Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

slaviq81
14. dec 2008

No, na (ne-) stastie? 🤐

klaudinka21
14. dec 2008

danulik no vidis???? este ze ma mas 😀 😀 😀 😀
hviezdi napis IP,alebo odpoved na ten nutrilon...teda ci to moze byt to kakanie aj z toho nutrilonu dik..
prcham baby pekny vecer vam prajem 😀 😀 😀 😀

mhviezdicka
14. dec 2008

klaudi,
radsej sa opytaj, ja som tiez rozmyslala, ze keby sme boli len UM ci by jej stacilo - zatial sme vsak aj na MM v pomere 1:1, papame 6x za den, Nutrilon davam 4x ... a Lucka je tiez niekedy nervozna ked dopapa, ale ked ju dame odgrgnut, akoby si po par minutach uvedomila, ze brusko je plne, tak prestane mrncat ... 😅

danulik
14. dec 2008

slaviq - a uz videl malicku?

papaa klaudi 😉

klaudinka21
14. dec 2008

hviezdi dakujem, myslim ze by jej to tiez nestacilo 😒 😒 nie je to podla mna dost syte....uvidime co povie dokyna pa pa

slaviq81
14. dec 2008

Videl na fotke a cez webcameru 😖

slaviq81
14. dec 2008

Inak Lili je zlata, sa podoba na teba ci nie? Ja som mala 30.8 termin

mimabb
14. dec 2008

ahojte mamulky, ale ste sa rozpisali 🙂

mhviezdicka:
tabulky su sice pekna vec, ale ked je dieta hladne, tak mu musis dat papat... my sme mali este pred nedavnom opacny problem eli nam nechcela papat a ak, tak ledva to co mala podla tabuliek... papala nutrilon, ale nechutil jej, nakoniec sme skoncili v nemocnici a tam jej dali milkon.... ked som jej totiz vymenila nutrilon za sunar, tak uz vobec nechcela ani mliecko, ani cajik, ani vodu...
inak v tabulkach su odporucane davky... ale malo deticiek sa do nich zmesti... tiez sme kupovali nutrilon a vsimla som si, ze upravovali tabulky, nie o vela, ale zvysili mnozstva mliecka, co moze babo spapat...

danulik:
v priore toho vela na vyber nemaju... my sme tam boli v piatok... navyberala som oblecenie, take vacsie a drevenu hojdacku na zavesenie... to oblecenie sa mi zda ako z cinskych obchodov... len zopar kuskov bolo peknych...

adrina
14. dec 2008

ahoj baby..dlho som sa neukázala,ale čítam vás poctivo 😀 😀 😀
Daminko ma 7600g..riadny chlapisko, v kuse sa len smeje a usmieva...
kúpili sme už konečne fusak, dá sa použiť aj do autosedačky...lebo tu používame najviac..vo vaničke je našprajcovaný,odtiaľ potiaľ...hrúza 😀 😀 a na športiak je ešte mrňavý,som skúšala..ešte mesiac počkáme...
včera sme si spravili stromček..Matúško sa vytešuje a Damík pozeral ako puk 😀 😀 😀

slaviq81
14. dec 2008

Adrina, co si tolko otalala s tym fusakom 😀 , my sme tiez kupili len nedavno 😀 . A to byvame rovno pod Tatrami 😀 😀 . Ja prejdem na sportak az na jar.
My staviame stromcek az 24teho.

mhviezdicka
14. dec 2008

mima,
ja viem, ze tabulky su tabulky, ale aj tak si myslim, ze to prekracovanie dennej davky by malo byt opatrne - ja keby som mala taku moc, tak by som nam vsetkym vycarovala pod vianocny stromcek dostatocne mnozstvo MM pre nase deticky 😔

mhviezdicka
14. dec 2008

a bolo by po problemoch 😅

mhviezdicka
14. dec 2008

no, tak my sme dnes boli prvy krat v sportiaku 😅 nam sa da dat uplne vodorovne. mala sa sice este do vanicky zmesti, ale ked sme tam napratali aj fusak, tak je tam uz dost natesno 😖

adrina
14. dec 2008

slaviq..pozerám,že ty si zo SNV???jejejej..to sme susedky 😀 😀 😀 😀

mhviezdicka
14. dec 2008

mima,
mas krasne deticky 😵
a Eliska uz papa dobre? inak ma krasne meno 🙂 ja mam kamosku Elisku a odkedy sa pozname je mi to meno este viac sympatickejsie 🙂

mhviezdicka
14. dec 2008

adri,
damianko je uz teda riadny valibuk - tusim ze mu tu konkuruje len lalunin Patrik 😅 a smejo je to teda krasny 😵

adrina
14. dec 2008

všetki bábatenka sú rozkošné..stále kukučkujem po albumoch..a tie vaše princezničky..rozkošné detváčiky máme 😀 😀 😀

mimabb
14. dec 2008

mhviezdicka: mas uplnu pravdu... najlepsie by im bolo MM .... ale ked sa neda...
uz konecne papa, povedala by som, ze sa teraz poriadne rozjedla... ale nastastie nezacala rapidne priberat... v stredu sme sa boli vazit a ma 5,55 kg
vsetky deticky su nadherne... radost pozerat albumy 🙂 ale aj tak dakujem za pochvalu 😵

mimabb
14. dec 2008

adri: ako stihas pracu, ci nepracujes? 😉

adrina
14. dec 2008

ahoj mima..pracujem..všetko robím na poslednú chvílu..lebo ovela radšej ako do PC čumím na malého drobca..a po novom roku sa mi má jedna firma rozšíriť,tak budem chodievať asi raz do tt k nim do firmy...no bubaky sa zídu..nechcem sa už vrátiť do práce...

mhviezdicka
14. dec 2008

dievcence, idem sa ja trosku natiahnut na gauc a povenovat sa muzikovi 😉
dobru noc 🙂

mimabb
14. dec 2008

adri: som rada, ze nie som sama, tiez stiham s odretymi usami... my sa zase radsej ideme poprechadzat na cerstvy vzduch 🙂 tesim sa na vianoce nazbieram sily a mozem pracovat 😀 😀 😀

adrina
14. dec 2008

ja sa už teším na Vianoce..ale straší ma DP

mimabb
14. dec 2008

adri: napodobne... ☹ ale vianoce su skor, tak sa treba tesit 😎 😉 🙂

dobru noc!!! a nech nase deturence krasne rastu a papkaju!

danulik
14. dec 2008

slaviq - ako kedy - ale viac na manzela 😉
a kedy sa uvidite??

mima - ahoooj, davno si sa neukazala.. ako sa mate?

caves adri - pekne rastiete 🙂
my este nemame stromcek ani kupeny 😅

tamita
15. dec 2008

Čaute kočky,
ja už klasicky sa tu zjavujem pri nočnom odsávaní a to ste všetky v ríši snov .... 😔 😔 😔 😔 😔
Mimuš,Klaudi - pekné od vás,že sa aj ukážete 😉 😅
Ježišmária,ja som na tie poukážky z uvítania úplne zabudla !! Do kedy to má platnosť ? hádam nie do konca roka,to by ma švihlo.. 😖
Hviezdi,neskúsila si odsávať a tak zvýšiť produkciu mliečka? A ako prikrmuješ? Fľašou?-nebojíš sa,že Lucinka začne odmietať prsník?? A ozaj - dodatočne Lucke veľká gratulácia k meninkám a pusinka na čielko 😲
Ja som mala asi pred 2 týždňami také nervy,že Leuške neodsajem dosť mliečka,lebo začala papať po 150ml,dovtedy papala len tak okolo 120.Zrazu som potrebovala denne viac o 2dcl,tak som sa konečne zlomila a kúpila som prvý krát krabicu Nutrilonu.Asi po 2 dňoch som jej skúsila dať a ona na mňa vypleštila okále,že čo jej to dávam a začala to vypľúvať a keď som dala fľašu preč,tak mi 5 minút na pleci nadávala-že čo to malo znamenať... 😀 Ale je fakt,že som kúpila HA a ten je vraj horký oproti iným. Ešte raz som jej to skúsila dať v noci,keď bola rozospatá a ako tak zjedla 100,no nebola nadšená..Našťastie za tie 2-3 dni mi množstvo MM stúplo a teraz odsajem vždy tých 160 a viac,niekedy aj 260,keď máme v noci dlhšiu pauzu.Papáme 7x denne,v priemere po 140 - 150ml. MM ale nemá obmedzené množstvo ,no UM by som sa obávala radikálne prekračovať povolené množstvá. Veď už som tu raz písala o deťoch mojej sestry,čo stiahli vždy plnú veľkú fľašu UM a náramne im chutilo,tak ich neobmedzovali a od 1.triedy chodil synovec na redukčné prázdninové pobyty pre nadváhu+problémy so srdiečkom a neter chudiatko mala zakomplexované celé detstvo kôli obezite.
No to som vlastne chcela povedať,že tým častým odsávaním sa dá množstvo MM zvýšiť,len to chce pevné nervy a makať hlavne v noci ☹
No na druhú stranu musím povedať,že tá škatuľa nutrilonu v špajzke ma tak ukľudnila,že som prestala nerváčiť-že čo,keď dosť neodsajem...Prestala som to riešiť a zrazu odstriekam v pohode-koľko treba 😵

slaviq81
15. dec 2008

Ahojte,
vcera som musela narychlo odist z konika, Lara dostala slinu, jedla a jedla az kym nezaspala 😝 . Vstali sme od siedmej a rozmyslam co s nacatym dnom. Asi sa oblecieme a pojdeme do mesta, chce sa mi nakupovat 😀

Danulik, deticky sa nam este vyzorovo zmenia, takze definitivne sa povedat neda. Dufam ze v januari uz budeme vsetci traja spolu.

Adrina hej sme susedky, v sobotu sme boli v pp maxe pokukat.

Tamita, ja ta fakt obdivujem, ja som si povedala uz pred vyse mesiacom ze zacnem odsavat do zasoby a doteraz som ani kvapku, odsavacka uz zapadla prachom. 😔

Pekny den mamickam i drobcom.

mhviezdicka
15. dec 2008

tami,
skusala som aj odsavanie, mali sme aj trojdnovy kojaci maraton ked som si myslela, ze je vsetko ok, lebo mala zacala byt po papni kludna, ja som sa vytesovala, ze sme prekonali krizu, no a potom prisla poradna a ja som sa tam skoro zosypala, ked som videla ze Lucka za 2 tyzdne pribrala biednych 60 gramov 😔 dokyna aj so sestrickou na mna pozerali ako na tu najhorsiu matku, ktora necha svoje dieta vyhladovat, nebola som schopna ani odpovedat na otazky co mi dr davala a najvaic zabolelo, ked sa opytala, ci som si nevsimla, ze aka je Lucka vychudnuta - ze jej je az vlastna koza velka 😢 😔... jednoducho som to nevydrzala a podlahla som tlaku okolia a zacala aj dokrmovat. Lucka patri asi do tej malej skupinky deti, ktore vedia pit aj z prsnikov aj z flase - fungujeme takto uz mesiac a pol a klop klop, zatial bez problemov (teda az na to, ze nemam dostatok MM 😔 ) . Pouzivame flasky Lovi - maju super cumlik, mala sa musi potrapit, kym vypije mliecko.. no ale nejdem sa tu zase o tom rozpisovat, lebo uz som to tu viac krat pisala, tak nech babulkam neleziem na nervy 😅

mimabb
15. dec 2008

danulik, tami: nestiham pisat....ledva co stiham citat...
mame sa dobre.. eli sa konecne rozpapala... aj ked stale mam pocit, ze to mliecko jej celkom nesedi...
ma dost hustu kaku, ale uz nemam nervy pytat sa lekarky, ci je to dobre...
v stredu ideme do poradne aj na ockovanie

ako su na tom vase babatka co su na UM, aku maju kaku? ci to mam riesit... odporucili mi davat jej kvapky sab simplex, ale nechcem to s nimi prehanat... a aj tak ju ma hustejsiu...

mimabb
15. dec 2008

mhviezdicka: 😉 zase sme sa stretli 😉
eliska za 2 tyzdne nepribrala ani gram a lekarka mi tvrdila, ze je to normalne, ze babo moze postat na vahe... uz tomu pomaly nechapem... ale zrejme je to ine, ked je dieta uplne na UM a ked je kojene....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre