovorí aj o vláskoch aj o nechtoch že sa nemajú strihať do roka, ale to sú povery z histórie nechcem to tu písať je to negativistické 😨
si neviem predstaviť nestrihať nechtíky, vlásky tiež niektorí strihajú od narodenia

slaviq81
29. mar 2009

Ved prave to, ze do roka by sa detom vlasky strihat nemali som pocula aj ja, preto sa pytam. Drahy mi tvrdi, ze je to blbost, u nich vraj bezne strihaju, aby vlasy zhustli. Tak som v pomykove 😨

lalunna
29. mar 2009

do ikea nepojdeme, vcera sme stretli elenku v sade JK a hovorila ze teraz je nejaka detska viroza, horucky plus kasle a preto neni teraz navsteva nakupnych centier vhodna...

dnes sme vyskusali prvy krat golfac a supeeeeer, maly v nom kukal a kopkal si nozkami a cestou z navstevy zaspinkal bez mrncania atd. len zrazu pozeram zhora ze nejako sa mu tie nohy pozastavili 😀 a on uz odfukoval tak som len sklopila opierku na chrbatik a uplna pohodka, zatial to vypada tak ze madlo neni potrebne, uvidim dalej, ked zistim ze potrebujeme dokupim...

kape, teutonia je hitofka, aj moja kamoska teraz ju kupuje, podla mna je to kocik Nr. 1
maleho mas neskutocneho sikulu, ponara sa a uz nocnikuje... 🙂 super parada
a aky nocnik mate doma? porad nech kupim volaco dobre
patrik sa takto tocil ako si popisujes

zasa sme boli na love v piatok v sekaci na nam. hraniciarov mali detske veci za 50 centov, odisla som s uplne skvelymi kuskami z hmka, gate, siltovka, body... super nakup, gate za 0,50 eur co by stali min. 15 eur v normalnom obchode

lalunna
29. mar 2009

tess, ja umrem, mala ako plava v tych rukavnikoch... parada 😵

jankamanikova
29. mar 2009

Ahojte!
Tak dnes bol nadherne uprsany den. Milujem, ked prsi; ale len ked sme doma 😎 . Ale boli sme aj von, deti pobehali do kazdej mlaky. Tesili sa, joj-dobre bolo.

Nocnik neriesim. Je to zalezitost mozgovej cinnosti - ako pri chodeni, bicyklovani atd.. Ako som uz pisala, zacnem sa tym zaoberat az od druheho roka. Bolo tak aj u Janika a Matuska a do tyzdna sme boli bez plienok. Odporuca sa zacinat, ked dieta dokaze samo bez pomoci chodit po schodoch hore a dole, lebo vraj vtedy je schopne udrziavat mocove cesty a svaly okolo nich. Ale je to vec nazoru kazdej z Vas. Ked s tym nocnikovanim uz zacinate, tak Vam prajem kopec trpezlivost a uspechov.

Kociar nepouzivam, lebo Jakubko sa nosi len v babyvaku.

belasa
29. mar 2009

ahojte hlasim sa po dlhsej dobe, ale pravidelne citam ...mame za sebou tazky tyzden v pondelok sme zacali teplotovat take teploty okolo 37 a maly zacal byt umrncany...pozriem do pusinky a horna jednotka navreta cervena gula...tak sme cakali co bude .....dala som mu nurofen sirup lebo mi stale plackal a plackal ...z neho sa vysypal na brusku a chrbatiku tak som mu dala fenistil kvapky a pekne mu to odislo ....vo stvrtok Riskovi vysiel zub (treti) . Prve dva- dolne vysli bez problemov a ten horny takto....no som rada ze to mame za sebou ale mam obavy ako pojdu dalsie...
Risko uz stvornozkuje o 106 a ked ide k niecomu zakazanemu a ja ho idem chytit tak trieli ako o dusu 😀 .Na nocnicek davam aj ja maleho, neocakavam ze prestaneme o mesiac nosit plienky viem ze na to bude cas az ked bude mat cca rok a pol ale myslim si ze na oboznamovanie sa to nie je zle -aj starsie deti sa zoznamovali s nocnikom uz takto skoro a plienky prestali nosit v roku a pol.
Nas Risik ma buduci tyzden meniny a tak sme mu kupili tu trojkolecku co sa tu o nej hovorilo (myslim Lalu a aktak o nej pisali, vsak?)
http://matko.sk/baby-shop/trojkolka-leonardo-dx...
Tiez uvazujem nad golfacmi...celkom sa mi pozdava Patkov gesslein...uvidime...chcem mat aj sportovy aj golfac-podla potreby ..na prechadzky sportovy a do obchodov a do auta golfac...
Inak rozmyslam nad Patapum-om -ma ho niekto??

danulik
29. mar 2009

kape - to bola asi chyba konstrukcie, lebo tie kolieska nam uz predtym dva krat menili a stale to "rapotalo".. potom nam poslali novu konstrukciu, ale to sme uz odmietli 🙂
hmm..neviem co by som ti poradila 😀

kape
29. mar 2009

Danulik- inac ked sme ocumovali so segrou asi hodinu v Babymarkete tu Teutoniu, tak nam vravel, ze Vasa znacka draha ale ze nic moc. Ale vsak chcel predat Teutoniu, tak aj preto to povedal. A boli tam jedny zo ZV s tym ze im ako favorita odporucili nas kociar, tak sa pytam, ze ci v BB, no a jasne ze hej. Sa cudujem, ze asi odkedy otvorili ten obchod tak kazdeho ukecavaju este stale na jeden a ten isty kociar. Tak sa hned pytali mna, ze ci by som si ho kupila znovu, tak som potesila predavacov v Babymarkete, ked som povedala, ze jednoznacne uz Teutoniu 🙂 Som im tam dibre vcera vypomohla, aj Samulo sa potom zapojil, lebo sa zobudil, tak testoval Teutoniu pre segru a aj Jane, lebo medzi nimi sa rozhodovala . No ja urcite nieco vymyslim, ako sa poznam , ked este budem nad tym nejaky cas uvazovat.

Kuratenko Ty si chcela kupovat Teutoniu , tak tu ju mas podla mna za super cenu a zasielaju aj na Slovensko http://www.babyonlineshop.de/shopart/1003030031.... Segra bude pravdepodobne odtial objednavat, ja este uvidim 😉

aktak
autor
29. mar 2009

pri kupe trojkolky si dajte pozor na par veci
- kovova konstrukcia je urcite lepsia ako plastova
- ovladacia rucka by mala urcovat aj smer, nielen tlacit dopredu, tak sa skoro nikam nedostanete ked vam bude drobec krutit riaditkami 😀
- prudko doporucujem "odkladanie" noziciek, Adamko to este teraz pouziva a to je uz velky, ale deti si tam chcu odychnut a nie slapat jak blby, tie pedale (vzhladom na svoju velkost a velkost kolesa su skoro nepouzitelne)
vyskovo nastavitelna rucka, vhodna hlavne rpe vyssich ockov nech sa nemusia hrbit velmi lebo je to dost nepohodlne
- to tienenie mi neprijde moc prakticke, nevidno cez neho na drobca a na slnku aj tak musi mat klobucik, nam to nechybalo absolutne
- ochranna obruc okolo by sa mala dat aj dat dole, ked babo podrastie uz to nepotrebuje

ked najdem hodim foto nasej trojkolky, je super a nebola vobec draha, ma aj vlozku pre babo od 10 mesiacov a ako som napisala Adamko ju este stale pouziva a je mu super, som rada ze sme ju kupili 🙂

aktak
autor
29. mar 2009

mame tuto, v modrom a s inymi postavickami ale je to to iste, odkladac na nozicky sa da zasunut ale my sme ho pouzivali stale a este pouzivame
http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ww...

belasa
29. mar 2009

aktak, ta trojkolka co sme kupili ma vsetko co pises a strieska sa da dat lahko dole-ak by nam vadila....

stankaji
29. mar 2009

Ahojte baby 🙂 🙂

aktak
autor
29. mar 2009

belasa ste dobre kupili 😉

stankaji
29. mar 2009

Kape - chválime s úspechmi na nočníčku, len tak ďalej 😉
Nám sa darí niekedy dokonca aj vydržať bez ciknutia do plienky, potom ju posadím a šup a ciky sú v nočníčku 😅 (jééééej tak sme zase ušetrili plienočku)

K príkrmom - chcem sa spýtať - v akej forme dávate drobcom mäsko???
Neviem, ale Martinke moc nechutí zatiaľ mäsko, dúfam, že nehrozí, že bude vegetariánka (to iba ak po svojej tete, tá tiež mäso nemusí), zato my sme takí mäsožravci aj s manželom, žeby sme bez mäsa asi umreli 😀

danulik
30. mar 2009

kape - keby sa mi chcelo cakat 8 - 10 tyzdnov, tak si pockam na tu teutoniu 😉
baby svet ponuka kazdemu quinny alebo maxi cosi, lebo vraj maju najlepsi servis a najmenej reklamacii.. pytala som sa, ze preco nepredavaju aj teutonie, povedali, ze ani tie nie su uplne idealne do nasich podmienok..
potom daj vediet, ci si nieco vymyslela 🙂

katinka0000
30. mar 2009

ahojte!

stankaji: my masko mixujeme a davame ho potom spolu so zeleninkou. nicovi velmi chuti. rybacie maso nedavame.

angelina22
30. mar 2009

čaute dievčata,,,ako sa mate?? aj ja pozeram po novej buginke aj ked mam 3 kombináciu ale mam nervy na ten svoj x lander, lebo ma tak široke zadne kolieska,,,ja mam 3 kolku,,ze mam pocit že sa s nou nikam nevmestim,,no a na leto by sme chceli ist k svokre na prázdniny vlakom, tak určite do tej uličky nevojdem,,,,,,
ale pri tom prerabani domu mam pocit že ani neviem či nanu naškrabem niekde,,manželovi nepredlžili zmluvu a tak zasa odchadza, U6 3.ho maja do Irska a my zatial ostavame tu, no ak sa podarí tak pojdeme za nim hned po mojich prijmačkach na vš.....kedže min roku ma nezobrali,,,,
mala je riadne šidlo, na fb mam aj foto, mame 2 zuby, postaví sa na 4ri a kýve sa dopredu dozadu,m zatial nelozí, zatial sme aj vo vaničke,,,ale často ju beriem v kočíku vajíčko a konštrukcia,,velmi sa jej to pači, všetko vidí a zababušena je vo fusaku,,konečne je viidno moj krásny kaiser,,,hihihihi 🙂 😀
teutonia sa aj mne pači, ale trojkolku už mam tak by som brala niečo pekne na 4roch,,,a je na moje pomery aj dobre mastná 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre