Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kape
24. jan 2009

Ahojte
Ste tu toho popisali.

Tami - Manduca je od narodenia, Ergo nie a co sme tu my augustovky tak asi vsetky co mame ma manducu, podla mna je super.
.
Latkovky. baby aj ja so na zaciatku presla stavom euforie, potom ma to trosku opustilo a teraz ich uz fakt pouzivame cely den, len ked potrebujem Samka obliect do niecoho uzsieho vonku, a na noc idu Alany

kape
24. jan 2009

Musela som ist dat Samka spat, tak pokracujem.
Latkovanie teraz ked sme boli v BB chytilo aj moju mamu a teraz tieto novodobe plienocky chvali pred svojimi sestrami skoro babickami, nech kupia vnucatkam 🙂

A vcera sme pozerali s manzelom link, co mi poslala Jancia a teda slintali sme obaja , tak ja Vam ten link sem dam http://www.babykind.co.uk/nappymain.htm su uzasne

A teda dufam, ze Jancia sa na mna teraz nenahneva, ale vcera na prechadzke sme sa rozpravali prave o tom, ze ako nas to chytilo a zeby sme este par peknych a dobrych kuskov prijali do nasich domacnosti, pre nasich drobcov, ale u nas su tak drahe, ze sme rozmyslali, zeby sme ich objednali tak ako to robia baby v teme latkovky napr. z UK a dali si ich poslat na Slovensko a sme mysleli, zeby sa medzi Vami uz latkovkarkami by nasiel niekto, kto by sa rad pridal 🙂

Danulik- skus BL viac krat vyprat, lebo podla mna su super, prijemna cena a Organic a Bamboo su uzasne plienky, jasne ze to nie su kapsove, keby ste mali chytit kapsovu plienku bez tej kapsy, tak asi je to nieco podobne ako bezkapsove. A ake mas BL Ty ?

POdla mna Angi a Danulik, skuste dat tymto plienockam este sancu.

Tami - chcela som v predoslom prispevku napisat, ze vsetky co mame nosic mame asi manducu, lebo su tu maminy co maju aj klokanky.

A este tema stolicka - my sme nakoniec objednali Chicco polly Safari zo stranky detskyraj.cz , je tam za 2790 CZK plus 400 CZK postovne, vzhladom na kurz CZK voci EUR to vychadza na cca 114 EUR, u nas v niektorych obchodoch stoji 150 EUR. A este maju ucet v CSOB, takze je aj jednoduchy prevod penazi na ich ucet.

danulik
24. jan 2009

kape - mam aj bamboo aj organic.. skusim ich aspon 5 krat oprat a potom vyskusame 🙂

kamilka12
24. jan 2009

Ahojte,

chcem sa vás spýtať, či vám detičky spinkávajú aj na brušku a ako často?

kape
24. jan 2009

Len skus Danulik- lebo podla mna su fakt super a sme s Janciou vcera hodnitili, ze su aj mensie ako popolini- tak tym padom nie su az take velke rituse z nich. Ja mam len jednu tu Bamboo a som z nej nadsena. Uz si porovnavala pppp a chicco nazivo ?

Kamilka12 - nas Samko na brusku nespava, nedavala som ho od malicka a teraz to nema rad. Cez den spi na boku.

kamilka12
24. jan 2009

kape a vie ti tak spinkať na boku? Náš Martin má už dosť vležanú hlavičku vzadu, ale tiež na bruchu moc nechce byť 😒

kamilka12
24. jan 2009

VYLEŽANÚ

kape
24. jan 2009

Ale to su tie jeho kratke spanky, takze vydrzi, ja mu z druhej strany dam vankuse nech sa neprevali a este aj v noci ked ho davam k sebe do postele teraz tak si ho tak naklonim. Cez den mi inac mimo kociara zaspat ani nechce.

danulik
24. jan 2009

kape - este som sa tam nedostala, ale skusim zajtra..

kamilka - nasa lili na bruchu neznasa byt, len obcas vydrzi par minut a dost, urcite by tak nezaspala.. a ani na boku..

lalunna
24. jan 2009

kape, ja sa pridavam k objednafke 😉 ale este neviem ktore 😀 😀 😀 chcem

idem vas precitat, ste nejake rozpisane ty kokso v poslednom case, co vam drobci vela spia??? lebo patuch minimum, a v noci 😠 ☹ 🙄 dnes vecer skusim dat viburcol cipky na noc
natieram dasno calgelom, keby ste ho videli ako sa mraci pri tom ked to zaciti na jazyku 😀

danulik
24. jan 2009

pre vsetky mamicky, ktore nevedia ako zacat s prikrmovanim 🙂 skopirovala som z rodinka.sk

Svetová zdravotnícka organizácia odporúča dieťa do ukončeného 6. mesiaca výlučne dojčiť. Dojčeným deťom dávame prvé príkrmy od začiatku 7. mesiaca. Ak dieťa nedojčíme, prvé príkrmy dostáva od začiatku 5. mesiaca.

Vhodné prvé potraviny:
zemiak, mrkva, cuketa, tekvica, zelená fazuľka, brokolica, kaleráb, petržlen, karfiol, ryža, špenát, kel

jablko, hruška, marhuľa, broskyňa, banán

kaše bezlepkové – ryžová a kukuričná

Začíname zeleninovým príkrmom. Pri nasadení ovocného príkrmu hrozí, že si dieťatko zvykne na sladkú chuť a neskôr bude zeleninu odmietať. Najvhodnejší čas je obed, je predpoklad, že dieťatko v tomto čase najlepšie spolupracuje. Je to však individuálne.

Najprv začíname jednou potravinou (napr. varená mrkva). Ďalšiu pridávame až po troch dňoch – kvôli vylúčeniu alergie. Ak by sa dieťatko po pridaní niektorej zložky stravy vyhádzalo (alergická reakcia), treba ju hneď vylúčiť z jedálnička. „Pri zavádzaní príkrmu ponúkame dieťaťu menšiu porciu príkrmu a dokŕmime ho mliekom. Postupne však príkrm nahradí jednu mliečnu dávku,“ hovorí MUDr. Katarína Babinská

Do hotovej kaše pridáme niekoľko kvapiek za studena lisovaného oleja. Najvhodnejšie sú repkový, slnečnicový, olivový.

Z mrkvy, banána a ryže môže dieťa zapekať, vtedy ich vylúčime.

V siedmom / piatom mesiaci stačí príkrm raz denne, takže ak začíname zeleninovými príkrmami, ovocie si necháme na ďalší mesiac.

PRÍKLAD ZAVÁDZANIA zeleninových PRÍKRMOV

Uvádzame len pre ilustráciu, každý si zvolí postup zavádzania nových zložiek potravy sám. Nová potravina je podčiarknutá, tie vyskúšané môžeme už medzitým ľubovoľne kombinovať.

1. deň – mrkva, olej

4. deň – mrkva, zemiak, olej

7. deň – zemiak, cuketa, olej

10. deň – zemiak, cuketa, brokolica, olej

13. deň – zemiak, karfiol, olej

16. deň – zemiak, špenát, olej

19. deň – ryža, karfiol, cuketa, olej

22. deň – kukuričná kaša, cuketa, olej

25. deň – zemiak, mrkva, petržlen, olej

28. deň - ryžová kaša, karfiol, zelená fazuľka, olej

Príkrm má byť kašovitej konzistencie. Nedochucujeme – nesolíme, neprisládzame, podávame lyžičkou.

Jedálniček (príklad):

Ráno – mlieko

Desiata – mlieko

Obed – zeleninová kaša

Olovrant – mlieko

Večera – mlieko

lalunna
24. jan 2009

madi, ja nakupujem knizky cez martinus.sk, som aj v ich mailingliste a posielaju mi novinky alebo vypredaje mailom aj s kratkym opisom knihy... tak si vyberam
alebo sa len inspirujem a potom kupim v pevnom shope

kuratenko, ako sa vybavuje ten rehabilitacny pobyt? posli mi link pliz, vdaka

belasa, ja citam vela kedze nemame tv - bol to zbytocny zrut casu, vobec nam nechyba, teraz v tomto obdobi mame ine zaujmy 😉 vecer ked maly spinuska uz, aj ked teraz zaspava o 23,30 koli zubkom, tak vtedy citam, spravim si caj, zaznem citaciu lampicku, je to fasa 🙂

baby, angi a danulik dik za postrehy na latkofky, pisem si 😉

angi, ta sponka, to je ako, vies v skratke opisat tvoju skusenost, dik aj tebe

katka432
24. jan 2009

Ahojte,babulky....neviem ci si ma este daktore pamatate,bo som tu bola naposledy asi pred rokom...to este dva v jednom....dalo mi namahu,kym som vas tu zasa vypatrala,kdeze ste sem tolkoooooooooooo popisali.. 😀
Nemam vela casu sem veraz chodit,ale budem rada,ak sa k vam mozem aspon obcas pridat... 😉

kape
24. jan 2009

Lalu - omrkameme na stretnuti v stredu a potom si najdeme na nete a objedname 🙂 Ja by som hlavne chcela nejake aspon dve tenucke, aby som mala aj do uzich veci pre Samka a mohla cez den uplne vylucit aj ked ideme von a chcem ho vyfesakovat jednorazovky.

Angi, Danulik, Bammbi - vy mate roznorodejsie plienocky, ktora je podla Vas taka z tych tensich plienociek 2v1 ? Poradte, pls. Dakujem.

kuratenko11
24. jan 2009

Ahojte,Lalu IP,to je super ze nemate telku,to by som si aj ja vedela predstavit,ale zial moj manzel asi nie,to je televizny maniak 🙂 🙂 a maly uz zacina tiez 🙂
Kamilka,nas maly od malinka spaval na brusku,vobec mu to nevadilo,ja som sa ho aj bala davat ked bol malinky,ale on si to vyzadoval.Teraz ked sa pretaca tak vydrzi byt dlho na brusku,my mame zase taky problem 😉 ze ked ho aj dam na chrbatik tak si mysli ze hned sa musi pretocit na brusko 🙂 tak vacsinou casu je na brusku.Ale uz zo zaspavanim je to inak,uz spi bud na boku,uz sa sam udrzi,alebo na chrbatiku.

angelina22
24. jan 2009

čaute!!!
tak kape ja mam 2 v Jednom len mommys touch a su fajne, ani v jednom oblečení mi neprekážajú,,,
lalunna snapi je fajn, ja mam 2jo bots bots original na snappi a použivame ich v pohode,,drži to pevne, niesu s tým, problemz,,yato babylucz mam na patentky a nejak,,neviem nerežu mi,,a tie mommys mam na suchy yips, je to dobre len niekedz malu moc pripnem,,,, 😅
no a danulik aj ja už hladam buginu,,idem omrknut to tvoje diablo.....čo je to zač!!!
moja mala na brušku je rada, už sa mi začala aj pretačať,,ale ked ju už prispatu dam na bruško abz spala tak,tak drži hlavu hore akobz sa mala zasa hrat,,,vobec mi tak nespi,,nieje zvyknuta,,ale dufam že si zvykne,,,,ja napr stáále spim len a len na bruchu,,,tiež ma na hlavičke take ako vyležane ale nieje to sttrašne,,,,bude mať haro a nebude to vidnoo,,netrapi ma to...
páá večer napišem!!!!!!!!

ada11
24. jan 2009

kamilka, Anet nenávidí polohu na brušku, nechce tak byť, takže ani spanie nehrozí ☹

tunylyk
24. jan 2009

Kubko sa točí na bruško sotva ho položím,ale spinká iba na chrbátiku,teraz posledné 3dni to skúsil chvíľu na boku,ale dlho tak nespal 😉

jancia
24. jan 2009

Caute babeny tak som sa dobre nasmiala na tej vasej vcerajsej poloncnej "seanse" ake hlody ste popisali... 😀

kape nehnevam sa 😉 😀 tesim sa ked sa k nam niekto prida do objednavky... co sa tyka latkoviek, je to mozno aj taky "modny" vystrelok ale mna presvedcil aj fakt ze malemu sa neprehreju gulky (co Stanka nemusi riesit 😉 ), ze nie je cely den a noc v umeline, ze clovek aj usetri kedze ich perie a nevyhadzuje (o com ale zacinam pochybovat pri tom kolko je roznych druhov a ze by som z kazdeho chcela mat aspon jeden exemplar) a v neposlednom rade trochu aj ekologicka stranka veci, odkedy pouzivam latkovky nemusim s kosom kazdy den 😉

jancia
24. jan 2009

My sme dnes kupili Tomimu stolicku - takuto len ma trosku inu opierku : http://web85.kunden.ventigo.net/main.php?node_i...

danulik
24. jan 2009

kape - najtensie alebo najmensie na mna posobi bum genius 😉

katka432 - vitaj spat 🙂 a zmen si udaje v pase 😉

jancia
24. jan 2009

danulik inak pridavam sa ku kape, nam tiez vyhovuju BL tak im skus dat sancuuuu ved si to tie plienky zasluzia!!! 😀 😀 😀 xixi no ale vazne, mozno fakt pomoze ked ich viac preperies... ale mozno ze Lili ma zhyckanu prdelku ked si jej tak casto menila aj jednorazky... 😕 😀 😵

danulik
24. jan 2009

jani - asi 😀 😀 😀 no ved operiem a vyskusam.. ale to nie len BL, aj v tots bots sa jej zaparila ritka ☹ ale je mozne, ze to bude tym materialom, preto ich treba viac krat oprat..

nika.r
24. jan 2009

ahojte, na rýchlo som tu zabehla, píšem ináč diplomovku 🙄

danulik, aké máš vrchné nohavičky?Ja si myslím, že hlavne od nich to závisí - veď samotná plienka je určite priedušná, veď sú to všetko prírodné materiály. Ale ak máš vrchnénohavičky PUL-ky, môže to byť nimi - sú síce priedušné, ale nie až tak ako napr. flísové alebo vlnené. Vlnené sú na citlivé zadočky najlepšie.

danulik
24. jan 2009

nika - mam aj pul-ky aj flisove a stalo sa to pri obidvoch.. skusim este pozriet nejake vlnene - daj tip 😉

nika.r
24. jan 2009

BL sú skvelé 🙂 tie organic 3v1 som tu už chválila - najviac sa mi na tej plienke páči že je štíhlučká, takmer ako jednorázovka, lebo nevýhoda modrných látkoviek je podľa mňa v tej veľkej riťke.
Ináč, neskúsili ste klasické štvorce? Ja na nich nedám dopustiť, od narodenia ich používam a to mi príde úúúplne najekonomickejšie. Fajne sa to prebaľuje aj perie, rýchlo shcnú a malý nie je taký nabalený ako v tých moderných, v klasickom štvorci nemá o nič väčší zadoček ako v jednorázovke. Ale tie moderné sú samozrejme, krásne. Mám pocit, tak ako písala jancia, že je to aj tak trochu mánia - sú také lákavé, človek by chcel mať doma všetky 🙂 Ale zase napr. BL majú aj krásne farebné štvorce.

nika.r
24. jan 2009

http://nosime.sk/kategoria490-vrchne-nohavicky-... danulik, mne s atoeti na suchý zips beľmi páčili. Istý čas som ich chcela kúpiť, ale Tomino nemá problém s PUL-kami a odrádza ma na vlňáčikoch to lanolínovanie.

kape
24. jan 2009

Nika.r - veru a poriadna maniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀
A aku mas temu diplomovky.
Baby dik za rady ohladne 2v1 plienociek.

nika.r
24. jan 2009

http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_... a toto sú tuším najlacnejšie vlnené nohavičky aké som našla.

danulik
24. jan 2009

nika - dakujem 🙂 idem to pozriet..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre