Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kape
15. jan 2009

Elly111 - veru par tisic 🙂)))))))) ale aj tak je to dost. No my mame byt v Petrzke na hypoteku, tak budeme to musiet nejako vyspekulovat, ale najprv musim pozhanat ten pozemok, len neviem kde je to najlepsie v okoli BA, sa tu velmi nevyzname zatial. A Madarsko nam velmi nevonia. A uz som kupila casopis a su tam pekne domcuriky.

tinka66
15. jan 2009

nesca - larinku hrazdicky velmi bavia, vie sa vyhrat aj hodinu, ale ked je hore 3-4 hodky, tak tesne pre jej spankom taku hodinku sa jej musim venovat....miluje hudbu, mame take detske cd, tak jej spievame, rada aj obkukuje v kuchyni ked varim, tak je vsetko vysvetlujem a tak....tiez sa s nou prechadzam po zahradke a ukazujem, a na chalupe v babysatke mala rada vecerne prechadzky a tie svetla ale po 10 min zaspala....

kape
15. jan 2009

Tinka66 - Samko zaspava vzdy vo svojej postielke vecer, len potom ho pocas noci ked sa uz velmi mata beriem ku nam. Prve mesiace to bolo aj u nas dvojhodinove zaspavanie, ale nastastie tie casy su prec.

tinka66
15. jan 2009

hribikana - babatko ti zapisu do tvojho pasu, myslim, ze som potrebovala len rodny list a taktiez si mozes zobrat aj manzelov pas, tiez zapisu...da sa vybavit aj vlastny pas dietatka, ale je to drahsie a musis coskoro menit...

tanjaja12
15. jan 2009

Ahojte. Som tu este nie moc dlho, ale chcela by som si obcas popisat s maminami rovnako starych babetiek. My mame Hanicku, ktora ma teraz straaaasne mrzute obdobie. Vzdy som si myslela, ze ked my sme s manzelom take vesele povahy tak mala bude smejo, ale nie je to tak. Aby sa usmiala,to uz musi mat naladu, alebo sa ja musim posnazit spravit na nu opicky...Neviem ci jej idu zuby, alebo co jej je. A malo nam spinka,viac ako hodinku pospi len vonku v kociku. Vy ste na tom ako?

tinka66
15. jan 2009

tanjaja - nasa spi celkovo 12-14 hodin, rano vstava medzi 7-8, 3 hod sa hra, potom spi 45 min, potom sa opat 3 hod hra a ide von na 3 hodky, potom je hore 2 hodky, opat na pol hodinku pospi a ide spat okolo tej 9 vecer...smeje sa dost, ale to vsetko sa este zmeni.....

vcera mi jedna baba hovorila, ze jej mala cez den spala len na prsniku, to jej stacilo, ale potom uz od tej 19 vecer do rana do 6 prespala celu noc...myslim, ze tak podobne to ma danulik...

jedna pani suseda mi po porode povedala, ze dietatu sa treba prisposobit...aj ked teraz uz cielene robim rezim a mam zauzivane situacie kedy co robime....taky stereotyp--

inac najnovsia zabavka malej je byt hola v postielke, pretoci sa a plazi sa k takemu hraciemu zrkadielku, je z toho uplne hotova...

baby prave som doprala bundu, kde bolo kopec zuvaciek a cukrikov, no parada....dufam , ze sa nepokazila pracka....

aktak
autor
15. jan 2009

moja mala je velmi zatazena na hracky, ma svoje oblubene a menej oblubene, vobec som na to nebola zvyknuta lebo Adamko mal najradsej plastove flase a dialkove a podobne 😀 minule som si vsimla ze ma nalomenu hrkalku tak som jej ju vzala ze ju vyhodim a ona straaaaasne zacala plakat chudatko 😅

aktak
autor
15. jan 2009

tanjaja povaha babetka sa este velmi zmeni, kludne moze byt ako vy ked vyrastie 😉

tanjaja12
15. jan 2009

Tak prave sa zobudila, takze znovu pol hodinka...Ale ona teraz bude taku hodinku celkom v pohode, ale potom je uz vzdy mrzutejsia a mrzutejsia.
A skusam ju ucit trochu na rezim, aby sme chodili spat vzdy v tu istu dobu. O 9.30, o 12.00 a potom o druhej von, to prespi aj dve hodiny.

nesca
15. jan 2009

Tak manžel volal, že v DM kúpil 2 veľké balíky Baby love od 7-18 a že to tam nebolo vymetené, tak asi naozaj mali tovar, ale Alany už boli vraj iba veľmi veľké.
A ešte som mu kázala kúpiť tie kefky na šúchanie dasienok, niekto to tu veľmi chválil, tak som zvedavá, lebo je naozaj nervozny.

mhviezdicka
15. jan 2009

ahojte,
tak ja som vcera musela urychlene skoncit konikovanie, lebo Lucke sa asi nieco muselo snivat alebo ju zabolelo brusko, ale spustila taky plac, ze az ☹ hladna nebola, ale aspon sa ukludnila na prsnikoch

jancia,
ja by som ti aj poslala nejake foto len mi prosim posli do IP tvoj mail 😉

a aj my sme sa boli dnes ockovat - Prevenar. teraz uz druhu hodinku spinkame 🙂

po hexavakcine sme mali len mierne zvysenu teplotu, tak snad aj toto ockovanie zvaldneme v pohode.

jancia
15. jan 2009

tak a mame to za sebou, jasne ze len co sa pan doki prihovoril, Tomi zacal krivit pusinu 😝 nepaci sa mu ked ho pocuva... a o ockovani nehovorim, ale potom uz prestal plakat ked som ho vzala na rucky a s mojou pomocou p. dr. aj zamaval na rozlucku 😉
a vonku mi zaspal v kociku a teraz spi u svokra na balkone... uz bol aj unaveny, dnes sme tam aj dost cakali lebo pred nami boli 2 babatka tiez na ockovani.

aktak na tie plienky co mas su vrchnase nevyhnutne!!! 😀 ked chces obrazkove, skus popowrap tie maju aj take alebo ine znacky, alebo plienky co su all in one 😉 - tie maju vrchne a plienku spolu v 1.

tinka oki, cakam aj dalsie fotos!!! halooo koceny! 😵

inak na poradni oki, mame 6680g celkom dobre, no nepatrime medzi tych augustovych rekordmanov 😀

jancia
15. jan 2009

babule...
moj mail je hore v popise v tom albume 😉

kape
15. jan 2009

Jancia - no super, ze uz Tomi buva,inac na foto nevyzera ze ma "len" 6680 g. Ja som zveadava v utorok na Samula.

Nesca - ja som chvalila kefky do nebies 😀 V albume mame aj foto na konci ako si uz maly drzi kefku sam a sam si masiruje dasienka, len mu ju treba dat do rucky tak aby si ju drzal skoro na zaciatku, aby si kefku nestrcil sam hlboko do pusiny a samozrejme nenechat ho bez dozoru, ale vtedy je tichucko a na namesti v DMke ich mali 🙂

jancia
15. jan 2009

kape 😀 no ale vy nas isto prevalcujete... 😝

kape
15. jan 2009

No my mame "len" 8,2 kg co som sa s nim vazila u nasich 🙂

mhviezdicka
15. jan 2009

jani,
Tomino naozaj na tych foto vyzera byt vacsi 🙂

kape,
na tu kefku mam zalusk aj ja 😉 - chvali si ju aj kamoska co ma 9 mesacnu dcerku. ony masiruju aj s nejakym gelikom, este sa jej musim opytat na znacku, lebo ked uz sa zacnu zubky aj prerezavat, nech mame po ruke prvu pomoc 😅

hribikana
15. jan 2009

tinka66 - ale na tych krstinach to nebolo zas az take strasne ako to na fotke vyzera, bola cely cas spokojna, iba ked jej tiekla ta studena voda po hlavicke tak sa vylakala a zacala vrieskat, potom uz bola ok 😉

hribikana
15. jan 2009

tinka66 - vdaka za odpoved, my sme s malou boli v Polsku a v CR a az teraz ma napadlo, ze chudatko cestuje nacierno a vo februari ideme do Rakuska lyzovat, tak dufam, ze mi ju tam dovtedy zapisu 🙂

tinka66
15. jan 2009

hribikana - zapisu ti ju na pockanie, inac nebyva tam vela ludi..my sme s malou skoro tiez isli do talianska na cierno, a to mala len dva mesiace, ale museli sme navstivit aj lekarku, lebo veeeelmi po ceste vrackala, bolo to az 1500 km na juh, ale robili sme to na 2x

jancia - musim ti povedat, ze som ta videla na prednaske s manzelom pred porodom na antolskej, normalne som sa ti chcela prihovot..ale bolo mi to take blbe, kedze som neprispievala....

ta kefka moze byt super vec....skusim aj ja

idem varit, mala spinka na terase a aj musim trosku pracovat, ale strasne sa mi nechce, kedze som vcera ponocovala na MK

slaviq81
15. jan 2009

Ahojte,
teda ale sa rozrastame, vitajte nove maminky. 🙂

Mali sme hroznu noc, Lara vstala o pol dvanastej, bola placliva, kakala tri krat, mala aj teplotu (a ja krava ani cipok doma ani panadol 😠 ).Boleli ju nozicky, tak som jej davala studene obklady, pouzila som najspolahlivejsi uspavaci prostriedok - mliekaren, ale nezaberalo ani to. Nakoniec zaspala o druhej. O stvrtej sa situacia zopakovala.
Teraz je uz kludna, hrava, takze mame to za sebou. Ale keby ste videli moje bradavky, je to cim dalej horsie... ☹

slaviq81
15. jan 2009

Tinka, tak nase kocky su menovkine 😉
Co sa tyka pasu, dala som Lare urobit vlastny pas, ale zistila som ze kvoli vizam by bolo lepsie keby bola zapisana v mojom pase. Tak zapisu mi ju?

lalunna
15. jan 2009

ja som ohl. toho specialu mamaaja pisala mail a odpisali mi, ze ho uz nemaju
baby Ba, nemozem si ho od niektorej pozicat a prefotit?

hviezdi, preco tulenie, vyzeram snad ako tulen? 😀

danu, odporuca sa denne 6-8 plienok 😉 to staci pre bejby neboj
a v latkovych je aj ten efekt ze babo citi mokre skor sa nauci samoodseba na nocnik, mam to osobne potvrdene od mamin a aj mojej PA

katuska, ja nedavam vlozku do frote len do flaneliek, aj to akokedy

patrik mal vcera premieru olizoval vareny zemiak a banan, prehltol tak za nehet, ale tvaril sa akokeby to jedol od narodenia, nic specialne, ziadne grimasy atd.

mhviezdicka
15. jan 2009

lalu 😀
ja neviem preco tulenie - mamina to ma este z cias ked ona kojila nas a zevraj aj ona mala take fajnove mliecko, dokonca ho mala tolko , ze na nom odrastol este jeden chlapcek co sa narodil spolu so mnou a jeho mamina mliecko nemala 😉
teraz mi napadlo, ci to nie je pre tie krasne faldiky, co maju deticky na nozickach a rucickach 😉

mhviezdicka
15. jan 2009

inak ked uz zaciname debatit o tych prikrmoch - babule ak mate niektora zaujem, ja mam celkom fajn veci v cestine od tej mojej kamosky - staci ked mi do IP poslete svoje mailove adresy 😉

tinka66
15. jan 2009

slavig - a zda sa mi, ze sa aj velmi podobaju tie nase kocky- tvoja lara je velmi zlatucka, taky pekny mix... a ako vas napadlo meno lara? je to menej caste meno....moj manzel chcel laura a potom sme sa dohodli na lare - je to z mena larisa-cajka podla knihy o vyzname mien...

do pasu by ti ju mali zapisat v pohode, ja v tom problem nevidim.....

dufam, ze ti larinka bude v noci dobre spinkat....

lalunna
15. jan 2009

patrika najviac bavia nehracky ako sacky, rozky, termoobal z flasky, mobil, casopisy, atd.
ale dobre je teraz aj kusatko od MAM

na zubky je zevraj dobre aj homeo: chamomila a viburcol
potom este dologel (to neni homeo) na natieranie dasienok, je to na prir. baze

slaviq81
15. jan 2009

Tini, podobaju, obe su vlasate 😀 . S tym menom uz ani neviem ako to bolo, myslim ze sme pekne vybrali 😉 . Chcela som take aby si tatik jazyk nepolamal 😀 , jednoduche a kratke. Laura sa mi paci, ale v tatikovom jazyku je to skarede slovo 😝 .

vejinka
15. jan 2009

mhviezdicka..tiez sa mi vcera nieco podobne stalo...maly mi zaspal na rukach pomalicky som ho zobrala a isla s nim do izby do postielky..krasne som ho tam ulozila a reku idem sa prezliect do pyzama a ked som sa vyzliekala tak som teplakmi trolinka buchla do piecky co mame vedla postielky ked by v noci trebalo prebalit tak prikuritnou...a v tom ako som do nej mierne buchla maly sa zobudil zlakol a spustil asi 5 minutovy rev...hrozne nieco ..zobrala som ho na ruky a reval dalej ako zasypany banik potom som sa mu ospravedlnovala ze ma to mrzi a on cez slzy sa zacal smiat... 😅 potom zaspal az o pol jedenastej horko tazko a samozrejme v noci kazdu hodinu hore uz si pomaly zvykam 🙄 🙄

slaviq81
15. jan 2009

Lalu, aj Lare sa pacia nehracky. Najradsej "cita" noviny 😀 😀
Chcela som ju ist okupat, ale po tej teplote co mala to radsej odlozim na zajtra. Uz huka, tak ju idem nakrmit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre