Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

stankaji
30. sep 2008

awojte babulky!!!

tema pichave prsia - to mam aj ja... 😉 bez tamponov v podprde sa ani nepohnem, dost casto ma to pichanie chyta a vtedy aj mlicko vytecie...

madi no ze si sa sem ozvala!!! vitaj!!! az teraz som mala cas pozriet na vas album a malicky je prenadherny, phuj, phuj

baby, ja neviem ako vy, ale ja stale nemam pevny rezim s mojou malou, vzdy sa mi to nejak trochu posuva, plus minus hej, ale neviem nikdy povedat co bude zajtra o stvrtej... 😲 😲 😲 ja ju stale kojim a neviem ci vypila dost a ked mrnci, ci je to hlad alebo len nejake vrtenie v brusku?! 😝 ako si vytvarate rezim??? poradte, prosim, vdaka

tami - moja priberala 250 ml za&tyzden, nasa doktorka vravela, ze by malo dieta priberat 150 az 200 ml za tyzden...

danulik
30. sep 2008

to pichanie alebo co to je mam aj ja - napr. vtedy, ked kojim z jedneho prsa, tak ma pichne v druhom (ked sa malicka pricucne), alebo niekedy (hocikedy) citim taky tlak v obidvoch naraz 😒

stanka - rezim?? ha ha 😀 tak to my nemame vobec.. iba v noci je to viac - menej rovnake, budime sa vacsinou okolo 3.00 a potom okolo 6.00, vstavame o 8.00, ale inac neviem predpokladat nic 😉
momentalne sa snazime aspon o dodrzanie 2 - 3 hodinoveho intervalu medzi kojenim, ale je to tazke - ona by jedla aj kazdu hodinu, ale mali sme trosku problem s mlieckom, tak si musime davat vacsie pauzy..

dnes po tej prechadzke lilinka spinkala 5 hodin!! som normalne nechapala.. musela som si odsat mlieko, lebo uz sa to nedalo vydrzat.. potom sme ju okupkali, napapala sa a teraz uz zase spinka 🙂 dufam, ze vydrzi aj v noci..

kikinela
1. okt 2008

dobre ranko noc sme mali ako tak dobru 2x hore,viete na čo som prišla ked som s malim sama a hrajem sa s nim tak fnučka a na rukach ho to dlho nebavi aj ked sa rozpravam a spievam ale ked pride svokra alebo niekto tak dokaže u nich byt aj hodinu a počuva čo rozpravaju a pozera sa na nich a smeje sa ,a potom ked odide zoberiem ja robim to iste a plače 😕 nechapem ale myslim že citi mliečko a mna a hned by jedol ale to nejde teraz rano to bolo to iste a teraz som ho položila na postel a kludne spinka(driemka)asi mama dost no čo spravim 😠 😀 😅

inak maminky boli ste sa prihlasovat niekde aj na socialnu poistovnnu?mne volala s prace učtovnička že jej volali či nema na mna kontakt tak že sa mam ist tam prihlasit že som rodila či čo neviem.... 😅 a kde šete ste boli ako vy so sebou?dik 😉

katinka0000
1. okt 2008

ahojte!

dneska idem na navstevu do prace, uz su vsetci na maleho strasne zvedavi. moje auto je v oprave, tak nas tam musi manzel hodit. som zvedava, co budu na neho hovorit.

tessie: no aj nas maly je niekedy taky prekakany. vcera som ho musela dvakrat prezliekat. dneska od rana zase vymysla. ked nie je na rukach, reve ako o zivot. je to riadny betar. 😀 😀

stankaji: ani my este nemame pevny rezim. je to normalne. vraj sa to upravy az po 3 mesiacoch, niekedy aj neskor. ale uz nechodi spat o jedenastej. zaspinka tak o pol deviatej-deviatej.

kikinela: ja som tam bola prihlasit len maleho. seba nie. to ma prihlasil zamestnavatel este ked som isla na matersku.
potom som bola na zdravotnej prihlasit maleho a na urade prace vybavit vsetky tie prispevky.

hankahc
1. okt 2008

ahojte maminy.

baby prosim vas mohli by ste mi objasnit preco sa dava do kocika ta cervena masla alebo motyl??? ja som z toho uplne mimo, lebo ja take cosi nepoznam a tu kde ja zijem sa ma kazdy pyta, ze preco nema maly nic cervene v kociku?? ja som uz na to normale alergicka!!! je to proti zarieknutiu, alebo co?? lebo cosi take ja fakt nemusim a ani sa s tym nezaoberam! a co sa mu moze stat??

a co sa tyka rezimu tak snazim sa o to 😅 !

moj maly ma tiez taku cudnu stolicu raz je to tmavozelena, potom trosku hnedo zlta, ale to bude asi tym ze ho kojim a aj prikrmujem. a doktor povedal ze malo pribera, ale ja to tiez neriesim pokial nechudne, tak je vsetko ok. a mimochodom moja mama od malicka vykrmovala lebo doktorka jej hovorila ze tiez malo priberam podla tabulky a vysledok??? od mala som tucna a trva to aj do teraz 😠 😠 ma vykrmila statocne 😀

aktak
autor
1. okt 2008

aj mna pi kojeni pichaju obidva prsniky, to sa nahle vytvara viacej mliecka ako reakcia na stimulaciu a tahanie mliecka babetkom, z toho co prave nekojim mi vzdy mliecko aj strieka, rovnako aj ked nekojite sa obcas narazovo rychlejsie tvori a vtedy to picha, mne sa to stava ked sa vela napijem alebo najem tak hned sa to spusti 😀

my v kociku nic cervene nemame, nechcem povedat ze neverim na nejake urieknutie ale nepovazujem to za potrebne, verim na silnejsiu ochranu zhora 🙂

dnes sme boli v poradni, mame 4920g a 56 cm (porodna 3250g a 50cm), myslim ze je to celkom fajn aj ked ziadny valibuk z nas nieje zatial 😵 dostali sme kvapky Fenistil lebo male vyrazky na tvaricke aj brusku, snad su to len potnicky

danulik, ak mate problem s mlieckom tak jej daj aj castejsie, ja som mala menej minuly tyzden, tak som malej davala aj kazdu hodinu a tak sa mi zacalo tvorit viac a uz tak casto nepytala, je to zacarovany kruh, drzim palce 😉

glia
1. okt 2008

ahojte babulky...vcera som sa pytala, ako sa zbavujete pripadnych potniciek, no nikto mi na to nereagoval ☹ matko ma akurat na brade a zhorsuje sa nam to kazdym papkanim...potnicky asi alkoholom potierat nebudem, vsak?

klaudinka21
1. okt 2008

no babule ja som cakala praveze prijemny pobyt a veru ze som sa mylila neviem ci tie sestry pred sluzbami s prepacenim neboli na velkej alebo co ale zvysovali hlas na kazdu maminu ked tam prisli po mliecko, ja som si raz bola pytat a sestra mi poveala ze si mam odsat svoje a kedze som ja este ziadne nemala a odsavala to so mnou ta sestra aneslo jej ani kvapka tak potom navela mi dala ale ze mam zo seboe vraj nieco robit, no mna to tak dostalo ze som tam revala ako mala.....a teraz ked sme doma tak mam klud a mliecka az az aj vela na rozdavanie....tak ako kde sme...Molo ma bol pozriet aj na izbe a boli tam dve detske sestry akurat a ked videli ze si snim tykam tak zazerali ako keby som s nim nieco mala alebo co.... ☹ inak keby nebolo jeho tak to bez neho nezvaldnem, strasnu oporu mi dal a stale ma len povzbudzoval a vravel take ze ved som sikulka a tak tak to cloveku dobre spravilo 😵 😵 😵 no nist ideme krmit mala hladoska sa ozvala tak vas zatial pozdravujeme packo babulky 😵

nika.r
1. okt 2008

ahojte 🙂

Nestiham všetko čítať..Tomi vyžaduje veľa času, aj keď musím povedať, že už s avie celkom pekne aj sám zabaviť pod hrazdičkou alebo kolotočom.
My sme boli včera v poradni - máme 5850g, pôrodná váha bola 2330 😝 proste nielen dobieha, ale aj predbieha rovesníkov...ale malé detičky vraj majú veľký apetít..stále sa stane, že kojíme aj po hodine, v noci tiež stále minimálne dvakrát..ale nevadí, hlavne, že mu chutí a je spokojný 😵

ja nemám na kočiku nič červené a neverím na také veci..možno existuje urieknutie..možno je to nejaká zlá enegia alebo tak...ale neverím, že ju odrazí nejaká červená mašlička...ale je to každého osobné presvedčenie, neodsudzujem, len ja na to neverím...

tessie, kráásne fotky ste urobili, hotoví umelci ste 🙂

stanka, režim nemáme ani my, hoci sa veľmi onho snažím už odkedy sme prišli z pôrodnice domov...pravidlené kupkanie, prechadzky v tom istom čase..a aj tak sa stane, že dni vyzerajú úplne ináč..akurát prvý spánok po kupkaní je pravidelne najdlhší

včera sme boli na očkovaní, Tomi strašne plakal, dostal injekciu do obidvoch nožičiek, lebo sme dávali aj prevenar...celé poobedie bol potom plačlivý, hoci som mu preventívne na radu sestričky dala panadol..o 6 týždňov ideme zase, už teraz mám z toho stres, chúďatko malé

ivetka2581
1. okt 2008

caute baby ja som vam len chcela dat vediet ze uz mame dievcatko emku narodila sa o 5 dni neskor.16,8,08 amala4350g 55 cm

katinka0000
1. okt 2008

ivetak: gratulujeme!!!

hankahc: hej, dava sa to kvoli urieknutiu alebo inak povedane "skapatiu z oci".
ja aj moja sestra sme tiez vyrastali na umelom mliecku a ani jedna nie sme obezna. moja hmotnost pred porodom bola 58-59 kg a meriam 176,5 cm. moja sestra je este chudsia a ma 31 rokov a je uz tiez po porode. takze obezita nebude urcite umelym mlieckom.

katinka0000
1. okt 2008

pridala som nejake fotky, co sme sa fotili dnes v praci. vsetci boli z neho uneseni. 😀 😀 😀

bibianna
1. okt 2008

Kati, Ty už pracuješ?

katinka0000
1. okt 2008

nie, len som bola navstivit kolegov v praci. a stale ten stol povazujem za moj. 😝 😀 😀
aj ked na nom pracuje uz niekto iny. ale pracujem doma, pretoze manzel podnika a treba zarabat peniazky.

hankahc
1. okt 2008

katinka0000 ja netvrdim ze obezita je z umeleho mlieka. ja som mala na mysli ze netreba zbytocne stresovat ked deticky nepriberaju kozmickou rychlostou podla tabuliek...

sanik
1. okt 2008

ahojte,
my sme dnes boli s malym v poradni a pribera veeelmi pekne, dost som sa bala, ze ci vobec pribera, pretoze mne sa vzdy zda byt rovnky a nikdy neviem kolko mojho materskeho mlieka vypije. potom ho este dokrmujem. za 3 tyzdne nam pribral skoro 700g. mali sme 3350g a teraz ma 4030g,takze pekne.

neviem niekto sa pytal na tie potnicky, my od narodenia ho kupeme vo vode, do ktorej prilejeme odvar z ovsenych vlociek, je to vyzivne pre pokozku babatka a doteraz nemame problem so ziadnymi vyrazkami, potnickami...atd

anula
1. okt 2008

Ahojte,
Bambi, konecne sa ukazes 😅 . ja davam na potnicky Bepanthen, ale len raz za den, lebo moze vysusovat.
Klara stale grcka aj po Nutritone ☹ , prerusujeme papanie po kazdych 10-15 glgoch. Musim skusit kojit v 45 stupnovom sklone ako pisala bambi.
Nepriberame tiez zavratnym tempom, dnes mala 4900 g najedena a oblecena. Na buduci tyzden ideme k pediatrovi, uvidime tie miery. Oblecenie nosi stale 56.

Bibi, u gyn nebolelo, ale bolo to neprijemne.

Baby, na tehotenstvo.akademy je pekny clanok o kojeni, o mytoch s tym spojenych.

Vcera som bola na rehabilitacii s hradzou, takmer sme to nestihli. Uz sme boli na odchode, ked sa slecna precikala, museli sme prezliekat. Konecne v cistom, nalozila do plienky, ze mala az paticky a chrbatik pokakany, rychlo umyt prezliect. A medzi dverami nastal cas sa statocne pogrcat 😀

anula
1. okt 2008

My tiez nemame nic cervene v kociku, mama sa sice snazila tam nieco dat, ale ja na take veci neverim. Asi to poznaju len na Slovensku, tuna mi nikto nic nespominal v zmysle urieknutia a ani cervene maslicky som v ziadnom ociku nevidela.

jancia
1. okt 2008

Ahojte babulky 😉 a vitam aj "zbludene duse" vid madi a pod. 😝 😀

anula ta Vasa Klara nema chybu, stale cosi vymysli na Vas hehe 😀 😀 😀

katinka ten Vas maly je cely tatino 😉

klaudi gratulujem a vitaj doma

no ja som dnes bola na gyn. prehliadke, akurat dnes mame 6tt, takze na chlp presne 😝 no nic prijemne ale cakala som horsie... a doki povedal daco take - teda ak som dobre pochopila ze este sa mi uplne nevstrebali asi stichy co mam vnutri... tak nevim, no inak po vysetreni ma to tam stipalo, aj ked som sla na wc ale teraz je to uz ok, na tutu mutu som sa hanbila pytat (bo som bola unho 1x, mam noveho dokiho tak mi bolo trapne 😔 ) no neviem, zatim sa na to necitim... 😖

katinka0000
1. okt 2008

hankahc: o.k. ale uz to tu bolo raz spominane, ze vraj su deti obeznejsie, ked boli zivene umelym mlieckom. myslim, ze to spominala tami.

anula: na aku rehabilitaciu hradze chodis? to ako prebieha?

janci: akurat mi dnes v praci povedali, ze je cely na mna, len farbou pleti na tatinka.

ja ked som bola na gynde, tak ma len rukou vysetrila a nebolo to nic strasidelne. vy ste ake vysetrenia podstupili?

bibianna
1. okt 2008

Ja idem zajtra ku ženskej, dám vedieť.

anula
2. okt 2008

Dobre rano,
gyn mi povedal, ze po 6 T uz mozme psasovat, ale opatrne, vraj je to ako prvy krat.

Dnes nam Klara spala celu noc, od 23.00 do 7.00. 😀 Len ja truba som skakala z postele, zakazdym ked zamrncala od 4.00, nechcela som aby zobudila manzela, ale ona si spinkala kludne dalej. 😀

Katinka, tu sa predpisuje rehabilitacia, ked je babatko vacsie ako 3500 g z preventivnych dovodov, aj ked zena nema tazkosti. Znizuje to riziko inkontinencie pri dalsom tehotenstve, lebo viacere studie potvrdili, ze pri opakovanych tehotenstvach maju zeny uniky mocu.
Prvy krat mi len ukazali cviky na posilnenie hradze, mam ich cvicit 2x pol hod doma, ale zatial som sa k nim nedostala.
A hlavne, neodporucaju beh ani ziaden sport, kde je skakanie a behanie a klasicke brusaky su zakazane aspon prve 3 mes. (to ja som cvicila brusaky od 2 T po porode 😒 )
Na dalsom sedeni vraj zavedu malu sondu s elektrodami do posvy a budu snimat kontraktibilitu pri roznych cviceniach. Tak potom dam vediet, idem zase v utorok.

danulik
2. okt 2008

ahojte 🙂
vcera sme kupili liluske vibracne lehatko aj s takou hrazdickou, kde su zavesene hracky.. teraz v nom sedi, bucha rucickami do tym hraciek a rozprava sa s nimi 😀 zlatucka je 🙂

glia - mne v lekarni povedali, ze to mame potriet liehom a na to dat tekuty puder.. tak vyskusame..

glia
2. okt 2008

ahojte...anula, aky bepanthen davas? klasicky, alebo plus? dik...

ja som bola uz tiez u gynekologa, pred dvoma tyzdnami a tiez to nebolo prijemne...mna este stale pobolievalo vo vnutri, ked ma vysetroval...vravel, ze to bude to sitie, ze sa to este musi zahojit...

anula
2. okt 2008

Glia, raz taky, raz taky. Aky mam poruke, lebo Klara sa nechava natierat, len ked je v mliecnej kome 😀 .
mali sme obycajny, ale kupila som plus, lebo sa lepsie roztiera. Ak pouzijes alkohol na tie vyrazky, natieraj len tycinkou na uska jednotlive vyrazky, inak strasne vysusi plet. Klara mala taku pokozku, ze sme na nej mohli smyrglovat dosky 😀

katuska.
2. okt 2008

baby, marek ma sopliky a mame len obyckovu odsavacku, ale zatial to zvlada. davali ste malickym nejake kvapky do nosa abo nieco, ci staci odsavat? 😕

anula 😀 joj, tie tvoje splechy..

katuska.
2. okt 2008

inak, my sme nemali tutumutu od januara.. to bude fakt ako tenkrat poprve 🙂 k dr. idem o tyzden, tak som zvedava..

kosice, nedame stretko? uz asi nezostava vela peknych dni.. mne je jedno kde, ja som mobilna..

glia
2. okt 2008

ahoj katuska...my davame sterimar, potom odsavame...lepsie sa sopliky uvolnia... 😉

anula, dik, mam doma aj klasicky a aj plus... 😉 a jasne, ze by som cistila len tycinkou,...ved viem, ze alkohol vysusuje... 😎 😅

anula
2. okt 2008

Hi,hi, Glia. ja truba som natierala celu tvaricku 😨
Katuska, mozes

elly111
2. okt 2008

ahojte
katuska nam doktorka doporucila tiez sterimar ale to sme sa bali ze sa v tom utopi, tak sme len odsavali vysavacovou odsavackou-vyborna vec inak bez sance a vytierali nosik nasivinom pre novorodencov a este nam poradila sirup Sinupret cisto rastlinny je to mukolytikum.
A s tym ze ak je teraz babatko baculko a potom by malo mat sklon k obezite som sa nestretla, skor naopak aj doktor nam hovoril ze mal syna ako gulicku ked bolbabatko a dnes ma 30r a je uplne tenky. Ved co by sme mali mesacne babo drzat na diete a nedat mu papat ked si pyta?
anula vy sa fakt nenudite 😀
v pondelok idem na kontrolu po sestonedel tak uvidime, ja uz k veceru ked cely den pobehujem mam pocit ze mi ide podvozok vypadnut, snad to bude ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre