Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tinka66
14. aug 2009

danu - asi to zavinilo pekne pocasie..... zelam vela stastnych km na novom auticku....uz aj ja by som brala nieco nove, si ma namotala...

my sme mali od vcera navstevu kolegynu so 4 mesacnym babom....my sme museli pracovat az do noci, takze rano sa tazsie vstavalo, ale larinka vstava az o 8 a potom sa hra...doobeda sme boli na peknej prechadzke, mala bambulka bola dnes fakt ukazkova, tak sa vytesujem, asi citila, ze maminka potrebuje pomalsie tempo dnes, nakolko som este aj dostala M...

pekny vecer a vikendik, idem dnes skor spinka, aspon dufam....

pipinka82
14. aug 2009

Ahojte dnes má Ryanko presne rôčik 😉 tak dnes bol štastný 😀 bol obklopený darčkamy od nás 😀 a zajtra bude oslava a tam bude mat dalšie kolo darčekov 😀

🙂 dnes som si spomenula na čas môjho pôrodu 12:20 hod 😎 a o takomto čase sme boli spolu 😀 😎 bože ako rýchlo to utieklo dnes ma to aj celé dojalo 😅

a zajtra na oslave budem asi revat xixi 😎 ja som taká citlivka poslednom čase 😎 ja sa takto so slzami v očiach vytešujem 😅 😝

Prajem pekný week papa a dobrú 😉

danulik
14. aug 2009

tinka - dakujem 🙂 a uz mas aj nieco vyhliadnute? moje sice nie je uplne nove, uz malo jedneho majitela, ale nevadi, je super 😉
lara je zlata, ked pochopila, ze maminka nevladze 😅

lili sa nam nejako rozchodila, sice este len za ruku, ale velmi ju to bavi a cely den sa pri nej striedali tety, tak sa nachodila, zajtra bude mat asi aj svalovicu 😀

danulik
14. aug 2009

pipi - vsetko NAJ ryankovi!!!!!!!!!!!!! cmuk 😵 😵 😵

pipinka82
14. aug 2009

Danulik 😉 dakujemeee velmi pekne 😎

madi
14. aug 2009

ahojte, blahozelam oslavencom malickym....
a jankamanik - tebe tiez...nech si stastna so svojou rodinkou a nech sa dari vo vsetkom 😉
danuli - super auticko, vela stastnych km

ja som neplanovane sama doma na noc, tak haluzim... zajtra (teda uz dnes) ideme na svadbu a ja mam zo seba depresie...cize od pondelka idem chudnut, tak mi prosim drzte palce 😉

inak sa mame fajn, simono chodi ako divy, vonku sa chvilku bal, ale uz je macher..chutia mu vsetky kamienky, piesok, trava....
na obed papame polievocku, potom spime alebo sme vonku alebo daco a tak o hodinu - dve mame druhe jedlo...papame vsetko co mozme, okrem mliecnych veci a tych instantnych kasi... ale zvazujem, ze skusime dat nejake acidko alebo jogurt... alebo pockam do 18teho (poradna + ockovanie ) a spytam sa dokiny co si o tom mysli

velmi dobre sa bavim na historkach, co tu pisete o vasich nezbednikoch, ako by som svojho videla

pipi - aj ja mam take citlive obdobie nejake a tiez sa cim dalej tym castejsie zamyslam nad tym, ze to je uz rok a ze jak to rychlo zbehlo a take bla bla...

no..idem este doriesit nejake veci na ebay 😠 (zla kupa sa podarila) a potom spat
krasne narodeninove oslavy zelame

tinka66
15. aug 2009

pipi - vsetko naj naj naj malemu...a aj vsetkym dalsim oslavencom na rade zelame krasne narodeninove oslavy....

danu - nemam nic vyhliadnute, len uz je rok neplatim leasing, tak som uvazovala, ale neoplati sa mi moje predat, ceny dost klesli, tak asi nebudem vymyslat...ale koli nakladom do ucta som uvazovala...

madi - drzim palce s chudnutim, ja som sa teraz pustila do dalsieho kola, mojim problemom je nocne jedenie, ked sa mi larinka v noci teraz casto budi, tak idem dole do chladnicky.....ale uz 4 dni som nebola 😀 urcite to zvladnes...mozme ist do toho spolu 🙂

larinka ma teraz divokejsie noci, budi sa aj 4-5 krat, no asi dalsie zuby, ale horor je, ked sa jej tam chcem pozriet, nedovoli mi to betarka mala...a to ma muz stale lame, ze dalsie, no ja by som to asi nezvladla, ked sa uz tak dlho neviem poriadne vyspat...ale uz menim denny rezim aj sebe a aspon poobede si pol hodku pospim a to sa uz da...

my mame dnes pohodicku, bola som s malou na nakup, cvicit , teraz vyvaram a periem a poobede planujeme nejake aktivitky von na zahrade a k dunaju...

pekny vikendik zelame

hankahc
15. aug 2009

ahojte

danulik ake auto si si kupila ak sa smiem spytat? ja si chcem tiez kupit nejake auto pre mna ale neviem sa rozhodnut.

a dominik sa uz poriadne rozbehol lietam s nim ako besna, teda lietam ako lietam mam nohu v sadre 🙄 ale rozmyslam ze si to dam dole, lebo je to o zivot, zevraj mam chronicky pretazenu nohu, nevedela som ani krok spravit normalne z nicoho nic mi prasklo v nohe, no hroza 😠

a uz mame dve stolicky vonku horne, to je teda riadny kus zubu 😀 😀 a cistime pravidelne zuby vecer to je srandy 😀 a dalsie sa tlacia a tlacia, som velmi rada ze nam uz konecne stolicky vysli, velmi sa maly zmenil, je ako anjel, dokonca aj nocny plac uz je prec 🙂

jankamanikova dik za tip s acidkom, ja som skusila tiez dat malemu acidko na rano a velmi chutilo ale len z pohara 🙂

madi moja drzim palce s dietou, mne je uz na grc z tych diet 🤐 ale som schudla 5 kil konecne mozem nosit niektore veci,len si to udrzat...ha a to je ten kamen urazu u mna 😠

maly ma uchylku a to je moje farebne gulickove tricko, takze mu ho dam a on si nan lahne a tak sleduje a dobka prstom na gulicky aj 20min a musim ho brat aj von do kocika, takze chodime s trickom von 😀 😀

danulik
15. aug 2009

hanka - to mi je luto ☹ a dokedy to budes mat?
kupila som si audi a3 a som velmi spokojna 😉

zajtra ideme do tatralandie, ma byt pekne, tak to este treba vyuzit 🙂

tinka - cvicit si bola aj s larou?

hankahc
15. aug 2009

dani tak to si si fakt dobre kupila 😉
a sadru by som mala mat este 2tyzdne, ale ja si to fakt pojdem dat dole, lebo to nemam zlomene len pretazene 😖 a uz som odpocivala dost 😀

a este by som sa vas chcela opytat, davate deti na nocnik? mamina kupila malemu nocnik ale on ani 3 sekundy tam nevydrzi, je pravda ze mna ten nocnik teda vobec netrapi,ale mamina mi stale hudie to by sa malo a bla bla..a ja stale len plecom myknem 😅

tinka66
15. aug 2009

hanka - tak to si teda neviem predstavit behat so sadrou na nohe, tak nech sa ti to da cim skor do poriadku...a nocnik vobec neriesim, lara mala obdobie, ze tam chcela byt a vzdy to tam aj spravila, ale ako zacala chodit, tak vobec nie....inac to je aj skoro, a dobry clanok je teraz aj v mama a ja na tuto temu....

danu - dobra volba auticka...cvicit chodim aj s larou tu u nas k susedke o dve ulice dalej kazdy den teraz, ona tam ma take stroje na to urcene, cvicis iba pol hodku na takom ako orbitrek, si uzavreta po pas v komore a je tam aj infracervene svetlo, takze mam co robit a som aj riadne spotena...larinka si zatial beha po telocvicni a kamoska ju strazi, k nej takto bezne chodia cvicit mamicky s detmi....a cez tyzden som pridala aj vecerne cvicenie o pol osmej, to predcvicuje taky bodyforming, ale iba ked muzik stiha z roboty....ja som dost sportovo zalozena a aj ma to bavi...

dnes sme mali uzasne popoludnie, boli sme na clne aj s malou, potom sme sa boli pozriet na sutaz v cunove a naspat do samorina...malej sa na clne velmi paci, dokonca aj kormidlovala a moj muzik je z nej uplne nadseny, lebo voda je jeho velka laska, takze bude mat partacku...

dnes som dost citala o tom nocnom budeni sa v inej teme a nakoniec som si povedala, ze niektore to maju aj ovela horsie a treba to len vydrzat, ved to snad raz len prejde...tak som sa pozitivne naladila...

idem stiahnut nejake fotos...

danulik
15. aug 2009

vdaka 😉

ja lili na nocnik nedavam, lebo na nom nechce sediet a okrem toho si myslim, ze je na to este cas a tiez som chcela napisat o tom clanku v mama a ja, ale tinka ma predbehla 🙂

tinka - tak to je super, viem ake stroje myslis.. pomaha to?

ja uz nocne budenie neriesim, nejako sa to hadam casom upravi 😉

tinka66
15. aug 2009

danu - ano pomaha, celkom dobre ide dole brucho, stehna a zadok.....u nas si baby v studiu merame na zaciatku a na konci kury, je to 15 navstev, tri krat do tyzdna a vacsinou tych 5 az 8 cm z brucha je dole, k tomu davame aj jedalnicek, odporucame jest 5 krat denne, pitny rezim a ziadne hladovanie atd...vrelo odporucam...ak chces poslem ti mailom jedalnicek na motivaciu....ja mam este stale co robit, lebo som strasne vela pribrala pocas tehotenstva, ani som tak vela nejedla, ale vobec mi nespalovalo a totalne sa mi pozastavil metabolizmus...doteraz som telefonovala s kamoskou a asi idem do hajan....

eminkaa113
15. aug 2009

ahojte dievčatá,
tinka - mohla by si prosím ten jedálniček poslať aj mne do IP? mooooc ďakujem 🙂 Ja by som chcela zhodiť len pár kíl (4-5) ale vôbec sa mi nedarí.... tak by som skúsila

Emku dávam na nočník od 6 mes. každé ráno a každé ráno sa vyciká alebo aj vykaká. Viem, že si to ešte neuvedomuje, no zaradili sme to do našich ranných rituálov 🙂 A jej sa tam páči a vôbec sa z neho nepýta, vždy musím nakuknúť, či už tam niečo je ak nepočuje 🙂
Dobrú noc všetkým

katuska.
16. aug 2009

ahojte.. chcem sa spytat. idete niekto riesit reklamaciu tych IB? napiste mi, prosim do ip. nestiham vas citat 😒

jamaica77
16. aug 2009

No aj ja hlasim ze som dnes dostala moju prvu MS po skoro 3 rokoch 😝 ,ale nie je to hrozne, taka normalna MS ako som zvykla mat, troska pobolenie podbruska a krizov......uz som aj zabudla ake to je mat MS hihihi.
Alexe idu horne jednotky tak 2 dni teplotovala a vcera vnoci vrieskala od bolesti...chudatko 😖 , tak dufam ze sa uz prerezu 😅

vejinka
16. aug 2009

jamai...ja sa tiez bojim ak ju dostanem aka bude 😒

vejinka
16. aug 2009

pipi gratulujem riankovi sice po funuse ale lepsie ako nic🙂 a aj tinke a ostatnym detuuurencom 😉

katinka0000
16. aug 2009

ahojte!

tinka: posles to aj mne? chcem zhodit nejake 3 kg a nejde to. sladkosti za den zjem neskutocne vela. ☹

danulik: a akej farby? aj mne by sa zislo nove. ale to asi bude az tak o 1-2 roky, ked dostaviame dom.

hankahc: ja dufam, ze ked nicovi vyjdu tiez dalsie zubky, ze bude lepsi. v noci sa velmi casto budi.

danulik
16. aug 2009

aaahojte 🙂 ako ste sa dnes mali?
my sme sa len nedavno vratili z tej tatralandie, bolo tam dobre, ale straaasne vela ludi, ale fakt brutal!! na tobogany sa caka min. pol hodinu, ja som mala nervy a trpezlivost len na dva, potom som to vzdala.. ale lili sa velmi pacilo v detskom bazeniku, taka bola zlatucka 😵

tinka - posli 😉

kati - cierne 🙂 ja som na cierne auta 😀

tinka66
16. aug 2009

danu - verim, ze tam bolo kopec ludi, ved taky krasny den bol....a ciernu mam aj ja 😀

my sme mali krasny vikend, pridala som aj nejake fotecky z nasho zivota s malou larinkou...

a inac predsa mi to len vcera nedalo a vecer som dala malej mlieko v obyvacke, potom sme sa rozlucili s hrackami a zaspala sama len s dudou, v noci som malej namiesto mlieka dala 2 x len dudu a spinkala dalej, rozmyslam, ze ju skusim odnaucit, aby zaspavala na flaske a potom sa na nu aj budila....tak trocha jamai ma nakopla, ale bola som veeelmi milo prekvapena, ked sa zobudila az rano...ale mozno to bola len nahoda,uvidime co bude dnes v noci....ja som bola z toho nejake v strese, ze co bude, ked nedam mlieko a nespala som do pol tretej...ina som sibnuta, asi mam uz poruchy spanku...

dobru nocku zelam

danulik
16. aug 2009

tinka - zlatucka je ta tvoja lara 🙂 riadne vyrastla!! a kolko ma zuuubkov 🙂 🙂 🙂

jancia
16. aug 2009

Caute baby trochu som Vas stihla pocitat, my sme boli od pondelka do piatka v Terchovej - LM - Vyhne, fajne nam bolo ale trosku pocasie neprialo tak sme nepozreli vsetko co sme chceli ale nevadi. Fotky neskor pridam aj ja, som aj popozerala nejake albumy, paradne fotecky, basky na FB - Simik nema chybu 😉, Lara je krasny smejo... no deturence augustove ako lusk, paradne torticky na oslavach... 🙂

Inak Tomi uz aj sam chodi par krokov ale normalne mame aj strach lebo on niezeby opatrne, on sa pusti a normalne "bezi" vpred a stylom chytajte ma alebo padnem na hubu 😝... takze o zabavu mame postarane!

Nam tiez tusim uz ide nejaka stolicka vlavo dolu ale zatim tuk tuk ze to zvlada fajn, aj v noci, budi sa sice tak 2x ale pocucka a spi dalej, aj cez den si celkom dobre pospi.

Tak zatim dobru nocku a tesim sa na foto Ninky a Samka zo svadby 😎

katinka0000
17. aug 2009

ahojte!

danulik: tak vela stastnych km. poriadne tu audinku prevetraj. 😀

tinka: naaadherne fotky. a povies aj ty mne, naco ty drzis dietu???

dnes je nadherny den. chceli sme sa ist niekam kupat, ale asi zostaneme doma v bazene, lebo pride na navstevu svagrina. mozno zajtra. bola z vas niektora na kup. vo vyhniach? ako tam je?

nika.r
17. aug 2009

ahojte, ja len tak rýchlo dnes.

cez víkend sme boli na švagrovej svadbe. Jaj, tak som si zaspomínala na svoju svadbu. Sme s mužom skonštatovali, že už si pripadáme ako dáki starí manželia, mnohé detaily našej svadby sme si už ani nepamätali. Nevesta so ženíchom boli krásni, pekná svadba bola. Tomáško to zvládol perfektne. Počas obradu som doňho síce pchala keksíky a nalievala ho čajom, lebo sa akurát vtedy rozhodol, že sa bude hrať na autíčko a začal vydávať patričné zvuky. 😝

Jedno kolečko si s nami zatancoval, bol na zjedenie. Potom nám aj zaspinkal v kočiari. Boli aj moji rodičia, tak sa s nim poprechádzali a my sme si s manželom trošku užili. Po zobudení to drobec potiahol ešte do jedenástej a potom sme šli domov. Takže moje strachovanie sa dopredu bolo zbytočné, v podstate všetko nejako samo napokon vyplynulo.

Jáj, utekám. Zobudil sa. Majte sa!

jamaica77
17. aug 2009

ahojte kocky, ta co tu ledva niekto nakukne.....to preto ze mate nadherne pocasicko,ze? 😉 aj mi, ale mne je tak hrozne dneska, nemam chut ani nos vystrcit z domu, tu je fajne chladno v klimatizacii, a vonku je hadam 35C 😝 , ani na bazen nemozem ist.....tie moje kramy sa tak rozdiveli, ze som ako svina na zabijacke.....len sa zo mna leje a nestacim sa prebalovat 😕 taku MS som este nezazila 😅

Alexe idu naraz 4 horne zubky, vcera som nakukla do ust ci sa uz nieco derie von, a skoro som na rit spadla.....cez horne dasno jej normalne 4 zuby prekukaju, je to take smiesne ich vidiet este v dasne..... 😀 , no ale som sa aj smiala aj mi jej bolo luto....ako sa musi citit, ked styri zuby naraz sa deru vonku, necudo ze aj teplotu mala a citi sa pod psa.....chudatko moje 😢 uz aby boli vonku tie nezbedy zuby ☹ aj som to odfotila, tak hodim fotku do albumu 😉

Danulik, gratulujem k novemu auticku, prajem vela stastnych kilometrikov 🙂

Tinka 66 - som rada ze som ta nakopla.... 😀 , tak drzim palce nech napredujete tym spravnym smerom a pojde vam to bez placu, uz ked vydrzala jednu noc bez flase a pomohol cumel, tak to uz pojde....ja som sa trebars v izbe v noci nesmela ukazat, ja som jej vsetko do postielky pripravila, 2 - 3 cumle, jeden poharik s vodou aby si vsetko pekne nasla ked sa zobudi 😀 a funguje to dodnes, nezobudi sa vnoci. Sice dnes rano okolo 4h som ju pocula ako pila z poharika dost dlho, skoro ho cely vypila ....dopila a zalahla a spala do 6.30h 😉Vies mne doktorka povedala ze dieta v noci nepotrebuje mlieko, ze smedne moze byt ale to mu musi postacit voda alebo caj....ale mlieko uz nie.....to mi uz hovorila na 8m vizite, ale ja som to zacala robit az na 11m lebo som si fakt myslela ze aelxa musi byt hladna.....no a prisla som fakt na to ze hladna nebola a dokaze vydrzat spat od 7h vecer do 6.30h rano 😉 drzim palce 😉

nika.r
17. aug 2009

tak som späť...ešte pár slov, lebo neviem, kedy sa zase dostanem k PC

Na svadbe sme mali topánočky od hribikany, vyzerá, že Tomimu sa v nich cupitalo super, akurát to obúvanie nebude naša obľúbená činnosť

jamaica, super zvládate to odstavovanie. Presne takto som si to aj ja u nás predstavovala - pekne, bezbolestne,a le nejde nám to. Asi ešte Tomi nie je pripravený. na nejaký čas to nechávam tak. Asi to netreba siliť. V noci už spí lepšie, možno sa mi odstaví sám ani nebudem vedieť ako.

inak odporúčame na chrumkanie tyčinky od Vlárky. My to voláme keksíky, Tomino na nich úplne závisláči. majú aj s amarantom, pšeničné, kukuričné.

katuska, my IB reklamovať nebudeme. Objednali sme vtedy spoločne z UK. Ale môžem odporúčať BL AIO. Zatiaľ sme z nich nadšení, sú síce trochu väčšie ako IB, ale sú veľmi jemnučké a pohodlné, neotláčajú, čo bol pri IB u nás tiež problém. Už sme aj párkrát vyprali a zataiľ sú stále mäkučké ako nové.

danulik
17. aug 2009

katinka, jamaica - dakujem 🙂

nika - aj lili ma rada tie tycinky, su fajne, kupujem tie s amarantom 😉

dnes sme boli zase trosku na nakupoch, potom u nasich, teraz som si konecne sadla, lili uz spinka a aj manzel uz prisiel domov, tak si ideme pozriet nejaky film asi..

lalunna
18. aug 2009

ahojte,
sme spat z prahy, bolo uzasne keby sa dalo ostat dlhsie 😔
mame kopec zazitkov

pridala som zopar fotiek a idem vas precitat co noveho

slaviq81
18. aug 2009

čafte,

už po x-tý krát začínam písať, dúfam, že tentoraz príspevok aj dopíšem a odošlem. 😀 Posledné dni boli trošku náročnejšie, Lara bola umrnčaná, pre všetko sa rozrevala, a chcela sa len mojkať. Včera dokonca vystúpila teplota na 38.9, ale dnes je už ok. Neviem či sa jej netlačia stoličky, strašne sliní, ani pri tých ôsmich zuboch dokopy sa toľko nenaslinila ako teraz 😝 A stalo sa čo som vôbec od Lary nečakala, v noci sa síce zobudí, ale prsník odmieta. Stačí ak ju vezmem na chvíľu na ruky, pohojdám a spí ďalej. Zatiaľ to takto funguje len tri noci. Prvé ráno som mala mliekárne ako skaly, no Pamela Anderson sa mohla skryť 😀
Jamai, ja tiež dávam Lare do postieľky fľašu s vodou. Ráno sa takto zabaví a ja mám pol hodku spánku navyše 😉

Baby a kde kupujete tie tyčinky? Lara je závislá na kukuričných chrumkách, ona by kľudne zjedla za deň aj celý balík 😝 No a najnovšie začala tlačiť stoličky - z kuchyne do chodby, aj stôl v obývačke 😀 V kočiari si obžúva topánky 😝 ... no je toho veľa 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre