Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

bammbi
13. mar 2009

aktak, mne je uplne zle - skutocne fyzicky, ked len pocujem o takychto zanedbanych pripadoch...
Vzdy si spomeniem na "nasu susedu" vo vedlajsej ulici na SK, ktora 3-mesacnemu babatku pchala opita parky do ust a niekolkokrat zabudla kocik vonku pred krcmou. Este ze mala 6 rocneho syna, ktory si vsimal, ze babo nebolo doma... Socialka jej dieta odobrala, ked malo 8 mesiacov, kratko na to zomrelo... Mam z toho traumu z detstva, ked som bola tehotna, pravidelne sa mi o tom snivalo.........

no dost, skora neskora nocna hodina mi akosi neprospieva, idem skusit zaspat, papa 🤐

ada11
13. mar 2009

dobré ránko maminy 🙂 ....ale sa nám zase "vyčasilo".... Je to nezvyk, že som tu hneď ráno, ale pozerala som niečo na nete a nedalo mi nepozdraviť vás 🙂 Prajem pekný deň 😉

stankaji, bambi, vy nemôžete spávať? Bambi ty si ťahala nočnú.... 😉

katinka0000
13. mar 2009

bammbi: ja som rektalnu rurku pouzivala aj vtedy, ked sa nico nemohol vykakat. a pomohlo to.

mimabb
13. mar 2009

mamulky! bola som v dmku, 10% zlava plati aj na detske vyzivy - alnatura, aj hipp, pokial je napisane BIO

bambi: skus jablckovu stavu, ked nezozenies slivky... eliske kupujem jablkovu stavicku s feniklovym cajikom... chuti a nema problem...
elisku zapekala mrkvicka zo zaciatku... snazila som sa ju rozvarit.. teraz ju povarim kratsie a je dobre... ked sa vari dlhsie mrkvicka, tak zapeka... to iste ryza...
vyvar z ryze a mrkvy je dobry na hnacku...

katinka0000
13. mar 2009

nas nico ma hnacku, asi to bude zo zubkov. davam mu take homeopatika a uvarilo som mu kur. masko s ryzou, mrkvou a brokolicou. na ranajky som mu dala bananik s kasickou. tak dufam, ze mu to trochu prejde. v noci mi kakal 3-krat. ale inak je o.k. smeje sa ako o zivot. a dneska sme boli prvykrat vonku v sportiaku. inak sme ho pouzivali, len ked sme isli na nakup do tesca alebo do obch. centra. velmi sa mu v nom pacilo a aj si hodinku podriemal.

katuska.
13. mar 2009

baby, chcem sa spytat.. mareka uz treti den prehana. myslim, ze zo zubka, ktory mu rastie. ma opuchnute dasienko na mieste dolneho ocneho a dr. povedala, ze uz pojde vonku, ze uz je to tvrde. ja sa tomu nerozumiem a neviem, kolko mam teda cakat.. ale to som nechcela. chcem sa spytat, ci mam mareka prikrmovat aj ked ma tu hnacku. lebo on byva uz okolo obeda mrzuty, ze chce papat, tak neviem, ci by vydrzal len na mliecku.. ale zas nechcem, aby mal hnacku dlho, lebo to nie je dobre.. a ani nestiham prat plienky..

danka2612
13. mar 2009

aj nas prehana ale uz tyzden,myslela som si ze to budu konecne zubky,ale vzdy nic.inak je v pohode papka,smeje sa,hra no nic mu nechyba.baby u nas na sidlisku Zapad sa vykradaju byty jeden za druhym,az mam strach ked iden vonku a nikto nani doma ci to aj nanas nepride.sme poisteni bezpecnostnyny dvermi ale co ked vedia aj to otvorit? 😎

jankamanikova
13. mar 2009

Ahojte!
Katuska - je to urcite zo zubkov. Proces lozenia zubkov je velmi dlhodoby a samotna imunita je vtedy dost oslabena. A jasne, ze moze papat, ked Ti pekne papa a chce papat. Mne chlapci, ked sli zubky, kakali jedna radost, niekedy aj trikrat za sebou ...

Bammbi - ako? Inac k tym topanockam, vsade sa preferuje chodenie na boso, len u nas na Slovensku sa to nepreferuje. A pritom mame viac ortopedickych ochoreni ako vo svete. Take africke deti, azijske nemaju vobec problemy s nohami a ani chrbticou, ukazali to nejake vyskumy (uz si nepamatam, kde to pisali). Tie prve kroky na boso su velmi dolezite aj na vyvoj chrbtice. Uz samotna topanocka je tazka pre dieta, a este to zladit s chodenim, tak su to len trampoty. Ale to je vec nazoru; kto chce, bude davat tie topanocky. Mne to pripada nezmyselne v tomto veku; nepresviedcam, len hovorim nazor a respektujem ten Vas.

Prajem Vam pekny vikend, ma byt krasne; tak vytiahnite kociare a hybaj do lesa 😀 .

aktak
autor
13. mar 2009

jani africke deti chodia po hline, trave, piesku, drviva vecsina z nich parkety v zivote nevidela 😉

jankamanikova
13. mar 2009

Aktak - preto treba posadit dieta do hliny, piesku, travy a ides. My mame taky travovy koberec, hrbolaty s kamienkami. Ako z Afriky ... 😉 . A neboj sa behaju aj po chodnikoch a ceste 😉 , mam tam dobru kamaratku, takze info s pravej ruky 😉 ...

jankamanikova
13. mar 2009

Idem uz spat, tak Vam prajem pekny vecer a dobru nocku ...; a pekne vecerne rozhovory, lebo vacsina z Vas sa tu v noci pekne rozkeciava 😎 ...

aktak
autor
13. mar 2009

moj manzel tam par krat bol a vela ciest teda nestretol 😀 😉

iwuskaaa
13. mar 2009

Už všetky spinkáte? 🙂

tessie
13. mar 2009

no my sme dnes boli v tej DM-ke na nákupy. Minuli sme veľa peňazí, ked zbadala predavačka, čo všetko vykladáme na pult, tak sa smiala, či sme im tam nejaké príkrmy aj nechali 🙂 A asi jej to bolo sympatické, lebo sme jej dali aj tie body, čiže 10% zľava ešte navyše z celého nákupu a ona nám dala aj tak nové kuponové body (aj ked za zlavnený nákup sa body nedávajú). Dala mi ich toľko, že som zaplnila znova celú novú kupónovú knižku, takže môžme ísť na nový nákup 🙂

Tie kaše som nakoniec nekúpila, lebo som si pozrela tému tu na MK o kašiach a tam baby nepísali o tých kašiach väčšinou nič pozitívne, že by im deti lepšie spali, skôr naopak že im to na noc zaťažovalo bruško. Samozrejme nie všetkým...

lalunna
13. mar 2009

ja nespinkam este, ale zachvilku uz budem asi... 😲

my sme boli dnes vo viedni, kupovat so svagrinou kocik, akoze vyhodne, ale ked si zratame vsetko co sme tam popritom pominali, tak sa predrazil vlastne 😀

tess v akej dm ste urobili taky zatah? 😀

anula
13. mar 2009

Na kakanie jednoznacne harmancekovy cajik 😉

kape
13. mar 2009

Lalu a kde vo Viedni ste boli pozerat tie kociky, zeby som poradila sestre, kedze u nej je to momentalne tema nr. 1 😀 a oplatilo sa odhliadnuc od vedlajsich nakupov ho tam kupit ?

danulik
13. mar 2009

anula - kde si bola??? uz par dni na teba myslim, ze si sa dlho neukazala..

inac, dobry vecer prajem, idem docitat 😉

lalunna
13. mar 2009

aha anula 😎

kape, pri opere je taky detsky poschodovy obchodak, nejaka tusim kertner strase ci tak nejako
akoze bol lacnejsi asi o 50 € nakoniec, ale ked si zratas parkovne benzin jedlo tam, tak sa to vyrovnava vlastne

danulik
13. mar 2009

uz mame aj temu topanocky? 🙂 ja to zatial neriesim, lili pouziva nozicky iba na svoj "tancek" na stole alebo inom tvrdom povrchu 😀 vyzera to strasne smiesne - nieco medzi baletom a odzemkom 😀
obuvame iba papucky (latkove) a teraz som jej objednala adidas capacky, nech je frajerka 🙂 🙂 🙂 a ked sa zacne stavat na nozky, potom budeme riesit aj topanocky 😉

lalunna
13. mar 2009

harmancek je dobry aj na zubky, neklud atd.
len ako ho do tych kojenych deciek dostat... 😅 😕

kape
13. mar 2009

Ten obchodak poznam raz som tam bola a vtedy som si povedala, ze tu si pridem raz kupit kociar a nakoniec sme ho kupili v BB 😀

Anula na Teba myslim uz par dni, ze si sa straaaaaaaaaaaaaasne dlho neozvala, to ta vedecka praca Ti nedovoli zavitat ku nam ? 🙂

kape
13. mar 2009

Veru ti nasi kojeni tvrdohlavci 😅 Ale skusam na Samkovi cistu vodu v avent hrnceku, tak sem tam si nieco cucne, pripadne mu davam pit akoze z pohara a minule som mu dala vodu z vyvareneho jablcka, tak mi to normalne vyplul cele , ze co som mu to dala 😀

lalunna
13. mar 2009

aha nocne sovy, tu to zacina zit od 21 vyssie 😀

patrik spinka dnes po 2 mesiacoch sam v postielke, normalne mi ho je luto, jak je tam sam, bez nas, esteze tam ma svoju novu zaspavaciu manusku, sam si ju vybral v obchode 😀

inak on uz normalne sprintujena 4, je strasne zlaty, ale skoncilo moje pokojne obdobie, ustrazit ho je normalne narocne

oddnes mam dilemu, kedy sa mam sprchovat rano a ranajky urobit, lebo on uz nechce byt len tak polozeny, on chce pohyb a slobodu a chytat kable atd

ada11
13. mar 2009

kape, ty máš ten kúzelný hrnček? Je ich veľa, aj ja chcem nejaký kúpiť, tak sa rozhodujem...

danulik
13. mar 2009

bammbi - aj nam sa stalo nieco podobne, po prvych prikrmoch lili zapieklo a 3 dni sa nevedela vykakat, chudatko moje male.. tlacila, tlacila a neslo ☹ preto som jej dala na nejake 2 dni pauzu, iba som ju kojila, potom sa vykalala.. doktorka povedala, nech jej davam aj ovocie, lebo to obsahuje vlakninu, cize do mrkvicky jablcko a pod.. teraz je uz asi dobre, ale aj tak idem na to opatrne..
dr. povedala, ze ak by to nepomohlo, mozem skusit aj probiotika, ale ze kojene deticky nemusia, lebo MM ich uz obsahuje..

mhviezdicka
13. mar 2009

ahojte nocne sovy 😀

ada11,
ja som malej kupila cucacik za cca 100 Sk v DM a je super 😉 je to z tej rady babylove

mhviezdicka
13. mar 2009

babule,
potrebujem poradit.

chcem kupit ergo alebo manducu a absolutne sa neviem rozhodnut co z tychto dvoch - na satku si netrufam, neviem ci by som sa nou vedela omotat 😀

lalunna
13. mar 2009

kape, to s tym pitim, presne ako u nas 😀

a najlepsie sa pije s peknych priesvitnych poharov s nejakym motivom farebnym nech je vidno vnutri tu vodu, ale podmienka je cista voda, nic ine 😀

ada, aj my mame ten avent hrncek, ale po skusenosti, ked viem ako sa mu paci priesvitne a zblkajuca vodicka vnutri, by som kupila radsej fisher price, robia take iste ako avent ale priesvitne

ale je to asi novinka, lebo len teraz umiestnili novy stojan do babymarketu u nas

mhviezdicka
13. mar 2009

ja som zatial Lucke skusala dat len detsky caj a vodu, ked mala vtedy tie horucky. caj vtedy odmietla uplne (dala som jej taky negranulovany, klasicky bez sladidiel) a momentlne "frcime" len na cistej prevarenej vode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre