Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

lalunna
16. okt 2008

som vas prisla este kuknut 😎

madiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, ty zijes???

kape, tak prosim ta nabuduce bez toho modreho zafarbenia 😀 ale inak su velmi vydarene, mne sa velmi paci ta posledna s tomim - aky je zlatulinky... 🤐

elly, ja uvazujem o mirene, ale potrebujem na to menstruaciu 😀 tabletky nechcem, znicili mi zdravie, uzivala som 7 rokov 😔

aktak 😀 ...
ja myslim, ze by si mohla nejaky lajt erobik skusit, dolezite je nemat svalovicu 😉

lalunna
16. okt 2008

hviezdi 😵

kape
16. okt 2008

Danulik - to uz mas aj s pridavkami

No ma to pekne naserkalo, ze je to zas domodra, ale muz sa priznal ze asi daco ponastavoval. No ak zajtra nebude prsat takprinesiem druhy fotak.

Hviezdicka- sme Ta na stretku spominali a aj sme hovoreili ze ste asi u starych rodicov, tak buduce stretko uz nemozete chybat.

Katinka- maly je neskutocne zlaty s tou mastickou, to by sa oplatilo poslat do nejakej sutaze a myslim ze vyhra je zarucena 😉

Lalunna- to na tej fotke tesne po prebudeni ani akoby nebol Patrik, je tam taky iny.

Tak Vam vestkym prajem BRU NOC 🙂

jancia
16. okt 2008

petrzalcanky kuk 😉

www.budatko.budatinska.sk

katinka0000
16. okt 2008

danulik: a preco raz? ved v noci si to zotrie a potom to cely den nebude mat. ja som mu to dnes dala 2-krat.

madi ahoj. normalne som dnes na teba myslela, ze co je s tebou. no asi telepatia. 😀

katinka0000
16. okt 2008

kape: dik! no ja ked som zbadala tu fotku (lebo to fotil manzel), tak som sa asi pol hodinu musela smiat.

danulik
16. okt 2008

kati - mne dr. povedala, ze iba raz.. vecer som natrela a uz v noci, ked sme sa zobudili na papanie, som videla, ze sa to zlepsilo 🙂 taka som bola stastna, ze som musela zobudit aj manzela, nech sa pozrie 😀

katinka0000
16. okt 2008

no ved aj ja uz vidim zlepsenie. 1-krat som mu to natrela len na jedno licko, ci nahodou nebude mat zase nejaku zlu reakciu. vsetko bolo o.k., tak som mu s tym 2-krat natrela celu tvaricku. uz teraz vecer som videla, ake to ma pekne. odvtedy som mu to nenatierala. dufam, ze rano to uz bude mat kraaasne.
myslim, ze je to super krem oproti tomu, co sme mali predtym. to bolo hrozne. nenormalne smrdel a vsetko okolo bolo spinave, samozrejme aj nico. ten vyzeral ako kominar. 😀

elly111
17. okt 2008

dobre ranko nas poklad dnes vstaval o 3.00 a od vtedy zadriemal az teraz 🙂
jee tak to bude este babatiek vsetkym uz teraz zelam nech to vsetko prebieha podla vasich predstav 😉
ahoj madi a hviezdicka
lalu co bolo zle na hormonalnej ant. a aku si mala? Ja som ju nechcela kym nebudeme bat babatko a aj tak sme ju nejako nepotrebovali, kedze sme boli dost rozbehani, pracovne vytazeni a stretli sme sa tak medzi dverami alebo sme prisli domov tak unaveni ze sme boli vdacni ze len lezime vedla seba 😀

anula
17. okt 2008

Ahojte,
Madi som rada, ze dobre kakate 😀 . Nam vcera Duracelka nalozila po 2 dnoch, mysleli sme, ze budu evakuovat celu dedinu 😀 😀 😀 .
Mame uz krasny rezim, vecer zaspi o 22.00 do 7.00, potom sa napapa a zase spi do 11.00. Cez den kojime kazde 3-4 hod, medzi tym sa hrame, spievame, prechadzame sa a po kazdom nakojeni si da 20 minutovku. Vynahradzuje mi tych prvych 6 tyzdnov, ked ani oka nezazmurila cez den. Je to taky maly skero, len sa usmieva.

Ja som zacala brat HA, beriem Cerazette, ale tusim moje dieta je najlepsia antikoncepcia, vecer ked zaspi, odpadnem aj ja.

A dalsie deti? Moj sen bol mat 3, ak stihnem este jedno bude dobre, planujeme, ked Klara bude mat 4 roky a bude chodit do skolky. (tu povinne predskolska priprava od 4 rokov). Tehotenstvo mi sice liezlo na nervy, ale obetujem sa, no nie?

Pozeram vase albumiky, tie nase deticky mozu robit reklamu na detske vyzivy. 😀 Joj ake su na zjedenie.
Chudera Klara je cela docmulana a dostiskana, konecne sa necha pomojkat 😀 .
Ked tak pozeram na vase, ale by som ich postiskala vsetky, take su chutnucke.

katinka0000
17. okt 2008

ahojky!

anula: od desiatej do siedmej??? ta ma fakt vydrz, to je dobry spachtos. ved to je 9 hodin! no nas maly by asi zomrel od hladu. ten ked sa o takej 3:00-4:00 zobudi, tak ide zjest aj mna.

katinka0000
17. okt 2008

fakt su tie augustove babatka nadherne, normalne na zozratie.

danulik
17. okt 2008

kati - ako vyrazky? 🙂

anula - to fakt spi 9 hodin?? nasa lili by ma potom od hladu asi celu zjedla na ranajky 😀

katinka0000
17. okt 2008

danulik: ja som citala v pribalenom navode, ze ten locoid sa moze natierat tenka vrstva max. 3-krat za den (deti, dospely aj mladistvy). tak mu to budem davat rano tenucku vrstvu a vecer pred spinkanim. uz to ma ovela lepsie, len je zase riadne dostipany od komarov. na neho idu komare ako na mna.

danulik
17. okt 2008

kati - tak to som rada 😉 viem, citala som to, ale pozor, lebo ten krem dost vysusuje.. nam dala dr. este pre istotu vzorky kremiku od A-DERMA, keby mala z toho suchu tvaricku..
este lietaju komare?? ved uz je zima 😖

vejinka
17. okt 2008

kocky skusali ste na vyrazky extrakt z harmanceka?? dostat to v lekarni a dava sa to aj do vody pri kupani..je z toho taka zlta vodicka..nam to pomohlo ..po celom telicku mal vyrazky..a zmizlo mu to za dva dni 😉

sanik
17. okt 2008

caute,

ja tiez prebehnem obcas vase albumy, male babatka su take chutnucke. my uz tiez mame pekny nocny rezim, uz viac ako tyzden mi drobec spi od 22.00-7.00, potom este obcas zaspi (napr. ako dnes) a niekedy uz zostane hore, zavisi podla nalady. cez den uz mi potom vela nepospi, iba ak ideme vonku, vtedy ked ho zababusim a uz je v kociku, tak odpadne ako chrobak a opat spi. Ak sme doma, tak je vacsinou hore a bud si nieco gagoce alebo place. Fakt uz po tom 1mesiaci clovek vidi ako babatko napreduje, robi pokroky, uz je vnimavejsie, lepsie drzi hlavicku, uz sa aj usmeje, ked sa s nim clovek rozprava, tak aj nieco odgagoce. je to fakt zazrak, ze pred rokom este tu nebolo a odrazu uz je tu s nami a uz si bez neho to ani neviem predstavit.

anape
17. okt 2008

ahojte maminky 🙂 ,

elly ja ti uz nemusim odpovedat na otazku ohladne poctu deti ktore planujeme, kedze ja uz ich mam dve 🙂 . Nechcela som,aby bol Petko jedinacik uz len z toho dovodu, ze ani ja by som nechcela byt jedinacik, neviem si predstavit zivot bez mojich dvoch braskov, tak to nechcem spravit ani mojmu synatorovi. Takze planovala som druhe dieta tak po troch rokoch od prveho, no manzel ma ukecaval, nech mame druhe hned po prvom,aby rastli spolu, lebo zatial co nasi znami maju takto deticky, tak to ma len pozitiva, hoci je to niekedy dost uberajuce energiu ked su deti este v takom malom veku ako teraz moje, ale nechala som sa ukecat, no napriek tomu som bola v soku,ked sa to podarilo hned na prvykrat, myslela som, ze to bude trosku neskor, ale trvalo to len par dni co som predychala a potom sa uz len tesila...no a dnes ani nahodou nelutujem, mam krasne dve zdrave deti, ktore mi robia maximalnu radost a tesim sa ako budu spolu rast a mat sa radi, ved uz teraz ked Petko bozkava Viktoriu, tak sa tvari maximalne nezne 🙂 . Jemu sa celkovo pacia viac dievcatka ako chlapci 😉 , nastastie... 🙂
Inak, moj manzel by chcel casom este jedno dieta, no asi uz u mna nepochodi, pretoze ja sa na to nechystam, kedze nam vysiel este aj parik, mozno keby bol dalsi chalan, ale takto nie...jedine, zeby ma po nejakych rokoch, ked tito dvaja odrastu pochytila nahla silna tuzba po babatku...ale zatial sa priklanam na 99,9% k tomu, ze nie, lebo potom by som chcela s detmi pochodit co najviac po slovensku a zahranici, no a babo by nas v tomto pribrzdilo...

je to len moj nazor, nikomu nevnucujem 😉

anape
17. okt 2008

inak, chystam sa konecne si zalozit album,mozno aj dnes vecer, konecne...
chcela som teraz kym mala spinka, no manzel ma fotak pri sebe a tam mam vsetky fotky, tak musim pockat kym sa vrati domov

zelam vam pekny den, hoci pocasie sa uz riadne pokazilo 🙂

adrina
17. okt 2008

ahojte...no čo sa týka počtu detičiek..tak my sme chceli skončiť pri dvoch...ale potom sa zrazu vo mne prebudila silná túžba ešte po jednom bábatku, manžel neprotestoval, síce sme plánovali malú princezničku a máme Damiánka...ale vôbec mi to nie je ľúto a stašne sa vytešujeme 😵 😵 😵 chalani majú veľmi blízky vzťah a je super mať plný dom deciek...ja ich vláčim všade so sebou,veď damčo už absolvoval aj prvú dovolenku...síce len predlžený víkend...ale bol s nami..my mse akční,a nemáme problém ísť kompletne všetci niekam 😀 😀 😀 no problema
damčo už má pekný pravidelný režim, v noci spinká 9-10hodín, stávame o 7-ej, úplna pohodička, kaká 2x denne, raz ráno a raz večer...kúpeme sa ešte každý deň...cez deň tiež väčšinou prespinká..ale keď je hore,tak sa rozprávame,škeríme pred zrkadlom a podobné somarinky

elly111
17. okt 2008

anape 😀 to je super ze manzel by este jedno chcel 😀
adri to je super ked sa niekam vyberies so styrmi chlapmi 😉 a ako riesite autosedacky ked idete v aute vsetci aj s manzelom?
anula ty musis byt vyspata do ruzova 😀 , Klara je zlata aspon si trosku vynahradis vsetky tie nocne 😉
baby prave mi prisla upomienka zo socialnej poist. v mieste zamestnavatela, ze som im neposlala rodny list dietata, hoci ja som ho poslala zamestnavatelovi a ten slubil ze ho posle, ale neposlal 😠

sanik
17. okt 2008

elly,
aj mne prisla ta upomienka, ale este tyzden po porode. mne sice zamestnavatel povedal, ze si to mam poslat sama, aj som tak planovala. no ked som sa dotrepala domov z porodnice - klasicky po tyzdni, pozeram v schranke je list s tou upomienkou. tak skoro som teda necakala, ze uz to budu tak surit. no co uz, uradnici su niekedy nevyspytatelni, raz nerobia nic a raz zase robotu nahanaju.

baby uz vam prisli peniazky za porod? ja som si to poddala pred tyzdnom. ako dlho sa na to asi caka?

mimabb
17. okt 2008

elly, sanik: socialka je otrasny urad 😒 hned po porode som tam zaniesla registracny list aj so vsetkymi papiermi a samozrejeme aj rodny list... a tiez mi dosiel papier, ze potrebuju rodny list... oni si totiz nedokazu prefotit, alebo pozriet ten co tam uz je pri inom papieri.... takze elly tvoj zamestnavatel ho kludne mohol poslat... ale oni ho potrebovali este raz....

anula: to je super, ze klarka spi tak dlho... na kojene dieta je to nadherne...

vejinka: harmancek je sice dobry, ale pre male deticky je lepsi repik, lebo harmancek je silny alergen...

aktak: obdivujem ta, take dve cinky 😉 😉 😉 😉 daju poriadne zabrat... a este sa aj prirodzene zvysuje zataz 😉 😉 😉 😉

co sa tyka poctu deti, tak my sme uz skoncili...

adrina
17. okt 2008

elly...autosedačky v pohode...mimko už nemusí a Matúško s damčom v pohodičke vojdu..máme combi ale špekulujem na nejakým vanom...tak uvidím,že financie pustia 😉 😉 😉

katinka0000
17. okt 2008

danulik: a tu a-dermu mozem kupit v lekarni? tiez mi kamaratka povedala, ze ziaden krem im nezabral na vysuseniny len a-derma. ako sa presne vola? a mala z toho locoidu suchu plet?
u nas v izbe teda este lietaju. je to na nervy, ze? ja neviem, kde sa stale beru. asi im je tam dobre, svinuchy! 😀

vejinka: ja som malemu davala rumancekove obklady asi tyzden a nic. mozno to pomaha len na potnicky a na nejaky slabsi vysyp. mne to poradila sestra, aby som ho v tom okupala, lebo ked bola neterka mala, tak jej to velmi pomohlo. nam ale bohuzial nie. nam pomohol ten kremik, co mala aj lili. dufam, ze sa to strati uplne. a samozrejme si davam pozor aj na stravu.

adri: aj my nasho nicolasko berieme vsade so sebou. on ma hrozne rad, ked je mimo domu. vtedy je ako zlaticko. a to nehovorim, ako miluje vozenie autom. no ale nie je cudo, ked sa v maminou bruchu tolko nacestoval. styri dni pred porodom sme este boli na pracovnej ceste v rakusku v linzi. blazon, co?

katuska.
17. okt 2008

ahojjte baby.. mam na vas par otazok. nedavno ste rozoberali ci vasi drobci prekakaju plienky abo nie.. tak nas marek poslednu dobu prekaka skoro zakazdym ked kaka.. ma taku hlienovitu stolicu.. teda aspon si myslim, ze je hlienovita, lebo je taka mazlava a velmi ju plienka nesaje.. (pouzivame pampersky) kaka raz za dva-tri dnii a nalozi toho vzdy plnu plienku a aj mimo.. chcem sa opytat, ci aj vasi kakaju tak abo nie..

a este jedna otazka.. marek dost casto tak chrchle.. teda hrci akoby mal nieco v hrdle.. hlavne ked sa zobudi alebo ked dopapa tak vydava take cudne zvuky.. nemate to este niekto?? dik za odp

inak posielame pozdrav zo stiavnice.. pocasie nie je az take strasne ako sme mysleli ze bude. dnes svieti slnko skoro cely den, akurat, ze je chladnejsie ako bolo ked bola katka v tatrach 😉

katinka0000
17. okt 2008

katuska: aj my mame taky isty problem. tiez kaka tak kazdy druhy den a teda potom tam toho nalozi az-az. vzdy musime vsetko oprat, lebo je prekakany az na chrbatiku. a hned s nim utekat pod umyvadlo. 😀

nas malinky tak chrchle po spani, ked sa zobudi. a vtedy aj tak kasle. podla mna je to normalne. asi ma sucho v krku.

elly111
17. okt 2008

hmm tak nie som sama so socialkou, ja som si svoje vsetko obehala ale toto mi slubil zamestnavatel a volala som do firmy, takze chyba je u nich, neposlali to tam
adri aha, Mimko je uz velky a vysoky chlap 😉
aj nas drobec chrchle vydava cudne zvuky hocikedy, ale hlavne po jedle aj ked si niekolkokrát odgrgne 🙂 a kaka pravidelne raz denne plnu plienku tiez mazlavejsej konzistencie, obcas nieco vyde aj mimo plienky ale malokedy i ked byva plna do prasknutia 😀 , pouzivame hugiesky a uz si davame pozor aby tie "volaniky" okolo noziciek boli pekne vonku okolo nozicky, lebo tade sa prekakaval a precikaval 😀
a nas tiez miluje jazdu autom a budi sa len ked spomalujeme alebo stojime na cervenu 😀
strkaju si vase deturence ruky do ust, nas casto aj po jedle a minule tak ze si vrazil ruku do ust a zatlacil si jazyk, skoro sa zadusil a ja som skoro zinfarktovala, buchala som ho po chrbte a vytahovala mu jazyk, no nenudime sa je to silenec 😀 i

katinka0000
17. okt 2008

elly: ano, aj nas si strka rucicky do ust. niekde som citala, ze ich detom nemame nasilim vytahovat, lebo oni tak spoznavaju svet. nas maly si od vcera zacal cmulat palec. bol nenormalne zlatucky. tichucko sedime, pozerame telku a len z izby pocujeme velky mlaskot. pridem pri postielku a drobec palec v ustach a cmula o stosest.

madi
17. okt 2008

caute - neuveritelne ne? za dva dni som tu druhykrat 😎 😀
katuska - my kakame este stale tak 3-4 krat denne (to ma asi po mame toto 😀 ) ale aj nam sa uz parkrat stalo ze sme sa prekakali na chrbatik alebo na nozku....podla mna iba zle zalozena plienka (pamperska) alebo on sa velmi mrvil a spravil si tam v plienke "dierku" kadial to "hoňo" vybehlo...hm...?
a co sa tyka toho chrcania, mame to od narodenia...a bola som aj u doktora s tym - ze co s tym a co to je...a doki nas popocuval spredu zozadu a povedal, ze dychanie je ciste, cize len nejaka slinka mu zaparkovala v krku a nevie s nou pohnut ...glgnut ju...takze asi nestresuj, je to okej 😉

jaaaj, stiavnica....ste u mateja? dufam, ze vam pocasie vydrzi.....a ako kocikujes po stiavnici? sak to je hotovy teren pre kocik a posilovna pre toho co ten kocik tlaci 😅

katinka - aj nas simon - minule sa mu podarilo palec strcit do pusy (lebo inak pcha celu rucku dnu) a taky bol rozkosny ...jooooj uzasne....
je krasne byt mamou.....opakujem to pri kazdom pohlade na maleho.... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre