Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kuratenko11
25. aug 2009

Aj my gratulujeme Bambi,drzim palce nech ste zdravunki.Jamai dakujeme,dneska mame den D,boze ani sa mi verit nechce,uz som riadne vzdychala o takomto case 😉 maly sa narodil o 19 45hod.tak si pripijeme,ale len s tatom,dufam ze maly uz bude spat 😀 😀 😀

vejinka
25. aug 2009

kuratenko gratulujeme k rociku 😉

vejinka
25. aug 2009

jamai no ja si nemozem porelaxovat lebo beha po styroch a fascuje ho vsetko zasuvky kde nemoze vypinace zastrcky kable takze som ako jeho tien 😅

iwuskaaa
25. aug 2009

Kuratenko gratulujeme k rôčiku 😉 ...
No ja som sa rozhodla, že začnem odstavovať aj po nedeli, keď sa vráti domov manžel 😀 ...takže určite ale isto to odkladám 😀 ...mne by to tiež nevadilo, lebo papáme MM ráno, večer ale vadia mi tie noci, že sa budí a mám pocit, že čím je starší, tak sa budí častejšie 😒 .
Ja som dnes mala hrozný deň, tak som sa vykričala asi ako nikdy, teraz ma to veľmi mrzí ☹ . Ale už som zúfalá a neviem si dať rady s denným spánkom ☹ . Vrátili sme sa k polhodinovému spánku 😢 😠 . Už asi týždeň takto fungujeme, ja si doma neviem, vlastne nemôžem nič urobiť 😒 . Poradíte ako na to? Spával od 10tej cca 1,5 hod. a ešte o 15tej takú hodinku...skúšala som ho dávať spať iba jeden krát o 12tej, no výsledok taký istý 😔 ...
Budem vďačná za akúkoľvek radu 😉

kuratenko11
25. aug 2009

Ahojte,dakujeme za gratulacie,takze ziadne sampano nebolo ☹ muzicek isiel na futbal ☹,ale neva oslavime to v sobotu,dufam,ze viide pocasie.
fuhhha Iwus no neviem s tym spankom,skus ho dat do kocika,alebo ako spite,tusim ze v postielke,ze?My sme tiez spavali 2 krat,rano ked skoro vstaval tak okolo 6hod.isiel spat o 9hod taku hodku si potiahol a potom od 12-13 30hod.,ale teraz uz spi len cez obed 2 hodky,sem tam, sa zadaria aj 3 😀.Ked bol mensi spal iba v kociku aj ked tanky padali musela som von 😉doma ani za svet a teraz opacne,sice sa vyspi aj v kociku,ale nie tolko,uz ho to vyrusuje 😀

kape
25. aug 2009

Ahojte.

bammbi - blahozelame, normalne ma zacinate lamat 😉 ...

My sme dnes po poradni, Samko ma 10 055 g a meria 75 cm, pri ockovani reval akoby ho rezali, ale dali sme len do jednej po dovolenke si dame pichnut do druhej nozky. Zatial nastastie teplota nic, uvidi sa v noci. Stihol ma u pani doktorky Samko aj krasne ocikat , uz si musim balit aj pre mna nahradne veci.

Blahozelame vsetkym drobcom, ktory dnes oslavovali a ktorych to este len caka.

My v piatok odchadzame na dovolenku, ja som z toho strasne nadsena. Dufam, ze nepridem sklamana. A podarilo sa nam predsa pozhanat tu moju vysnivanu Fuerteventuru.

Co sa tyka spanku, povacsine uz mame jeden za den tak 2-3 hodinky tak okolo jednej poobede chodime spat, ale to pekne Samka vacsinou vonku umorim. A zaspava na mne a potom ho preklada do postielky, niekedy sa uprostred zobudi, prelozim ho do postele a lahnem si k nemu a este zaspi. Dnes potiahol 3 hodiny a 45 minut.

Majte sa krasne s drobcekmi.

Dobru noc.

jancia
25. aug 2009

Caute baby tak som docitala aj vcerajsok - gratulujem dalsej tehulke 😵

A samozrejme gratulacie oslavencom a oslavenkyniam 🙂

My sme boli dnes odprevadit tatinka na letisko tak Tomi uz aj lietadla okukal, ale az taky uspech nemaju ako havovia 😝
Inak Tomino uz beha po byte sam, zlaty je, ruky hore a ide, vacsinou v nich este vzdy nieco musi drzat co je ale v pripade padu aj nebezpecne ale dava si pozor a snazi sa padat len na zadok.

My sa este stale kojime, no cez den niekedy si ani nezmysli ze by chcel, vecer si to bez toho neviem akosi predstavit, v noci sa budi tak 1x, 2x. Zatial odstavenie neriesim, mne to este vyhovuje ako to je.

kape tak to je aky rekord 😵 ze 3h 45min. to raz zazit... he he
Ja som Tomiho tiez dnes chcela vystavit ze pojde spat neskor - kedze vstal o pol 10 😅, no ale cestou z obchodu mi posediacky zaspal v kociku behom minuty a bolo 😝

lumah
26. aug 2009

Dobré ránko, pozdravujem augustovky - len som nakukla k Vám. Dúfam že sa Vám všetkým darí a detičky sú zdravučké a rastú do krásy, samozrejme chlapci aj do sily. 🙂 Pekný dník prajem. Ľudmila 😀

iwuskaaa
26. aug 2009

Dobré ránko 😉 ,
Lumi aká stručná si bola 😀

Kuratenko áno, spávame v postielke. Keď bol maličký prespal v kočíku aj päť hodín, ako vravíš aj Ty, chodila som vonku aj keď traktory padali 😀 .
My sme mali dobré obdobie asi dva mesiace. O desiatej dala do postielky, spinkal hodinu a pol, niekedy dve. Rekord 2,20 😵 ...no nastal zlom, neviem, kde nastala chyba, vôbec neviem 😖 ...
A o tretej ešte hodinku v pohode potiahol. No uvidím, ja verím, že je to iba dočasné a zmení sa to 🙂 .

Kape, prajem krásnu dovolenku a nech máš nadšenie aj po dovolenke 😉 😵 ...užite si to 🙂 ...fíha, rekord 3,45 hod. No neviem, či to my zažijeme niekedy 😀 ...

Janci a keď Tomáško zaspal v kočíku, prekladala si ho, alebo si ho nechala spinkať v ňom?

Krásny dník 🙂

jancia
26. aug 2009

Cauki,

iwus no ked ho stihnem tak do 20min. odkedy zaspal tak to je v poho, ale vacsinou ho aj necham v kociku,k jemu je jedno kde spi 😝.
neviem preco sa Davidkovi nechce spinkat, hadam sa to upravi, alebo proste mu staci ten spanok... Tomi ked je unaveny tak proste zaspi, hoci tiez by som si zelala keby aj dlhsie pospal ale co uz, oni si urcia podla seba, nie podla nas ci uz mame navarene, upratane... ja tiez moc nestiham pri nom ale obcas sa da aj ked je hore, napr. spolu vysavame - dam ho do postielky a on len cumakuje s cim to ta mama beha po izbe 😅. a ked nestiham tak co uz, zatial to nie je zeby sme od spiny isli umriet 😀.

lumah pekne od Teba ze si sa stavila, pusinky chlapcom 🙂

pekny den vsetkym!

P.S: BA - kedy dame stretko nejake???

iwuskaaa
26. aug 2009

Janci, presne tak! Asi si budem musieť zvyknúť na to, že nie je spachtoš a stačí mu aj polhodinka 🙂 ...veď včera som čítala diskusiu o spánku, tak môžem byť rada, že v noci spinká...ako niektoré deti, no asi by som to nezvládla, čo niektoré maminy píšu 🙂 .
Veď to, ešteže mám chápavého manžela 😀 😀 😀

tinka66
26. aug 2009

iwuska - spocitaj si kolko ti za tyzden prespi v priemere den plus noc a to je jeho potreba spanku....napr. larinka ked v noci spi 10 hod, tak cez den da 3 hodky...a ked spi v noci 11 hod tak cez den 2 hodky a tak to priblizne finguje...ma rezim, ze doobeda tych 5-6 hodin je hore a poobede tiez cca 5 a odkedy ma jeden spanok cez den a to vzdy v postielke tak to funguje uplne presne a je to super....

janka - gratulujeme samkovi k pokrokom...drzkajte sa...stretko mozem az po dovolenke toho 15....ideme 6 na rab...

madi
26. aug 2009

ahojte augustovky,
dlhsie som tu nebola, ale snazim sa citat, aspon tak kazde druhe slovo 😀
my sa mame fajne, po poradni 11,1 kg a 77 cm, pichance sme dostali 2, na druhy den boli aj teploty...a vysla nam prva stolicka - vlavo dole....tu vpravo cakame kazdym dnom

spinkanie cez den mame bud 2x po hodine (hodina a pol) alebo 3x polhodinky (45min.max)...vecer ideme hajat okolo pol osmej - osmej... kojime sa stale, min. 2x denne a v noci ako kedy ale tiez vacsinou aspon 2x sa preberie..zatial neriesim odstavovanie, zvykla som si a vyhovuje mi to viac menej

bammbi - gratulujem velmi velmi a zelam pohodove tehulkovanie a babika zlata nech je velka mamickina pomocnicka 😉

blahozelame vsetkym oslavencom
Simonkovi od Kuratenka duplom truplom - lebo je to nase "dvojca" - spolu s Eliskou od mimabb ...my sme taka super trojka 25-kova...
cize vcera sme mali taku rodinnu oslavu - teda iba my doma ako rodinka - to sme oslavovali aj moje narodky a tiez vyrocie svadby (3 - uplne neuveritelne mi to pripada - ze uz tak dlho sme zobrati hehe) a v sobotu mame veeelku party so seckymi a bude grilovacka a darceky a vsetko mozne... tak verim ze pocasie teda vyjde a to ochladenie pride az neskor

a uz neviem na co som chcela reagovat 😖
aha, este spomeniem ze katuska. prerabaju o 100 6, do konca septembra by chceli dokoncit, tak im drzime palce...marek je fesak velky, myslim, ze je aj tazsi od nasho simiho trosku, ma myslim 6 zubkov a je to usmievave slniecko...

a cez vikend sme boli v nitre na vylete, fajne bolo...simon sa nosil v novom nosici - taky turisticky - nieco podobne ako ma lalu
inak secko naj aj vsetkym augustovym maminam - lalu a este..neviem, ale plno vela nas tu je 😵

jaj a este som chcela - ze simon ma novu zabavku s jedlom...dam mu polievocku do pusy a on ju vypluva alebo ked mu dam pit z pohara vodu - alebo polievku z misky (akoze ten vyvar iba) tak do toho fuka a bublinkuje mu to...neeeeskutocne sa z toho raduje 😀

madi
26. aug 2009

a som zabudla este ze - uzivajte si dovolenky a oddychujte a relaxujte a nacerpajte silu a energiu a slniecko do zasob..

a posielame pusinky 😅

sanik
26. aug 2009

iwuska - presne ten isty problem co ty som riesila asi tyzden alebo dva, moj Dominik spal presne od 10-11.30 a od 15.00-16.00, no dakedy uz mal problem zaspat poobede a do vecera by nevydrzal. Tak som si povedala dost, bude spat 1 spanok denne, no on to zo zaciatku nechapal a tiez sa mi budil po hodine vyspaty, stalo sa ze spal len polhodinu denne a do vecera uz bol totalne vystaveny. Najprv som ho davala spat o 11.00 a kolko pospi tolko pospi, teraz som to pomaly posunula na 11.30-12,00 a pospi 2-3 hodiny. Chce to len trpezlivost, urcite aj tvoj bude spinkat dlhsie, deti musia mat svoj spanok este aj cez den, su malicke. Davam ho spat hned po obede, proste musi ist spat najedeny, inak by sa zobudil ovela skor, na zaspatie mu dam len trochu cajiku a potom uz pekne zaspi, musi byt vsak takych 5 hod predtym hore a tiez ho davam vela lozit, na nozky, nech sa unavi, lebo cim viac je unaveny a hlavne uchodeny, tak tym dlhsie pospi.
A takisto u nas funguje, ze zhruba spi tych 13 hod denne, to znamena ak v noci spi 10 hod, tak cez den pospi 3 hod, ak spi v noci 12 hod, tak pospi len hodinu.tusim to tu uz niekto spominal.
Skus nejako popracovat s tym rezimom, deti najprv nechapu co od nich chces, ked spali 2x denne, no po case sa to ustali a uz to je fajn a za tie 2-3 hod vela sithnem urobit a maly sa zobudi uplne vyspinkany, zlatucky a do vecera sa pekne potom pohra. Prajem vela trpezlivosti, u nas to trvalo take 2 tyzdne kym sa to ustalilo, zo zaciatku som bola z toho hotova, ale teraz to je super.
a ked to nepojde, tak nezufaj, hlavne ze v noci pekne spite, su deti co sa budia este do 3 rokov velakrat za noc. 🙂

elly111
26. aug 2009

všetkým oslávencom všetko najlepšie, hlavne zdravíčko 🙂
iwuskaaa aj my teraz spíme tak pol hodinku denne, rozhádzali sme si režim častým cestovaním, prechádzame na jeden spánok denne, ak vôbec 😅, ja som tiež ako dieťa skoro vôbec nespávala, aj v škôlke som mala výnimku že nemusím spať 😀
ahoj madi, super že si napísala čo máte nové 😵 a zistila si čo je s gliou?
baby aj my už snáď prídeme na stretnutie koncom septembra 🙂
a mám otázočku kým sa vaše deťúrence samé rozbehali chodili za ručičku? Náš to odmieta a ja ho nenútim, ale dnes ma chytil za ruku a kúsok išiel so mnou, tak snáď sa čoskoro odváži ísť sám 🙂 Je dobré že je taký vysoký, okolo 82cm, nemusím sa veľmi zohýbať 😀

elly111
26. aug 2009

mamuľky z Ba prosím vas môžete mi doporučiť nejakú milú, ochornú, šikovnú, pediatričku, je jedno v ktorej časti Ba.
Mám zatiaľ dobré referencie na MUDr. v Ružinove Macúchovú, Dzuppovu a v Petržalke na Kochanovú a Slezákovú, nemáte s nimi skúsenosti? Vopred ďakujem 🙂

iwuskaaa
26. aug 2009

Ďakujem kočky za rady, ste zlaté, že ste mi takto super poradili 🙂 . Už len zrealizovať to k spokojnosti 😵 . Asi máte pravdu, idem začať počítať hodiny, koľko denne prespí a podľa toho sa zariadim 🙂 .
Spávame už väčšinou od 19.30 hod, málokedy sa stane, že je osem hodín. Tak to mám super, o ôsmej už sedím s vyloženými nohami 😀 ...

Ja si myslím, že režim som mu nabúrala ja sama. Pretože ako som písala, spával dva krát - o 10tej a o 15tej...no ako mi vstával po hodinke, povedala som si, že to skresám na jeden spánok a bude určite spať aj tri hodiny...no h..., h... zlatá rybka...mala som veľké oči 😀 ...a teraz mi musí stačiť aj polhodka 😠 ...

Takže viac menej odporúčate jeden spánok denne?

Madi ahoj 😉 Práve dnes som na Teba myslela, že asi ako sa máte 🙂 . Aj my máme v sobotu oslavu, asi viac nás tu takých je 😵

danulik
26. aug 2009

iwus - lili sice spava vacsinou 2x, ale napr. dnes to bolo len raz doobeda (cca 1,5 hod.) a od obeda sme sli non stop do osmej 😀 poobede si zvykne pospat este cca hodinku okolo 16:00, ale par krat sa nam stalo, ze vobec nebola unavena (ako aj dnes).. rano vstava medzi 7:00 a 8:00..

madi, kuratko - vsetko NAJ (trosku oneskorene) simonkom k vcerajsim narodeninam!!! 😵

iwuskaaa
26. aug 2009

Dani, my tiež tak vstávame...už len tú dĺžku spánku dotiahnuť a budem spokojná 🙂 ...ale zase človek nemôže mať všetko naraz 😀

danulik
26. aug 2009

iwus - presne tak, nemozes mat vsetko 😉
kde budete mat oslavu? doma?

baby - z toho nasho stretka v septembri nebude nic? ☹

iwuskaaa
26. aug 2009

Dani, áno doma bude oslava. V sobotu s rodičmi a starými rodičmi a prastarými rodičmi 😀 a niekedy nabudúce s krstnými rodičmi 🙂 . A Vy?

danulik
26. aug 2009

my v restike - v sobotu, nechce sa nam varit 😀 ale nie, chodime do takej nasej oblubenej (gala v hronseku), hlavne v lete na terasu 🙂 a lili sa tam velmi paci jazierko s rybkami, chodime ich krmit chlebikom, hadzeme kamienky, su tam hojdacky a dobre varia 😉
a potom v nedelu mame ten gulas na liptove s celou nasou velkou rodinou..

iwuskaaa
26. aug 2009

Tak to máte úplne super, užite si to! 🙂 😉 ...tak víkend máte plný 😵

danulik
26. aug 2009

noo..to teda mame 🙂 dakujeme, aj vy si to uzite!! 😵
este musim spravit tortu (piskotkovu s ovocim, nech aj lili moze papat) a dokupit darceky 🙂

iwuskaaa
26. aug 2009

Ďakujeme 😉 🙂 ...
Ja tiež musím niečo pre Dávidka pripraviť 😵 , na papanie 😝 ...

danulik
26. aug 2009

a ake chystas menu? 🙂

katinka0000
26. aug 2009

ahojte!

nejako nestiham prispievat. nico ma este trochu kaslik, ale noci su uz o.k.

hankahc: to spanie je uz ovela lepsie. sice nico nepotrebuje tolko spanku ako ine deticky a to uz od narodenia, ale nato sme si uz zvykli. cez den mi spinka tak 2 hodinky a vecer zaspava o takej 21:00 a spinka do 7:30. teraz ked bol chory, tak isiel spinkat aj neskor ale rano si zase aj dlhsie potiaholl, lebo to bolo pre neho dost vycerpavajuce.

nico je inak riadny jedos. ked sa mu nieco nepaci, tak to da hned aj patricne najavo. a to takym vreskotom, ze to pocuju ludia asi aj na druhom konci dediny.

jamaica: krasne videa. alexa je hrozne sikovna.

vsetkym posielame boztek. deticky su na spapanie. 😀

jamaica77
26. aug 2009

diky Katinka, dufam ze Nico sa uz bude mat lepsie s tym kaslikom....

NO ja som prave pocitala kolko Alexa spinka, v noci to je od 7h-6.30h cize 11.5h, doobedu 1 hodinu a pol(9-10.30h) a poobede 2 hodiny(1.30-3.30h), takze ked spocitam cely den tak je to 15 hodin 😵 Ona rada spinka. Mne jej staci sa opytat ci uz chce ist spinkat a ona uteka ku schodom (mame tam zavoru takze nevie sama vyjst hore), otvorim zavoru, vyjde hore schodami do svojej izbicky a uz caka kedy jej dam cumel a ju vlozim do postielky, zapnem jej akvarium a zatvorim dvere za sebou a ona do 2 minut spinka 😉

To iste je aj s jedenim, ked sa jej opytam ci chce papat, tak ona uteka do kuchyne ku chladnicke, ak chce nieco papat z chladnicky tak drzi chladnickovu rucku a ja otvorim a ona si vybere co chce...ak chce nieco z mrazaku tak drzi rukovet mrazakovych dveri a caka nech jej pomozem otvorit a ona si odtial vybere mrazenu waflu, potom snou uteka ku toasteru a vlozi ju dovnutra a uteka ku svojej stolicke aby som ju vlozila a caka na svoju waflu. Ak chce chrumky papinkat tak si este ukaze z ktorej skrinky ktore chce 😀

jancia
26. aug 2009

jamai tak ty mas doma riadnu sikovnicu 😵 skoda ze ste tak daleko, isto by sa chlapci nasi augustovi o nu pobili 😀

katinka aj Tomino sa uz vie zlostit, ked nieco nie je po jeho tak to da patricne najavo a tiez sa niekedy od jedu tak vzopre a prehne hlavu dozadu 😖

baby dufam ze nam to pocasie na sobotu vyjde nech mozeme vo velkom oslavovat, nas to tiez caka!

vsetko naj naj drobcom a tiez augustovym maminam!

a tiez meninove gratulacie Samkom!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre