Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tamita
23. jan 2010

Čo ste babulky všetky odišli piecť čučoriedkový koláč ??
Ale teraz vážne Hviezdi - zahviezdila si receptíkmi a keby že sa nepokúšam sparingovať danielke v tej 90-dňovke,dnes bohužiaľ dosť neúspešne,tak už pečiem aj ja 😝

tamita
23. jan 2010

kivec - my sa tiež prebalujeme minimálne 8-10 krát denne,z toho raz aj v noci. A to by mohla piť aj viac. Ked má riadne načúranú plienku,tak má hned studené nohy a začne čkať.Tak tomu predchádzame.
Šerblík ešte nehrozí,pol roka naň bola alergická,teraz je úspech,že si naň občas sadne,aj ked nič neurobí.
Spávame ešte v overaloch,pod tým body a pančuchy,ale už som práve začala nakupovať pyžamká,lebo aj overaly na 18-24 m sú nám už malé,krátke rukávy aj nohy.

tamita
23. jan 2010

Svetu mier 😵 ..... idem 🙂

danulik
23. jan 2010

zda sa, ze som prisla neskoro, uz asi vsetky spite..

noo..tak ste ma chvalili a ja som to dnes vecer posr... 😠 isli sme do kina a kym sme cakali, tak sa na mna "z vykladu" usmievala marlenka 😀 a ja som neodolala 😝 ale nevadiii, zajtra pokracujem dalej, akoze sa nic nestalo 🤐

boli sme na "stvrty druh" - celkom sa dalo..

idem asi spat, dufam, ze sa mi nebude snivat o sove a mimozemstanoch 😀

dobruuu noc 😵

a dakujem za zodpovedanie anketovych otazok 🙂 😉

tinka66
24. jan 2010

caute babenky...

danu - nevadi, hlavna vec, ze zajtra pokracujes, ja ked som zhadzovala po larinke 13 kg, tak som mala takychto dni milion a hlavne v noci ked som sedela na MK a citala vas....a stalo sa mi to aj teraz v piatok, lebo som sa v noci prebudila a bola som veeeelmi zvedava, co ste si popisali a pritom som zjedla dva chlebiky🙂

inac k tomu testu co som skusala, tak to vyzera na chlapceka, ale beriem to s velkou rezervou...brala som aj hormony a len osem dni neberiem a oni odporucaju 10, ale MM nevydrzal...ja tuzim po dievcatku, normalne si predstavujem dve male copane, ako za rucky bezkaju a nahanaju sa...

jankamanikova - aj ja som mala velke bolesti do cca 9 tt pri roznych pohyboch, ale zistili, ze mam cystu, ze vraj asi tym ....teraz uz nic, ale ked ma larinka velmi znici, tak vecer hrozna unava...

inac navsteva u svokrovcov dopadla ok, v noci sa im troska budila, tak si ju dali k sebe do postele a vobec sa nevyspali...na druhy den boli chudaci fakt unaveni...a larinka sa neskutocne tesila, ked prisla domov, a stale ma silno stiskala a hovorila mama, mamka, maminka...a aj vcera, boli sme len same cely den....tak som spokojna...

mhviezdi - receptik mam ulozeny, budem piect najblizsie, vyzera superne...tesim sa...momentalne som taka zienka domaca, len vyvaram a peciem, hrozne ma to teraz bavi...ale stiham aj prechadzky s malou...pospim si a pracujem dva krat do tyzdna, ked mam opatrovanie na tri hodky...velmi mi to vyhovuje...

larinka uz kaka na nocnik, povie kako a donesie nocnik a tlaci o dusu ako ju ucil MM...problem je, ze aj na cikanie hovori kako a hned letime...ale neva...tiez uz dlho nekakala do plienky...a prislo to tak samo prirodzene, fakt ani neviem ako kedy...na noc iba overalikove pyzamko, nic ine...

baby a neviete mozu sa davat citrusy, ja som skusala kiwi a pomoranc, ale ma take drobne vyrazky okolo nosa.....tak neviem....a med mozem do cajika???ja uz davam, inac ho nechce...ale len agatovy...mozem?

zatial krasnu nedelu zelam, ideme sa bobovat, vyslo nam aj slniecko.

mizulienka
24. jan 2010

tinka - ten test som nakoniec nasla na nete, ze ho predavaju, je aj dost drahy a citala som diskusiu nanho tu na konikovi a nie su najlepsie ohlasy 😠 tak asi predsa len pockame do dalsieho ultz, ci sa male neukaze 🙂

mne byvala kolegyna poslala taky cinsky kalendar, kde sa da podla pocatia a veku matky zistit pohlavie baba 🙂 iba tak zo srandy som si pozrela, ci Misko "vysiel" podla toho a ano, tak teraz by to podla tej tabulky mala byt baba 🙂)) uvidime...hlavne nech je vsetko ok 🙂
http://www.nasarodina.sk/tehotensky-kalendar/ka...

k tym citrusom - my davame citrusy, misko ma velmi rad grep a mandarinku, sem tam zje kivi ale to velmi nemusi a zatial nemal ziadnu reakciu...a my sem tam aj lupacku s maslom a medom davame.

s nocnikovanim sa velmi chvalit nebudem, lebo nemam s cim...nenocnikujeme 😠 babky uz nahanaju, ze najvyssi cas, ale misko vydrzi na nocniku 3 sekudny 🙂

prajem peknu nedelu 🙂

hribikana
24. jan 2010

ahojte,
mizu - mne ten cinsky test vysiel iba pri nine, teraz sa tvaril, ze bude zas baba ... no kto vie??? mozno nakoniec bude Sonicka, aj ked tomu neverim 😀
citrusy - my davame, ak chce, ale neublizi im velmi - pomaranc, mandarinka, grep nedavam, minule som sa docitala, ze obsahuje chinin a grepy ani ja velmi nemusim
med - akurat minule som citala, ze med sa detom normalne moze podavat, ale musi byt z kraja, odkial pochadzame, cize obsahuje pele kvetin, na ktore je dietatko zvyknute, nie nejake z Afriky a neviem odkial, kde moze nastat reakcia na bylinku, na ktoru tu nie sme zvyknuti
pekny dnik

tinka66
24. jan 2010

mizu - ved uz nemas daleko, tak pockajte, aspon budete mat prekvapko....aj ja chcem, len MM sa nevie dockat netrpezlivec jeden🙂 podla toho cinskeho mi larinka vysla a teraz by mala byt tiez baba..jupiiiii

jankamanikova
24. jan 2010

Mne podla cinskeho kalendara vyslo, ze by mi doma mali pobehovat tri dievcatka a ja ako pozeram, tak pozeram, ani jedno nevidim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Ja takymto veciam moc neverim ...

Citrusy detom som zacala davat az od troch rokov. Ja sa dost bojim alergii, ktore mozu citrusy vyvolat v neskorsom veku. A med tiez az od troch rokov. Jakubko zatial ani citrusy a ani med nemal. A ani mu nechyba. On pije vela cistej vody a mineralku sem-tam a dzus riedim s cistou vodou a caj ... Mlieko nechce ziadne, este stale kojime. Vypije mi Acidko, umele nechce ziadne, len to vylieva a tvari sa, ze moze 😎 .

hribikana
24. jan 2010

mne, sestre aj sesterke vyslo este to carovanie s obruckou na nitke nad rukou, to by malo vyratat celkovy pocet deti a ich pohlavie za sebou ako sa maju narodit, ked sa obrucka toci dookola bude to baba, ked sa iba hojda, bude chlap a ked nic, tak viac deti uz nebude, mne vysli 2, 1. baba a 2. chlapec, zatial to sedi a to iste vychadza na ruke aj vernym partnerom 😀 😀 😀

mizulienka
24. jan 2010

🙂 to si pamatam, ze sme robili, ked sme este boli tinedzerky 🙂 ale uz si nepamatam, co vyslo...zajtra vyskusam 🙂))

danulik
24. jan 2010

dobry vecer prajem 🙂
dnes sme boli zase v kine, tentokrat na avatar-ovi.. bol to nekonecny film, som veeelmi unavena, ale este musim ist povesat pradlo 🙄
rano mame yahamu, treba skoro vstavat..
dobru noc vsetkym 😉

iwuskaaa
25. jan 2010

Ahojte kočky 😉 ,
Dani, my sme tiež chceli ísť v sobotu na Avatar -a, ale MM hral hokej, tak to nevyšlo. Vraj je to super, oplatí sa?
Mne podľa čínskej tabuľky vychádzal chlapček a chlapček sa aj narodil 🙂 . Takisto aj s obrúčkou. Takže ja veriť môžem 😀 .
Dnes ma skoro rozhodilo 😠 . Naobliekala som malého, seba a že ideme na návštevu ku kamoške. Býva ďalej, tak sme chceli ísť kočíkom. Prídeme ku garáži, chcem ju otvoriť a kľúče od garáže nikde. Volám MM, či nevie, kde mám kľúče a on jááj...ja som ich dal bratovi, mal ísť na našom aute do roboty 😠 😠 😠 ...hlavne, že jeho kľúče má so sebou v robote a sú mu na dve veci 😠. Jáj, tak som sa vytočilo, iba tak vrelo vo mne. Aj pár nadávok inkasoval 😀 . Tak mu treba 😝
Idem si dať polievočku a ľahnúť si k malému 🙂

danulik
25. jan 2010

iwus - ak mas rada sci-fi a fantasy, tak chod 🙂 na mna to bolo prilis dlhe, uz som sa skoro pocikala 😀 a je to 3D a tie okuliare ma strasne tlacili na nose a liezli mi na nervy 😝 ale inak to bol pekny film 🙂 😉

elly111
25. jan 2010

danulik tak si to opísala že by ma na ten film nikto nedostal 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
iwuskaaa rozumiem ti aj mňa by to nas....
a inak ahojte 😀

danulik
25. jan 2010

cau elly 🙂
sorry, nechcela som vas odradit 😅 na CSFD to ma 90%, takze sa to ludom vacsinou paci 😉

danulik
25. jan 2010

konecne som sa objednala ku gyn., naposledy som bola po porode 😝
vy ste uz boli odvtedy? teraz myslim ne-tehotne 😉

jancia
25. jan 2010

Ahojte

no moj muzik aj s bratom boli z toho filmu uplne hotovi... ale ja take nemusim, ja by som nesla ani zadara 😝

Inak citrusy ja davam obcas mandarinku alebo pomaranc, som rada ked zje nejake ovocie takze na alergiu nejak nepozeram, no ale nema z toho nijake vyrazky takze poho.

Tinka my medik kupujeme od vcelara z Vyhien takze je mnamkovy a semtam Tomi dostane na chlebik s maslom - akurat aj dnes mal, no ale neprehanam to, predsa len je to dost sladka vec.

Tie vestenia su podla mna dost hluposti, ale kedysi si aj takto ludia pomahali, ved si zoberte ze ani nase mamy nevedeli co maju v brusku a prezili to 😉.

Tinka a ake hormony si mala brat 10 dni?

jancia
25. jan 2010

Danulik ja som na tom ako ty ale tiez chcem ist len som este nenasla doktora ku ktoremu pojdem...

elly111
25. jan 2010

danulik to je ok, to by aj tak nebolo pre mňa, ja sa neviem teraz sústrediť ani 10min na niečo 😀 a nie že ešte 3h a malého by som neviem kam dala 😀

danulik
25. jan 2010

jani - tak to som rada, ze nie som sama 🙂 a s povodnym gyn. si nebola spokojna?

danulik
25. jan 2010

elly - my mame teraz babysitting zabezpeceny, tak mozme chodit 🙂 🙂 🙂

elly111
25. jan 2010

ahoj jancia
danulik ja som bola po 600nedelí, potom v marci minulý rok, ja sa chystám niekedy pred letom lebo moja dr. je na MD
jancia a ku komu si chdila predtým kým si začala na Antolskú?

jancia
25. jan 2010

baby ja som chodila do Malaciek, no ale moj gyn. uz zomrel a ten co tam je po nom (aspon co mi vravela segra) teda nic extra - co sa tyka pristupu no ale aj tak chcem nejakeho blizsie. takze zatial hladam.

danulik
25. jan 2010

elly - ty si aka zodpovedna 🙂

jani - tak hladaj 😉

ja si potrebujem dat predpisat HAK, lebo uz ma nebavi kazdy mesiac trpnut 😀 po porode mi predpisala cerazette, ale to som ani nezacala brat a teraz uz potrebujem nejaku normalnu ked nekojim..

elly111
25. jan 2010

že zodpovedná 😀 😀 😀 , to si z čoho úsúdila??? 😅

elly111
25. jan 2010

janci hľadaj priamo už pôrodníka 😉 teda 2v1 😉 🙂

angelina22
25. jan 2010

čaute, tak ja som už bola, kedže som chcela antikoncepciu, inak by som k nemu asi nezavítala,,,,moj, gyn je primár a v kuse tam sedí asi 20 mamičiek s bruškami, a tak sa tam obyčajne načakám,,,aj s bruchom som sa tam načakala,,,,,,
inak je o.k, fakt odborník.
inak, aj mne bytrebalo niečo zhodit, teda z váhy,,danulik, tá tvoja, je dost namáhavá???teda na psychiku?
ja akože , ako sa poznám, neviem odolat ,,,,nijakému jedlu, ked mám proste chut tak,,,si dám,,,hlavne sladké a koláčiky ,,bývam hned pri cukrárni,,a denno denne idem okolo nej domov.....
ale večere si zvyknem robit také lahké, rozne kaše, aj bobko ich má rada,,,,kukuričnú ,,,pohánkovu,krupicovú,,,atd...

elly111
25. jan 2010

baby ja idem pa zatiaľ 🙂

danulik
25. jan 2010

elly - no lebo uz si bola 2x 😀

angeli - pre mna je to dost narocne, lebo som si zvykla vecer "vyzierat" a teraz musim obchadzat kuchynu 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre