Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

slaviq81
20. nov 2008

Kurnik, som to zakrikla, uz stuka. Ideme sa teda kupat. A kedy idete domov? Nabuduce si musime drobcov spolu pofotit 😉

tunylyk
20. nov 2008

možno každú chvíľu,čakáme tatika,zatiaľ nám nevolal,sme zbalení a v pohotovosti 😉 a tie fotky aj mňa napadli.Teraz som ho chcela s dedom cvaknúť a pamäť plná.... 😝

slaviq81
20. nov 2008

Zakon schvalnosti 😉 Nabuduce ked pridete, tak dojdite na kavu 🙂

tunylyk
20. nov 2008

tatik vždy chodí hlavne koncom roka na služobky,tak sa mu zas nasačkujeme 😀 😀 😀 a prídeme 😀

kape
20. nov 2008

Zuzka, tak Jakubko je asi aj najmladsi medzi nasimi babatkami a pomaly najvacsi 😀 Ma presne taku istu vahu ako Samko, akurat Samko ma len 60 cm a o nejake tie dnicky je starsi. 🙂

Bratislavske maminky, ktore sa chystate plavat Hrosik uz ma vypisane terminy kurzov na buduci rok. 😉

tunylyk
20. nov 2008

kape môj Kubko má 63cm,necelých 6 kg,taký dlhý tenký rezanček 😀 😀 😀

kape
20. nov 2008

Zato nas Samko je taky maly tucko krasny 😀

anula
20. nov 2008

Ahojte,
hlasim sa z dalekeho vychodu 😀 . Cestu sme zvladli na jednicku, do BA nam to trvalo 11 hod, Klara bola ukazkova.
kazdy utorok a stvrtok chodime plavat, strasne sa mi to paci, lebo Klara potom prespi cely den 😀 . A samozrejme aj jej sa to strasne paci, vyjasi sa vo vode.
Nebudem sa tak casto napajat, lebo doma mame internet s rychlostou blesku 😠 , slak ma ide trafit.
Tak sa vsetky opatrujte, nech vas obchadzaju prechladnutia a chripky.

tunylyk
20. nov 2008

anula tak ste to super zvládli 😉

lalunna
20. nov 2008

zubky... 😅
to je nadhera ked sa dieta usmeje a dole dva zubky 😵 uz sa tesim

inak, mame 3. den po ockovani a teplota 37,9
to tak ma byt?

tunylyk
20. nov 2008

lalu ja neviem,my sme nemali vôbec teplotu

oraia
20. nov 2008

kape.... nevycerpana dovolenky sa ti automaticky prenasa a mozes ju cerpat ked sa vratis po materskej do prace, tak som to mala pri prvom synovy a tak to mali aj teraz baby u nas co poprichadzali po materskej, zamestnavatelia nutia vycerpat dovolenku ale len preto ze potom sa ti vlastne nahromadi vela volna v jednom roku....aj mne ostalo este par dni z dovolenky a v pohode...pripocita sa mi po navrate

oraia
20. nov 2008

ozaj baby neviete preco mi zmizla fotka????? ja som ju neodstranila !!!!!!!!!!

oraia
20. nov 2008

heh tak si predstavte ze mi ju vyhodili lebo na nej bolo vidiet len malu a mna nie ...tak som dala novu...dufam ze tu ma je vidiet..... hmmm take cosi no teda....

slaviq81
20. nov 2008

L a l u n n a, my sme boli na ockovani vcera, dnes som jej pred kupanim (cca pred 2 hodinami) merala teplotu a mala 37.6. Doobedu i poobede mi spala dost dlho, trochu si poplakala, ale inac sa mi zda byt kludna. Zajtra rano jej odmeram teplotu znova. Doktor povedal, ze je to normalne.

Baby, balite este niektora na siroko?

mhviezdicka
20. nov 2008

lalu,
my sme boli tiez bez teploty - teda ja som ju malej ani nemerala, nebol na to dovod.

slaviq,
ja este stale balim na siroko - my sme boli na kontrole v Dolnom Kubine a tam nam doktor kazal balit na siroko 3 mesiace, este by sme mali ist na jednu kontrolu. mam taky pocit, ze co nemocnica to iny nazor 😒

mhviezdicka
20. nov 2008

kape,
idem hned kuknut to plavanie - dufam, ze Lucke sa bude pacit, tak ako anulkinej Klarke 😅

slaviq81
20. nov 2008

H v i e z d i, ja tiez este balim na siroko, a chcem balit maximalne do konca tohto roku. Zalezi ale co nam povedia na ortopedii. Chcem tam ist buduci tyzden.

mhviezdicka
20. nov 2008

slaviq,
my by sme mali balit na siroko este do polovice decembra, aj ked na prvej kontrole bolo vsetko ok, ale niekedy mi je uz Lucky luto, ked jej davam dalsiu plienku - to by si mala vidiet ako sa tesi, ked ju rozbalim, hadze usmevy od ucha k uchu 😀
uz sa tesim ked budeme bez dalsej plienky, lebo niektore overaly co mame, su jej na nozickach velke prave kvoli baleniu na siroko 😒

katinka0000
20. nov 2008

ahojte!
s tym mlieckom sa mi to nejako upravilo. takze uz si na jedenkrat odsajem priemerne tych 160 ml. odsavam kazde 3-4 hodinky. malinky by zjedol aj mna.
dnes sme boli posledny krat u toho dr. s tymi vyrazkami. na 98% to ma uz vyliecene. NEZOBRAL ANI KORUNU! bola tam so mnou aj neterka, ma alergiu, tak ju objednal na zajtra, lebo vraj nato potrebuje viac casu. takych ludi chodi po svete velmi malo ako je on.
ja som bola dneska v trnave v kniznici a pomaly uz zacinam pisat tu diplomovku. tak drzte palce, aby som sa do toho uplne zazrala, lebo termin mi uz hori.

nas malinky uz vecer zaspinkava sam v postielke. pustim mu kolotoc a pekne zaspi. dufam, ze to tak aj zostane. cez den si vyzaduje dost spolocnost, ale zahra sa aj sam. dam ho lazkat, dam nad neho hrazdicku a s tymi hrackami sa hra niekedy aj 20-30 min., co na take malinke babatko je fakt dost. kdekolvek s nim pridem, tak su vsetci z neho uneseny, ze aky je zlatucky, dobrucky,... on ked niekam ideme, tak sa len usmieva, dzavoce si, kazdemu sa prihovara. doma je potom ale niekedy aj riadny certisko.

aj my budeme chodit na prechadzky v kazdom pocasi. nicolasko miluje byt vonku na cerstvom vzduchu. tam sa najlepsie vyspinka.

zzuuzzaa: a to davas malinkemu svoje mliecko? to je riadny herkules. 🙂
nas malinky si takto rucky hryzie uz asi 3 tyzdne.
hej, aj ja som citala, ze vynimocne deti sa rodia so zubkom.

katinka0000
20. nov 2008

my na siroko uz nebalime asi mesiac. doktor povedal, ze klbiky sa vyvijaju ukazkovo, tak naco ho budem travit.

anula: super, ze ste tak statocne zvladli cestu.

madi
21. nov 2008

paaana beka....sme boli na druhej strane...no fujto
my sme boli na kotnrole s klbikmi minuly tyzden, doktor povedal, ze uz su okej, ale ze mame na siroko balit dokial nezacne maly sediet.....ze takto na siroko je pre babatka prirodzena poloha a neublizuje im to...
mne to zatial nevadi, ze tak balime a simonovi tiez nie....v noci mu nedavam plienku, lebo sa nevie potom vyprdiet a vykadit a je nespokojny v noci ale cez den pohodka

mne ta choroba nejako neustupuje ☹

mhviezdicka
21. nov 2008

madi,
ja som tiez prechladnuta ☹ drzi ma to od pondelka a uz som stihla "uspesne" nakazit aj mojho muza 😒 a teraz sa bojim aby to nechytila aj mala- predsa len som s nou 24 hodin denne ... 😔

kape
21. nov 2008

Ahojte.
Tak mam cerstve info pre maminky z BA, ktore zaujima Hrosik. My so Samkom chceme ist na marcovy kurz, (to vlastne uz budu nase augustovcatka polrocne, odkedy sa tam vlastne moze s babatkami aj chodit), na tento marcovy kurz je potrebne sa prihlasit zaciatkom februara a pytala som sa aj na moznost, aby sme mohli chodit napr. dve mamicky na rovnaky kurz, tak vraj nie je problem staci ked jedna mamicka prihlasi aj tu druhu a nezabudne tuto dolezitu informaciu poznamenat 🙂 Tak si sparvime sukromne plavanie ? 🙂 My sme sa rozpravali s Janciou a Tomaskom,zeby sme isli spolu.

oraia
21. nov 2008

tiez som pred dvoma tyzdnami pobehovala s ruzkou na ustach len aby sa mala nenakazila, teplotu som nemala ale straaasne ma bolelo hrdlo...
baby a vcera som citala ze tento rok ma prist dost silna chripka ovela silnejsia ako po ine roky normalne mi lepi

mhviezdicka
21. nov 2008

kape,
my s Luckou sa hlasime tiez 🙂 inak myslela som si, ze babatka mozu chodit plavat uz aj skor 😕

mam sa tam nejako specialne zahlasit, alebo sa dohodneme a spolocne sa prihlasime naraz? juuj sa tesim, uz aby bol marec

mhviezdicka
21. nov 2008

oraia,
ja som to o tej chripke pocula vcera v spravach, ale nesmieme na to ani mysliet, ze by nam nase drobciatka ochoreli.
Lucka dnes rano trosku kaslala, ale to jej asi skor zabehli slinky - lebo aj ona patri medzi deticky, ktore si objavili rucku a stale ju ma v puse 😒 tak ju teraz stale pozorujem 😔

madi
21. nov 2008

nadcha je nakazliva? a to aj ja mam mat rusko na tvari??? sak ja ho pusinkujem aj vsetko lebo ze nadcha neni nakazliva....hmmmm?
akurat od nas odisla katuska. s mareckom malym....boli na gynde pre peciatku a ja byvam blizko jej doktora...tak nas prisli kuki....ked stihnem, pridam fotecky ale zrejme bude katka rychlejsia....a aj viac fotila...hihi....sranda s takymi krpcami...mali sme mexicku vlnu....lezali vedla seba, simono spustil plac, marek popocuval a pokukal a spustil aj on...no proste veselo 😎
jaky je rozkosny marecek...a ten jane kocik je perfektny....

lalunna
21. nov 2008

katinka, velmi ti drzim palce aby si skolu zvladla 😉
naozajstni liecitelia su zazracni ludia, ja osobne nepoznam ziadneho, ale mama chodila s chrbatom a tiez bola nadsena... a nezoberu ani korunu, v dnesnej dobe ked kazdy z teba taha, klobuk dolu

madi, ja mam kasel uz asi 3 tyzden, strasne pomaly mi to ustupuje, citim sa ok, len ten kasel neviem dostat zo seba

hviezdi, mala ak je kojena, nedostane to od teba, v MM je dostatok latok na budovanie imunity babatka a obzvlast na choroby ktore ma mamka dietata 😉

hankahc
21. nov 2008

ahojte zienky.
dofrcala som z prechadzky s kamoskou Dankou a jej silakom Simonkom, no poviem vam ze este teraz mi horia lica a moje mega stehna 😀 😀

vidim ze tu pisete plavanie. ja by som tiez rada chodila s malym sa kupat, ale niekdy pisu ze sa uz moze zacat od ukonceneho 4 mesiaca a niekde ze az od pol roka, tak teraz ako,hm???
mne by hadam vyhovoval aj ten 6 mesiacoch aspon nieco by som dovtedy zhodila, lebo teraz kebyze sa hodim do vody s malym tak chudence deti by boli bez vody v bazene 😀 😀 vsak mna ten smiech prejde 😀 😒
ale tie hurky na bruchu to je fakt sexi, hlavne ked sedim, boze.....

lalu ty si pisala o tych popolinoch, prosim ta mohla by si mi to tak zhruba opisat co to vlastne je??? 😅 😅 to su nejake speci plienky....a tie bambusove???
slovo popoliny som v tychto koncinach nepocula 😨
dikes lalu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre