Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

belasa
16. jún 2009

su vseliake ....napr.detol...opytaj sa v lekarni 🙂

katinka0000
16. jún 2009

ahojte!

kiki: HROOOOZNE MOC DRZIME PALCE! neboj, urcite vsetko dobre dopadne. budeme na vas mysliet.

my sme boli dnes na poradni. nicolaska dr. aj ockovali. to bolo placu. hrozne moc sa mu uz chcelo buvat, tak si to viete predstavit. vazi 12,55 kg. cize pribral uz len 0,5 kg. vsetko je v poriadku a vraj mu uz chyba len malicko, aby zacal stvornozkovat. tak uvidime.

katinka0000
16. jún 2009

tessie: super!

danulik
16. jún 2009

ahojte,
pred chvilkou sme prisli domov, boli sme v poradni aj s tami a leuskou no a potom sme sli este do mesta, trosku na nakupy 😉
lili vazi 8 kg aj nejake drobne, vsetko je ok, dala som ju zaockovat proti rotavirusom, lebo tami s leuskou nas vystrasili 😅
ockovat hexou a prevenarom nas budu az v auguste..

tess - to je super, tesime sa 🙂

musim ist, lili mi tu obhryza papuce 😀 potom docitam, majte sa krasne 😉

tinka66
16. jún 2009

tess - super, daj potom vediet...a ako sa vam dari???mohli by sme sa niekedy stretnut....

my sa zajtra chystame do talianska len tak na rychlo do nedele...nic sme si ani nezajednavali, tak uvidime...uz sa velmi tesim na zmenu prostredia a hlavne ze budeme s malinkou spolu aj s tatom....je velmi stastna ked sme vsetci spolu...tak dnes som bola nakupit zasoby liekov, opalovacich kremov a este idem balit, tak sa mi nechce....neznasam to...

mame velmi pekne obdobie, larinka je veeelmi komunikativna a vesela, ovela menej strajkuje 😀 a konecne mi hovori mama, ale najprv povedala tato...

tami - som rada, ze je uz vsetko ok, drzim palce leuske....krasne prispevky si mala..pekne si to napisala s takym nadhladom skusenej zeny...

a baby piste, akosi to tu viazne...

tinka66
16. jún 2009

a pridala som zopar fotos..potom este dodam z dovolenky, som zvedava ako bude larinka reagovat na more...

katinka0000
16. jún 2009

tinka: larinka je nadherna.

tak nas nico ma po ockovani horucku a obe stehienka ma pekne opuchnute a zacervenane. dnes vecer ho to tak bolelo, ze som ho nemohla hodinu utisit. chudatko moje! dufam, ze zajtra to bude lepsie. na horucku som dala viburcol.

basky
16. jún 2009

Ahojte,
Katinka Nikolasko je teda riadny macko, my mame 10,2 a mam co nosit 🙂
Simimu sa uz nepacilo v kociku, pospinka si, chvilku pozera a potom prec z kocika, tak sme kupili Manducu a je spokojny on aj my. Jani, mame tu prirodnu co aj vy, je supeeer 😉
Tinka, a kam presne idete? Cestujete na noc?
Tami, muselo to byt hrozne, no uz to mate za sebou, nas to snad obide, lebo nasa lekarka je proti tomuto ockovaniu.

Babulky, chceme poistit Simonka a zaroven aby to bolo aj sporenie a poistenie do zahranicia, poradte, kde je najlepsie ??????????????

Budem Vam velmi vdacna. Zatial mame tip v Allianz Baby program .... no rada by som mala aj od Vas nejake typy.
Na dovolenku kde poistujete?

katinka0000
16. jún 2009

basky: tak si to vies predstavit, co musime nosit my. aj my mame nicolaska poisteneho v allianzi.

tinka66
16. jún 2009

basky - dobre, ze som si to este pozrela...uplne sme na poistenie zabudli, aj do zahranicia, aj celkovo, takze sa potesim , ked date nejake tipy...ideme zajtra doobeda, ked malu znicime, aby nam aj pospala v auticku...ciel je zatial lignano nejaky hotelik na plazi, tak uvidime, my sme taki dobrodruzni...muz si este vymysla nejaku kupu gumeneho clnu v benatkach, tak sa tam asi zastavime, aby sme to obzreli.....

katinka000- dik, je to mala sibalka, to vidis hned na prvy pohlad 😀

eminkaa113
16. jún 2009

danulík, to očkovanie proti rotavírusom bolo OK? moja emka je o deň mladšia od lili a tiež ju chcem dať zaočkovať, no moja lekárka je stále na tom, že iba do 24 týždňa. tak chcem, aby si to naštudovala ... očkovali ju cez ústočká? daj mi prosím info. vo štvrtok idem do poradne, tak aby som bola múdra 🙂 ďakujem.

nika.r
17. jún 2009

ahojte 🙂

bammbi, náš Tomino je presne ten istý typ čo vaša Natálka. Asi pre mesiacom v priebehu dvoch týždňov uňho nastal úplný "pohybový boom" - začal sa naraz stavať na nôžky a vyťahovať popri nábytku, kľakať na kolienka, sadať a plaziť. Momentálne ho plazenie tak fascinuje, že pozabudol na vyťahovanie sa do stoja. Je veľmi šťastný, normálne ho nespoznávame. Neskutočne sa raduje, keď si po niečo, čo ho zaujíma dôjde sám, vezme to do rúčky a dvíha do hora a s úsmevom nám to ukazuje.

my máme poistenie v alliazi spojené so šetrením aj poistením do zahraničia.

rotavírus má najhorší priebeh do 6 mesiacov, preto sa odporúča hlavne takým malým deťom. So stúpajúcim vekom je priebeh ochorenia ľahší. Niekede som čítala, vraj v príbalovom letáku očkovacej látky je napísané, že po 6. mesiaci pri očkovaní stúpa riziko zauzlenia čriev. Ale neviem to teraz nikde nájsť, takže netvrdím na 100%. Určite je to veľmi ťažké pozerať na dieťatko, ako je napojené na infúzie. Aj Tomino bol ešte ako novorodeniatko a preplakala som skor celý čas.
Ale zase rotavírus chytiť nemusí, očkovanie ho aj tak neochráni pred všetkými druhmi, môže ho dostať tak či tak. Navyše ani očkovanie nie je bez rizík. Je známe, že očkovania neprospievajú imunite, majú množstvo pridaných látok, ktoré sú zdraviu škodlivé. A v prvom roku dostanú detičky tých očkovaní až-až. Napríklad v Japonsku sa vôbec neočkuje do dvoch rokov života, pretože dovtedy sa vyvíja imunita a očkovanie ju narúša. Ja by som vo veku našich detičiek už na toto očkovanie netlačila. Ale to je len môj názor, som k očkovaniam všeobecne dosť skeptická.

nika.r
17. jún 2009

Začali sme Tomiho dávať na spanie do postieľky. To,čo stváral v našej posteli už bolo príliš. 😝 celú noc po nej putoval a navyše už vedel odtlačiť stoličky, ktoré som dávala na bok ako zábrany. Párkrát mi z postele už aj zliezol, našťastie bez pádov.

Prajeme všetkým krásne slniečkové dni. 🙂

danulik
17. jún 2009

tinka - stastnu cestu prajeme!! potom daj vediet ako bolo 😉

eminka - to sa nepicha, ale dava do pusinky takou malou striekackou, lili to spapala, ale musela ju zabavat sestricka, doktorka a este aj tami s leuskou 😀
po 24. tyzdni si to cele hradime my, stalo to do 70 eur a druha davka bude o mesiac..

eminkaa113
17. jún 2009

ďakujem danulík 😉

slaviq81
17. jún 2009

Zdravím maminky 🙂

Ja už popri mojej vrtuľke koníka veľmi nestíham. Prečítať to ešte áno, ale napísať už nie. To je už vtedy Lara pri mne a trieska mi do klávesnice alebo mi rovno vypne počítač 😀 a začne ma ťahať. Strašne sa jej zapáčilo chodiť, vždy za mnou dolezie a pýta sa. Ide jej to výborne, teraz už stačí ak sa drží len jednej ruky. Zo zubami sme na tom rovnako. Vyšli tri a odvtedy nič 😀 Do poradne máme prísť keď bude mať 11 mesiacov. A o rotavírusovom očkovaní rozmýšľam ale asi to nechám tak 😕

Tinka prajem šťastnú cestu a príjemné počasie. Danulik a vy ste sa nakoniec ako rozhodli s tou dovolenkou?

Pekný deň

katinka0000
17. jún 2009

ahojte!

tak nas nico mal aj dnes horucku, ale stehienka ho uz neboli. kvoli tej horucke sme ani nemohli ist plavat. neva, ved mame nahradny termin. cely den bol trosku nervozny, ale ako sa dostal mimo domu, hned bolo vsetko o.k. je to s nim hrozne, ked sadne do autosedacky, kocika, auticka,..., tak je ako vymeniny. 🙂 😀

katinka0000
18. jún 2009

ahojte!

dneska tu este nikto nebol? nicolasko hajuska, tak mam chvilu cas. vonku je nadherne, od rana sme boli u nas na dvore. aj som mu chcela napustit bazenik, ale zacal fukat vietor, tak sme to nechali tak. a vy ako?

belasa
18. jún 2009

katinka, tusim len ty to tu drzis "nad vodou". Vonku je pekne a tak si asi vsetci uzivaju slniecko 🙂 Aj nas Risko sa nechal ukecat aby si trosku zdriemol na zahrade. Takze plan je jasny: kavicka, a kuk na net co je nove vo svete 😀

madi
18. jún 2009

ahojte, veru kati...ty nam presuvas temu z druhej strany na prvu 😉
my sme dnes mali piknikovy den s katuskou a marekom...boli sme tu na jazere, deka, chladok, nealko pivo..no paraaadaaaa....ale uz isli domov, tak sme sa aj my prisli kustik schladit....ale ptoom este vybehneme vonku ku veceru...juchuuu...krasne je vonku - asi si to tiez vsetky uzivate ze? no....ale asi by si mohlo aj ochladit, aby tato tema neumrela a nezapadla prachom....hm??? 😎
pekny den vsetkym este.....

jo a mame topanocky...papucky - take latkove sandalky... na zaciatok na doma staci a potom budeme hladat dalsie na vonku 😵

katinka0000
18. jún 2009

belasa: hej, to mas pravdu. ja musim byt casto na nete kvoli praci, tak sem vzdy nakuknem. aj teraz mam pc vonku a nicolasko sa vedla mna hra. byvat v rodinnom dome je fakt super. vsetkym odporucam. 😀

kikinela
18. jún 2009

Ahojte maminky tak my sme už doma no dobre spravy nemam,31.8. sme objednaný na operáciu tích obličiek,teraz mu zrobily vyšetrenie vlastne iba jedno urolografiu ,to mu striekly do žilky tu kontrasnu latku a sledovali to hodinu ako putuje po tele,takže po 5,20 a po dalšich 25 mjinutach ho rtg a musel ležat cely čas na chrbatiku ,horor ale dalo sa bol dost otapeny ,nevyspaty a dali mu oblbovaky 🙄 takže to tretie rtg už zaspal 😅 ,dnes mu mali robit cystografiu ale zistily že zbytočne ho budu trapit lebo musia ho operovat tak či tak,mal aj infuzku všetko prežil statočne zvladli sme predpripravne kolo 😎 tak zatial idem spinkat lebo ja som nespala skoro nič mala som vyradenu staru postel čo my lietala po izbe ,nemala som totiž brzdy 😀 tak dobru nocku

belasa
18. jún 2009

kiki: ste statocni obaja ...zvladnete aj operaciu, uvidis...blbe je, ze musite na operaciu cakat, asi by bolo lepsie keby to bolo skor a mali to za sebou...

katinka: viem o com pises...aj ja som rada ze byvame v domceku..hlavne ked su uz deti- je to k nezaplateniu 😵

belasa
18. jún 2009

katinka, este som sa chcela sypat kolko meria nicolasko??citam ze vazite cez 12kg a na tucka nevyzera tak je asi dlhan, ze??

stankaji
18. jún 2009

Madi - zabudla si dopisat, ze sme sa s Martinkou pridali k vam na plavanie 😲 ...

...no veru konecne sme sa s Martinkou rozkyvali a zacali sme chodit plavat a na treti den sa ponarala ako rybicka, 5-krat bola pod vodou a sestricka ju pochvalila, ze z nej bude druha Martina Moravcova 😵 😵 😵

Kiki - drzim palce, aby to dobre dopadlo a rychlo zbehlo skoro bolo za vami

nika.r
19. jún 2009

katinka, belasa ja sa už veľmi teším do domčeka práve kvôli tomu, že môžeš piť kavičku aj kočikovať súčasne 🙂 A hlavne v zime je to super, keď netreba vychadzať z domu, len sa bábo vystrčí na tesasu 🙂

kiki, myslíme na Vás. Chúďatko Oliverko koľko si už musí vytrpieť. Ale je to statočný hrdina. Neboj, to ho zocelí tak, že bude z neho veľký bojovník v živote 🙂

katinka a ako Nico po očkovaní? už nemá teplotu? my máme stále tretiu hexu + prevenar odloženú. Občas Tominovi vyskočí teplota, nie vysoká, ale predsa, Dr. ho teda ešte nechce očkovať, čo som veľmi rada. Asi sú to zúbky, idú nám všetky štyri trojky naraz.

nika.r
19. jún 2009

madi, aj ja rozmýšľam nad prvými topánočkami na ten štýl čo máte Vy. Akú značku si kúpila? Musím ešte poštudovať. Myslím, že aj lalu tu dávala link na také rozkošné žirafkové, len už netuším kedy to bolo. Tominko mi spinká, tak idem popozerať tu na fóre, či niečo nenájdem.

vejinka
19. jún 2009

baby mam jednu otazku...poznate hru cestoviny??? v septembrovkach sa uvolnilo jedno miesto na penzin larion na liptove a hladam babenku ktora by sla namiesto jednej baby ktorej ochorel syncek..no je to uz na dnes..neviem ci by niektora z vas mala zaujem ak ano...dajte mi vediet lebo ktora sa prva ozve ta pojde....nexcem aby tej babe prepadli penize kto ma zaujem vid : www.penzionlarion.sk cena pre mama+otec+babo(za babo sa neplati) je 47,80€ a + strava. dnes sa odchadza... 😉

katinka0000
19. jún 2009

ahojte!
nika.r: nie, nico je uz v pohode. uz nema horucku. chvalabohu, ze uz mame za tym. ani on nemal vysoku teplotu. max. mal 37,7.

belasa: ja vobec neviem, kolko nico meria. dr. ho len vazila. ale on je fakt vysoky, pretoze ako si napisala, tak vazi fakt dost 12,5 kg a vobec nato nevyzera. ale ked ho chytis na ruky, tak vies, ze nieco na rukach mas.

nika.r
19. jún 2009

lalu, madi, neviete mi dať linky na tie Vaše topánočky? Už tu sedím pol hodiny a nenašla som žiadne slovenské stránky, všetko len zahraničné. Samej sa mi veľmi nechce zo zahraničia objednávať. Resp. kúpili ste ich v nejakom "kamennom" obchode? Ďakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre