Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

eminkaa113
25. máj 2009

Ahojte.
konečne som sa zaevidovala aj ja na mk a pozrela som spoločné termíny a čo som videla.... sú tu aj augustové detičky 🙂 ja mám dcérku emku, kt. sa nar. 31.8.08 a rada by som sa s vami (ak môžem) podelila o radosti a starosti.

jankamanikova
25. máj 2009

eminka - tak vitaj v klube ...

Kati - rozumne rozhodnutie, gratulujem a zelam pekne chvile s Nicom. Ja si to doma s detmi uzivam. Je to aj kopec roboty, samozrejme treba sa im venovat a vymyslat program. Ale nemenila by som. Je to uzasny cas straveny a davany svojim detom; oni su take stastne, ked su so mnou a vedia sa pekne hrat a vymyslaju rozne "hluposti" a salia sa a potom sa mojkaju. Je to pekny cas ...

katinka0000
25. máj 2009

eminka: ahoj a vitaj medzi nami. tak nam nieco o vas napis. sme radi, ze medzi nas zavitalo dalsie augustovciatko. 😀

katinka0000
25. máj 2009

jankamanikova: ved prave preto som sa takto rozhodla.

nika.r
26. máj 2009

ahojte 🙂

máme krásne dni, slnko je úžasné. Pozerám, že všetky sa túlate niekde vonku a užívate si.

aj my sme kúpili Tomimu malý bazénik, ale ešte sme sa nekúpali, lebo u nás zatiaľ nebolo tak teplo. Ale už sa na to veľmi teším.

idem sa učiť, tu na konikovi sa dá stráviť fakt riadna chvíľa..chce to pevnú vôľu kliknúť na ten biely krížik vpravo hore. 😝

eminkaa113
26. máj 2009

ahojte a ďakujem za prijatie medzi vás 🙂
tak Emka sa nám narodila po 10 rokoch známosti, ale samozrejme zobraní sme boli len 1 rok a mesiac. Už od narodenia bola a stále je veľmi dobré bábätko, poslušné, susedia sa ma pýtajú, či vôbec vie plakať 🙂 Väčšinu sme spolu samé, manž. s otcom a bratom podnikajú v kamiónovej doprave a keďže prišla doba aká prišla, jazdí po Európe aj on. snaží sa byť čo najviac s nami, ale .... z týždňa ho mávame 3 celé dni doma. čo už narobíme.

čítala som, že ste rozoberali či ísť do práce alebo nie. mňa tiež po pol roku volali, no hneď som odmietla a povedala som, že najskôr o 2 roky, ale najradšej by som s ňou bola plné 3 roky.

tinka66
26. máj 2009

eminka - vitaj medzi nami....ja som sa tiez narodila 31.8. ako tvoja emka 🙂 dobre dieta to bude 🙂

dnes je larinka u svokrovcov, ale veeelmi mi chyba...dobre si ma omotala ta moja princeznicka....utekam na masaz a potom do prace a o tretej pre moju lasku....dnes ma byt este horuco, ale od zajtra hlasia ochladenie....

cmuk vsektym detickam...

lalunna
26. máj 2009

baby a ja som zasa 30.8 😀

prave kupujem pre synceka cyklosedacku aj prilbu, od buduceho tyzdna si ficime po hradzi aj s patrikom 😵 😵 😵
hura, dufam ze sa mu bude pacit, v kociku uz dlhe trasy nevydrzi a mne ten pohyb potom chyba
este chcem dokupit sebe prilbu, lebo uz treba, ked uz som teda matka, musim byt zodpovedna, doteraz som jazdila bez 😖

katinka0000
26. máj 2009

tu nie su tusim len augustove babatka ale aj augustove mamicky. 🙂

lalu: my uz mame aj cyklosedacku aj prilbu. nicovi sa na bicykli velmi paci. pocas cesty vykrikuje tak nahlas, ze sa za nami normalne otacaju ludia. 🙂

vejinka
26. máj 2009

ahojte kocky tak ja som od augusta velmi daleko..som ryba 😀 no ale sak to je v konecnom dosledku jedno nie? 😅 ozaj kocky vy ste si robili tie fotky deti podla fotiek vasich? ja som si to robila este daavno ked maly ani nebol na svete a potom som si to ulozila do pc a dnes som to nasla...na moje prekvapenie sa dost podoba...kuk album 😉

eminkaa113
26. máj 2009

a akú máte cyklosedačku? v predu alebo v zadu? ja sa tiež chystám ju kúpiť, len premýšľam ktorú. bezpečnejšia je v zadu, no chcela by som prednú, ale takú aká je v zadu, len v menšom. aké máte skúsenosti?

katinka0000
26. máj 2009

veji: moje nervy, on sa tam fakt podoba. ja som si to vtedy tusim nerobila. hm, ktovie akoby vyzeral nico.

eminkaa: my mame cyklosedacku dopredu. od vela mamiciek som pocula, ze im deticky v tych sedackach vzadu nechceli sediet. a podla mna je nico este maly nato, aby som na neho vobec nevidela. najlepsia cyklosedacka je ale ten vozik. je najbezpecnejsie, najpohodlnejsia pre dietatko. ale my by sme ju vobec nevyuzili, pretoze ja sa s nim chodim bicyklovat k nam po uliciach a pokial sa mi dostaneme do tych ulic, tak musime ist hlavnou cestou a to by bolo ovela nebezpecnejsie za sebou tahat takyto vozik, ako mat nicolaska pred sebou v klasickej cyklosedacke.

kikinela
26. máj 2009

Ahojte maminky a detičky,dlho som sa neozvala mala som pokazeny net...my sa mame vyborne maly je velmi dobručky cel noci prespi aj ked cez den ešte2-3 x spinka ,mame cca 10 kg,a konečne mame 2 zubky na den matiek sa mu ukazaly taká som bola rada,papkame varenu zeleninku a masko a postruhane jablčko s mrkvou a piškotkami a neviem čo možem dat ryby niekde som čitala že ano no niekto hovori že nie,a počula som aj pečienku kuraciu to som vlastne vyčitala s knihy no aky mate nazor na to vy ,budem rada ked napišete.Lezieme kade tade ,postavi sa mi už kde chce už en beham furt za nim kde stoji ,a v choditku tak to je šumacher 2 😀 ,tak zatial sa majte posielam deturencom vela vela pusiniek 😵

slaviq81
26. máj 2009

Ahojte,
pridávam sa k augustovým mamičkám. Ja som 15.8. 😀 😀

Máme sa nie najlepšie, Lare asi idú ďalšie zúbky, nevytiahne ruku z úst a strááááááááášne slintá 😀 😝 A okrem kojenia nechce nič iné, darmo jej vyváram. Ani ústa neotvorí 😔 Som zvedavá dokedy bude trvať toto obdobie.

Veji, ja som si to robila zo srandy a z nudy, ani fotku som neuložila. Je to nakoniec taká blbosť 🙄 Ale vidím, že tebe to vyšlo 😨

monko
26. máj 2009

Ahoj mamičky, potrebovala by som poradiť, zajtra ideme lekárke a chcem jej zobrať vzorku moču malej, kúpila som na to v lekárni také sáčiky, ale ešte s tým nemám skúsenosti, mám jej to dať ráno, keď sa zobudí? Poraďte, moc ďakujem.

hankahc
26. máj 2009

monko ja som brala moc malemu tiez rano ale do skumavky lebo sacik sa mi stale sklzol ale najskor som mu dala napit cistej vody a behom dvoch minut spustil fontkanku a ja som sa aj trafila tak som sa vytesovala. no ale prajem vela trpezlivosti 😉

baby a ja som 22.8. 😀 😀 😀

madi
26. máj 2009

maaarnost, kolko augustovych mamin....tak sa pridam aj ja...25.8. 😀

inak ahojte, posielame vsetkym pusinky
my sme tiez trosku nachladeni ale neteplotujeme ani nic, iba nam dokina predpisala specialne kvapky do nosteka (take hnede) a nejaky sirup berieme
inak sa mame fajne, este stale nelozime, iba plazime - aj to iba dozadu...a samozrejme ze najradsej je simon ked moze stat....vstava uz v postielke sam velmi rychlo...frajer je to
papame pekne
dnes som bola kukat topanocky...nasla som take kraaaasneee...ale este je skoro pre nas na topky, este iba obzeram..a myslim ze boli z protetiky

katinka - blahozelam k rozhodnutiu, tiez si myslim ze spravne 😉 teda aspon ja sa do prace isto tak skoro nechystam...pokial nebudeme triet biedu, tak nejdem ani za svet 😝
monko - my sme moc este neodoberali 😕
no...idem si kuknut panelak a zalomim pri malom....
akurat som mu zjedla jednu vyzivu 😖 😅 (mne to baby nenormalne chutia tie jeho vyzivy ovocne...neviem sa ich dojest) 🤐

madi
26. máj 2009

aaaa zabudla som (tak ako som mala tehotensku demenciu, zistujem, ze mam aj matersku 😔 😀 )
- ze co obliekate deturencom na spanie? a aj ich prikryvate? lebo my sa sice (ked je chladnejsie) prikryjeme, lenze simon cestuje po postielke a vzdy sa odkope...
- inak spava v overale a nezakryty, len neviem ci mu v tych horucavach nebude uz pomaly aj teplo 😖
poradte 😉

nika.r
26. máj 2009

madi, aj Tomino sa odkopáva - a to spí s nami a aj tak až tak neustriehnem. Keď ho dám spať cey deň, vždy ho nájdem odkopaného. Ale nemám pocit, žeby mu bola zima, tak už to neriešim, horšie bude v zime. V noci spí v overaiku, ale cez deň, keď je teplejšie ho občas nechám len v bodynku, prípadne mu dám ešte ponožky.

eminkaa113
26. máj 2009

kikinela: tak to papanie ti v dobrom závidím. moja emka odmieta zeleninu aj polievočky, nasilu jej dám horko ťažko 3,4 lyžičky, ani mäsko jej veľmi nechutí. včera som jej aj dala rybu, zobla si 2x a už otáčala hlavičkou. len mliečko odomňa by pila a detské výživy. až som z toho nanič.

zúbok ešte nemáme žiaden, nelozíme, ale pekne stojíme, samozrejme ju držím a v pavúkovi sa pekne posúva a dostane sa kam chce.

my tiež spinkáme v overali a večer emku prikrejem letným paplónikom a tiež sa odkopkáva 🙂

eminkaa113
26. máj 2009

a na to, že väčšinou pije mliečko má emka 8,5 kg. ešte že tak ...

katinka0000
26. máj 2009

baby vy uz davate detickam topanocky? ci su stale este v capackach? moj nico uz obcas chodieva aj za rucicky, tak si myslim, ze topanocky su uz vhodne.

eminkaa: nicolasko spava iba v pyzamku a zakryvam ho dekou. hned ako ho prikryjem, tak sa odkope.

kuratenko11
27. máj 2009

Dobre ranko 🙂
my topanocky mame uz asi mesiac,odkedy sa zacal stavat na nozky,nechavam ho co najviac boseho,ale my mame vsade v byte parkety a plav.podlahu tak sa mu to smyka,ani ponozky nepomahaju 😉 tak mu davam topanky,mame vysoke po clenky,ortopedicke.Inak ked sme chodili na rehabilitaciu tak nam reh.sestra prizvukovala,ze ked sa zacne staviat na nozky treba hned topanky 😉
A nas Simon spi len v pyzamku,prikrivam ho,ale za chvilu sa odkope,takze to uz neriesim.

eminkaa113
27. máj 2009

dobré ráno, my sme vstávali klasicky, o 8hod.
aj ja dávam emke topánky, ale len keď ju dám do pavúka alebo na trojkolku (tam sa zapiera na poskakuje)

mizulienka
27. máj 2009

ahojte augustove mamicky, ja som zial novembrova 😠 takze sa nemozem pridat do klubu 😉
co sa tyka spania, misko zaspava v pyzamku a prikryty takou lahsou dekou, ale stale sa zobudza odokryty...
zo zaciatku som vstavala aj v noci a prikryvala ho, ale on sa aj tak 5 minut na to odkopal, takze asi mu bolo teplo...teraz to uz neriesim 😉
a misko sa uz tiez stavia pri hocicom, aj mu davame topanocky, aj s nim chodim za rucicky, ale chcela by som sa spytat...on ma este take roztrasene nozicky, ale chce chodit, nech sa deje, co sa deje...ako dho chodite s detickami za rucicky? dakujem za radu 🙂

kuratenko11
27. máj 2009

Mizulienka,ja som s malym chodila tiez za ruky,aj ked mal roztrasene nozky,ale len chvilu,presli sme par krokov a bud si sadol,alebo som ho zobrala na ruky,aj ked on by velmi rad este pokracoval 😉 teraz uz stoji pevne,takze uz aj krocky su ine 🙂

kikinela
27. máj 2009

ahojte 😉 no tak aj ja davam topanočky lebo tiež sa nam šmyka na podlahe a som rada lebo vobec nešpicuje topanočky ho donutia dat nôžku normalne ,aj sem tam idem za ruky s nim a to piskot jakot cely rád je... 😀 ,no papanie ma asi po mne apetit bude zaručeny ,fakt nemam problem hlavna vec že sa to da jest xi xi 😅 ,no a ešte moj spinka v pyžamku,pekne ho dam lahnut a o 5 minut je otočeny a spi naopak v postielke na paploniku a zbytočne ho prikrijem ked o 5 minut to spravi zase,vobec to neriešim ručičky ma stale teple tak zima mu asi nebude a to by určite nespal spokojne 😉 dnes ideme po vysledk moču tak dufam že o.k budu 😉

ada11
27. máj 2009

ahojte maminy 😉 zase nejako nestíham, ale snáď sa už niekedy polepším.

mizulienka, tak my môžeme založiť klub novembrových mamičiek, lebo aj ja som a to 11.11.

keď vás tak zbežne čítam, tak vy máte nejaké super šikovné detičky, moja Anet si dáva "načas", ona ešte neprepletá ani nožičky i keď by chcela byť na zemi, tak ju dám a len stojí ☹ ale veď sa ešte nachodí dosť 😀 ani po štyroch nechce, len sa dá na štyri, potom sa "rozpleští a začne loziť dozadu 😉 keď bude nejaký nový pokrok, tak dám vedieť 😉

lalunna
27. máj 2009

eminka, ja som sa rozhodla po dlhych uvahach, + a -, kupit tu co sa montuje vzadu , je tzv. samonosna na sedadlovu tyc a je polohovatelna, robi ju romer a vola sa jockey relax
kukuk: http://www.biga.sk/cyklosedacky-voziky/romer-cy...

je vela tem ohladne cyklosedaciek, aj tu na MK, pozri si

kiki, patrikovi ryby chutia, uz jedol zopar krat
pecienku by som ja osobne nedavala, ale ani ja ju nejem 😉

lalunna
27. máj 2009

mizulienka, nema sa moc chodit s detmi za ruky, neodporuca sa to, nie je to pre nich prirodzene, musia sa to naucit samy, tak ako vsetko ostatne (sedenie, pretacanie atd.) no a ked to naozaj deti vyzaduju, tak da sa im jasne podvolit, ale ja osobne by som to robila co najmenej 😉 😉

patrik spi v noci len v plienke a overale spacom
cez den zakryty plienkou a len v body s kratkym rukavom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre