Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kuratenko11
17. feb 2009

ahojte maminy,aj my sme na tom napodobne s papanim ako vacsina z vas,pomaly sa rozbiehame,takze chuti nam mrkvicka,zemiak ani brokolica nam nejde a karfiol len tak trocha.Ale vcera som mu to zmixovala vsetko dokopy a to mu chutilo 🙂 Tak teraz robim vacsie davky a supujem do mrazaku 🙂 Dneska zhltol na obed poriadnu davku zeleniny,este si vypytal aj cecik 😒 a spali sme vonku 4 hodiny,tak to sa este nestalo 🙂 len mama bola strasne zmrznuta a mokra az za usami 🙂 ale co pre drobcov neurobime,ze?

stankaji
17. feb 2009

kuratenko - v čom dávaš papušky do mrazničky a v akých dávkach

tessie
17. feb 2009

ahojte babuľky, tak ja sa hlásim po "prázdninách" u našich... Bolo super, v stredu som sa zúčatnila mini stretka BB-BA, bolo to perfektnéééééé. Baby sú super kočky, boli také perfektné ako som si ich predstavovala podľa koníka. A malé babuľky boli všetky ukážkové. Veľmi som rada, že som ich spoznala 🙂 Mám aj fotky, ked budem mať trošku času, tak pridám aj fotky, ešte zatiaľ nestíham 😉

Príkrmy - začali sme v nedeľu, ked mal drobček presne pol roka, bol pritom aj tatinko, ten fotil a kameroval. Malá bola úžasná, mrkva veľmi chutila, ked pridám fotky, tak uvidíte, že na niektorých je ako reklama na Hipp 😀 Včera mrkva skončila plačom, lebo som si dovolila dať jej tak málo.No hrozná matka som ja 😉 Zajtra dostane už aj zemiačik. Tak som zvedavá, ako to dopadne.

aktak - náušničky, my sme boli pred necelými dvomi týždňami, malá plakala len v ordinácii, vonku už len trošku vzlykala, natierala som to poctivo 2-3x denne liehom, týždeň, teraz len raz denne večer. Ale už ani nemusíme. Ani jej to nehnisalo, ani netieklo, ani nečervenelo... úplne super. Vrelo odporúčam to nastrelenie v Ústave lekárskej kozmetiky.

tessie
17. feb 2009

a aby som nezabudla, veľmi sa teším, dnes si drobček dal prvýkrát palec na nohe do úst. Až mi vyšli slzičky...

baby - čo prikrmujete, dávate drobcom aj piť? Nie sú tie bábätká smädné? Malá ešte zatiaľ pekne papá mliečko, ale neviem kedy by som mala dať aj prvé pitie. Manžel by jej dal najradšej už hneď 🙂

mhviezdicka
17. feb 2009

ahoj tess 🙂
mne dnes mala uz sama otvrala ustocka, ked sme jedli mrkvicku a drzala ma za ruku v ktorej som mala lyzicku aby som nahodou nieco neodjedla 😀
ja som zajtra chcela dat tiez zemiak ale nezohnala som bio 😖

kuratenko11
17. feb 2009

stankaji jedlo davam do malych poharikov bud od vyzivy,alebo tie co su od hipp,to ma tak na jeden krat.Zase toho nerobim vela,tak max.na 2 az 3 dni.Tessie aj nasmu malemu chutila mrkvicka,ale zial uz viac nic ☹ A k pitiu,ja sice kojim,ale davam aj cajik uz od 2 tyzdnov,lebo maly maval bolesti bruska,tak frcime na feniklovom nech si poprdkava 🙂 Akurat dnes som mu ho zmenila ale nechutil mu 😉 tak zase budeme prdkosit.Nedavam vela tak 30ml,zarabam do neho aj probiotika aby to vypil vsetko.A po kase byva smadny,ale caj nie,len mliecko chce. 🙂

mhviezdicka
17. feb 2009

kuratenko skuste aj cukinu, kamoskina dcerka ju miluje

mhviezdicka
17. feb 2009

kuratenko a aky cajik malemu davas?

kuratenko11
17. feb 2009

no uz som rozmyslala aj and cukinou,musim kupit.Cajik davam feniklovy.

mhviezdicka
17. feb 2009

ale myslela som, ze ci sypany 😅

tessie
17. feb 2009

kuratenko - a aké probiotiká dávaš? My dávame teraz BioGaiu, kvôli krvi v stolici, čo sme mali. Už som nad tým čajom rozmýšľala, alebo nad varenou vodou (to mi kázala doktorka)

mhviezdi - čaveeees, aj malá si dnes držala lyžičku ako keby chcela jesť sama. Veľmi je to zlaté. Ja mám zemiak od starkej z vlastnej záhradky, takže to je bio 🙂 Som jej povedala, že starká, potrebovala by som bio zemiaky a ona chúda na mňa kukala, že či si z nej robím srandu 😉 chi chi Príď k nám, urobíme mrkvu so zemiakom spolu a bude 🙂

kuratenko11
17. feb 2009

jaaaajjjj,ja som blondina,prepac 🙂 🙂 🙂 🙂 ,jasne,sypany,granulovany od Hipp

probiotika davam Infants Dophilus,to sme zacali ked mal maly koliky a zatial pomahaju,brusko nas vobec nebolieva,klop,klop maju jednu nevyhodu,ze su praskove,musim ich dat vzdy do jedla,alebo teda doteraz som davala do cajika.Myslim,ze Biogai je formou kvapiek ze?Baby a davte este Vigantol?Ja davam poctivo,lebo sme mali velku fontanelu ked sme sa narodili ☹ ale uz sa nam zmensuje.A este nieco davate,nejake vitaminy...?

mhviezdicka
17. feb 2009

kuratenko,
vigantol davame poctivo aj my,lebo my tiez patrime medzi deticky s velkou hlavickou aj s velkou fontanelkou, pediatricka v porodke sa smiala, ze malicka ma uz teraz velky mozog 😀
a este davame od narodenia cecko - 5 kv.

mhviezdicka
17. feb 2009

ja som sa na ten caj pytala dokyny a ta mi povedala, ze ked este aj kojim, tak netreba, ale v pokynoch od dokyny ku prikrmom mam, ze ked zacneme aj z druhou davkou ovocnou, moze sa davat ovocna stava ...

mhviezdicka
17. feb 2009

tess,
ja by som na tie zemky hned dosla, len skoda, ze ste tak dalekoooo ☹
este aj toto pocko je nanic - dnes som sa brodila clapkanicou a par krat som skoro aj nadobro zapadla 😝

kuratenko11
17. feb 2009

mhviezdicka je super ze nemame len my velku hlavu 🙂 my sa zase smejeme ze som jedla vela melonu v tehotenstve,tak to ma asi od toho 🙂
tu ovocnu stavu budes davat hned,alebo az od 7 mesiaca?Ja planujem ze cely 6 len zeleninku a az potom ovocie a ovocne stavy.My sme sice zacali prikrmovat o 2 tyzdne skor,lebo uz byval hladny,ale ideme na to pomaly.Zatial davam na obed zeleninku a vecer kasicku.

mhviezdicka
17. feb 2009

kuratenko,
my sme zacali s prikrmami teraz v sobotu, to sme mali 5m+2t, takze asi tak o mesiac chcem zacat davat pomaly ovocnu desiatu, to uz snad budeme obed papat zeleninkovo-masovy.

inak od dokyny mam taketo odporucania:

1. den 2 kavove lyzicky ovocnej stavy, 20 minut prestavka a potom dat mliecko
2. den 4 kavove lyzicky ovocnej stavy, 20 minut prestavka a potom dat mliecko
a psotupne zvysovat davku az kym mnozstvo vypytej stavy nie je 50 az 100 ml, potom zacat pridavat do tej stavy ovocnu duzinu

ale to je len odporucanie

vecerne kasicky nam zatial nasa dokyna nespominala ...

aktak
autor
17. feb 2009

probiotika (nesu to vitaminy) sa maju davat ked su deticky chore, hlavne po antibiotikach, nie zdravym - ich mikroflora by sa mala vytvorit a udrzat sama, inak "zlenivie" a probiotika naozaj bude potrebovat

mhviezdicka
17. feb 2009

no, idem do hajan, dnes som akasi unavena 😔

dobru nocku!

tessie
17. feb 2009

júj hviezdi, to je škoda, že je také hrozné počasie. Mohli sme sa stretnúť a navariť detskám spolu. Nemá tvoj manžel cestu okolo? Mohli by ste prísť aj na dlhšie 🙂 . Akurát som zistila, že nám začal z Dlhých Dielov chodiť bus pod Nový most aj poobede (kým som chodila do práce,tak chodil bus len skoro ráno). Takže to by bolo super, navrhujem budúce BA stretko v centre a to sa určite zúčastním 🙂

kuratenko11
17. feb 2009

musim sa aj ja poinformovat u dokyny na tie stavy,my sme zacali bez toho,aby nam to niekto schvalil 🙂 tiez sme zacali 5m+2t a vecerne kasicky davam kvoli tomu,aby lepsie spinkal,lebo kazdu hodinu bol na ceciku,takto si pospi aspon 2-3hodky,idem zaciatkom marca k dokyne tak sa spytam.Uz mate za sebou druhu davku prevenaru?Ako to znasali deturence?Dost sa toho obavam,strasia ma,ze druha davka je hrozna a neviem co.My sme pri prvom ockovani nemali ziadnu reakciu,tak uvidim teraz.A este nieco,dnes sme mali ist plavat a cvicitelka nam to odvolala,ze kvoli prazdninam a pocasiu,tak som sa tesila ☹

kuratenko11
17. feb 2009

aktak,no neviem,mam to na odporucanie lekarky,vzdy sa ma pyta ci davam.Myslim,ze by mu to nemalo uskodit,nie?

jancia
17. feb 2009

Ahojte babule,
nejak nestiham na vsetko reagovat ale citam Vas a super ake pokroky, kazdy den niekomu narastie zubcek alebo sa pretoci alebo sa uz dava na 4 (Patuch!!! 😉 ) juuuuj parada!
Ak chcete - kuk nejake nove foto som pridala aj ja

Dobru nocku

jancia
17. feb 2009

hribi konecne som aj Vas pridala do spolocneho albumu 😉
https://www.modrykonik.sk./album/album.php?vAlb...

Inak ma napadlo - anula sa uz dlho neozvala... a adrina to tiez dako "flaka" 😨

majsan
17. feb 2009

ahojte.konecne som sa dostala k notebooku.pri malom nemam vela casu ale ved vy viete.len ja to mam tazsie o to ze tu nemam nijaku rodinu a som na vsetko sama ☹ .tesim sa uz na leto na dovolenku ked pojdeme na sk.esteze su klokany tak dam maleho do klokana.je velmi zle nauceny po rukach a sam nevydrzi ani 5 minut.ako teraz nedavno zaspal a ja som unavena ako kon

gabrielkabj
17. feb 2009

ahoj majsan len som zakukla že si tu tak som ťa chcela pozdraviť tak sa troška pošetrí a šup do postielky ja čakám lebo mala je chorá a mám jej podať liek okolo 1 v noci tak možno prečkám 😉

aktak
autor
17. feb 2009

kuratenko uskodit zrovna nie, ale podla mna zdravy organizmus nepotrebuje pomoc v podobe probiotik, tie mu maju pomoct ked je oslabeny ale inak by mal ficat sam 😉

majsan
17. feb 2009

ahoj gabi aj moj maly je velmi chory uz treti den velmi kasle a sopli.lenze moj doktor nam stale dava len sirup proti kaslu 😠 uz mi ide s tym na nervy debil.stale mu berie krv a robi testy a tak ma posle domov so sirupom.boja sa mu nieco dat ze je este maly a nemozu mu dat nijake antibiotika.matusko ked mal 3 mesiace uz bral antibiotika.nezeby som chcela uz teraz maleho dopovat s liekmi ale ten sirup mu nezabera a je skoro kazdy mesiac chory.stale akoby sa mu to vracalo

gabrielkabj
17. feb 2009

no to maja Sára brala anti.... už v nemocke a to mala len 3 dni hrozné ale čo už ma z toho aj trocha pohnednuté 2 zúbky ale to neva veď su to len mliečňaky 😀 Tak sa držte a opatrujte a ni že mi ochoriete v lete pred dovkov. 😀

majsan
17. feb 2009

na dovolenku budeme urcite zdravy ved sa pojde domov 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre