Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
31. mar 2009

kuratenko: ja uz malemu rohlik davam, ale stale ho pritom sledujem. a ked ho ma uz tak zozuzlany, ze je z neho len placka, tak mu nacnem druhy a vnutro mu davam po malych kuskoch do ustociek, aby sa aj nieco najedol. dneska som mu dala cierny chleba. samozrejme chutilo. 😝

katinka0000
31. mar 2009

nicovi chuti aj domaca aj kupovana strava. zdalo sa mi, ze mu menej chuti ta kupovana, ale dneska som mu dala na desiatu vyzivu - jablko+banan a zbastil ju na jeden hlt.

katinka0000
31. mar 2009

nas nico uz asi mesiac a pol zaspava bud so mnou alebo s manzelom. na desiatku mu dam bud jablcko s piskotou alebo banan alebo mal dneska kasu s pretlacenym bananom. olovrat ma bud krupicu, kasu, ... a medzi obedom a olovrantom este zuzle rohlik.

kuratenko11
31. mar 2009

Ja davam obedik masovy,alebo zeleninovy,poobede vyzivku a vecer kasu.Skusala som davat banan,chutil,ale tiez ho z toho zapieklo ☹ aj jablcko,ale to moc nechutilo,napinalo ho z toho-hrudkove.
A zo zaspavanim je to u nas tak,ze ako sa naje kase tak som s nim urobila tri pohyby na fit lopte a bol mrtvy 😀 ale teraz ked mu idu zubky si vyziada este po kasi aj didik,takze zaspi na nom,sam by tiez nezaspal ☹ ked zaspi dam ho do postielky,ale na 2-3 kojenie uz spi s nami.Uz mi to ani tak nevadi,najskor som sa ani otocit nemohla co bol na mne nalepeny 😀 ale uz je to lepsie,dlahsie vydrzi bez didiku tak sa mozem aj otocit 😀 😀 😀 sak on ma potom poskrabka na chrbatik ze mama daj 🙂

katinka0000
31. mar 2009

aj nicolaska zapekalo z bananu, tak odvtedy davam len stvrtku alebo max. polku a to len spolu s kasou.

kuratenko: my sme si na nikuska v nasej postely zvykli tak, ze bez neho uz ani nevieme zaspat. 🙂 🙂

slaviq81
31. mar 2009

Kuratenko 😀 😀 😀

danulik
31. mar 2009

iwus - lili zaspava na cicke, inak by nezaspala.. mohla by som pri nej lezat aj 2 hodiny a ona by ich preplakala, kym by som nevytiahla prso..

papame zatial iba raz, teraz sa pokusame zaviest aj druhy chod, ale nemame velky uspech..
ked tu citam o chlebiku, bananoch, piskotkach a tych mnozstvach, tak mam pocit, ze nie som v spravnej teme 😀 ale hadam aj na lili to pride a nebudem varit zbytocne..

iwuskaaa
31. mar 2009

Danulik, veď preto som sa pýtala aj ja, lebo zatiaľ papal iba obed a dnes už aj desiatu a olovrant 😀 ...takže mimo si určite nie 😉 ...
Ja keď zase čítam ako vyvárate domácu stravu a ako Vaše detičky papajú, tak tiež si pripadám mimo 😒 ...prečo tomu môjmu nechutí moja kuchyňa? 😖
Tak asi všetky augustové detičky sú v zaspávaní rovnaké 🙂 . No môj si počká do prvého nočného kojenia a až potom ho môžem preložiť do postielky, vtedy mu to už nevadí 🙂 ...
No a doteraz vždy zaspával sám, dala do postielky a bol tvrdý, ale teraz asi tá choroba a zúbky urobili svoje 😒

danulik
31. mar 2009

iwus - ja som preto kupila tieto hotove prikrmy, lebo sa mi zdalo zbytocne varit, ked to aj tak nezje 😀 ale normalne mi jej bolo luto, ked to papala - strasne to smrdelo a ja by som to nezjedla ani za nic.. tak som to vyhodila 😝 a dostala potom ovocie 🙂
inac, ovocne vyzivky z obchodu spapa, tie su dobre, ja vzdy dojem 😉

tie zubky asi vela zmenia, som zvedava, ake to bude u nas 🙂

aktak
autor
31. mar 2009

danulik ona sa rozpapa, ale tie kupovane jej nedavaj 😒 navar si cez vikend, daj do malickych flasticiek alebo sacikov do mrazaku a kazde rano vyber, prihrej naobed, urcite je to lepsie a zdravsie ako kupovane, a ak papa naozaj malo zmraz si malicke porcie, ona sa urcite rozpapa len nech si nezvykne na to kupovane lebo bude tvoje odmietat, stalo sa to kamaratke aj 15mesacna chcela len hippky jest 🤐

danulik
31. mar 2009

aktak - dik za tip, zajtra pojdem nakupit zeleninku, lebo uz mi toho vela v chladnicke neostalo a dnes som nestihala.. mam aj tie avent pohariky, v ktorych sa mrazi mliecko, ale tie su velmi velke, musim vymysliet nieco ine..

jancia
31. mar 2009

aktak sa necudujem ved v hippkach je sol a v ovocnych cukor, aspon vo vacsine...

ja obcas davam aj kupovane ale snazim sa bio a citam si co vsetko to obsahuje, podla mna je dobre aj striedat znacky nech si nenavykne iba na 1...

ale my zatial davame len obed a sem-tam ovocie na desiatu, ale dufam ze teraz sa to uz upravi ked doberieme atb.

aktak
autor
31. mar 2009

danulik ja davam presne do tych 😉 su velke, najprv som tam davala 50 ml co bolo uplne malo, teraz uz slecna zje aj 80-100 takze sa pomaly plnia 🙂 ale ak ich mas dost daj aj do nich, az tolko miesta nezaberu a su prakticke

ja som napriklad v sobotu nakupila zeleninku a mesko, dala varit vodu do 3 hrncov, a rozne som zeleninu, ryzu a mesko potriedila takze v kazdom sa varilo ine (ryza+kalerab+karfiol, zemiaky+brikolica+karfiol, zemiaky+spenat+kalerab a este mesko vsade) a po vychladnuti sup do 8mich poharikov a do mrazaku 😵

katinka0000
1. apr 2009

ja mam uz dneska navarene. gulas a druhe penne s brokolicovou omackou. nicolaskovi varim zeleninku, do toho mu dam vajecny zltok a trochu ryzovych rezancov. akurat som ho ulozila hajat, tak idem doumyvat okna a kupelnu.

pa!

danulik
1. apr 2009

kati - ty si nejaka sikovna 🙂 ja sa uz od rana odhodlavam na velke upratovanie, ale nie a nie sa do toho pustit 😀
chcem vyhodit aj jeden gauc - mame 3 + 2 + 1, tak tu dvojku asi vyhodime, lebo nemam kde spravit lili "detsky kutik" - penove puzzle ma rozlozene v strede obyvacky a uz nemame kadial chodit 😀 ja uz chcem novy byt!!!

aktak - dik za inspiracie 😉

lalunna
1. apr 2009

patrik papa prevazne kupovane a do toho miesam moje
nechuti mu vsak vsetko, najradsej ma redsie zeleninove jedla, do toho mu zvyknem semtam pridat zltko
z kazdej znacky mu chuti len nieco
ale vo vseobecnosti tak ako u elly, bio hipp a potom nestle z rakuska, ma rad aj tie vecerne zeleniny s mliekom, tie kupujem v rakusku

katinka, pocula som o VV aj som co to precitala, ale rada si este precitam aj to od teba, posli do IP, ak sa neda, poslem mail

kuratenko, davame aj nedavame, ako kedy mam rozpustene na lyzicke 🙂 viburcol sa mi uz minul...
davam celozrnne pocivo, ja odrhnem trochu striedky a on si slinami rozmoci a prehltne

iwuskaaa
1. apr 2009

Katinka, Ty si teda šikovná 😉 ...aj mne by sa zišlo umyť okná, len sa do toho prinútiť ma stojí už veľa energie 😀 . Ja som dnes akurát povysávala, navarila polievku, vyvešala jednu práčku a druhá perie 🙂 ...a idem dať variť ešte malému zeleninku, dúfam, že mu bude chutiť 🙂 .

marrgo
1. apr 2009

Ahojte, chcem sa opýtať, či nemáte niekto chodítko, ktoré sa dá prerobiť na hojdačku, či je to praktické, uvažujem o kúpe.Moja malá má 7 mesiacov, papáme mliečko HIPP, instantné kašičky, mrkvovú, jablčkovú šťavičku a jogurty.HIPP papá od 2 mesiacov ,bohužiaľ som nemala dosť mlieka, je to dobré mlieko a cenovo aj prístupné, stojí necelé 4 euro v DM drogérii, Nutrilon jej nerobil dobre.

bammbi
1. apr 2009

marrgo,
choditka nie su pre batolata vhodne ani doporucovane, v niektorych krajinach su dokonca zakazane. V tejto teme to bolo rozoberane niekolkokrat, ale myslim, ze je tu na konikovi o tom aj samostatna tema.
Pochybujem, ze ti tu v augustovkach niekto choditko odporuci...

bammbi
1. apr 2009

No vidim, ze my mame riadnu hladosku...
My rano kojime, na desiatu papame cerstve popucene ovocie (hrusku, jablko, banan- v roznej kombinacii) , na obed zeleninku (od siedmych mesiacov aj cervenu sosovicu), na olovrant kojime, okolo 19:00 papame kasicku (ryzovu alebo ovsennu zmiesanu s MM) a pred spanim o 20:00 kojime.
Natalia krasne papa, uz ani podbradnik nepouziva, vzdy otvara velku pusu a maminka nestiha. Davam jej priblizne 100ml v kazdej porcii, ale uz nestaci, srdervuco sa rozplace, ze chce viac.

Maso sme este neskusili, mam z toho zmiesane pocity. Ale od osmeho mesiaca asi zacneme, aspon raz/dva krat do tyzdna. Danulik, citala som jednu studiu, ze babatka potrebuju od 7./8.mesiaca papat masko kvoli zelezu 😒

bammbi
1. apr 2009

Aktak,
ja to robim uplne presne tak ako ty, mam take specialne nadobky, do ktorych davam rozmixovanu/ rozpucenu zeleninku a potom hodim do mraziaka, takze urcite nevarim kazdy den. Na to nemam cas.
Moja mala neznasa akekolvek kupovane prikrmy, som zufala, lebo ideme na dovolenku, tak neviem, ci bude hladovat, alebo co... no uvidime 😖

slaviq81
1. apr 2009

Ahojte,

ja dam zajtra prvy krat masko, kuracie, som zvedava na kolko metrov ho rozstreli. Posledne dva dni je papanie boj, snazi sa chytit lyzicku, nadhadzuje sa a nechce otvorit pusu. Dnes som jej dala vyzivu z obchodu, zjedla biedne 3 lyzicky 😝 Zacala stvornozkovat, tak uz za nou vobec nestiham, najviac ju zaujimaju snurky na topankach, kable, v kuchyni smetny kos a ked upratujem tak sa nahana za mopom 😀 Som zvedava ci aj v 14-ich bude pre nu mop zaujimavy 😀 😀

bammbi
1. apr 2009

Danulik 🙂
keby som pracovala vo vyskume a vedela si zistit, co kolko zeleza obsahuje, nebol by problem... 😀 😀
Kedze ale existuju informacie z roznych zdrojov, ktore si protirecia, tazko posudit, ktore su doveryhodne...
( ja osobne som bola vegetarian 6 rokov 😉 )

marrgo
1. apr 2009

bammbi,s chodítkom je to vec názoru viem , že ho niekto neodporúča, ale ja tam nemienim nechávať malú hodiny, ani bez dozoru len , keď už nechce ležať na brušku a aby mala iný výhľad na svet a preto ani nevieš o akom type píšem, dá sa prerobiť na hojdačku , a dá sa zablokovať, ani ju v ňom nenechám pobehovať.Čudujem sa len , že dieťatku zamrazuješ stravu, veď tým sa znehodnotí, veď najlepšia je čerstvá strava.Pekný večer.

danulik
1. apr 2009

bammbi - tak co navrhujes? 😀
maso naozaj nie je potrebne davat, ak vies spravne skombinovat potraviny - zaklad su strukoviny, obilniny a orechy a k tomu vitamin C v ovoci a zelenine, ktory podporuje vstrebavanie zeleza..

lalunna
1. apr 2009

my choditko nemame lebo mame maly byt 😀
a pretoto nebudeme mat vela inych zalezitosti a som aj rada aspon neriesim dilemy 😎

pri stravovani je podla mna dobre dohliadat aj na krvnu skupinu...
inak suhlas s danulikom, pri spravnej kombinacii potravin by clovek teoreticky nepotreboval maso, ALE nie kazdy sa ho chce zriect
preto ti ktori ho maju radi nech ho jedia a komu nerobi dobre si musia co to o stravovani prestudovat aby nahradili chybajuce latky z masa aby neboli chori, slabi, anemicky, atd. blabla blabla 😀 😉

iwuskaaa
1. apr 2009

Kočky...pobolieva ma zub ☹ ☹ 😢 😢 , neviete mi povedať, či mi môže zubárka pichnúť injekciu, keď kojím? 😲 Pretože na preventívku sa ešte odhodlám ísť, ale keď mi má vŕtať do boľavého zuba, tak to teda nie ☹ 😢 ...

Lalu a máš bez problému 😀

jankamanikova
1. apr 2009

Ahojte!
Dnes ma nas maly Jakubko 8. mesiacov a oslavil ich slavnostne tym, ze "konecne" spapal obedny prikrm. A to doslova. Este aj deti nechapali, ked videli, ze papa. Doteraz partizansky pusinku neotvaral (ved naco) a este mi aj hovoril "nenene". A to som sa snazila varit vselijake speciality. Ale dnes spapal vsetko. Velmi sa tesim a som zvedava, ako budeme pokracovat zajtra.
Ja malemu varim na dva dni, mixujem alebo popucim. Kupovat nemienim, lebo to nechuti ani mne, tak preco davat dietatu. Vyzivy mam v zasobe, ale zatial netreba. Davam mu do ruky banan, jablko, kalerab a co pride.

Inac sa mame dobre. Jakubko spoznava svet, je velky smejo a vsetci ho zboznuju. Stale ma najradsej moje mliecko a mna, stale spi pri nas v posteli, ako aj jeho dvaja bratia, ktori ku nam vzdy v noci prilezu. Hovorime tomu "nocna migracia" 😎 . Sme zdravi a spokojni a tesime sa zo slniecka.

Prajem Vam pekne jarne dni.

lalunna
1. apr 2009

mhm 🙂 som chcela vlastne napisat, ze ked babatkam nebudeme davat casto masko, nevadi to a nemusime mat z toho zly pocit ze ich ochudobnujeme, ale treba automaticky vyvazit jedalnicek, pridat strukovinu ci obilninu
problem je vtedy, ked vacsina ludi dnes uz nepozna vyzivne plodiny "nasich materi" ako napr: pohanka, proso, ovos, spalda ai.
a su ludia ktori tymto vzacnym potravinam hovoria "dzob pre vtaky"
😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre