Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jankamanikova
1. mar 2010

Kivec - ale Janik od zaciatku tehu pocita, ze budeme mat 5 deti 😀 😀 😀 😀 😀 . Ked sme ho chystali na to, aby nebol sklamany, ak nebude Kristinka, povedal "Mami, ale budeme potom piati". Tak je to viac nez jasne 😀 😀 😀 😀 . Ale on veri, ze bude Kristinka. On sa za nu poctivo modli odkedy je Jakubko na svete a detske modlitby maju predsa velku silu. Ale nam je to jedno. Vzdy nam to bolo a je a aj bude jedno. Myslim, ze "pohlavie dietatka" je pre nas pri tomto tehu tym poslednym problemom 🙂 .

Inac Jany by sa potesil chlapcovi 😉 (nielen z praktickych dovodov) ...

veronikami
1. mar 2010

tunylyk má chlapčeka Matúška 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ej, ale som rada 😉

cuki
1. mar 2010

tunylyk drz sa!

kape to fakt mozes mat dalsie dietatko az o 2 roky, to by som ja nemohla take slubit. Vo stvrtok zuzu nepride s kubkom a zuzka s lujzou su na prazdninach, tak sa tesim ze nebudeme sami, keby nikto dalsi neprisiel, mozme sa ist kuk do nasho bytika, uz sa maluje a kladu sa podlahy. Jancia chystas sa?

Aj nas dnes skoro odfuklo, lucka bola na odrazatku a bol to jediny pohyb vpred, ktory odrazatko urobilo, ked sa jej vietor oprel do bundicky. Bude jej to musiet nejaky chalan ukazat alebo co (samko? tomasko?) volajako na to nevie prist, len cuva a cuva

jankam uplne suhlasim ze strasne vela robi strach, ja sa teraz snazim nebat, zatial mam vazne pozitivnu myslienku, ze budem rodit normalne, moja maternica bude v pohode a ja tiez a ze budem moct mat dietatko od zaciatku pri sebe, nie ako lucku, to bolo trapenie. Doktorka povedala, ze tentokrat to na ziadnu vcestnu placentu nevyzera, je pekne hore na zadnej stene a nevidi ziaden dovod na planovanie cisaraku. Tiez mi este ranu nekotrolovali ale v 30tt sa opytam na ultrazvuku, oni to vidia ze ako je to vnutri zrastene?

Inac ja som tiez mala hematom hned na zaciatku tohto druheho tehu a dostala som duphaston, ale kedze som vobec nespinila, ani nerobil inu sarapatu (asi sa umudril a odisiel sam) tak mam este dve prebytocne balenia doma, nepotrebujete niektora? zartujem, ale keby predsa...

elly111
2. mar 2010

ahojte
nestíham sa teraz ani pripájať, snáď zajtra...ale prišla som aspoň kuk ako je na tom tunylyk

tunylyk gratulujem 🙂 želám aby ste boli zdravučkí a v pohodičke 🙂

slaviq81
2. mar 2010

Tuny, gratulujeme 😵 😵 😵 A tesime sa 😉

veronikami
2. mar 2010

za tunylyk dakujem 🙂
malý Matúš má 51 cm a 3300 g 🙂 a obaja su v poriadku

slaviq81
2. mar 2010

Veva, super. Pozdravujeme 🙂

kape
2. mar 2010

Tunylyk gratulujeme a Matuskovi zelame nech sa mu na nasom svete velmi paci. A nech su cim skor doma cela rodinka pokope. 🙂

Cuki - tak mi prideme urcite, pokym nam nieco nepredvidane nepride do cesty. Samkovi to uz aj ide do predu na odrazadle, ale este v tomnie je macher, chce to trening, tak mozu spolu trenovat 😉

eminkaa113
2. mar 2010

tunyly zo srdca gratulujem a prajem veľa, veľa zdravíčka pre oboch 😀

aktak
autor
2. mar 2010

tunylyk blahozelame a nech ste zdravi a stasni 😵

leguanik
2. mar 2010

ahojte babule....gratulujeme k Matuškovi!!!!!!

baby jedna otazocka, my sme teraz na materskej - musime podavat danove priznanie? ci nie?
vdaka pa....ja som sice v minulom roku pracovala na dohodu....ale to bolo take ze som si zarobila nieco okolo 100euri....za dva mesice....len obcas som bola vypomahat.

angelina22
2. mar 2010

aj my gratulujeme tunylyk!!!
super!!!
predvčerom som povedala manželovi že chcem bábatko a on mi nato, že spí v spálni.....
niekedy ma prepadnú také chtíče, a velmi by som chcela a potom zrazu sa uvedomím že tlačit sa v garsónke 4 ia to asi tiež nieje výhra,,,,,,ale janke manikovej držím zo srdca prsty, aby ste to tehotenstvo zvládli a aby ste boli zdraví,,,,tíško ti závidím tolko radosti s tolkými detmi,,,,,,..

angelina22
2. mar 2010

leguanik,,,ja som pracovala na 3 dohody...ak tvoj príjem nepresiahol (nechcem kecat) neviem presne ročne nejakých 1200 E tak by si nemusela podávat,,ale ak podáš mš tu výhodu že ti vrátia tvoje dane ktoré si odviedla,,,,,teda mne okolo 500 E a to je už myslím celkom pekné prilepšenie,,,,,,,
ale over si u niekoho kto sa viac vyzná,,,,ja som proste podala a vracajú mi dane,,,ale tá hodnota, 1200 v tom i niesom istá---

iwuskaaa
2. mar 2010

Tuny gratulujem Vám k malému Matúškovi, nech Vám robí v živote iba radosť, prajem mu hlavne veľa zdravíčka a Tebe veľa mliečka 😉 . Držte sa obidvaja 🙂 .

Tak my už tiež máme za sebou prvý screening 🙂 . Všetko je v absolútnom poriadku, máme všetko, čo máme mať 😵 . Mám z toho ešte silnejšie zážitky ako som mala pri Davidkovi, nejako viac som si to vychutnávala, ale zase mala som super Dr., ktorý všetko krásne a s ochotou vysvetlil 🙂 . Myslím si, že už videl aj pohlavie, ale nechcel prezradiť 😀 .
Janka, možno budeme rodiť aj v rovnaký deň 🙂 . Mám ináč veľa kamošiek, ktoré majú termín tak ako ja, som zvedavá, kde sa pomestíme 😀 .

tessie
2. mar 2010

tunylyk - srdečne gratulujeme, hlavne nech ste obaja zdraví a šťastní a tebe prajeme aj veľa mliečka pre Matúška... držte sa

jankamanikova, iwuskaaa - super, že je všetko o.k. Krásne tehulkovanie 😉

hribikana
2. mar 2010

Ahojte,
ja len tak narychlo
tuny - blahozelam k babatku, prajem vela pohodicky a teba vela vela sil na tazke zaciatky
u nas je to zatial ako v salenom dome 😀 ja som hned po prichode z porodnice teplotovala, mala som teploty nad 39, neviem ci to bol zapal prsnika, ci stale problemy s maternicou, pretoze vcera som nejak vykrvacala, dnes ma gynekologicka popozerala zo vsetkych stran, pichli mi injekciu a vyzera to tak, ze uz mam konecne maternicu cistu, klop klop, cize dnes mam prvy den, ked som schopna stat na nohach ... Nine som uz ocividne chybala, hlavne tie dni, ked som uz bola doma a nebola som schopna venovat sa jej, takze je mi stale v patach ... maleho zatial lubi 🙂 pusinkuje a snazi sa mi pomahat s nim, a stale mu pcha do pusy cumlik a ked on nechce, strci ho sebe do pusy 😀 , mm uz chodi aspon kusok do prace a je tu s nami este moj otec, ktory mi s ninou neskutocne pomaha, vari obed a tak, mamka isla pomahat sestre s maly, kedze ich uz tiez prepustili z porodnice, takze u nas v skratke takto
a este pocity z maleho - je to uplne ine ako ked sme mali Ninu, ona bola nasa prva a my sme sa strasne bali, aby na nu nik nedychol, sa jej nedotkol a tak ... ked zaplakala, hned sme boli pri nej, Tomaska si uzivame, tesime sa z neho, nie sme taki uzkostlivi a je to preto jednoduchsie
uz tu mam kozu zamaminkovanu
pekny dnik prajem

veronikami
2. mar 2010

foto malého Matuška od tunylyk
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... 🙂

iwuskaaa
2. mar 2010

Hribi, tak som rada, že si už v poriadku a postavila si sa na nohy 😉 . Ninka je starostlivá sestrička, budú sa určite veľmi ľúbiť 🙂 .
Teraz je dôležitá pomoc z každej strany, vidím, že Ti má kto pomôcť, takže to máš uľahčené 🙂 . Máš šikovného ocka, keď Vám aj obed navarí, ten môj by ani praženicu nezvládol, nie to ešte poriadny obed 😝 .

Tessie - ďakujem 😉

Matúško je zlatučký 😵 , nech sa mu darí! 🙂

jancia
2. mar 2010

Tuny vela zdravicka Tebe aj malemu, je zlatucky 😵 potom sa ozvi ako to zvladate spolu s "atomovkou" 😉

hribi aj Vam hlavne to zdravicko, nezavidim Ti ten pocit nevladnosti, bezmocnosti po porode, ja som ho tiez zazila pri Tomim, som sa nevladala z postele vymotat, ale hadam uz to mas za sebou a budes si moct uzivat obe deticky 😵 a posli nejaku fotecku 🙂
no v tej Vasej rodine sa to nejak pretrhlo s detickami, Vasi maju co robit, pekne sa o Vas staraju, klobuk dolu
😵

Tak dobruuu a vsetkym tehulkam pohodicku prajem 😎

jancia
2. mar 2010

cuki vo stvrtok nas este caka kontrola v Biskupiciach tak snad uz dalsi tyzden sa vidime 😉

hribikana
3. mar 2010

ahojte,
takze dnes uz vyzera, ze som fit, krokodily konecne vyleteli, ja neteplotujem, klop klop, nech to uz tak ostane
janci este sesterka rodila v januari dievcatko, takze u nas to naozaj omladlo 🙂
skusim pridat narychlo nejake foto
pekny dnik

kivec
3. mar 2010

Jeeeej Tunylyk aj ja blahozelaaaam! A toto tiez vyzera na riadnu rychlovku. 😉 Potom nas napis, ako to prebiehalo, horime zvedavostou. Prajem veeeela zdravia a stastiaaaaa! 🙂

Hribi, super, ze uz sa citis lepsie a ze ziadne cistenie sa nekonalo. 😉 Ako si zijete vo stvorici?

cuki
3. mar 2010

tunylyk blahozelam k matuskovi

jancia, skoda, sme sa uz na vas tesili

hribi super, ze ninka to zatial tak pekne zvlada, ja mam z lucky celkom obavy, niekedy je dost drsna na moje brusko...

ja dnes idem balit prve veci na stahovanie, ufff

jancia
3. mar 2010

hribi tak super, maly je zlaty, no spolu Ninkou su na zjedenie 😵 tak nech im to vydrzi a maju sa radi a robia Vam len radost 🙂

cuki no skoda ☹ ja len dufam ze buduci tyzden uz fakt budeme v pohode a moct ist kamkolvek...
drzim prsty na stahovanie

nika.r
4. mar 2010

tunylyk, gratulujem! Matúško je nádherný. Prajem veľa zdravia a nech ste aj Vy čo najskôr doma a v pohode.

hribi, zlatučkí ste. Pekné sú tie spoločné fotky. Držte sa!

hribikana
4. mar 2010

Dobre ranko,
baby vyznajuce sa v noseni. Co byste mi odporucili kupit pre maleho? Mam pocit, ze sa mu viac paci na rukach. A myslim, ze aj v lete na prechadzkach s 2 detmi mu bude lepsie v nosici. Dakujem za rady.

tessie
4. mar 2010

jeej, hribi, nádherní sú spolu...

ja ti v nosiči neporadím, my sme to nemali, ale tiež si myslím, že pri druhom ho mať budeme... ak si dobre pamatám, tak baby veľmi chválili tú Manducu... ale nech sa vyjadria tie, ktoré majú skúsenosti 🙂🙂🙂

katuska.
4. mar 2010

hribi, my mame satku. je to podla mna o tom, co ti viacej sadne. teda teraz pisem o satke alebo manduce. myslim, ze iny nosic baby ani nekupovali. satka ma + v tom, ze ju vies pouzivat prakticky od narodenia a ma viacej moznosti uvazov, ale zas manducu si na seba hodis a ides.. kdezto satku viazes, takze sa to moze niekomu zdat menej pohodlne.. ja viem povedat za satku, ze je to super vec. mareka sme v nej nosili v zime a ja som si kupila bundu, aby mu nebola zima a bolo to super.. hoc kedy sme isli ku svokrovcom alebo do kostola alebo niekam po uradoch a nemusela som so sebou tahat kocik.. a ked sme uz boli na mieste, tak som ho len vybrala a ziadne specialne obliekanie - vyzliekanie.. na leto je mozno lepsia manduca.. teda ja sa bojim, ze v satke sa budem velmi potit, ale ja som vseobecne taka viacej potiva.. hehe, ale pisem.. ani hlava ani pata 🙂 a vlastne som chcela napisat len to, ze je to individualne co komu sadne, si myslim. inak este je aj babyvak.. jankamanik si ho pochvalovala...

katuska.
4. mar 2010

hribi, kukala som na fotku a normalne ma zaratilo aky je tomasko malicky. hned som isla kuknut nejake male dupacky, ze ci to naozaj je marek uz taky velky.. ale ta.. vazil sa rano na holatko a na hladno a presne 14kg.. juj, ked vas tak vidim, velmi sa tesim ked aj my uz budeme tak pospolu naozaj... zlati ste tam velmi.. 😵

baby, nezda sa vam, ze su deti teraz viac unavene? ja mam pocit, ze na mareka prisla jarna unava. doobeda sa len tak vala po gauci, po koberci, sem tam nejaky vybeh a potom zas.. ocka ma na spanie uz o 10.00. vstava stale rovnako okolo 6.00 a vcera zaspal o 9.00 na gauci a pospal si skoro 2hod.. akurat, ze bol potom hore az do vecera, ale to sme sa snazili sa mu venovat, aby nezaspal..

a vcera poobede sme boli vonku kocikom skoro 3hod 😎 aj dnes vybehneme.. ked je vonku pekne, normalne tu nikoho nie je

danulik
4. mar 2010

katuska - aj mne sa zda.. ale lili teraz aj vstava skor, posunula si vstavanie z 8:00 na 6:30 - 7:00 a potom ledva vydrzi do 12:00, kedy chodi spavat.. vecer ju ukladame uz o 19:00 - 19:30, dlhsie by nevydrzala..

tuny - blahozelam!!

hribik - krasna rodinka 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre