Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katuska.
13. nov 2008

niektore tu mate macka v oblube a tu je celkom fajn cena.. a maju celkom pekny vyber aj inych.. my mame radi krtecka http://shop.evenit.sk/postelne-obliecky-macko-p...

http://shop.evenit.sk/postelne-obliecky-krtko-m...

slaviq81
13. nov 2008

Ahojte, to mame dnes den co?
Mala mi akurat zaspala na ramene, konecne som ju teda ulozila do postielky, uz mi trpli ruky. Je to taky maznacik, strasne rada sa nechava nosit. Pekne sa ruckami drzi mojho tricka a obzera vsetky kuty 😀 .
A n a p e, tak sme dve nocne sovy. Lara zacne pekne tahat ale po 5 minutach uz spi jak zarezana, a o dve hodiny sa zobudim na to ako si cmula ruku 😀 . Mne uz mliecko velmi netecie, pouzivam vankusiky. Zo zaciatku som sa rano zobudila, tricko mokre a na plachte dva mokre kolieska 😀 😀 😀 . A raz som isla do mesta, vankusiky som si nedala, nechcela som konkurovat Pamele Anderson, a dopadla som tak ze som chodila s mokrym kolieskom na tricku 😀 😀 .
Idem mrknut do albumov 😵

jamaica77
13. nov 2008

No ja neviem ako sme na tom s mierami, kedze mi sme 3m vizitu u pediatra nemali, tu sa robi 2m a 4m - takze az v decembri ideme na 4m, ale na 2m Alexa vazila 5,9kg a merala 57cm, teraz som skusala ju pomerat s metrom, tak mi vyslo ze ma 61cm a vahu to musim este nejako odvazit ju 😅 ale tazka je dost, mna z nej priserne prave rameno a aj krk boli 😠
No mi dnes ideme do roboty spolu, tak sa uz tesim, ja sa strasne tesim do roboty 😉 pocasie je tu tiez nejako na prd, pod mrakom, sichravo asi bude prsat kazdu chvilu, ale nevadi, taky necas nas nepokazi den, dame si gumaky, prsiplaste, kociar prikryjeme prsiplastovou prikryvkou a fungujeme dalej 🙂
Nam tu uz snezilo v oktobri raz, a Alexa len cumela ako puk na sneh 😵 odokryla som jej striezku a dala prsiplastovu priesvitnu prikryvku a to padalo na vrch a jej sa to ohromne pacilo 😀

madi
13. nov 2008

kurnik sopa...napisala som big odstavec a zmizol mi....

no...ze sme sa vratili z prechazdky...lebo ako som rano pisala, nas simono ma zly den asi .... mali sme hodinove intervaly (40 min.spanok, papanie, kakanie a zas dokola) a uz ma to prestalo bavit, tak som ho nababusila a sli sme na rychlu prechadzku - lebo moj muz povedal, ze sa nemam prechadzkovat pomalicky ale svizne, aby som sa zapotila a rozhybala telo / svaly ci teda tukove vankuse 😀 - no...ale po hodine aj daco sme doma, lebo ma pritislo na zachod.... kurnik sopa...ako to riesite ked si potrebujete odskocit? bo ja nejako neviem udrzat...ked musim, tak musim 😒

oraia - bodaj by aj nas simon mal taku spavu reakciu na ockovania.....
a ta vakcina proti rotavirusu - to nechrani az do nejakych 5 rokov veku dietata? sak v tom veku uz bude v skolke....hm... no neviem....ja mam traumu z crevnej chripky a tomu podobnych ochoreniam lebo som si to zazila a teda nic prijemne....

katuska ahoooj -kedy ides na kontrolu na gyndu? lebo sak gyndos je tu pri nas ze? 😉
marek je fesacisko...a aj cez 5 kg je uz super.....a tu bansku stiavnicu - som na vas myslela ze teda fakt - tam kocikovat - to je o drzku.... uf
marek ma nejake zdravotne problemy? 😕 tak nech sa to da skoro do poriadku

slaviq, anape - myslim ze mame rovnake deturence...simon tiez v noci od hladu cmula vsetko mozne, dam si ho papat a za 10 minut (ale presne na sekundu) je uz mrtvy...a spi...a o dve hodky zase hladuje...ach jaj

idem kustik upratat kym maly spi....a mozno si aj schrupnem na chvilocku
😉

katinka0000
13. nov 2008

ahojte!

madi: aj my sme rozmyslali o tych rotavirusoch, ale nakoniec sme sa rozhodli ze ee. podla mna si dietatko musi vytvorit na nieco aj same protilatky a nie ho proti vsetkemu ockovat. my sme dali len tych pneumokov + povinne ockovanie.

dneska je fakt katastrofalne pocasie. malinkeho mi isla vozit neter, tak mam chvilu volno. som ho poriadne naobliekala.

katuska: krasne priberate, drzim palceky.

katinka0000
13. nov 2008

dneska som mala inak upratovaci den. asi pred hodinkou som to dokoncila. bol tu riadny neporiadok. a od dneska sa mozem pustit do diplomovky. 😀 😀 😀

madi
13. nov 2008

kati - obdivujem ta ako to zvladas.... ale asi mas aj pomocnickov ze? napriklad taku neter a tak...
ja by som mala spravit rigoroznu pracu....ale neviem ci sa do nej pustit...ci to zvladnem a ci si budem vediet zadelit cas a tak...hm...bolo by fajn kebyze to dokazem, ale neviem ci neisom velmi leniva 😖 😀
ono...treba len zacat a potom sa to uz spusti a ide to same....len zacat... uf

katinka0000
13. nov 2008

madi: to je jasne, ze mam, lebo nico je obvzlast zive dieta a pri nom by som nestihala ani navarit.
dneska som si uz konecne vytiahla materialy k tej diplomovke a uz musim zacat. do 19.12. to musim odovzdat, tak ci sa mi chce alebo nie, musim zacat. 😝

nikka23
13. nov 2008

Ahojte babulky,

ja si vas citam skoro kazdy den, no ked chcem odpisat, tak ma malinka vyrusi a nemozem 😒
Ja by som sa vas chcela spytat, ci je dobre odsavat si mlieko dopredu, kedze okolo 3mesiaca zvykne byt laktacna kriza. A ked ano, koko sa moze take mliecko uskladnovat? 😲

slaviq81
13. nov 2008

Nika ak mas dost mliecka tak preco neodsat a neuskladnit? V mrazaku ho mozes mat tusim pol roka, nezabudni si vsak napisat na flasticku datum. Dufaj a ver ze nas laktacna kriza z daleka obide.

danulik
13. nov 2008

caute kocky,
dnes som konecne obliekla rifle, co som nosila pred tehu 🙂 sice to boli tie najelastickejsie a najbedrovejsie a ovisalo mi cez ne brucho, ale aj tak som bola cela happy 😀
boli sme dokupit lili nejake oblecko, lebo uz jej je skoro vsetko male..

nikka23 - ja neodsavam, ale asi zacnem, lebo sa trosku bojim tej laktacnej krizy.. mliecko sa moze skladovat v mraznicke 3 mesiace..

bibianna
13. nov 2008

Ahoj Danulik, idem pridávať fotky.

slaviq81
13. nov 2008

D a n u l i k, takze hovoris ze 3 mesiace? Rozmyslam aj ja ze skusim odsavat, urcite by nieco vyslo, ale ked ja som taka lenivaaaaaaaaaa. ☹

danulik
13. nov 2008

cau bibi 😉

slaviq - niekde som citala, ze 3 mesiace pri neviem akej minusovej teplote a 6 mesiacov pri nizsej..ale nepamatam sa kolko to bolo..
aj ja som leniva 😅

danulik
13. nov 2008

bibi - super fotky!! matko je velky fesak - zlatucky a to haro ma perfektne 🙂 🙂 🙂

bibianna
13. nov 2008

Ahoj danulik, ďakujem, je zlatý,také vlásky už mal keď sa narodil.

bibianna
13. nov 2008

Ahoj Madi, s tebou som už dlho nebola. Tie Tvoje fotky z ateliéru sú bohovské, vidím ich teraz prvý raz, no presne si pamätám na deň, ked ste sa boli fotiť, čo si zháňala čipkovanú podprsenku. Mám pravdu?

anula
13. nov 2008

Danulik, tuna hovoria, ze mliecko mozeme skladovat 6 mesiacov. No a teraz si vyber.
Ja odsavam poctivo, teda trochu podctivejsie, lebo vecer davame Klare z flase (dnes vecer vypila 190) a v robote nebudem mat taku prilezitost odsavat.

jancia
13. nov 2008

bibi nadherny je Matko 😵

danulik
13. nov 2008

Toto som nasla:

Skladovanie odstriekaného materského mlieka pre svoje bábätko

Uprednostňuje sa výživa čerstvým, odstriekaným materským mliekom, často je však nutné mlieko na určitú dobu uskladniť. Vtedy mlieko hneď po odstriekaní treba ochladiť pod studenou tečúcou vodou a uložiť do najchladnejšej časti chladničky, hneď pod mraziaci box, nie blízko dverí. Takto ošetrené mlieko sa musí použiť v priebehu 24 h. V chladničke pri teplote 4-5 °C vyhraďte pre mlieko miesto (niektoré chladničky majú teplotu 8 – 12°C).

Ak nie je možné ochladenie mlieka po odstriekaní, je jeho použitie limitované na 3 h pri izbovej teplote. Po tejto dobe môže dôjsť ku kontaminácii, vyčerpá sa protiinfekčná ochrana materského mlieka.

Materské mlieko uchovávané na tmavom chladnom mieste v chladničke sa musí najneskôr do 24 h po odstriekaní použiť alebo zmraziť. Zmrazuje sa v malých porciách na jedno použitie.

Zmrazené mlieko možno skladovať – v mrazničke, ktorá je súčasťou chladničky (výparník) 2 týždne, v mrazničke so samostatným otváraním so stabilnou teplotou okolo – 19 až –25 °C 3 mesiace. Mlieko je vhodné zmrazovať v nádobách, ktoré možno vopred vyvariť – v sklenených, plastových. Výhodnejšie sú plastové – tuky a ochranné imunoglobulíny priľnú viac na sklo. Ak chcete pridať do zmrazeného mlieka ďalšie mlieko, treba čerstvé mlieko najprv ochladiť. Do jednej nádoby neodstriekavajte dlhšie ako 12 hodín.

Zmrazené mlieko treba rozmrazovať šetrne, buď pri izbovej teplote, alebo uložením do chladničky po dobu 24 h pri + 4 °C alebo ponorením do nádoby s teplou vodou (37°C), alebo pod tečúcou vodou (max. 37 °C). Nikdy nerozmrazujeme v mikrovlnnej rúre, časť materského mlieka sa môže zahriať až do varu, kým časť ostáva studená. Rozmrazené mlieko možno použiť pri + 4 °C do 24 h v uzavretej fľaške, po otvorení fľašky max. 12 h. Po rozmrazení sa zmrazené mlieko nesmie znova zmraziť.

Ohriatie pred kŕmením má byť rýchle, buď pod tečúcou vodou (fľašou hýbať veľmi jemne, aby sa nevyzrážal tuk). Môže sa používať ohrievač mliečnych. Väčšie a staršie dieťa môže dostať aj mlieko, ktoré je chladnejšie ako mlieko z prsníka, má teplotu izby.

stankaji
13. nov 2008

Čaute!!!

Baby - inač naša doktorka vôbec nie je za očkovanie proti pneumokokom, ani sa nás nič nepýtala, jednoducho Maťku zaočkovala len tou povinnou dávkou, a že máme prísť až o dva mesiace do poradne a zase na druhú dávku...kočky nie je to nejaké divné, vy ako máte chodiť do poradní??? 😲 😲 😲

Bibi - prekrásne fotečky a fakt na to, že má Maťko len 2 mesiace a 3 týždne má perfektné háro, moja má stále tak máličko vláskov ☹ 😒 😖

elly111
14. nov 2008

ahojte
danulik gratulujem k nasukaniu sa do rifli, ja sa zatial zmestim len do jednych bedrovych a tiez mi koza z brucha preteka 😀 ale zasa som schudla kilecko tak sa tesim, uz som zhodila 5,5kg teraz mam ciel este do konca roka 2,3kg a po novom roku este 3kg a je to 😀
stanka mi chodime do poradne 1x mesacne, teraz to vychadza mesiac aj tyzden a doktorke sme povedali ze chceme ockovanie aj proti pneumokom a rotavirusom a ona si nas objednala. Ved my zodpovedame za nasich drobcov, rozhodnutie je na nas. U nas je to podporene tym ze manzel pracuje v nemocnici a clovek sa boji co donesie domov 😖 A ako som uz pisala znamej maly ma rok a pol a mal teraz rotavirusovu hnacku a do kolektivu nechodi.

danulik
14. nov 2008

dobre ranko,
padol nam dalsi rekord - lili spala od 22.00 skoro do 08.00 a ja s nou, zase mi skoro praskli cicky, ale po dlhom case som sa dobre vyspala 🙂

elly - dakujem 🙂 ja mam este min. 5 kg navyse, chcela by som to zhodit do konca januara a potom zacat pomalicky cvicit, resp. spevnovat ovisnutu kozu 😉

oraia
14. nov 2008

stani...ja som bola v stredu a tiez mam prist az v januari.....

katinka0000....tak skoro mas odovzat diplomku??? .... aj ja by som sa mala uz do nej puustit ale so mi straaaaaaasne nechce 😝 😝 😝

madi....tu crevnu chripku ja by som pri mojej permanentnej zapche chcela mat furt 😀 😀 😀

anape
14. nov 2008

ahojte mamicky 🙂 ,

stanka aj my chodievame do poradne kazdy mesiac, ked si dobre pamatam, tak sme takto chodili aj s Petuskom do polroka a potom kazde dva mesiace a po roku kazde tri, potom ked mal rok a pol dostal ockovanie a potom uz skoncili poradne

madi
14. nov 2008

bibi - hej, presne si to pamatas....a doslova som myslim napisala ze "cipkovany stan" 😀 a dakujeme za pochvalu...velmi sa teism z tych fotiek, je to krasna pamiatka...za chvilu budu visiet v spalni....
matko je nadherne okate vlasate chlapciatko 😎

danulik - blahozelam k tym rifliam 😵
stanka - aj my chodime raz do mesiaca do poradne...teraz dokonca ideme uz po 2-3 tyzdnoch - kvoli ockovaniu... a tiez si myslim, ze doktorka sice moze vyjadrit svoj odborny nazor na ockovanie ale samotne rozhodnutie je na rodicoch...a myslim tiez, ze ona by ti mala ponuknut vsetky moznosti ake existuju (aj ked - ani nas doki mi neponukol...sama som sa pytala...hm)

oraia - ja mam bezne praveze prehanky...na dennom poriadku skoro 😠 vrrr
de to chodite k lekarom kosicanky? sa mi to vidi nejake cudne...ze raz za 2 mesiace...s takym malym bobkom...hm...

no..idem simona ulozit do koca na balkon...a dnes cakam balik - som objednavala nejake veci z mmb - vdaka bohu za ten web 😀

jancia
14. nov 2008

Stani no ja by som na Tvojom mieste zvazila ockovanie proti pneumokokom, prip. si to vyziadala od svojej dok., ja som sa nasho doktora pytala ci to odporuca a povedal mi ze by som bola skor vynimka medzi mamickami keby som povedala ze to nechcem a ze on to odporuca, hoci percento ze dieta dostane niektoru z tych vaznych chorob co sa spomina v reklame je minimalna ale ze su aj ine mensie choroby spos. pneumokokmi... tak o tom porozmyslaj, no a inak my tiez chodime do poradne tak kazdych 5 tyzdnov.

jancia
14. nov 2008

ahoj madiiiiiiiiiii 😀 hihi ja si tiez pamatam ze si pisala nieco o cipkovanych padakoch ci co 😀
joooj baby zavidim vam balkon 😝 , sice Tomi teraz spi v postielke ale nevydrzi dlho, tak max. hodku a pol

madi
14. nov 2008

jani - no ved prave...ze simono je uz tak vycviceny na vzduch, ze vcera doobeda som ho chcela ulozit doma a nedajboze....v postielke ani za svet...to max 15 minut, v nasej posteli pospi tak hodinku a inde tiez max. hodinu....a na balkone sa nam podarilo uz aj tri hodky....aj ked on sa preberie a zacne plakat, ale ho ukocikujem do dalsej fazy spanku....a super je, ze mame 6 metrovy balkon...cize mam aj kde kocikvoat 😵 😎
jo..a este furtom mam na balkone muskaty...sa mi to zacina vidiet take cudne...ze polka novembra a muskaty....ale ked oni tak krasne kvitnu...teraz maju fazu kvetu 😀 trdla moje hihi

jo...a dnes v noci sme robili experiment....simon bol oprety o ten kojaci vankus (take velke J mam - alebo teda fajku) tak ze aj hlavicku mal "chranenu" a chrbatikom bol oprety...a krasne spinkal...iba raz bol hore v noci...neviem ci je to tym alebo cim...ale super...skusime aj dalsiu noc a ked to bude fungovat tak som stastna maaamaaa....ono take ma napadlo- ze ma pocit bezpecia, ze nema okolo seba volny priestor ale je tak akoby v kopke...tak mozno to ho ukludnovalo..hm?

a balik nedosiel ☹ takze az v utorok...fnuky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre