Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

slaviq81
11. dec 2008

Bibi, ja davam, ale nie vzdy. Chcem aby sa mi mala zacala uz pretacat z bruska na chrbatik a naopak no a s postolkami na siroko sa jej to neda. 😀 😀

elly111
11. dec 2008

bibianna od 3tt nie

slaviq81
11. dec 2008

Ja som si na tie postolky tak zvykla ze mi pride divne ked ich malej nedam 😉

katinka0000
11. dec 2008

ahojte!
ja na siroko nebalim uz od 2 mesiacov. doktor povedal, ze nemusime.

chcem sa spytat. ma tu niekto angelcare ac401? ak hej, tak by ma zaujimalo, ako tento pristroj mozem pouzivat ako babyphone. nas maly velmi casto spinkava vonku v kociari. my by sme chceli pouzivat babyphone tak, ze jednu cast mu dame do kociara a druhu telefonik bude pri nas. a s angelcare sa mi zda, ze to nejde. myslim, ze je potrebne, aby babo lezalo v postielke, lebo tam su tie dve platne. ci vie mi niekto s tym poradit?

dik!

lalunna
11. dec 2008

jani, nekupem vo vani, len v kybliku a potom v bazene

my nepretahujeme patrikovi nic, len tricko cez hlavu 😀

nezehlim nic patrikove, a uz ani nic nesterilizujem, zda sa mi to uz zbytocne ked ma 4m

no a teraz to vyzera ze nic nerobim, nekupem, nepretahujem ani nezehlim 😀 😀 😀

haha, idem vas citat dalej... 😉

nesca
11. dec 2008

No, čo sa týka balenia na široko asi toľko, že sme nebalili vôbec naširoko, kvôli kolikám a operácii atak . . . nechceli sme ho ešte viac trápiť. No a minulý týžden sme šli s malinkou dušičkou na ortopédiu a chvááááááááááááááála bohu, alebo ja neviem komu, povedali, že ich má krásne, tie klbiky. Tak nám spadol kamen zo srdca. A ked videla tá doktorka jazvu po operácii, tak povedala, že to máme teda šťastie, lebo že detičky čo majú problémy s obličkami, tak sa im aj kosti či klby či čo nejako horšie vyvíjajú a že mávajú problémy aj do dvoch rokov 😒 .

Ozaj Tessie, prosím ta ako sa dá dosiahnuť aby dieťatko spalo doobeda. Prosííííííííííííííííííííííííííím povééééééééééééédz.

bibianna
11. dec 2008

Baby, čo si myslíte o blízkosti dieťaťa pri PC. Ja tu sedím často s malým, aj teraz mi sedí na kolenách, no neviem či je to správne.

lalunna
11. dec 2008

kape, zvladnete to 😉

musim ist pokukat albumy, tak tu chvalite tie babatka, aby som bola v obraze 😕

ja sa prave rehocem, makemebabies.com vytvorlil nasho syna s takou parochnou ze az, skusim dat do albumu, len musim vytvorit uz novy lebo uz sa mi foto nezmestia

lalunna
11. dec 2008

slaviq, kojenie ako u nas 😀 a patrik mi este popritom vselico zvykne rozpravat
najkludnejsie kojenie je u mna v posteli

lalunna
11. dec 2008

bibi, podla mna to nie je spravne, pc aj pripojenie na net vydava vselijake ziarenia

nesca
11. dec 2008

Baby a má už niektoré miminko iné oči ako modré?

slaviq81
11. dec 2008

No musim sa priznat, ze aj ja niekedy surfujem s Larou na kolene, dokonca mi pomaha pisat 😀
Nesca, Lara ma uz hnede oci. 😉

bibianna
11. dec 2008

nesca, môj má stále modré 🙂

nesca
11. dec 2008

Niekde som počula, že kukanie do pc z predu je celkom v pohode, lebo tie pc majú stále lepšie filtre. Vraj oveľa nebezpečnejšie je sa pohybovať ya pc a z bokov 😒 .

Slaviq81 dík, pýtam sa lebo všetky deti v našej family majú modré oči, ale Paťo má také nie čisto biele pozadie a svokra povedala, že vtedy sú oči tmavšie, no tak som hrozne zvedavá čo z toho bude.

katinka0000
11. dec 2008

baby prosim, odpovie mi niekto na moju otazku ohladom angelcare???

stankaji
12. dec 2008

Dobre ranko!!!

katinka0000 - ja mam angelcare ac401 a prepnutie z monitorovania len do zvukoveho modu urobis takto: na ovladaci
1. stisnes menu
2. lavou dolnou sipkou prepinas dovtedy kym sa na displeji nezobrazi len znak pre zvuk (bez vlnoviek a tych troch paliciek)
3. potvrdis select/om
4. kratko stisnes stredne tlacitko exit a na displeji uvidis len znak teploty, vlocky, slniecka, zvuku, signalu, baterie a neuvidis pohybujucu sa palicku a vlnovky

dufam, ze som to napisala dost vystizne, keby nieco, kludne sa ozcvi

stankaji
12. dec 2008

... baby inac som si otvorila novy album a zatial som pridala tri fotky... KUK!!! 😲

kape
12. dec 2008

Ahojte.
Tak my mame za sebou velmi "dobry" vecer. Mlieko sa naspat pustilo 🙂 uz pomaly aj Samko sa zacal opat pekne prisavat na prsnik, ale v utorok co dostal 4 x 90 ml nutrilonu ho asi krasne zapieklo. Vcera som mu uzpoobede musela pomahat rektalnou trubickou, lebo sa nevedel napapat, co sa lakal ked si nahodou prdol . Ta jeho kaka bola uplne husta, z materskeho mlieka taku este nikdy nemal. A potom znicoho nic o pol osmej vecer sputil rev, ktory bol nezastavitelny. Nakoniec na chvilu zaspal v autosedacke a ked sa po pol hodine zobudil tak to bolo zas naspat, takze si prereval chudacik do destiatej vecer, uz aj nejaki blbi susedia zacali buchat, akoby nam dvom doma robilo dobre, ze nam dieta chudatko place az vrieska a my sme jeho plac nevedeli nijako utisit. Tak sme spalali vsetci traja v posteli manzelskej s tym , ze Samko spal s nami v autosedacke, mimo autosedacky len plakal . A vydrzal tak chudacik do 4. hodiny rano. Ta pokrcena poloha mu robila dobre, potom sa napapal a ked uz na mne zaspaval, tak som ho dala na postel a zaspal tak, ze som mu nozky drzala hore. Rano uz nastastie bol spat jeho krasny usmev. A ja samozrejme najprv v utorok nedostatok, tak v noci som pre zmenu musela zas odsavat, aby som nahodou nedostala opat zapaly, kedze sa mi prsia zacali strasne nalievat.
TAk som sa Vam trosku vyzalovala. 😔

Lalu som Ti chcela napisat, ze Patrik ma krasnu bundicku a gatuse na tej poslednej fotke, to si ulovila u Vas v sekaci ?

Elly - aku mal Alex porodnu vahu, ved on je riadny chlapina podla toho co vazi.

Dnes som vazila Samka tak ma asi 7,4 kg, teraz ked sme trosku strajkovali tak vela nepribral. Ale aj tak to staci na nosenie. Do zdvojnasobenia porodnej vahy ma este 1,2 kg, tak to mozno do pol roka aj tak bude.

katuska.
12. dec 2008

no.. takze k zehleniu. zehlim zatial vsetko, lebo ma to bavi.. lepsie by bolo, keby nebolo treba zehlit ine veci 😠

nas marek ma oci sive po mne 😉 na zaciatku bol cely ocko, ale uz sa zacina menit a vraj je moj, ha

no a uz neviem, na co som chcela reagovat.. to je tak, ked vas precitam a dopisujem po tisic hodinach.. idem kuknut par stran dozadu..

katuska.
12. dec 2008

kape, hm.. to ste si veru uzili noc 😔

hviezdi, krasna fotka v pase.. fakt 😕 🙂

a este k tej hydrokele.. v septembri sme boli na urologii kvoli diletacii obliciek.. ta uz bola v pohode, akurat si dr. vsimla tu hydrokelu a povedala, ze do polroka to nebude riesit, ze sa to zvykne vstrebat... lenze ked nas videla min. tyzden, tak povedala, ze je velka a ze sa nevstrebe.. nejako mu to tam pohmatala a asi to z toho usudila.. tak, ideme na tu operaciu. hospitalizovany by mal byt min. 3 dni vraj.. som zvedava ako to tam bude s mamickami, lebo vraj v ba, ci kde su pri detickach len kresla a mamicky maju postele v inych izbach.. to som citala na nete.. tak som zvedava ako to je tu v ke.. 😒 nemalo by to byt nic vazne, tak to hadam nejako zvladneme.. zatial sa az tak nebojim a radsej nech mu to operuju teraz ako ked by mal byt starsi a vsetko by viacej vnimal...

kape
12. dec 2008

Katuska - drzim palce, neboj vsetko dobre dopadne. A Marek si ani nespomenie na to, ze bol na nejakej operacii, ked bude vacsi.

elly111
12. dec 2008

ahojte
kape porodnu vahu sme mali 3 750g 🙂
to teda bola u vas noc, my sme museli prejst z nutrilonu na ine mliecko, z neho ho zapekalo, teraz davame probioticke a obcas biogaiu

tessie
12. dec 2008

ahojte mamuľky,

my tiež nebalíme naširoko už od 2.mesiaca.

katinka - my tiež máme AC401, no našťastie už máš odpoved, lebo ja by som ti nepomohla, u nás to totiž našteloval manžel, viem, že je to možné použiť aj ako vysielačky, preto sme to aj kupovali, no ja s tým vôbec nerobím a ani som nepozerala návod. Inak ten máme len v nemčine, čo je škoda, lebo sme to kupovali v Rakúsku a oni tam vôbec nemali priložený anglický preklad, len nemecký. A nemecky viem, no nie už tak dokonale. Tak slovenský návod by sa mi hodil 🙂

nesca - neviem, ako to dokáže toľko spať, ale ja som sa za to veľa modlila, ked som bola tehotná, že nech dobre spí, lebo inak bude maminka dosť nervózna 🙂 a zatiaľ spí dobre... klop, klop

hviezdi - super fotka v pase, veľmi sa mi páči 🙂

bibianna
12. dec 2008

Ak by to niekoho zaujímalo, tu mám vystavené moje ručné práce.
http://www.artmama.sk/?q=user/3410/images 🙂 🙂 🙂

mhviezdicka
12. dec 2008

ahojte 🙂

tess, katuska,
dakujem za pochvalu - to som sa sama fotila, len tak ze zo srandy a ono z toho vysla celkom pekna foto 🙂 obcas s Luckou "blbneme" pod hrazdickou ale nema nas akosi kto odfotit - musela som sa toho chopit sama 😀

kape,
tesim sa, ze kriza je zazehnana. nam nutrilon zatial vyhovuje, Lucku z neho nastastie nezapieklo ani nic podobne a je pravda, ze stolica je uplne ina ako ked bola len kojena ...
a tu noc vam teda nezavidim a ani tych susedov - myslim, ze trochu tolerancie by im nezaskodilo a urcite sa to nestava kazdy vecer, tak nechapem co riesili 😠

katuska,
Marekovi drzime aj s Luckou silno palceky, aby bol zase rychlo fit 😉

balenie nasiroko - u nas este stale funguje, aj ked od vcera sme uz bez postoliek, lebo Lucka ich uuuuzasne zakadila a nie je ich zatial s cim oprat - ale na kontrole bolo vsetko ok, balit nasiroko nam kazali asi len preventivne

farba oci - Lucka ich ma teraz takej neurcitej farby - uplny mix, ale prevlada siva, tak sme zvedavy ake ich nakoniec bude mat 😅

mhviezdicka
12. dec 2008

bibi,
sikulka si 🙂 a super stranka idem ju viac okukat 🙂

mhviezdicka
12. dec 2008

inak my sme dnes boli na vianocnych trhoch, teda lepsie povedane chceli sme tam byt, ale samozrejme ze nas tam chytil hnusny dazd 😠
tak sme isli pekne zase domov ☹ a taku chut som mala na cigansku 😝 ... cert aby to vzal ... 🙄

slaviq81
12. dec 2008

Jej, aj my sme dnes boli na Vianocnych trhoch, kupili sme sladkosti, varesky, malej puncochy a mne samozrejme zasa nic 😝
Kape, super ze sa ti zasa pustilo mliecko. Ja mam sice mlieka dost, ale chcela by som ho mat viac (asi ako po porode 😉 ), prsia pekne naliate, teraz to vyzera strasne uboho a to si neviem predstavit ake ich budem mat dajme tomu o rok 😝 .
My vahovo patrime k "stihlejsim", vcera som Laru vazila, ma 6230g, meria nejakych 65cm. 😉

jancia
12. dec 2008

caute babule, je tu niekto? ja kvasim sama doma, maly uz spinka 😒

bibianna
12. dec 2008

ahoj janka, ja som tu, len neprispievam, no chodím tu každý deň.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre