Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jankamanikova
1. apr 2009

Inac mame konecne aj druhy zubok dole ...

iwuskaaa
1. apr 2009

Janka gratulujeme k 8. mesiačikom 😉 ...a nech je papanie také krásne ako bolo to dnešné 🙂 ...
A prosím Ťa. To ako fungujete všetci v posteli? 😀 Tak to si ja predstaviť veru neviem, ja som dolámaná keď nám posteľ okupuje iba náš Dávidko a je sám zatiaľ 😀

lalunna
1. apr 2009

ja sa stazujem ze spime na posteli 3 😀 😎 a jankamanikova spia 5 😀 😀 😀

nika.r
1. apr 2009

ahojte 🙂

s tým mäsom mne sa zase nezdá, že by sa malo dávať až 6krát do týždňa ako sa odporúča..nie som odborník, možno má dieťa väčšiu potrebu látok, ktoré mäso obsahuje,ale mne osobne mäso dva-trikrát do týždňa bohate stačí...

k tým kupovaným príkrmom..my máme veľmi zlú skúsenosť...dala som Tomimu len pár hippíkov, keď som bola v núdzi a mal celý tráviaci systém rozhádzaný, odkedy papá už len mnou varené jedlo je všetko OK - snažím sa variť čerstvé, varím na dva dni. Ale zmrazené mám také potraviny, ktoré sa nedajú kupovať po troške, napr. brokolica, karfiol.

už aj my stojíme na štyroch, ale len na chvílinku a dosť sa pritom hnevá...dá sa na štyri vtedy, keď mu nejde pretočenie z bruška na chrbátik...dnes sa začal už aj pohupovať a pár cm sa pohol dopredu, ale to bol taký "štvornožkoplaz" pohyb

najnovší Tominov objav je štípanie mamy. keď 😝 ale robí to len keď je unavený

marrgo...bammbi ma pravdu, neviem o tom, že by v tejto téme niekto používal chodítko...

lalunna
1. apr 2009

sladke sny
papa

jankamanikova
1. apr 2009

Iwuska - ze fungujeme v posteli? Tak deti zaspavaju na nasej posteli, rozpravame sa a citame rozpravky; a ked zaspia, prelozime ich do ich postele, co je vedla nasej manzelskej. To je taka vyvysena, Janik ide hore a Matusko dole. Jakubko je medzi nami. Tak to je to v pohode. Ale uz o pol jednej v noci presne pocujem, ako sa Matusko v spanku plazi ku mne 😀 . Da si hlavu ku mojej hlave z hora a spi dalej. A hned po nom putuje Janik 😀 , ze "chce maminkine vlasy" 😀 . Prituli sa z druhej strany ku mne a spi. Jasne, ze sa nevyspim, lebo potom sa ozve Jakubko a chce mliecko. Takze je veselo. Ale da sa to.
Ale mame uz konecne postel pre deti, taku drevenu, roztahovaciu. Jany ju skladal s detmi v sobotu, tak sa z nej vytesujeme. Zatial je v obyvacke, lebo vyzera super aj ako gauc. A uvidime, co bude dalej. Ci bude pre deti alebo pre mna 😀 😀 😀 😀 .

marrgo
1. apr 2009

nika.r,, nehnevaj sa , ale neviem čo je na tom zlé, že som sa na to opýtala, ja mám tiež júlové dieťa a som na fóre koníka prvýkrát dnes,Kika je moje štvrté dieťa, ani jedno so predčasne neposádzala, všetky tri lozili poštvornožky, niektoré skôr, druhorodená 7 mesačná sa sama postavila v postieľke, a lozila pobyte, nič som ju nenútila, ale neskoršie rozprávala, najstaršia neskôr lozila a stála, ale 1,5 ročná hovorila súvislé vety a básničky.Tretí chlapček tiež neskoršie stál, ale 10 mesačný povedal prvé slová, a a 20 mesačný teraz opakuje každé slovo , a už dávno všetko povie.Malá je najradšej na brušku, ale dvíha si zadoček a premiestňuje sa.Takže nemyslím, že nemám žiadne skúsenosti s deťmi, a chcela som sa iba poradiť.

stankaji
1. apr 2009

Ahojte kočky, 🙂 🙂 🙂
tak s našou Martinkou je to podobne ako ste niektoré písali, tiež máme takú nočnú štafetu, o osmej ju nakojím, o pol jedenástej sa budí (bohvie kvôli čomu) cecík ešte nexce, učičíkam ju, spinká ďalej a pol dvanástej je hladná, takže jej dám už cecík a potom kedy ako, niekedy aj o jednej, a niekedy až o piatej, minule som ju mala v posteli celú noc a kedy si zmyslela, vtedy dostala, čo poniektorí ľudia mi to veľmi neschvaľujú... a tak, blabla 😝 😝 😝 že vymýšľa a ja ju rozmaznám...
ale podľa mňa to má určite vždy svoju príčinu a tentoraz to boli zúbky, lebo sa jej vynorila aj druhá jednička vpravo dole 😵 a zahliadla som aj niečo biele hore akoby dva naraz, šak som písala, že bola taká nervná, akoby jej šlo desať zúbkov naraz 😠 ☹ 😖

jankamanikova - super noci a gratulujem Jakubkovi k 8. mesiačikom a aj k tomu, že spapal konečne obedík 😅

jankamanikova
1. apr 2009

Stanka - ja som si uz na tie noci zvykla 😎 . Je pravda, ze tuzim po poriadnom spanku, ale bude trvat vela rokov, kym si moj organizmus zvykne, ze nebude v noci vstavat 😀 😀 😀 😀 . Teraz sa mi maly prebral, tak ho kojim a popratala som si konecne kuchynu, ved sviatky idu, tak nech to vyzera 😉 .

S tymi zubkami sa budeme velmi dlho trapit 😉 😉 😉 .

elly111
2. apr 2009

ahojte
mamuľky podľa mňa tiež vôbec netreba toľko mäsa dávať babätkám a tak často, to sa mi tiež nepozdáva. My sme boli s manželom 7 rokov vegetariánmi, vtedy sme sa cítili najlepšie a maximálne zjeme kura alebo rybu.
Takže tiež idem viac študovať náhradné možnosti lebo už som na mnoho plodín a kombinácií pozabúdala a nemám prehľad čo môžu detičky.
Lalu píšeš tieto zaujímavé plodiny: pohanka, proso, ovos, spalda ai. prosím ťa ako ich pripravuješ? Iba povaríš vo vode alebo v mlieku?
Na Bukovského sú rôzne názory, ja sa s jeho názormi tiež málokedy stotožňujem, ale ... pre deti v 7m doporučuje už aj: raž, jačmeň, ryža, ovsené vločky, šošovicové klíčky /vidíte tie sme často jedávali s červenou repou, mňam/, avokádo, orechové mlieko😕, pšeno-proso, kúsky celozrnného pečiva
baby ale ktoré ovsené vločky, pohánka, proso? Kde kupujete? V obchodných reťazcoch?
Idem dnes na nákup alebo kuknem v pondelok v Rakúsku.
V 7m a neskôr je vraj veľmi dôležitá tmavo zelená zelenina, celkovo veľa železa 🙂 , my papáme špenát, ružičkový kel, brokolicu, zelenú fazuľku,...
dnes je vonku krásne: slniečko 😵 😵 😵

iwuskaaa
2. apr 2009

Krásny slnečný dník 😉 ,
malý zaspal, dúfam, že aspoň na hodinku a pol, ja mu pripravujem obed, dnes budeme mať zemiak-mrkvu-žĺtok 🙂 , som veľmi zvedavá, či bude chutiť 😕 .
Tiež sa stotožňujem s Vašimi názormi, že mäso dávať 6 krát do týždňa je veľa 😒 , radšej by som ho nahradila niečím iným...

Kočky ako pripravujete červenú šošovicu? Danulik, myslím, že Ty si minule spomínala, že varíš 😉

A neviete mi poradiť, čo som sa pýtala včera? Či mi môže dať zubárka injekciu, keď kojím? 😔

bammbi
2. apr 2009

iwuska,
ja cervenu sosovicu uvarim v troche vody do rozvarenia, zvysnu vodu scedim a potom sosovicu popucim lyzickou, ide to lahucko, kedze je to takmer rozvarene. K tomu pridam zeleninku a basti sa, malej to velmi chuti

Ja som dostala inekciu pri vrtani zuba, bolo mi povedane, ze lokalne anestetikum sa do mliecka nedostane, ale radsej to zubarovi spomen, ak ma rozne typy inekcii - aby ti dal tu najvhodnejsiu

danulik
2. apr 2009

iwus - podla mna ano, ja ked som bola tehotna, tak mi pichol..
cervenu sosovicu som najskor poriadne umyla, potom dala varit (samu), ked zovrela, tak som vyliala tu vodu a dala do cistej aj so zemiakom a mrkvou, potom som to pomixovala a bolo 🙂

slaviq81
2. apr 2009

Iwuska, myslim ze lokalne umrtvenie by nemal byt problem 😝 Radsej k tomu zubarovi zajdi, a mas pokoj 😀

iwuskaaa
2. apr 2009

Ďakujem kočky 😉 ,
Slaviq, ešte keby som mala tú odvahu, tak pokoj mám, to máš pravdu 😀 ...
A to fakt nič nebudem cítiť? Lebo ja som ešte injekciu v hube nemala 😝 😅

slaviq81
2. apr 2009

No nebudes 😀 😀 Ja sa tiez bojim zubara, ale lepsie tam zajst ako sa trapit dalej 😝

jankamanikova
2. apr 2009

Ahojte!
Boli sme od rana vonku. Janik na bicykli, Matusko na motorke a Jakubko v babyvaku. Teraz sme prisli, patricne unaveni. Ideme jest a spat.
Prajeme krasny den!

angelina22
2. apr 2009

čaute baby..kati, ty ako davaš ten žltok?? tovariš? alebo surový??!! a nesmejte sa,,,ozaj neviem
😅 😉
ja mojej malej dávam zatial obed, stále zeleninový, jablčko jej nechutí ani banán,,,sem tam trošku čajiku vypije,,,na večeru kašičku, alebo aj nič, kedy sa jej ako chce,,,,tak neviem, ja nedávam žiadnu zelenu zeleninu zatial, lebo tie čudá čo predavaju napr v lidli akože brokolica, to mi pripadá tak nezdravé, aj tie mrkvy každá ako jedna,,,,no ale tie nevyhnutné veci kupujem z retazcov,,ale už sa teším na veci z našej záhradky,,,,nedávam jej zatial nič kupované, len naše, varím jej bud čerstvé alebo ak toho mám viac tak dám zamrazit, nevidím na tom niič zlé.
svokrovci nám darovali chodítko,ale je v pivnici a asi ho ani nevyužijem, po prvé máme strašne malý byt a po druhé,,,z toho isteho dovodu čo všetky tu, že vraj to nieje dobré, tak načo ked ju viem zabavit aj inak,,,
včera som ju skušala dat do buginky ale stále sa mi zdá že tam nanu fúka a ked jej svieti slničko do očí tak jej slzia,,a tak chodíme s vajíčkom,,,vo fusaku,,,,

danulik
2. apr 2009

iwus - nie, nebudes nic citit, len vpich injekcie - neviem kde mas ten bolavy zub, ale do hornych dasien to menej boli ako do spodnych 😉 a potom ked ti to bude prestavat ucinkovat, tak to budes mat take strpnute a bude to trosku neprijemne, ale inak pohoda 🙂 este je srnada, ked si vyplachujes usta a neda sa ti to dobre vyplut, lebo to budes mat ochabnute, tak sa nezlakni ked netrafis umyvadlo ale seba 😀
ja sa uz zubara nebojim, mam takeho zlateho, vzdy sa nasmejem (teda v ramci moznosti - s vrtackou v puse), lebo on stale nieco trepe 😀
lepsie je sa hned odhodlat a potom budes mat pokoj, ako sa trapit a bude to este horsie.. ver mi, hovorim z vlastnej skusenosti 😉

angeli - zltko sa vari 🙂

bammbi
2. apr 2009

Janka, aj my sme sa akurat vratili z parku, natalka sa tam vykecavala s labutami, je nimi uplne fascinovana...
Inac by ma zaujimalo, ako to zvlada tvoj chrbat, ked mas Jakubka stale v babyvaku. Lebo ja len ked mam malu trosku dlhsie na rukach, tak mam teda dost a to ma okolo 8kg. V klokanke som to tiez skusala, ale kvoli bolesti chrbta rychlo vzdala.... Inac musia byt zlati, ti tvoji traja musketieri, ...ze jeden na bycikli, druhy na motorke, treti v babyvaku... no, mas co robit.. 😉

Angelina, jasne, ze mrazenie je v pohode. Argument, ze sa tym nicia vsetky vyzivne latky je blbost 😉
Ja byt tebou, tiez by som radsej nedala ziadnu zelenu zeleninu, ako tu lesklu umelo vyzerajucu z Lindla.
Mne sa nastastie podarilo zohnat bio

Slaviq, a ty ako v dalekych krajoch?? 😉 Ako si mala zvykla na tatinka?

jankamanikova
2. apr 2009

Ahojte!
Tak chalani spia ako "zarezani". Necudujem sa, po takomto vykone. To milujem na jari a lete. Ze detom netreba ziaden program vymyslat, len pohyb na cerstom vzduchu a su grogy. A uz spia tri hodiny, a my s Jakubkom cakame, kedy sa zobudia a potom ideme na anglictinu. A ako ich poznam, zase na dopravnych prostriedkoch ... 😀 .

Bammbi - Jakubko ma neviem kolko kg, ale moj chrbat po troch detoch je velmi vycviceny. Aj ked teraz, tuzim po nejakych masazach. Ale aj to bude, pride cas. A ze labute? To musi byt supeeeeer.

jankamanikova
2. apr 2009

K tomu zmrazovaniu ... http://mamina.pluska.sk/mamina/domacnost/v-zaja... (na google ich je viac).

iwuskaaa
2. apr 2009

Danulik, práve ho mám dole, ale som odhodlaná, že to vydržím 🙂 ...ani by to nebolo také strašné, možno by som vydržala, ale je to krčok, či ako sa to správne volá 😀 ...a nevadí, že trafím seba 😀 , veď za ten pocit, že už bude ok potom, to stojí 😅 ...

My sme dnes papali zemiak, mrkvičku a potom som do toho zavarila žĺtok a Dávidkovi veľmi chutilo 😵 ...jupííí domáca mamina strava 🙂 🙂 😀

bammbi
2. apr 2009

Janka, to je clanok o zamrazovani cerstvych potravin (nie uvarenych). Ale je tam par dobrych tipov. Vdaka.

Zelenina sa znehodnocuje varenim, nie mrazenim. Kedze zaludok nasich babatiek ma zatial problem spracovavat cerstvu zeleninu, varime im ju. Mrazenim UVARENEJ zeleniny uvarenu zeleninu o ziadne vyzivne latky neoberame 😉

jankamanikova
2. apr 2009

Bammbi - vdaka! Mne to je aj tak jedno, lebo my si zazmrazujeme len ovocie na zimu. Uvarene sa mi zmrazovat nechce ....

aktak
autor
2. apr 2009

sme mali dnes hnacku a strasny plac...vysla horna 1ka a druha je uz na spadnutie, chuda malicka si dost poplakala
jar je super 😎

tessie
2. apr 2009

akti - blahoželáme k zúbku 🙂

k tým príkrmom - ja doma varím, prevažne na dva dni, zatiaľ som nič nemrazila. Občas dávam aj hotové príkrmy alebo ich zmiešam s mojou zeleninkou, presne ako Lalu. A vôbec nekupujem Hippky, presne pre ten dôvod, čo písala Jancia, že sú cukrené a solené... Zatiaľ som našla len jednu Hippku ryža-brokolica, a tam nebolo pridané nič. To je jediné, čo som jej kúpila. Inak kupujeme len Alnaturu v DM alebo Nestle v Rakúsku. Od Hipp mám len slivkovp šťavu v prípade krízy 🙂

Nám chutí papať, včera Sophinka na obed zjedla 200ml!!!! Hladoš malý 😀

A tiež sa mi zdá 6x mäso veľa pre dieťa, aj keď ja som totálny mäsožravec 🙂 Vyprážaný rezeň by som mohla každý deň 🙂

Dnes som mala byť na otvorení jednej super steakovej reštaurácie v meste, rozhodla som sa, že prvýkrát odídem večer na hodinku od malej. Už som mala pripravené šaty, topánky, doplnky... A slečna nie a nie zaspať. Tak som nakoniec poslala len manžela samého, a naša princezná sa rozhodla zavrieť očká o 21:00. Opica, už ked si bola istá, že jej maminka neodíde. Zavolala som potom manželovi, tak som v mobile počula len Zdenu Studenkovu, ako víta hostí ☹ No škoda, tak mi manžel sľúbil, že ma vezme aspoň na večeru niekam a že dnes nám vyhrá v tombole dovolenku 😉 😉 😉

angelina22
2. apr 2009

baby je mi hrozne po tom čo som videla tu "matku" a to dievčatko v reflexe, normalne som skoro plakala ako može byt niekto taký krutý k svojmu babetku,,,,mala vytrhane vlasy, povybíjane zuby, popálená a nos polamany,,,,,,,,,,,,ako sa može niečo take diať?????????? 😔 😔 😔 😔 😔 ☹

tessie
2. apr 2009

angelina - pre takéto pocity ja nepozerám takéto relácie... nič pozitívne v nich nie je, žiaľ... ☹

jankamanikova
2. apr 2009

angeli - my nemame televizor a odkedy ho nemame, sme stastnejsi ako kopec ludi okolo nas a kopec veci nas netrapi ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre