Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

madi
20. nov 2008

veru tunylyk -viem sa dost vytocit, ked mi niekto povie, ze neber ho na ruky...zvykne si...alebo "nechaj ho plakat, nech si cvici hlas" - kurnik sopa...ta asi si poznam dieta a viem ze kedy ho mozem nechat a kedy nie...ale neee, kazdy je najmudrejsi...a vychova typu "drezura" aaach jaj..... ale nevadi, este dobre, ze neprijmame vela navstev, lebo by ma porazilo asi hehe

ja sa chystam dnes simona fotit na vianocne pozdravy, tak drzte palce, nech vymyslim nieco pekne a efektne...

nika.r
20. nov 2008

madi,hovor mi dačo o múdrychtetkách 😠 ja sa vkuse napočúvam o tom, že malého rozmaznávam - minule sme boli na väčšej rodinnej oslave a mala som Tomiho vo vaku, aby spal. po chvíľke sa zobudil na hluk, tak som sa s nim šla prejsť, aby zaspal naspäť, na čo samozrejme všetci skonštatovali, že asi je už vyspatý, nech ho chudáčika vyberiem z tej"chustky". A hneď sa ku mne tetky nahrnuli, že ktorá si ho vezme na ruky. Ja som nedovolila, tvrdila som, že sa musí vyspať a uspávala som ho ďalej..no musela som sa veľmi ovládať,aby som dokázala tú kritiku, ktorá nasledovala spracovať bez emócií...
a to už nehovorím o dojčení na požiadanie...vraj je "tučný" bo mu dávam keď si pýta...za ich čias sa kŕmilo najskôr po troch hodinách a ja ho prepchávam, keď mu dám už po dvoch, vraj decko treba občas nechať vyplakať...atď.

nika.r
20. nov 2008

a čo sa týka látkových plienok, tak to zase v mojej rodine bola úplbne opačná reakcia - ja že aká som obetavá matka, že periem plienky a moja zlatá babuška skonštatovala, že som lenivá,bo neperiem v rukách 😀 no niekedy nevyhovieš

tunylyk
20. nov 2008

madi tak nech ti pekne pozuje 😉 a fotky sa vydaria
nika ja malého krmim vždy ked ma chuť a neriešim 😉 inak aj ked mám k svokre úctu,je predsa staršia,má takmer 70,ale par krat mi už ušiel jazyk a povedala som jej tak takto nie,ja si to urobím po svojom a je pokoj 😀 a nenávidím vetu Kedy papal?Prvé čo sa spýta,ked príde... Baby aj vy máte občas ten pocit,že nikto sa vás neopýta na to,ako sa máte vy,ako sa cítite,ale každý len a len na drobcov... Mne je to také blbé

tunylyk
20. nov 2008

ideme my vonku aj ked je pod mrakom,ale oveľa teplejšie ako včera,nech si malý pospinká,lebo doma len také polhodinovky a dosť 😉

elly111
20. nov 2008

nika my pouzivame huggiesky alebo pampersky, ja som leniva 😀 , len viem ze lalu cakala kym drobec dorastie do popolin 🙂
a do mna sa nikto nestara kedy mu davam papat a co by som mala robit, povedla som si ze musim byt asertivna, sice si vypocut nazor ale povedat si svoje, tak tak aj robim a uz sa mi nikto neodvazi nic povedat 😀
Mne ta zima vyhovuje lebo mne je od porodu nejako teplo, neviem ci sa mi hormony zblaznili alebo idem rovno do prechodu 😀
tunylynk mas pravdu ja si to ani neuvedomujem lebo mna sa nikto nepytal ako sa mam ani predtym, okrem manzelika najdrahsieho 🙂
dnes som sa musela objednat na presnu hodinu k ocnemu lebo drahy je na sluzobke a Alex musi ist so mnou lebo kamosky su obsadene a nema mi ho kto tych 10min co tam budem postrazit, volala svokra nieco potrebovala tak som jej povedala ze idem k ocnemu a ona pohorsena ze to aj s malym? A ja ze ano ved mi ho nema kto postrazit a ona ze hmmm a to byva nedaleko. Ved ja by som jej ho nedala strazit ale chcela som vediet ako zareaguje. Mne sa dnes aj snivalo ze som ho niekomu dala postrazit a nasla som ho naporcovaneho, ale dorastol do normalneho stavu, mne proste sibe, mlieko mi neudiera do prs ale na mozog 😀

nesca
20. nov 2008

Baby dakujem za povzbudenia.
Co idete robiť teraz v zime ked bude často škaredo a ak máte dieťatká čo vám spia dlhšie len vonku? A ked sú miminá hore, tak sa im venujete permanentne? Lebo ja ked začnem niečo robiť a Patrk ma aj vidí, začne plakať, proste sa mu musím venovať, prihovárať , nosiť. Niekedy už nevládzem aj ked je veľmi zlatý. Niekedy si pripadám už šibnuto, celý den ga ga ga, a a a a a, bába a tak 🙂 . No on to má chúda asi z tých nemocníc, lebo tam som s ním bola, myslím úplne pri nom, vedľa postieľky tak 20 hodín denne, takže ked ma nevidí je zle, horšie, že aj ked ma vidí, musím sa mu proste venovať s plným nasadením.

lalunna
20. nov 2008

elly, uz som pisala, patrik ma 7740g a 64cm 😀

stanka, ja sa planujem este poradit s nasou homeopatickou, liecila mojho manzela aj mna co sme mali chronicke zdravotne problemy dlhe roky a podarilo sa jej to, sice liecba trvala roky, ale predpokladam, lebo ona vyuziva alternativu, ze mi povie nie, ale opytam sa aj tak, som zvedava na nazor, sme k nej objednani vsetci 3 na buduci tyzden, aj maleho kukne...

nika, ja mam len popoliny a vrchne popowrap M, a som velmi spokojna, sice ich mam malo, musim potom cakat kym vyschnu, ale dalsie planujem dokupit az ked budeme realne ucit na nocnik, nech neni maly zmateny jednorazovymi
a ked budem dokupovat asi zasa popoliny, ale plesnem sa po vrecku 😀 a zaobstaram mu aspon par speci - bambusovych 🙂 teraz mam flanelky a frotaciky 😔
ja nedavam vlozky este, menim po 3-4 hodinach a staci aj bez vlozky
periem ich s pridanim octu, su makucke potom a vlastne aj dezinfikovane, skus

tuny 😀 na mna maly zasa neveriacky kuka ked nasadim klobucik alebo nejaku ciapku a kedze ja som na pokryvkach hlavy zavisla, nestaci sa cudovat 😀 aj vcera som si zakupila novu 😀

madi, ja ked som bola na cviceni a maly mal popolinu, magistra ma pochvalila ze mam zodpovedny pristup k jeho semennikom 😀 ono, ti ktori nechapu a odvrhuju ich totizto este nevideli, lebo to uz nie su tie klasiky, stvorce a zehlenie a tak, teraz je to uz proste parada, nase su makucke a prijemne na dotyk a vrchne nohavky ma s chrobacikovskou potlacou, je to velmi pekne, uz sa tesim na leto ked bude po byte pobehovat len v nich

lalunna
20. nov 2008

nesca, no co by sme, budeme chodit von aj nadalej ako vydrzime
ja sa patrikovi nevenujem stale, on je dokonca rad ked je sam niekedy a zvykam ho aj na to, ze neprist k nemu ked zaplace, aby si nedaval do suvislosti plac a moju pritomnost
ale snazim sa s nim robit co najviac cinnosti roznych, vonku ho vyberiem z kocika ukazujem mu stromy, vnutri ked si citam, ukazujem mu farebne casopisy, uz zopar roztrhal 😀 ked ranajkujeme s muzom cez vikend sadneme si ho na kolena a davame mu ovoniavat jedlo a tie ksichty potom 😀 bezne sa spolu vela rozpravame jeho recou gagagi aaaaale auuuuu 😀

mhviezdicka
20. nov 2008

ajojte maminy,

tak my sme minuly tyzden isli na Oravu s tym, ze sa vratime tuto nedelu, ale ocko musel naspat do BA kvoi praci, tak sme isli s nim - chybal by nam - tak sme doma od pondelka.

zavidim vam babule, ze mozete dat drobcov na balkon - ja uz mam mesiac nervy z toho, ze za nasim domov zatepluju barak a nie a nie ho dokoncit - ale zajtra uz bude dufam klud, dnes by mali dat dole aj posledne lesenie. teraz by sa mi zislo dat Lucku von, lebo som nachladnuta, mam upchaty nos a a bloknuty krk - neviem ho otocit dolava - no proste hruza. predvcerom aj vcera sme aj boli na dve hodinky vonku, ale dnes ked vidim ako vonku fuka - radsej zostaneme doma ...

lalu,
wau, Patrik je teda riadny valibuk 😅

nasa Lucka ma 5,5 kg, sice sa stale dokrmujeme, ale s kojenim neprestanem kym sa mi bude tvorit mliecko - lebo ako ste to tu uz krasne opisali, je to ten najkrajsi pocit, ked sa malicka prisaje k prsniku a uplne odovzdane a s maximalnou doverou mi pozera do oci 😵 no, proste najkrajsi pocit na svete a ked sa na nas usmieva a recni si ... naaadhera, uz mi par krat aj slzy vyhrkli od stastia 😵

co sa tyka ockovania - my sme boli naraz zaockovani aj hexavakcinou aj prevenarom a malicka to zvladla na 1. sice nam trosku opuchli miesta kde bola zaockovana, ale o 2 dni tam uz nebolo nic - nabuduce jej na to dam hned studeny obklad. horucku sme nemali, ale bola trosku nepokojnesia ako obvykle, ale na druhej strane ked som ju ulozila na spanie, zaspala hned, aj ked sme isli od dokyny tak si este skoro 3 hodinky pospala v kociku.

madi
20. nov 2008

lalu - poznam popolinky - pred porodom som to poctivo studovala....len neviem ci sa do toho pustit alebo ako - idem ti pisnut IP aby sme tu nezahlcovali stranku ok?

nesca - ja som tento tyzden este nebola prechadzkovat - som totiz taka kustik chora ci co...ale simono mi kazdy den haja na balkone v kociku - ci prsi, abo snezi abo co chce ako chce.....nababusim ho a paradicka....vacsinou raz denne je v kociku vonku (tak na 3 hodky) a potom spinka dnu...take polhodinovky ako asi kazde babo....

a prisla som na to, ze simon sa boji v postielke...nedavame ho tam casto, ale ked je tam tak ako tak okej a ked sa nad neho naklonim tak len kuka a potom vzapati spusti zalostny plac....a musi ist v sekunde prec stade....aj ked ma kolotoc pusteny....hm...ma aj tie mantinely (hniezdo) tak asi skusime dat prec a uvidime co to spravi s nim....mate niekto take skusenosti?

a este co sa tyka toho venovania, nas simono si posedi v svojej "gaucovke" a zabavi sa aj sam....je pravda ze ked idem varit alebo cosi robim v inej miestnosti, tak ho presuvam aj s gaucovkou aby na mna videl..ale vacsinou ma ma v trubke....a ked ma zlu naladu tak nestaci ze ma vidi, musime mat ocny kontakt a rozpravat a tak secko....

lalunna
20. nov 2008

hviezdi, ahooooooj, myslela som na vas 😉
no, teraz ponahlam na cvicenie s malym, papa, ozvi sa ked budes zdravotne ok

mhviezdicka
20. nov 2008

lalu,
ako citam, pristupujeme k vychove rovanko 😉 😀

ja sa snazim s Luckou tiez chodit co najviac vonku, a v zime tak ako pises, kym vydrzime budeme sa tulat 🙂 snazime sa malu trosku otuzovat, aj ked babky ked to videli, hned ju babusili, ale ja sa drzim toho, ze kym ma teply nostek nerobim ziadnu paniku. na Orave sa nam podarilo kupit fusak - takze teraz sme uz pripravene aj na zimne prechadzky 🙂

inak, ja sa niekedy citim aj previnilo, ked ju len tak posadim do lehatka a robim si co treba, to ju potom len prenasam z miestnosti do miestnosti, obcas sa jej prihovorim - ale citala som v Mama a ja, ze deticky sa radi pozeraju 🙂 spolocne ranajkujeme - to mame taky maly ritual - zapneme si radio, "pokecame" si, zasmejeme sa ...

a co sa tyka placu, to si treba naozaj davat pozor, aby sa deticky nenaucili, ze staci zamrnkat a mamina alebo ocino pribehnu. my to riesime tak, ze ak sa nedari Lucke zaspat, chodime ju ukludnovat na etapy - maximalne na treti krat uz pekne zaspinka - ale vacsinou vie zaspat sama, nastastie a klop klop, aby som to neuriekla 😀

mhviezdicka
20. nov 2008

lalu, madi,
nad popoliny uz uvazujem aj ja - lalu, ked sa stretneme, budem ta musiet vyspovedat 😀

tunylyk
20. nov 2008

sme vyvenčení,napapaní a žujeme si pršteky,samozrejme vykecávame 😉 a na prechádzky budeme chodiť v každom počasí,aspoň na hodinu ak inak nepôjde,náš balkon je taký mini a my sa musíme hýbať,inak v kočíku nespíme 😀

slaviq81
20. nov 2008

Ahojte,
my sme dnes boli nakupovat darceky na Vianoce 🙂 . Lara je dnes kludna, som myslela ze bude nepokojna po vcerajsom ockovani. Este uvidim aky vecerny program nam pripravi 😀 .

M a d i, mozno preto sa Simonko boji v postielke, lebo ako pises ho tam casto nedavate. Myslim, ze by sa mal naucit byt v postielke. A kde vam potom spava?

Ja pouzivam na striedacku pampersky a obycajne plienky, tie popoliny sa mi celkom pozdavaju, aj by som sa do toho dala, ale ked ja som leniva uz teraz, dookola prat a neprestat. 😖

zzuuzzaa
20. nov 2008

caute kocky a babetka 🙂
ja vas pravidelne citam a som v kontakte s bratislavskymi alebo skor petrzalskymi maminami, ale akosi neprispievam ..
ale uz som si povedala, ze musim niekedy aj ja sa ozvat 🙂

tak prisiel ten spravny cas 😉

nas Jakubko patri medzi tych valibukov .. naposledy na poradni 2mesiace a 1tyzden mal 7220g a 65cm ..
vela sa nosime v babyvaku a v satke .. takze potom mam ten isty problem ako asi ostatne maminy, co nosia deti .. ze nechce a nevie sam zaspat len tak na posteli alebo v kociku .. ale nevadi .. zatial to menit nechcem ..

my tiez pouzivame platene plienky .. pouzivame popoliny a babylucy .. a som veeelmi spokojna ..
teraz sme boli cez vikend na chate tak som zobrala huggies-ky ..
no hroza .. 2x sa nam prekakal uplne .. tak som potom bola stale v strehu, ze kedy kaka, aby som ho stihla zachranit 😀 .. pri latkovych sa mi to este nestalo!! takze si ich neviem vynachvalit 🙂

a inac nemate niektora skusenost, zeby vam isiel uz prvy zubok .. my sme od vcera v soku ..
Kubko uz asi dva tydzne obhryza rucky a slinta .. moja mamina mi tento tyzden povedala, ze to vyera uplne ako ked idu zubky .. no a vcera vecer som mu v pusinke nasla take dve bile tvrde bodky na mieste druheho dolneho zubku .. tak ja mam dost ved este nema ani 3 mesiace a uz zub???
ae citala som na nete, ze vynicne sa deti aj rodia s 1. zubkom ..

😕

tunylyk
20. nov 2008

moj Kubko tiež všetko obžuva,rúčky aj hračky 😀 ale vraj je to teraz ok,zúbky ete počkajú 😉

zzuuzzaa
20. nov 2008

posledna veta sa mi teda podarila 😀
ale citala som na nete, ze vynimocne sa deti aj rodia s 1. zubkom ..

tunylyk
20. nov 2008

svokra spomínala,že u nich na dedine bol novorodenec so zubkom

tunylyk
20. nov 2008

inak júlovčiatka už majú zúbky,to majú len o mesiac viac 😉 tak možno aj my 😀

slaviq81
20. nov 2008

fakt? idem im spehnut do diskusie 😀 😀

tunylyk
20. nov 2008

slavi teraz som tam mrkla 😉

slaviq81
20. nov 2008

Ja som otvorila najprv Julovcata 2009 😀 😀
ty brdo, dokonca az 2 zuby. Som zvedava kedy pojdu zubky nam.

tunylyk
20. nov 2008

včera som si všimla tému,august2009 no páni ako ten čas letí,len teraz sa nám narodili tie naše augustové detičky 🙂 no aj mňa s tými zubkami dostali 😀 však uvidíme,len si neviem predstaviť tie kusance do prsníka auu

slaviq81
20. nov 2008

Veru, letí ten cas. Ale som rada, ked vidim malu ako sa smeje, rozhadzuje rukami, blaboce. Uz sa neviem dockat, kedy ju uvidim sediet, potom chodit, rozpravat... Ale uz predbieham 🤐

vejinka
20. nov 2008

slavik... potom si budes priat aby bol znova to male nevinne nemluvna uplne zavisle na mamicke 😀

tunylyk
20. nov 2008

Kubko ostreľuje deda hračkami a on mu ich poctivo dvíha zo zeme 😀 😀 😀 a tie komentáre 😀 😀 😀

slaviq81
20. nov 2008

V e j i n k a, v tom pripade si zaobstaram druhe 😀 😀
Maťa, moja Lara spi uz 3 hodiny, vyzera to tak ze budeme mat perny vecer.

tunylyk
20. nov 2008

Kubko spinkal od 11 do 14-tej v kočíku a stále je aktívny,dúfam,že po ceste domov bude v sedačke bumbať 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre