Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kape
7. nov 2009

Tak a sme na novej strane 😉

Mizulienka dik za link, urcite este niekto Samkovi na nase doporucenie pod stromcek kupi. V Ramzese majuu dobru cenu a poslem svokrovcov po to nech neplatime postovne, kedze je to u nich v dedine. Uz sa tesim celkom na nu.

madi
7. nov 2009

ahojte
kape 😀

ku knizkam - odporucam "Velka kniha pre male deti" - ja som ju kupila uz davnejsie s tym, ze ju dostane Simi od babky na vianoce...tak cakame...ale prelistovala som ju a je uzasna... teraz na obrazky a neskor bude aj vela vela poucenia..urcite ju vyuzijeme az kym pojdeme do skoly...a potom z nej bude Simi sam citat...
http://www.martinus.sk/?uItem=23856

nika - plastelina uz teraz? skvely napad...musime vyskusat aj my

co sa kreslenia tyka, tak prvy "obrazok" uz mame na chladnicke 😀 ale kruhy este nekreslime..citala som v nejakej literature, ze dieta musi aj psychicky aj fyzicky dozriet na kruhy...ze az v urcitom veku zacne ohybat zapastie a kreslit kruhy...
a tiez som rozmyslala nad tabulou takou velkou do detskej, ale myslela som ze az niekedy o rok / dva...takze jankamanik vravis ze uz aj teraz moz? hm...no mozno na vianoce.. uvidime

a dobre sme nakupili darceky na vianoce - straaasne lacno (ze 1,90 za auto, vrtacku a tak...) a kupili sme aj taky big big sliapaci traktor..ten ale dostane simon az na narodky..ale teraz bola skvela cena, tak no...nevyuzi to...

jancia - uuuuzasne detske izbicky si poslala..mam velmi podobnu predstavu o detskej

a buker som si stavala z roztahovacieho kresla alebo v kuchyni som tiez spustila deky zo stola.... bolo to uuuzasneee

a este sa pochvalim ze mame 15 zubov, za chvilu vylezie aj stvrty ocny a potom uz len na stolicky cakame... ta tak 😎

zelam kraasnu nedelu vsetkym, uzivajte si rodinky a snad aj pocasie bude dobre....

mizulienka
8. nov 2009

madi, dik za link na tu knizku, uz ked som listovala na martinuse, sa mi celkom pozdavala 🙂 super, bude dalsi darcek na vianoce 🙂
a inac, mozem sa spytat, kde si kupovala darceky za take paradne ceny 😵

jankamanikova
8. nov 2009

Ahojte!
Chalanov som poslala spat, ja idem popratat po obede a tesim sa na poobednajsiu kavu. Bez nej to uz u mna nejde.
Boli sme vcera v BA, sa fotit v jednom atelieri. Deti sa tam tak rozjasili, ze bolo problematicke ich dat dokopy. Ale bola sranda a vela sme sa nasmiali. Najlepsi bol Jakubko, ten len pred fotoaparat chodil.
Janik bol tiez svkely, ale Matuska fotit - to je umenie 😉 . Jeho dostat pred objektiv, tak to sa Jany poriadne zapotil. Vymyslal pribehy (lebo Matusko je taky divadelnik) a hukali tam ako dinosaury a potom ako poziarnici. No, teraz ked si to tak predstavujem, tak ta pani fotografka musela mat z nas riadny zazitok. Ale bolo fajn.

Boli sme potom v IKEA, a mali tam zlacnenu jednu skrinku, na ktoru sme si "struhali zuby 😀 " o polovicu, tak sme ju hned zobrali a deti s Janym ju vecer montovali. Najväcsi zazitok (ako vzdy) bolo pribijanie klincov.

Dnes sme doma, pojdeme sa prejst a velmi sa tesime, ze sme spolu.

katinka0000
8. nov 2009

ahojte!

dakujem za linky. tie knizky idem asi hned objednat. nico bude zase cely happy.
idem si trochu oddychnut. vcera sme prisli domov o 00:15 a nico sa v noci stale budil, tak som ako omracena.
pa!

kape
8. nov 2009

Ahojte.

Jankamanik tak ste mali vcera super den, u ktorej fotografky ste boli, nie nahodou u Silvie ? A ten nakup to potesi 🙂

Mizulienka a ko ste sa mali na dovolenke, ani si nam nenapisala, ako dopadla cesta a tak ...

Dnes som nam vsetkym trom uz naordinovala echinaceovu tinkturu , my s muzom uz soplime, on zacal, ja som zacala vcera, tak preventivne uz ma nasadenu aj Samko a taktiez som mu dnes zacala davat vitamin C, v BA uz mame prvu mrtvu na prasaciu chripku vraj. Tak aspon nejaka prevencia nech u nas je.

Chlapov som poslala spat a ja sa idem pustit do anglictiny, to akosi flakam.

Tak Vam prajem prijemny zvysok vikendu.

PA

lalunna
8. nov 2009

ahojte
danu, ja vysavam kazde rano, patrik uz vie napodobnit ten zvuk 😀
dnes sa vychystame na "mesiac fotografie" ked sa chlapci obudia
juj ako sa tesim 🙂

aktak
autor
8. nov 2009

Adelka mi vcera vracala od vecera az do rana, nic v nej neostalo, nadranom uz isli len stavy 🤐 potom nic nechcela a od obeda ma hnacku, pije vela ale jest nechce nic, len piskoty, dufam ze to neni viroza a ze len neco zle zjedla 😖

mizulienka
8. nov 2009

ahoj,
kape jeejee ja som uz aj zabudla, ze sme boli na nejakej dovolenke 🙂 ale bolo dobre, maly ukazkovo zvladol let, cestou tam nespal, ale bol v pohode a cestou domov spal celu cestu 🙂
pocasie bolo super, cely cas sme mali 30 stupnov, takze sme sa kazdy den mohli kupat v mori, strava bola tiez super, ale ja som este mala tehutensky zaludok na vode ☹ tak som si to jedlo az tak nevychutnala 🙂
ale celkovo bolo dobre, hlavne ma tesi, ze maly bol z mora uplne nadseny, museli sme ho krotit, lebo on hlava nehlava priamo do najvacsej vody 😀

kape, ucis sa anglinu? ci uz iba opakujes, aby nieco zostalo? 🙂 ja sa tiez chystam, neviem preco, ale moj tatko ma strasi, ze na materskej mi anglictina vyfuci z hlavy 😵

iwuskaaa
9. nov 2009

Ahojte,
Katka ako je Adelke? už je lepšie, alebo ju drží ešte stále? Moja zlatá, držte sa 😉 .
Madi, ďakujem za link za tú knihu, vypadá super, už som si poznačila názov a ak ju niekde zoženiem, tak by som si ju chcela najprv prelistovať 🙂 . Dávidko sa teraz celkom dobre chytil na knižky, dokonca už vie ukázať aj niektoré zvieratká a to fakt nie dávno, čo som sem ešte písala, že jeho knihy nebavia 🙂 .
Jani, aj Tomáško napodobňuje vysávač? 😀 Ja keď skončím s vysávaním, tak začne Dávidko vrčať 😀 .
Hm...angličtina...aj ja by som sa mala do nej pozrieť, lebo do práce sa vrátim "vymletá", ale no...mne jazyky nevoňajú 😖

aktak
autor
9. nov 2009

iwuska Adelka ma uz "len" redsiu stolicu, ale ja od polnoci vraciam a hnackujem tak som ako ziva mrtvola, Adamka som dala nasim a Adelka pojde so svokrou von lebo ani stat nevladzem, dufam ze mi to prejde tak rychlo ako malej 😖

elly111
9. nov 2009

Ahojte nejako nestíham
aktak držím palce snáď už je Adelke lepšie
juj jazyky aj ja by som už mala začať oprašiť zvyšky mojej biednej angličtiny 😖
madi a zistila si vtedy dávnejšie čo je s gliou?

jancia
9. nov 2009

Caute baby

aktak neboj, myslim ze to je len nejaka jednodonva viroza, esteze Adelka je uz oki, dufam ze aj ty coskoro budes... ja som bola takto minuly utorok, ale mna bolela hlava, ked som vstala z postele tak ma napinalo ale vyslovene hnacku som nemala len som chodila castejsie. Skoro cely den som prespala, nastastie svagrina je doma tak mi vzala maleho, lebo ja som nebola schopna vstat z postele a fungovat.

iwuska, Tomi presne vie kde mame vysavac a ja ked spomeniem aj medzi recou ze vysavac, vysavat tak bezi ku skrini a "huka" 😀, no podarene su nase deti, no a ked vysavam tak chce aj on a drzi so mnou hadicu, len aby mu to ostalo aj ked bude vacsi... 😝

inak dnes je celkom fajny den, ja som bola s mojim tatinom sa dat strihat, Tomiho strazila starka tak boli vonku a aj si stihol pospat, teraz tu u starkych vymysla a pomaly sa pojdeme zase prejst cestou domov... tak pekny zvysok dna a nech Vas choroby obchadzaju.

jamaica77
9. nov 2009

Ahojte mamicky a deticky. 🙂
Nemam vas par dni precitane, tak neivem co sa tu udialo, dufam ze nikto nechytil chripku. MI sme zatial dobre na tom, aj ked sme boli v kontakte s osobou ktora prekonala H1N1 chripku 😅 , dnes mame poradnu, ma dostat preockovanie plus sezonnu chripkovu vakcinu (H1N1 nemaju), ale dam jej len sezonnu vakcinu a ostatne preockovania posuniem na dalsi termin, aby toho nedostala az privela naraz 😖 aj ked vakciny vzdy znasa velmi dobre (klop,klop,klop -a by som to nezariekla 😒 )
Darceky na vianoce uz mam pre nu nakupene, takze pohodicka, nedostane toho vela, lebo ani nebude vediet co sa deje.... 😀
Tak len tak pre zaujimavost, alebo inspiraciu, tu su:
- knizka
- Mrs. potato head (odnimatelne casti) http://www.walmart.com/catalog/product.do?produ...
- drevene puzzle so zvieratkami (ktore robia aj zvuky ked sa nadvihnu)
http://www.target.com/Melissa-Doug-Sound-Puzzle...
- kuchynka s nadobickom
http://www.aldi.us/us/html/offers/2867_9480_ENU...
- no a este premyslam nad tymto....ale to bude mat od mojich rodicov darcek, poslali jej peniaze, tak asi este odbehnem toto kupit, lebo nas notebook uz uplne znicila, je nepouzitelny, teraz frcime na normalnom pc a ten zachvilu dokatuje asi tiez, tak asi dostane svoj vlastny na katovanie 😀
http://www.aldi.us/us/html/offers/2867_9485_ENU...
-druhej americkej babke som hovorila nech jej kupi kociarik pre babiku, lebo jeden ma ale to je taky babetkovsky este.....tak uz nech ma nieco lepsie, napriklad tento:
http://www.aldi.us/us/html/offers/2867_9479_ENU...
A to je vsetko, este v pivnici ma nejake hracky z narodenin nerozbalene 😝

madi
9. nov 2009

ahojte
"aktakovci" jaaaaj starosti mate...dufam, ze budete coskoro fit

tak lacno som nakupovala v hypernove 🤐 este normalne rozmyslam, ze sa tam vratim a kupim do zasoby 😀 a aj pre bratrancov a tak....

jankamanik - to musel byt super zazitok u fotografky 😅

ta knizka je fakt skvela, ja som z nej uuplne nadsena

bezim, lebo uz mam okupanych chlapov, tak ideme hajat... mozno este pridem neskor
paaaa
pekny vecer vsetkym

aktak
autor
9. nov 2009

dakujem vam, je to fakt zle ale snad to coskoro skonci, nevladzem vobec chodit takze tu bola moja mama a potom manzelova, este som takuto virozu nemala pokial viem 🙄

iwuskaaa
9. nov 2009

Kati, tak Ti prajem skoré uzdravenie, nech Ťa tá potvora choroba čím skôr opustí. Musí to byť ťažké, starať sa o detičky v chorobe a ešte takej 😒 . Drž sa 😉
Jamai, pekné darčeky, páčia sa mi tie drevené puzzle, kto vie, či sa dajú aj u nás také zohnať, lebo ma fakt zaujali 🙂 . A máš pravdu, netreba veľa hračiek, lebo potom ostane väčšina nepovšimnutá 🙂 .
Janci akoby som čítala o našom Davidkovi 🙂 . Ja tiež iba medzi rečou spomeniem, že bude treba povysávať a on už stepuje pri skrini 😀

iwuskaaa
9. nov 2009

A ja som si minule spomenula na "Leguanika" 🙂 . Tiež naša augustovka, myslím, že mala Timoteja 🙂 . Neviete, čo je s ňou?

danulik
9. nov 2009

ahojte,
docitam neskor, ale dam vam link na pekne hracky, mozno si nieco vyberiete 😉

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

aktak - drzte sa!! a hlavne teraz asi ty..

iwuskaaa
9. nov 2009

Dani ďakujeme 😉 . Idem to popozerať 🙂

danulik
9. nov 2009

iwus - mas tam aj puzzle 😉

iwuskaaa
9. nov 2009

Danulik, je to super stránka, nevedela som o nej 😉

danulik
9. nov 2009

iwus - ja som uz objednala tie puzzle pre najmensich a tancujuceho krokodila, ale na vianoce este nieco objednam 🙂

jancia
9. nov 2009

Caute baby no kde ste vsetky?

kape
9. nov 2009

Jani uz strasime len my dve 😅

Mizulienka - ja som zacala konecne oprasovat moje vedomosti z angliny spred 13 rokov, uz je davno po funuse, ale musim ...

Aktak - ta viroza sa pekne dlho toci po BA.

Ja uz mam za sebou reklamaciu zimnej vetrovky pre Samka a to est 😅 ani nezacala zima .

A co je napr. s pepies? ta zacala aktivne a uz dlho nic, ci ju zobrali do toho hotela ?

Danulik - ten krokodil je super.

jancia
9. nov 2009

Kati 😝
no pekne sme my strasidla... hihi

aj mne sa paci ten krokodil 🙂

basky
9. nov 2009

Ahojte,

Aktak, prajeme skore uzdravenie, neboj, zajtra uz bude dobre 😉 Urcite Vas lapla nejaka jednodnova crevna viroza. Este ze mas babky tak blizko a pomozu, to je velka vyhra. Fakt, ked clovek takto padne chorobou, je tazke starat sa o dieta, ked ledva vladzes vstat z postele.

U nas je vysavac No 1 - mame taky malicky, co pouzivam denne aj 3 - 4x, mame casto navstevy, deticky velmi rychlo namrvia, takto to mam hned spratane. A ked dovysavam, nabehne Simi a sam krasne vysava, az kym sa vysavac nevybije. Je strasny pomocnik, nie len vysavanie, ale aj upratuje, podava mi vsetko, co poviem, rad vesia so mnou pradlo, upratuje skrine, no len nech mu to ostane. Uz by najradsej umyval aj riad 😉

Dakujem za super linky na darceky, uz sice vsetko mame, no mozno este nieco malicke 😉

Jami, krasne darceky mas pre Alexu 🙂

basky
9. nov 2009

Aj ja som sa pridala k strasiacim 😀

basky
9. nov 2009

Kape, a kde si kupovala bundicku? Veru skoro reklamujes, co sa rozparala?

basky
9. nov 2009

Ozaj, pozerali ste Superstar? Ja som dost sklamana, ze mi vypadla jedna z favoritiek, no co uz. Pritom je tam kopec horsich.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre