Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jankamanikova
26. sep 2008

Ahojte!
Chcem Vas len pozdravit a popriat vela zdravia v tieto sychrave dni. My sa mame fantasticky, chori nie sme. Papame uz nie kazdu hodinu, ale kazdu hodinu a pol 😀 . Jakubko sa dnes sam pretocil z chrbatika na brusko, vela s nami komunikuje a reaguje na vsetko. Chalani ho miluju, rozpravaju s nim a on len na nich cumi a cumi. Velmi sa z nich tesim a som z nich stastna.
Nosime sa v babyvaku, kociar nemusime ..., takze sa nanosim. Ale aspon mam posilnovnu zadarmo 😀 . Dnes mal nas Matusko dva roky, tak sme doma oslavovali sami, velmi sme sa tesili (balony a ozdoby a tak) a cudovali sa, ako rychlo to beziiiiiiiiii ...

Prajem pekny vikend!

lalunna
27. sep 2008

nika, diki za kompliment 😉
to ja som pisala o cviceni s babatkom, ano mam vystrihnutych zopar stran cvikov z maminy a mama a ja a tie cvicim, aj teraz som prave docvicila 😵 je to super, citim sa ovela lepsie, pomaha to aj na stuhnutu siju a chrbat co mam zo zdvihania uz vyse 6kg patrika 😀 😝

jani, tak vy takto nacvicujete, ja by som tiez potrebovala ukazku, lebo budem mat pozicanu satku od svagrinej na jednu akciu ale neviem ju viazat...

lalunna
27. sep 2008

a my sa tesime!
vsetky experimenty s antikolikovymi procedurami asi zabrali 😀 patrik sa ma ovela lepsie, povacsinou sa uz len usmieva a dzavoce akokeby chcel nieco povedat 😅
este sa zvykne zvyjat ked tlaci ale je to bez placu a velkeho hodinoveho trapenia... parada

aktak
autor
27. sep 2008

🙂 tessie ja som do Prosanusu objenana na 6.10. a idem to zrusit lebo uz sme boli u znameho na kramaroch, hod mi do IP tvoje priezvisko a mobil a nahlasim ta namiesto mna 😉

angelina22
27. sep 2008

caute vsetky..tak ortped tam vtedy zasa nebol, tak som nic nevybavila,,,no tak kuratenko, to mas asi tú istu seriu kocika x lander ako aj ja.....idem ja ,,mala tu mrnčí...ale musím sa pochválit, že sa na nás,,mna a manžela našamalá po prvýkrát vedome zasmiala,,a ako sa škerila..len neviem či to zastihnem na foto,,,ale skusim,,,
všetkým pekný večer!!!!!!!!!pa

tessie
27. sep 2008

dakujem veľmi pekne kati, máš IP

dnes sme boli na oslave u Sophinkinho kámoša. Mal jeden rôčik. Bolo to super, lebo už takmer všetci v partii máme deti, tak to bolo perfektné... Samé malé detičky 🙂

zajtra ideme na hody v Karlovke, nech si to malá užije 🙂

stankaji
27. sep 2008

ahojte babulky, vsetky vas pozdravujem aj vase babetenka 🙂 🙂 🙂
...pisem teraz, lebo hadam len v noci mam klud na pisanie 😝
tesim sa s vami, ked citam, ako babetenka priberaju a rastu a ako sa pomaly zbavuju tych castych kolik 😲 😝 😝

pre zmenu mna chyta nejaka nadcha, tak som si nasadila homeopatika Coryzaliu, to som si davala aj v tehu, dokonca sa to moze davat aj kojencom 😅 🤐 🤐 ...ma s tym niekto tiez skusenosti???

jankamanikova - tak Jakubko je sikovy chlap ked sa vie uz pretocit z chrbatika na brusko, len tak dalej!!!
nasa je asi nejaka lenivsia, lebo ked ju skusam aj chytit za rucky, aby sa dvihala do sedu, tak ani nahodou, vie sa len vytacat do stran.... 😵

idem uz aj ja spat, papa

anula
28. sep 2008

Oraia, na tie supiny je dobry salicylanovy 1% olej 😉 .

iwuskaaa
28. sep 2008

Ahojte mamičky augustových bábätiek 😉 😵 ,

keďže doma zatiaľ nemáme net, tak som trošku tak "odrezaná" od Vás, nemám aktuálne informácie o Vás a tiež keď potrebujem napr. rýchlu radu, čo ma trošku mrzí ☹ .
Teraz je Dávidko na prechádzke s mojou mamkou, tak mám čas aj na net 😵 .
Máme sa dobre, len nás trošku začali trápiť koliky. Včera to bolo už dosť veľmi, plakala som spolu s Dávidkom. Bola u mňa kamoška, tak mi veľmi pomohla, keď Dávidkovi zaviedla rektálku. Neverila som, koľko vzduchu a stolice z neho vyšlo 😕 . Hneď bol pokojnejší a od únavy hneď zaspal.
Takže som sa rozhodla, že mu budem pri každom prebalovaní masírovať brušku Pupíkom, a cvičiť nožičkami. Dnes to napr. stálo za to, Dávidko je zatiaľ pokojný 😵 .
No a stále sa kojíme, pekne priberáme, klbiky máme v poriadku tiež 🙂 .
Tak aspoň takto som prispela 🙂 .
Držkajte sa, nech sa Vám darí a nech bábätká nič netrápi 😉

anula
28. sep 2008

Oraia, dnes som zacala pouzivat Sebamed olejcek a super na tie supiny, pekne sa zoskrabuju. Aj ked asi ten salicylanovy olej z lekarne bude asi lacnejsi.

lulu19
28. sep 2008

AHOJTE ANULA MOZEM SA TA NIECO SPYTAT KEDZE SI TOKTORKA ASPOM TAK MI POVEDALI PROSIM TA

lulu19
28. sep 2008

TAK AK MOZEM MOZES MI PROSIMTA POVEDAT NACO SA DAVA BISEPTOL

lulu19
28. sep 2008

PREDPISALA MI HO GYNEKOLOGICKA MOZE USKODIT BABU AK BY SOM BOLA TEHU LEBO GYN.MA VYSET.ALE NEPOV.MI CI SOM TEHU ALEBO NIE A JA OSM MALA POCIT ZE SOM

sasenkah
28. sep 2008

lulu19- vypni si capslock a zavolaj svojej doktorke.

lulu19
28. sep 2008

ved zajtra jej budem volat len som sa chcela porait

tessie
28. sep 2008

ahojte, dnes sme boli na karloveských hodoch, malej sa veľmi páčilo, prespala celý čas v kočíku 🙂 nezobudili ju ani kolotoče a hudba z každej strany 😉

pridala som pár fotiek, dnes sme sa ráno s manželom trochu hrali s foťákom a snažili sme sa urobiť "pár amatérskych umeleckých fotiek" 🙂 Nie je to ako z originál ateliéru, ale na začiatok to stačí. Idem už spať, nech si to vychutnám, kým spí aj náš drobček... dobrú nôcku

bzuco
29. sep 2008

ahojte
prepáčte, že sa vám sem miešam, ale chcela som sa opýtať a zároveň poprosiť, či nemáte voľné DM-kupony na mliečko sunar a nedarovali by ste ich (prípadne vymenili za nejaké iné kupony) pre môjho malého. budem veľmi vďačná....ak by niektorá mala, poprosím napíšte mi do IP, dakujem krásne, zuzka

sasenkah
29. sep 2008

Ahoj Zuzi,

ja mam a rada ti ich podarujem, resp. vymenim za kupon na caj pre dojciace matky.

lalunna
29. sep 2008

caute,
my sme mali uzasny vikend, cele dni vonku vdaka pocasiu, v nedelu na vinobrani v pezinku, maly sa ukazal ako spravny spolocensky typ, takze nebol problem 😅 prilozim aj nejake foto zachvilku

kolika, sa zda ze dost sa zmiernila, ved mu vsetky tie pripravky co som mu naordinovala museli zabrat 😀

zajtra ideme do poradne, som zvedava co a ako 🙂
inak co sa tyka kg, ocko predvcerom vazil, ale na dospelackej vahe a patrik dosahuje neskutocnych cca. 6,4kg

bzuco, neni problem, aj ja ti ich mozem darovat
a sasi tebe mozem tej caj, ja ho radsej pit nebudem 😀 lebo po vinobrani som mala komplet mokre tricko a to som si len pol dna neodsavala a mala v kabelke nahradne prsne vlozky 😀 a maleho kojila 3 krat

tamita
29. sep 2008

Ahojte,
Víkend sme mali super,naša Džuliannka mala svoje prvé kultúrne vyžitie,boli sme včera na výstave dets.hračiek a bábok-marionet v mestskej galérii a potom sme sa presunuli celá rodinka na obed,papali sme na terase na námestí,potom sme sa ešte tárali,bolo krásne. Dnes počasíčko pokračuje,my si samé dve lebedíme doma,práve ju idem vytlačiť s kočárom na terasu a ja chcem trochu upratať,popoludní pôjdeme zase von-nech si užijeme slniečko.Grckanie sme vďaka nutritonu minimalizovali,ale kakáme len raz za 4-5 dní.Máte to ešte niekto takto čo kojíte??Kojené deti kakajú skôr viac krát denne,tak neviem čím to je...

kivec
29. sep 2008

Ahojte maminky,
ja vas uz velmi dlho citavam, vlastne uz pocas tehu, len som sa nejako nechcela medzi vas miesat, kedze vy sa uz navzajom celkom dobre poznate. Ale vemi mi pomaha precitat si, ze mate s babatkami podobne problemy ako ja, potom som hned pokojnejsia. 😉 Ale dnes som sa rozhodla, ze sa medzi vas vtriem. 😀
Tamita, co je to ten nutriton? Lebo mne malicka tiez vela grcka a pises, ze to pomohlo. Inak s tym kakanim to nemusi byt proble, citala som, ze je to velmi individualne a ked je dietatko spokojne, netreba sa znepokojovat. 🙂

Ale mna trosku trapi, ze moja Estherka este stale nedviha hlavicku, ked lezi na chrbatiku a chcem ju zodvihnut , hlavicku nechava v zaklone. Doktorka sa velmi nad tym nevzrusovala ale vraj to treba o par tyzdnov zas skontrolovat. Ma niektora z vas podobnu skusenost? Moja Esyherka ma teraz 7 tyzdnov.

jancia
29. sep 2008

Ahojte babule

tak pozeram ze viacere ste mali aktivne vikendy 😉 my mame za sebou tiez prvy mensi vyletik, sice len v centre mesta ale predsa - boli sme kuk na svadbe a potom si mama stihla posediet este aj na horucej cokoladke a Tomi pekne spinkal 😵

dnes sme boli na sono klbikov, boli sme na Antolskej a v pohode, som sla o pol hodku skor, o pol 8, bola som prva na rade co som sa cudovala lebo vsetci strasili ze tam byva kopec ludi, no inak ked sme odchadzali tak uz sa tam nazbierali takze oplati sa privstat si 😉 ... ale ide to dost rychlo... no dokina povedala ze na jeho vek sa to vyvija dobre ale ze odporuca balit nasiroko dalej este 3 mesiace a potom mame prist znova.

katinka0000
29. sep 2008

ahojte!

tessie: nadherne fotky!!! ste uz skoro ako profesionalni fotografisti.

tami: nas maly kaka viackrat za den. no a dnes rano to bola riadna nakladacka. 🙂 kamaratka co bola so mnou v nemocnici na izbe, ma tiez dievcatko a tiez jej kaka raz za 3-4 dni. jej manzel bol uz z toho poriadne nervozny, tak isli k detskej lekarke. ta povedala, ze je to uplne normalne. dojcene deti nemusia kakat aj 7 dni. takze nemaj strach, je to o.k.

potrebovala by som este radu. od soboty ma hrozne bolia prsia. vysajem si mliecko a potom po par minutach pride ukrutna bolest. v noci ma to tak hrozne bolelo, ze som si musela dat az ibalgin. nedalo sa to normalne vydrzat. je to taky obrovsky tlak a zaroven taka pichlava bolest, ako keby mi niekto pichal nozom do prsnika. co by som s tym mala urobit? mam ist k lekarovi? vie mi niekto poradit?

katinka0000
29. sep 2008

kivec: aj my davame nasmu nicolaskovi nutriton. je to taka kasicka, ktoru dostanes kupit normalne v lekarni. ona zahusti mliecko a babatko potom negrcka. je to fakt super.
a s tym drzanim hlavicky. skus ho castejsie davat na plece. my nasho malinkeho davame na plece uz od malicky (je to jeho najoblubenejsia poloha, lebo tak vidi vsetko, co sa deje) a krasne drzi hlavicku. vobec mu ju uz nemusime drzat a to uz asi 3 tyzdne. vsetci sa tomu cuduju, ze ako je to mozne.

katinka0000
29. sep 2008

zajtra ideme do poradne. som uz hrozne zvedava, kolko nico vazi. podla mna uz ma 6 kg, lebo je hrozne tazky. niekedy si myslim, ze mi uz odide ruka, ked ho dlhsie nosim.

mimabb
29. sep 2008

ahojte!
tami: pokial si dobre pamatam, tak kojene deticky nemusia mat kazdy den stolicu, lebo MM je lahsie stravitelne ako UM, tak sa netrap, kym nema Leuska problemy...
konecne sa hadam dostanem aj k napisaniu IP, ale myslime na vas!!! 😉

katinka: tiez mam ten isty problem, obcas ma picha v prsiach... asi tak hodinu po odsati mliecka... tiez si len odsavam, nasa eli papa vacsinu dna UM a MM jej odstiekam asi tak na 1-2 davky za den... aspon nieco...
tak si myslim, ze ta bolest ma suvis z odsavanim mlieka... mne pomohla tepla sprcha a masaz.... 🙂

tiez sme dnes absolvovali kontrolu klbikov, kontrola v 4 mesiacoch, nemusime balit nasiroko 😀

katuska.
29. sep 2008

kati - aj ja to mavam, tie bolesti.. ale nie po kojeni. mne sa zda, ze skor pred, ked sa mi nalievaju prsia. zatial som si vzdy povedala, ze sa tam asi nieco deje a nevenovala som tomu az taku pozornost, aj ked niekedy ma tak zaboli, ze si musim chytit prsia.. aj na verejnosti 🤐

.. laktacna kriza nas snad opusta. zda sa mi, ze dnes mam viac mlieka ako vcera a vcera bolo viac ako predvcerom 😉 len nech neskoncim ako lalu..

nas bude asi suchotinka, ked tak citam kolko maju vasi drobci. marek mal pred tyzdnom 4kg a 56cm..
a mame za sebou uz druhy vylet do ziliny.. tam sme isli vlakom, marek celu cestu spal. bodaj by nie, ked ma dedka rusnovodica 🙂 . v ziline sme sa mali super.. a naspat sme isli autom a tiez celu cestu prespal, takze bude z neho cestovatel. v oktobri sa chystame na predlzeny vikend do banskej stiavnice. tesim, dufam, ze to vyjde....

bibianna
29. sep 2008

Tak, včera sme mali krst, dopadlo to dobre. Maťko neplakal. Potom sme mali posedieť v reštaurácii, aj tam bol dobrý, najedol sa a spinkal.

kikinela
29. sep 2008

Ahojte mamulky ,my sme dobra až a poslednu noc kedy som mala nočnu bolelo ho bruško tak som ho masirovala chudatko už je o.k ,tami ja kojim a mne kaka každy den niekedy aj 2x a ked si poriadne prdne tak mu tiež vyleti niečo 😅 ,tak ti neviem povedat nič ine 😉

katinka0000
29. sep 2008

katuska: mne sa zda, ze to mam tiez, ked sa mi nalievaju prsia. fakt to hrozne boli. aj mna to tak zaboli, ze si ich musim az drzat.

chcem sa spytat, ze ked rozmrazim mliecko z mraznicky, dokedy ho mam spotrebovat? uz ho nemozem dat naspat do mraznicky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre