Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
3. nov 2009

...to moje dieta stale spi...................

danulik
3. nov 2009

v noci sa budeme asi hrat 😀

hribikana
3. nov 2009

fiha, tak lili si dava na cas 🙂 v noci s nou bude sranda 🙂
my sme mali obdobie celonocneho spinkania cca 4 tyzdne, ked mala nina 2 mesiace 🙂 vtedy som bola aj v KE na koncerte desmodu a este nejakom, ale uz si ani nepametam, kde 🙂 teraz by som si to tazko mohla dovolit, po byte sa ozyvalo mamamamamamama

iwuskaaa
3. nov 2009

Ahojte 😉 ,
Danielka tak ako Lillienočka? Spinká stále a bude až do rána, alebo sa prebudila? 🙂 My sme dnes spali veľmi krátko, iba 45 minút a už od 19.15 spinká 🙂 . Včera mal naopak spiaci deň, spal dvakrát dokopy asi 3,5 hodinky 🙂 .
Mne sa veľmi páči meno Ayliee, ale môj manžel mi už teraz povedal, aby som na také meno zabudla 😀 . On veľmi nemusí tieto "exotické" mená, mne sa zase veľmi páčia 🙂 . Ale keďže to zatiaľ nieje aktuálne tak to neriešime 😀 .
Tessie, ja idem piecť ako vždy perníčky, linecké pečivo a viac zatiaľ neviem, uvidím čo ma napadne 😉 . Ja som aj cez víkend piekla ovocnú bublaninu a už mu pomaly dávam z "každého rožka troška" 😝 . Okrem čokolády, údeniny, klobásy, slaniny 😀

danulik
3. nov 2009

stale spinka.. uz sme ju boli aj budit, otvorila oci, zavrela, otocila sa na druhy bok a spi dalej 😀 rano napisem, ako to pokracovalo 😉

aili je strasne zlatucke meno, u mojho manzela by mozno aj preslo, aj ked tiez je skor za klasicke mena, ale budeme to riesit az ked to bude aktualne 😉

hribik - ze 25 tt - to riadne leti!!!!!! 😅

ja na vianoce piect nebudem, lebo jedine co viem upiect, je piskotove cesto 😀 ale budeme asi u nasich, tak budem asistovat maminke 🙂

iwuskaaa
3. nov 2009

Danielka tak som zvedavá aké to bude mať u Vás pokračovanie 😀 . Verím, že dobré a Lilly vstane ráno o ôsmej 🙂 .
Tak Vy budete sviatkovať u Vašich? No super a máš bez roboty 😀 . Ja sa na Vianoce veľmi teším, ale zároveň aj bojím, lebo Dávidko je teraz všade a ja sa bojím, že mi bude pri všetkom asistovať a ja budem nervózna 😀 . Síce bude doma aj manžel, ale predsa 😀 . Vlani bolo super, malého zobral môj ocino, vtedy vydržal spinkať v kočíku aj 4 hodiny a my sme s manželom zatiaľ pripravovali večeru 😵 . No uvidíme ako to bude tento rok 🙂
A ozaj zabudla som napísať, že Dávidko je odvčera na UM a zvláda to úplne super, teda akoby mu to bolo fuk 😵

danulik
3. nov 2009

iwus - super, tak je statocny 🙂 a uz vobec nekojis?
tie vianoce u nasich urcite nebudu bez roboty, lebo je nas sice vela, ale vacsina veci je na mame a na mne..
a tiez sa obavam co lili.. urcite bude "pomahat" ozdobit a hlavne ODzdobit stromcek 😀

iwuskaaa
3. nov 2009

Nie, už vôbec. V nedeľu večer to bolo posledný krát 😵 . Teraz mu dávam Hami. Aké mlieko dávate Vy?
Tak to si vystihla super, oni nám ich budú pomáhať odzdobovať 😀 ...

danulik
3. nov 2009

my davame nutrilon - momentalne vanilkovy 😉 ale kupila som zase aj ten neochuteny, idem vyskusat ci vypije aj ten, alebo si uz zvykla na sladsi 🙂
a v noci pije? ak ano, kolko krat? lili najskor chcela 2x, potom 1x a teraz uz vobec..

hribikana
3. nov 2009

my davame bebu, na noc vypije 240ml + 5 lyzic sunarky, a potom v noci 2 krat po 210 ml

iwuskaaa
3. nov 2009

Ja som mu urobila aj včera aj dnes 260 ml, no vypil iba polovicu. Zobudil sa ráno o 4.00, no papať nechcel, iba som ho preložila k nám a spal do 7.30. My máme od narodenia super, budil sa iba jeden krát, občas dvakrát 🙂 . Dúfam, že to nezarieknem 😀

danulik
3. nov 2009

iwus - tak to je super 😉
lili robim rano a vecer 180 ml a cez den 1 alebo 2x 150 ml..

hribik - riadna papkacka 🙂 a cez den jej este davas mlieko?

hribikana
3. nov 2009

cez den uz nepije mliecko, iba na ranajky jogurtik a cez den nejakeho pribinacika, acidko alebo jogurtove mlieco, na co ma chut

danulik
3. nov 2009

lili nie je velmi na jogurty a pod., tak som rada, ze aspon mliecko pije 😉 acidko vyplula hned 😝

kape
3. nov 2009

Lili je dobra , danulik co si s nou cez den robila, ze si ju tak umordovala 😀

Samko papa Sunar neochuteny, vecer pred spanim 210 a rano okolo piatej 180 ml. Cez den uz nepije mlieko vobec.

A pecenie u nas, ja zvyknem robit piskotove, kysnute, alebo trene cesto. Nic s plnkou, tak to Samko uz ochutnava. A na Vianoca urcite linecke, pernicky a potom este nasu klasiku, ale to je s cokoladou. A my budeme doma len 24. a potom sa pojde k babkam, v BB budeme asi cez tyzden a pohravam sa s myslienkou, ze my dvaja so Samkom si pobyt v BB predlzujeme.

danulik
3. nov 2009

kape - to asi moja svokra, lebo sme tam lilienocku nechali, ked sme sli kuknut zaluzie, bola uplne zdivocena ked sme prisli 😀 neviem, co robili 😕 no ale toto sa nam este nestalo..

jancia
3. nov 2009

Caute baby ja len na skok bo dnes som bola zdravotne uplne out ☹ . Zaskocili ste ma normalne s tym ockovanim u tehotnych... ja som si minule citala diskusiu tu na konikovi o ockovani a jedna mamina tam pridala tento link: http://tvina.sk/index.php?zobraz=videoarchiv&hr... je to prave o vakcinacii na prasaciu chripku, dost zaujimave ale je to dlheee ja som to este nedopozerala ale stoji to myslim za to. Ja osobne by som sa ockovat nedala, ved ako mozu tvrdit ze to je bezpecne ked na virus ktory sa objavil len nedavno uz stihli za ten kratky cas vyvinut vakcinu... a stihli ju aj otestovat ake to ma dosledky do buducnosti a aj na nenarodeny plod??? A ze povinne... hm 😒 to kto ako povedal?

hribikana
3. nov 2009

fiiiha, tak to ja mam dobreho papkaca doma ...

mizulienka
4. nov 2009

ahojte 🙂
jancia moja gynekologicka sestricka mi vcera volala, ze mam ist k vseobecnemu lekarovi a dat sa zaockovat....ze tehotne zeny to maju prednostne a ze je to dobrovolne...ja som si tiez pozerala nieco na nete a aj na www.modrastrecha.sk su nejake clanky o tom a dost negativne reakcie...nie som naklonena tomu ockovaniu...som zvedava, co povie moja vseobecna....ci ockovat v tehotenstve alebo nie...
ved aj vakcinu proti obycajnej chripke nikdy netestovali na tehotnych zenach z moralnych dovod, ako mozu vediet, ze nic nesposobi...no ja neviem...

jankamanikova
4. nov 2009

Tak ockovanie v tehotenstve v ziadnom pripade. Aspon u mna nie. Nie je to este vobec preskumane a nechcem vediet co a ako bude s tymi detmi v brusku. Myslim, ze robia okolo toho dost velke halooo, ako vzdy. Ja ked som cakala Jakubka, tak Janik a Matusko mali ovcie kiahne a sme tu. Nic sa nestalo a nestane. Este aj gynekolog mi vravel, ze je to ok. A nehovorim o inych veciach ... Ale je to na zene, ako sa rozhodne.

nika.r
4. nov 2009

ahojte

sanik, dakujem za reakciu na to nerváčenie 🙂

dievčatá tehuľky, nezávidím tú dilemu s očkovaním. Chápem, že sa bojíte o detičky, ale ja by som tiež do toho očkovania nešla. Očkovanie obchádza všetky prirodzené obranné mechanizmy v tele, všetko ide priamo do krvi a teda aj priamo k plodu. A nie je žiadnym tajomstvom, že očkovacie látky obsahujú kopu prídavných látok, ktoré sú dokonca označované ako jedy. Tiež si myslím, že z tej prasačej chrípky urobili dosť veľké halo, ved na iné choroby zomiera oveľa viac ľudí a nič s tým nerobia.
A chrípke sa dá dobre vzdorovať vitamínmi a pokojom. Radšej preventívne brať viac vitamínu C, dať si každý deň čaj s citrónom, dopriať si pokoj. Ja som v tehotenstve bola chorá, kašľala som a mala teploty a v poho. jedna kamoška dokonca dva týždne v tehotenstve brala antibiotiká a všetko je OK. Radšej by som osobne vyležala chrípku ako riskovala očkovanie. Tí ľudia, ktorí zomreli vo Švédsku boli tiež označení ako rizikoví a odporúčali im to očkovanie lekári 😖

V najnovšom Dieťati je veľmi dobrý článok o imunitnom systéme a je tam napísané, že imunitný systém je taký zložitý, že doteraz jeho fungovanie je trochu neznáme. Dôležitá je tiež psychika. A v nejakom článku o očkovaní som čítala, že v podstate celé očkovanie vychádza z omylu, keď zužuje imunitný systém len na tvorbu protilátok.Vraj je to omnoho komplexnejší problém, čoho dôkazom sú aj ľudia, ktorí aj pri veľkých epidémiách v ohniskách nákazy neochoreli.

hribikana
4. nov 2009

ahojte,
u nas je zas krasny den, slniecko svieti o dusu, az sa tesim na prechadzku
danulik - odkial ty vies, ze 25.tt? ved to nikde nepise a aj ja som si to musela overovat, lebo som normalne nevedela, ci mas pravdu 🙂
ja sa ockovat urcite nedam, teraz pekne papam ćalibrum mami a sem tam si ukradnem z manzelovho megacecka 🙂 takze hadam sa ziadna choroba na nas nenalepi, ked som cakala ninu, bola som tiez na antibiotikach, kedze sa so mnou asi mesiac tahala nejaka pliaga, takze v krajnej situacii radsej to, nez ockovanie, vlastne na chripku aj tak antibiotika nezaberu ...

aktak
autor
4. nov 2009

hribi mas to napisane hned pri "mene" 😀
ja toho o ockovani vela neviem, ale odjakziva mam z neho zly pocit

hribikana
4. nov 2009

aktak - dakujem, vazne to tam je 😝

danulik
4. nov 2009

ahojte,
takze.. lilienocka sa zobudila okolo 22:30, dala som jej mliecko a potom spinkala do 6:30, takze nakoniec to dopadlo celkom dobre 😉

hribik - 😀 🙂 😉

hribikana
4. nov 2009

danu - fiiiha, ty si vcera ani nevedela, ze mas dieta 😀

danulik
4. nov 2009

aj sa mi zdalo, ze mi nieco chyba 😀

elly111
4. nov 2009

ahojte jej som si pekne počítala, také príma ako sa to tu trošku rozbehlo 🙂
očkovania celkovo sú veľmi ošemetná téma a nie to ešte v tehotensve 😨
hribi veď vidíme že si približne 25tt 🙂 ak si teda napísala správne údaje a nechceš nás prekvapiť 😀
Čo som ešte chcela? Veľa vecí, ale už si nejako nepamätám 😅
aha mená ... ja pozerám vždy na www.babynames.com, tam je napísané aj odkiaľ pochádzajú,...
Meno pre dievčatko by bol teda oriešok vymyslieť, ale asi Lea alebo Emma my k priezvisku nemôžeme mať nijaké zvláštnosti 🙂 A ak by bol chlapec tak asi Max. ale druhé dieťa neplánujeme takže to iba tak...
Mená po nás by sme iste nedali, nejako nie sme s nimi stotožnení 😅
Baby tehuľky a vy zdvíhate svojích drobcov alebo ako to riešite? Pýtam sa čudne ale ja keď som bola tehu tak som mala zakázané aj hrniec zodvihnúť 😖
bammbi mojej kamoške sa pred pár dňami narodila dcérka a volá sa Emily 🙂 druhé meno má Leila a priezvisko zahraničné
Aktak plánujete bábätko v dohľadnej dobe? 🙂
Baby veď sa priznajte ktoré sa snažilkujete nech vám držíme palce, či má to byť prekvapenie? 🙂

elly111
4. nov 2009

wow danulik to je paráda, si mohla ísť aj žúrovať 😀
baby ak by ste niektorá chceli tento šálik z bledomodrého setu H&M tak predám nový aj s visačkou, nejako sa u nás zišlo veľa šálov, či šál? 😨 Z vnútornej strany je flís. Cena tak ako sme kúpili 2,95€ alebo dohoda 😵
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6445221

aktak
autor
4. nov 2009

elly mi sme zatial ani jedno neplanovali takze nie 😉
to pocasie ma ubija, neznasam ked je zima 🙄

v Damskom Magazine na stv1 teraz hovorili o ockovani proti zltacke typu A (B je v povinnych tusim), moja teta farmaceutka povedala ze to je jedine z nepovinnych ktore by ona dietatu dala, rozmyslate nektora nad tym?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre