Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tinka66
2. mar 2009

tes - fotit sme boli u katky obermanovej....prave mi volal manzel, ze nesie domov cd a je tam az 70 fotos, takze vecer bude premietacka...

stankatt
2. mar 2009

ahojte, tak mi zubok ani jeden 😉
tak pohanku nie? neva dame nieco ine. sa chystam uvarit bezvajecne bezlepkove cestovinky... Inak kupila som kasu Hipp od 6 mes. a obsahuje lepok. ale radsej ju necham az po 8mes. 🙂

katinka0000
2. mar 2009

stankatt: ja kupujem kase iba take, ktore sa mozu od 4 mes. tie nemozu 7 mes. babatku ublizit.

nika.r
2. mar 2009

ahojte 🙂

lalunna, nechápem, prečo mne na 60-tke pustili farbu a Tebe nie ..no neva, už som to poriešila, najprv plienky vyvarila a včera sušila na slniečku, takže ostal už len jemnučký tyrkysový nádych 😝

basky, my už máme kĺbiky OK...veím, že aj Vy dopadnete dobre

hviezdicka, ako IB?

jankamanikova - to máte doma riadne veselo 🙂

elly, aj my hovoríme s Tominom jeho rečou 😝 a aj on strašne piští...normálne už ani veľmi neplače, len kričí a piští, keď je nespokojný

pozerala som niektoré fotos - jancia, vejinka, zlatí sú chlapci..a akí vlasáči, my sme stále takmer holohlaví 😵

a máme tretí zúbok, vpravo hore...konečne...veľmi si kvôli nemu Tomi vytrpel...od minulého utorka mal ďasienko strašne naliate a zvýšenú teplotu, vo štvrtok mal už dokonca 39.6 a aj vracal...od štvrtka sme poriadne v noci nespali, všetko sa upravilo až túto noc - nechápala som a ráno našla zúbok prerezaný...dúfam, že toto nebude s každým zúbkom

a mám jednu, možno blbú otázku...majú vaše detičky červené žilky v očkách? možno som hypochonder, no ale pre istotu...

katinka0000
2. mar 2009

nika.r: myslim, ze nas nico nic take v ockach nema. ale zajtra si to pozriem detailnejsie a dam vediet.

katinka0000
2. mar 2009

idem pomaly spinkat. dobru noc!

ada11
2. mar 2009

ahojte maminy..k novým zubkáčikom gratulujeme 🙂 my zatiaľ nič.... 😉

K tej ryži, ja som uvarila normálnu ryžu a rozmixovala, k tomu som pridala brokolicu a malo to úspech 🙂 Dnes som videla nejakú bio ryžu v Dm-ke 😉 Zajtra kúpim buď tú alebo behnem do zdravienky - akože taký bio obchodík. 😉

nika, Anet má žilky v očkách keď sa na niečo zobudí a ešte nie je vyspatá... 😉

iwuskaaa
2. mar 2009

Ahojte maminy, ja Vás iba pozdravím 🙂 , idem už do hajan 😔 .
My nemáme nové nič, zúbok zatiaľ žiadny... 🙂 . A dnes sme papali zemiak, mrkvu, karfiol a petržlen...no nie veľmi chutilo Dávidkovi, ale papal 😵 .
Tak dobrú a pokojnú noc prajem! 😉

jancia
2. mar 2009

Caute babeny
tak my sme dnes boli na sono klbikov, dokina vravela ze jadierka nevidi tak ze mame prist zase o 2 mesiace. Ale ze to nie je ziadna vada, ze niektorym detom sa to vyvija pomalsie... uz som si myslela ze budeme mat pokoj, ale teda caka nas dalsia kontrola, dufam ze posledna 😉

lalu 😀 hihi tak ahoj Miska 😉 , no a gratulujem k zubecku, inak s tym jablkom to je huste, ja som sa tiez bala ked som malemu davala oblizovat lebo on to strasne chcel a tymi 2 zubkami do toho uz kuskal, ale teda nastastie sme nemali taky zazitok ako vy 😔 esteze mas takeho duchapritomneho mangela... 😉
akurat bola cez vikend u nas kamoska a opisovala podobnu prihodu zo svojho detstva - ako ju mama skoro zadrhla slovenskou tocenou 😝 (ale vtedy to asi vtipne nebolo 😔 )

tessie
2. mar 2009

ahojte, no len sa hlásim, že čo sme kúpili v AT... nič... lebo v Bipe síce mali akciu, ale nemali tovar... hrôza. Tak som kúpila len 3 príkrmy, 2 od Nestle a 1 Hipp. Inak tam bolo napríklad Hipp od 4.mesiaca - rizoto a v ňom paradajka... super, ale tá sa môže až od roka, treba dávat na to pozor. Inak kúpila som v Spari Bio ryžu natural. Môže byť natural? Nie je až moc zdravé pre také malé bábo? Lebo takú klasickú bielu ryžu nemali, len nejakú špeciálnu aromatickú, tak tú som nechcela...

Idem už spinkať, tinka, super, že berieš aj jednorázovky, keby náhodou je treba. Ja si inak myslím, že deťom sa asi vo vode nechce cikať ani kakať, lebo čo poznám známych, tak dokonca nepotrebujú žiadne plavky a je tam veľa detí v jednom bazéne. Aj tu dnes niekto písal, že chodí na plávanie a bez plaviek.

Inak som vám chcela napísať, že sa mi zdá, že naša malá po začatí príkrmovania riadne pribrala... normálne vdím za tie dva týždne ako jej pribrali líčka. A už mi je aj ťažšia. Včera ju mala suseda na rukách nejakú polhodinku a normálne sa jej skoro triasla ruka, ked ju položila. Mala dosť 🙂

A čo sa týka toho zabehnutého jablčka... čo by ste robili? Otočili dieťa dole hlavou a búchali mu po chrbte? Ja by som asi spanikárila... Neivem, čo by som mala rýchlo robiť. Takisto mi napadlo, že keby náhodou mi pípa Angelcare, že malá nedýcha... tak čo urobím rýchlo? Vôbec som nič takéto ešte neštudovala a ked sa niečo stane, tak to by som už nestihla asi kukať na nete...

danulik
3. mar 2009

tess - tak ste sa zbytocne previezli.. no ale aspon ste mali vylet 😉 natural ryza moze byt..

ja netusim, co by som robila, keby sa lili zacala dusit, alebo keby pipol monitor, na to nechcem ani mysliet.. urcite by som spanikarila a nevedela ani ako sa volam, nie este ze co mam robit 😖

tinka - to je zlate - ze pesnicka tyzdna 🙂 🙂 🙂

kape
3. mar 2009

Tess - akurat dnes varim Samkovi prvy krat presne Tebou spominanu ryzu, tiez som ju kupila.

Ja som Samka este nevazila odkedy akoze prikrmujeme . Ale tazky je dost. 🙂

Lalu- gratulujeme Patrikovi k prvemu yubku, tak uz tiez patri do klubu.

My sa dnes tesime na bystricke dievcatka, trosku im narusime babsky klub.

Tinka - Vy zacinate buducu stredu s plavanim tak ako my, len poobede myslim ze o jednej.

Jancia - IP, pls.

A foto z nasho krstu dokelu nemozem pridat, lebo svagor sa rozhodol, ze mi da az upravene foto ☹ Tak musim cakat.

katuska.
3. mar 2009

dobre ranko.. v citani mam este co dohanat, ale napisem aspon k tomu, co som stihla..

s tym zaspavanim.. marek zaspava tiez pri cuckani, ale potom ho porelozim do postielky. tam spi asi 2-3hod a po prvom prebudeni ho davam k nam do postele, ale na moju stranu. manzel sa boji, ze by ho pripucil. a vedla postele mame kreslo a medzi nim a postelou vankuse zo sedacej supravy. mne to tak vyhovuje velmi, lebo si neviem predstavit, ze by som kazde 2hod v noci vstavala, vyberala ho z postielky, krmila po sediacky a zasa do postielky... myslim, ze by ani nezaspal, lebo vzdy po papani sa ku mne prituli, schmatne ma za krk alebo za vlasy a spinka. dnes rano mi len tak jemne polozil rucku na lico a zaspal. ja som uz nemohla, aj ked bolo len 6.00hod.. uplne ma to vzalo a len som na neho kukala a priznam sa slzy som mala na krajicku.. 😔

k otacaniu.. marek sa otaca, ale nechce byt na brusku. ked nieco chce, prevali sa, ale potom hned naspat na chrbatik. ma potom slabe svaliky na chrbte, lebo tie posiluju prave vtedy, ked je babatko na brusku a dviha sa na rucicky.. este stale cvicime tu vojtovku, aj ked poslednu dobu trochu flakame, lebo som si pri tom natiahla nieco na nohe. chodime ku sukromnicke a dala nam tazku, ale ucinnu polohu.. tak sa potime pri tom obaja. 😒

zubky este nemame, ale nevadi... aspon sa budu neskor kazit. stretla som v nedelu jednu mamicku, co ma 7 deti a jeden mal zubok az po roku a ze ma najlepsie zuby.. tak pri siedmych detoch sa uz asi da robit statistika 😀

katuska.
3. mar 2009

neozyvali sme sa, lebo som dostala jednu ulohu z prace.. ale uz je hotova, tak sa tesim, ze zasa pohodicka a k tomu este aj kraasne pocasie 😎 boli sme aj v ziline. od stredy do nedele, faajne bolo..

vcera sme poskladali sportovu verziu kocika, tak som zvedava ako sa bude marekovi pacit...

ok, ideme dnes na rehab. tak sa ideme pomaly chystat...

tessie
3. mar 2009

kape - tak sa teším, že už aj vy papáte ryžu. A s čím mu ju dávaš?

ešte som sa chcela opýtať, že ked dávate piť vodu deťom, tak ju prevárate? Lebo ja som ju prevárala a teraz sme kúpili ružovú Lucku a tá je úplne neperlivá bez CO2 a je napísané, že nie je treba ju prevárať. Môžem ju teda rovno dať malej piť? Dík

elly111
3. mar 2009

ahojte prišla som na skok kuk
tessie to je jediná dojčenská voda ktorú som po 6m malého prestala prevárať a dávam rovno 🙂

tessie
3. mar 2009

inak dnes môj zlatý manžel si privstal a behol do Hainburgu do Bipy a kúpil okrem iného aj vlhčené vreckovky Pampers, balík 40,-Sk... úžasná cena, normálne stoja okolo 80,-

tessie
3. mar 2009

elly - dakujem, som rada. Ja som ju dnes použila prvýkrát, radšej som ju prevarila, že kým nezistím od vás na MK, či je to o.k. 🙂

katinka0000
3. mar 2009

ahojte!

takze tu lucku vodu netreba vobec prevarat?

aktak
autor
3. mar 2009

vraj aj toma natura je vhodna bez prevarania, a lucka mi nechuti takze kupujeme naturu

elly111
3. mar 2009

nášmu chutí len tá ružová fľaša Lucka, úplne neperlivá a teraz sme v Čechách kúpili dojčenské vody čo tu na MK chválili baby z ČR, tak skúsime pre zmenu občas. Aj ja som počula že Toma natura je ok 😉
tie ceny v Rakúsku sú na neporovnanie, človek sa čuduje čím to je a kde je u nás chyba 😠 , ale už sa teším keď bude teplejšie budeme chodiť aj s malým do Rakúska na výlety, neporovnateľné su tam aj ceny Frutapury,... a pod.
katinka ja čo som už viackrát čítala že balené od pol roka netreba prevárať a z kohútika od roka, ale názory sú rôzne a teraz fičí ten, že z kohútika je lepšia voda ako balená, no treba si dať radšej urobiť rozbor

belasa
3. mar 2009

aj ja davam Lucku neperlivu malemu ale ja ju vzdy prevarim....lebo 1,5 litrovka mi vydrzi niekolko dni a sa mi to nezda ze by som ju nemala prevarat ked ju mam vzdy tak dlhsie otvorenu....co vy na to??

elly111
3. mar 2009

belasa mi máme 1l na jeden deň 😀, na čaj na mliečko,... potrebujeme denne presne 1l už pár mesiacov

mimabb
3. mar 2009

ahojte! pridala som fotky z dnesneho stretnutia BB so Samkom a Kape .... bolo perfektne... len kratko

tinka66
3. mar 2009

mimabb - super vam bolo, tak som sa potesila, ze nejake nove fotecky....a ako samko zalubene pozeral na danulik....a lilinka ma rovnaku supravicku ako nasa larinka - dostala na vianoce od krstnej.... este nedavno ste tam pozovali s bruskami....perfektne...

takze voda sa nemusi prevarat...dobra spravicka...

lara mi chodi, normalne krizi nohami, ako keby riadne chodila...pomoc...co mam robit, je to dobre uz teraz? a treba uz nejake speci topanocky kupit?

katinka0000
3. mar 2009

elly: ja davam nicovi od narodenia len vodu z vodovodu prevarenu. lucku mam doma kupenu uz asi mesiac a este som mu ju nedala. lebo mi pripadalo blbe vodu kupovat a este ju aj prevarat.

tinka: podla mna je to normalne. moja sestra uz sama chodila v 9. mesiacoch.

bibianna
3. mar 2009

ja tiež dávam len prevarenú vodu

danulik
3. mar 2009

jeeej, ake pekne fotky 🙂 🙂 🙂 ja som sice zobrala fotak, ale nestihla som ho ani vytiahnut, lili bola velmi nervozna, nedalo sa jej vykakat a ani spinkat, tak som ju mala bud na rukach alebo sa ju pokusala uspat v kociku - nakoniec sa mi to podarilo asi 10 minut pred tym, ako sme sa rozlucili.. no co, nabuduce to uz bude hadam lepsie 😉 ale inac bolo super 🙂
kape - sme radi, ze sme ta videli aj so samkom 😵

tinka - ty kedy prides do BB? uz bola tessie, teraz kape, kto bude dalsi? 😀 alebo mame prist my do BA? 😉

tessie
3. mar 2009

ahojte, jeeej, super, konečne vám do BB dorazil aj chlapec 🙂 Super fotky, ste tam zlaté. No a teraz už je konečne čas, aby ste dorazili aj vy do BA 🙂 🙂 🙂 Dani, kedy ideš k tomu bratovi? Ked bude trochu teplejšie? Pôjdeme aj do mesta na kávičku 🙂

Dobre, tak ja teda už tú ružovú neperlivú Lucku prevárať nebudem.

danulik
3. mar 2009

tess - sama nepojdem, musim sa prisposobit manzelovi, ale asi ked sa pojde lili fotit, to bude mozno o nejaky mesiac..
urcite dam vediet 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre