Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katuska.
16. dec 2009

dobre ranko, teraz rano mi napadlo, ze my by sme vlastne mali asi dostat zvyseny RP, ci nie? a ako to potom bude pri druhom? to sa posudzuje podla prveho alebo potom uz nedostaneme zvyseny?

.. a dakujem za rady s tymi vychadzkami. boli sme vcera trochu v meste, ale strasne fukalo. aj vasi sa tak vylakaju, ked im fuka do tvaricky a nevedia sa nadychnut? marek musel byt cely cas v kociku a mat pred sebou deku, lebo sa toho strasne bal.. ☹

madi
16. dec 2009

bre ranko maminky, tehulky a babatka
tak skvele sa to cita.... ja som mala plan, ze bude vacsi rozdiel medzi detickami, ale na zaklade poslednych 3 stran mam pocit, ze plany ideme menit a ten rozdiel skracovat.....nadherne veci pisete fakt....ja som jedinacik, cize neviem co to je bratia, sestry, tak mozno preto sa k druhemu babu tak staviam, ze az neskor..nech si ich obe vychutnam "samostatne", ale fakt som teraz nalomena 😀 😅 🤐
uvidime teda...
joj, az mam zimomriavky z vas.
zelam pekny den
v KE zase brutalne fuci, neviem neviem ci niekam pojdeme....asi iba v manduce do najblizsieho obchodu 😖

katuska - od januara myslim vsetky mame narok na zvyseny RP (vsetky ktore poberali normalnu matersku zo socialky, teda mali na nu narok - ten zvyseny RP myslim by mal mat tie iste poziadavky...akurat ze to bude iba do 2 rokov dietata - ale tehulkam to moze byt jedno, lebo potom prejdete na matersku a z materskej bude zase ten zvyseny RP nie? ) teda no.ja to takto chnapem 😵

a simon je zamrncany, neviem co to....uz tretiu noc sa zobudi okolo pol noci a cirkusuje do jednej, vkuse by iba na cicke bol a hryzie ma...vidim to na poslednu varku zubkov...aj teraz sa taha na rucky a takyje.... ach jaj
ale lubim sa s nim stiskat, tak sa stiskame 😵

iwuskaaa
16. dec 2009

Aktak, ja som tiež prečítala celý príspevok a pekne si to napísala 🙂 . Súhlasím aj s tým, čo si napísala ohľadom svadby, presne tak! 😉 Teraz sa na to pozerám úplne ináč 🙂 . Aj my sme pripravovali svadbu rok dopredu 😀
Idem niečo porobiť, kým malý spí, prajem pekný dník 😉 . Konečne snežíííí 😵
Tehuľky držkajte sa, mám taký pocit, že ste ma navnadili na druhé tehu, ale manžel špekuluje 😀

katuska.
16. dec 2009

aka vlna sa tu spustila 😀 pockajte, ked nas janka nakazi a o par rokov sa budeme snazit o stvrte babatko 😉 sa mi to paci, ze to tak pekne prezivame vsetky..

aktak, kedy bude tretie? 😉

aktak
autor
16. dec 2009

jaaaaaaaaaj katuska. 😀

iwuskaaa
16. dec 2009

Katuska, veď sme tu predsa jedna veľká rodina 😵 , tak to musíme spolu prežívať 😵 .

kape
16. dec 2009

Katinka - podavam hlasenie 😉 , Samko ma vysledky v poriadku, zeleza ma vraj nadpriemerom, takze u nas amarant a melasa zaberaju 🙂 Sa tesim a vraj ani ziaden zapalovy proces v tele neprebieha, som taka rada.

katuska.
16. dec 2009

kape, super.. tesime sa s vami 😵

iwus, veru augustovky sa tu stretli dobra partia 🙂

kape
16. dec 2009

Katuska dakujeme.

Tinka - videla si Vas uz na stranke? Monika Vas dala do galerie. A my plavat , dnes som sa dozvedela, budeme chodievat tak ako doteraz stredy - piatky o 10 hod. Ale vraj povodna zostava, tak mozno nabuduce, vo februari. A tento piatok nahodou nejdete na zaverecne plavanie? Lebo nas dnes pozvali, tak asi dojdeme mrknut na tu vianocnu mokru party.

slaviq81
16. dec 2009

dobrý večer 🙂
My sme dnes s maminou vypekali, Lara nám asistovala. Na obed nechcela ísť ani spať, trvalo jej hodinu kým sa uložila a zaspala 😝 A zase nechce nič jesť, dnes napríklad od rána vypila 150ml UM, zjedla pol jablka a pol okolku chleba. Nič iné 😝 Už začínam byť z toho nervózna. Ach jaj.

Ale ste zas popísali, kto to má teraz pred sviatkami čítať 😀

tunylyk
16. dec 2009

krásne ste to včera popísali 🙂 normálne sa ešte usmievam 🙂
katuska - ten RP bude vyšší,ale treba si oň po 1.1.požiadať,už som si to zisťovala,do 30.6 sa musí najneskôr podať žiadosť a vyplatia ti to aj spatne,mne však nabieha materská 29.1 tak to dostanem len za januar a potom až po skončení MD,ten vyšší do 2rokov,sú tam však určité podmienky,nájdeš to aj tu na MK v téme paragrafy...
slavi boli sme dnes na 30min vonku,no Kubi bol pajedný ako čertík,žiadne hry naňho neplatia a teraz už spinká,tak dúfam,že až do rána...

katuska.
16. dec 2009

dakujem madi, tunylyk.. tak si trochu prilepsime, aj ked to nie je az take spravodlive niekedy, ale je asi tazke najst take podmienky, aby sa nikomu neukrivdilo 😒

aj marek uz spi, teraz vecer som mu objavila dolnu 4. on je truhlik. nemal horne jednotky a vyrastli mu dvojky. hore ma teraz jednotky, dvojky a stvroky, dole jednotky, dvojky a tu jednu novoobjavenu stvorku.. tak som rada, ze sa potvrdila moja domienka, ze soplik je zo zubkov 🙂 poobede pospal 3hod, tak som rada, ze to nema taky dramaticky priebeh...

drzime palce aj ostatnym aukacom, aby boli zubky rychlo vonku.. aby ste si mohli uzit kraasne sviatky. aj ked si myslim, ze deti pri pohlade na stromcek zabudnu aj na ocne 😀

idem este co to precitat a pojdem pomaly spat... tak vam dobru.. ak sa v noci zobudim ako vcera, tak si mozem pisat s bambi 🙂 citala som vas rano o 3 a po takych peknych prispevkoch sa mi normalne aj dalo zaspat, tak ma nejako rozhupali ci co, takze aktak, janka a neviem este kto to bol vcera, kludne mozete aj dnes popisat, my to citame 😉

tunylyk
16. dec 2009

nám začali skôr vyliezať dolné trojky,no nejak sa zasekli a tie horné sú za posledný týždeň čoraz viac vonku,asi príťažlivosť zemská zafungovala 😀 😀 😀 už len tie posledné stoličky a sme komplet...

nika.r
16. dec 2009

Tomáško mal tiež najprv štvorky, až terza mu idú trojky.

tehuľky, mám otázočku...dvíhate drobcov na ruky? Predpokladám, že asi áno, ale obmedzovali ste to nejako? Tomáško je teraz veľmi zamojkaný, asi aj preto, že je už takmer odstavený. On by sa teraz najradšej vkuse nosil a občas cítim ako ma zabolí brucho, dosť že ho musím každý deň trepať pešo na tretie poschdie.

mizulienka
16. dec 2009

ahoj nika, ja dviham miska od zaciatku, on je taky mojkavy od narodenia ;0) maly ma sice okolo 13 kg a niekedy sa mi zda uz dost tazky, ale zasa nechcem ho obrat o to nosenie...zatial...mozno, ked uz budem uplne velka 🙂 tak to potom budem nejak riesit, ale zatial v pohode...

katinka0000
16. dec 2009

ahojte!

ako sa mi mate? co tehulky? a drobcekovia (aj ti v bruskach)? my sa zajtra chystame piect medovnicky. v poslednom case vas trochu zanedbavam, lebo behame po vsetkych moznych obchodoch a pozerame kupelne, dlazby, baterie,... darceky mate uz vsetky nakupene? ja uz mam chvalabohu vsetko.

nico sa ma dobre. je na spapanie. noci su uz o nieco lepsie, ale ked zacnu vychadzat dalsie zubky, tak sa to zase trochu zhorsie. ale nevadi, nejako to prezijeme.

dnes sa neskutocne tesil zo snehu. dufam, ze do zajtra rana vydrzi a ideme hned stavat snehuliaka. a netesi sa len on ale aj ja. na druhej strane moj manzel je na prasky, lebo na slovensku su cesty pocas snehovej sezony katastrofalne. 😝

katinka0000
16. dec 2009

http://www.aktuality.sk/clanok/152451/rodicovsk...

to je prispevok k zvysenemu RP. neviete nahodou, kedy si mame o zvysenie poziadat? budu potrebovat aj nejake doklady?

kape
16. dec 2009

Katinka po 1.1. 2010 na UPSVARe a budes potrebovat papier co nam posielala SP o vyske materskeho - to je vlastne potvrdenie, ze si poberala materske

jamaica77
17. dec 2009

Wow! No ale sa to tu rozmnozuje......dufam ze to nie je nakazlive 😀 , ja uz druhe v plane nemam. Tak chcem zablahozelat vsetkym novym tehulkam ku krasnej spravicke, drzte sa a aby ste to stastlivo dotiahli az do 40tt.

katuska.
17. dec 2009

nika, ja mareka tiez nosim.. v 8tt som mala slabe krvacanie a chceli si ma aj nechat v nemocnici, ale to som mareka este kojila, tak som ich ukecala. potom som si tak tyzden dva davala pozor, menej som ho dvihala a ked sme sa mojkali, tak tak, ze som si lahla na zem a on sa po mne valal 🙂 tiez byvame na 3.posch a nemame vytah a marek ma vyse 13kg, obleceny vyse 14.. a ak idem este na nakup, tak mam co nosit hore 😒 zatial je to celkom v pohode, ale neskor neviem ako to bude.. lebo ked sa aj snazim, aby isiel po svojich a ze ja ho budem drzat, takkdezeee... on by sa gulal dolu schodmi 😀

elly111
17. dec 2009

ahojte krásne ste popísali, joj ako sa to rozbehlo, nádhera 😵
kape ak sa nemýlim 19.12.2007 bola streda
http://calendar.zoznam.sk/tax-sksk.php
ja som bola pracovne na Záhorí a bolo mi strašne zle, stále ako pred mrchou, ale potom mi doplo že mi 5 dní mešká tak som si rýchlo išla kúpiť test a volala som manželíkovi na konferenciu, musela som mu novinku oznámiť telefonicky aby som zistila či môže ísť so mnou v piatok na uzv doktorka chcela že rýchlo ešte pred Vianocami aby sme sa pozreli že či naozaj a či je všetko ako má byť 😵
Juj a to boli Vianoce, čo sa môjho žalúdka a bolestí týka 😝, dodnes nemám preto chuť na zemiakový šalát 😀

hribikana
17. dec 2009

fiiiha Ellly, dobre tomu chapem? pridava sa do klubu tehuliek? tak to drzim palce ... a taaak si si stala za svojim, ze druhe az omnoho neskor 😀 blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaam

hribikana
17. dec 2009

jaj elly, uz mi doplo 🙂 to sme este v roku 2007 😀

bammbi
17. dec 2009

obavam sa, ze navsteva tejto temy je vysoko nakazliva, tehulkovsky virus velmi chytlavy 😀
elly je toho krasnym prikladom 😉 😅 😀

Elly - srdecne blahozelam!!!! 😉 😵 😵

bammbi
17. dec 2009

hahaha!!!!!
no pekne si ma dostala 😀 😀 ....tak tu gratulaciu beriem spat, usetrim si ju na buduce... 😉

bammbi
17. dec 2009

hribi 😀 my uz asi nemyslime na nic ine.... 😎

hribikana
17. dec 2009

bammbi asi tak a stale ekd som tehotna, mam pocit, ze to male ma obera aj o ten kusok rozumu, co este mam 😀

hribikana
17. dec 2009

mala mi nechce asi tyzden takmer nic papat ☹ uz neviem, co mam s nou robit

jancia
17. dec 2009

Caute baby tak to som sa zasmiala ake gratulacie pre Elly ste tu podavali 😀 😀 😀 zeby ste jej to prorokovali? 😝

Hribi asi nerob nic, Tomi mal tiez obdobie ze zil na chrumkach a keksikoch a pripadne banane, ale teraz je to uz lepsie - klop klop, uz aj obed spapa celkom pekne. Ona sa zase rozpapa, neboj 😉 mozno ju bolia zubky...

tinka66
17. dec 2009

ahojte babenky,

nadherne vecicky ste opat popisali, zlate ste....

nika r. to mame skoro rovnaky termin, skoda, ze nie sme blizsie seba....co sa tyka dvihania malej, tak to ja musim robit denne aj 4 krat kolo kolo na rukach, velmi si to vyzaduje a tiez je kopec situacii aj dnes na gynekologii, ked to je nevyhnutne, aj krv mi brali tak, ze larinka sedela na mne....dnes ma pozreli, srdiecko bije, ale mam nejaku cystu 38 mm a aj krce v podbrusku, tak mi nasadila dufastom...uvidime, ale uz sa fakt zacinam velmi tesit, aj larinka mi stale bozkava brusko a hovori babo....

kape...zajtra asi nie, mam tam uz mesiac dohodnutu kozmeticku a potom mala na obed ide spinkat, tiez mi monika pisala, ze kurz na nejaku 10,45 tak neviem, lebo pre nas to je dost neskoro...inac mozno sa pridame vo februari, lebo januar zleti rychlo a ja som teraz dost vycerpana a ani ju nevladzem celu tu hodinu tam dvihat...

Idem varit, bol tu moj otec, doniesol kopec bio zeleniny, tak aj to musim spracovat....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre