Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
15. mar 2010

hribi: tomasko je nadherny. a samozrejme aj ninka.

tinka: mame novsie fotky nicolaska, ale sem ich nepridavam. keby si bola na fb, tak by si ho videla realnejsie. 🙂 😀

iwus: ja nicovi nic pri teplote do 38 nedavam. takze ti neporadim.

mizulienka
15. mar 2010

iwus to je sranda...dnes som sa prave rozhodla, ze konecne ide vyskusat ten kolacik...manzel ma v piatok narodky, tak vyskusame :-0)
vravis, ze je dobry, neupravovala si recept, davala si vsetko tak, ako bolo tam? mnam take chute mi prisli na nieco sladke...asi pojdem radsej spat 🙂)

dufam, ze davidkovi sa rychlo polepsi a vyzdraviete...podla mna mu mozes dat este jeden cipok....myslim, ze paralen sa da kombinovst s nurofenom v kratsich intervaloch, ze mu mozes dat ten nurofen uz aj po 4 hodinach, alebo tak nejak...

stankaji
15. mar 2010

Ahojte! 🙂
všetkým maródom prajem skoré uzdravenie!!!

...k tomu trhaniu mandlí - mne trhali mandle, keď som mala 23 rokov a od vtedy keď sa nachladnem, tak mi to rovno končí minimálne na prieduškách, hneď kašlem jak tuberák 😝 😝 😝 ....dovtedy som stále mávala angíny, tak neviem čo je horšie?! 😲 😲 😲

tinka - díky, vidíš to je dobrý nápad, že Martinku využijem na maľovanie vajíčok na veľkú noc! 😵 😵 😵 len či bude chcieť, ona je huncút, to čo musí, nemusí 😅

hribi - obe deťúrence sú krásne, držkajte sa, pa

tamita
16. mar 2010

Ahojte babule aj babuliatka.
Ďa-Ku-Je-Me za podporu 🙂 ,cítili sme to,aj preto nás asi už dnes pustili. Je kopa hodín,tak len taký stručný výcuc :
Vo štvrtok nám vyskočila teplota nad 39, v piatok sme šli k našej Mudr.,nič na Leuške nevidela,poslala nás preto na krčné. Lea nemala žiadne sople,kašle,nič...No krčná tam vraj uvidela v dutinách nejaký nález a že keď tie vysoké teploty,šupla nám ATB. Dala som jej prvú dávku a o dve hod. začala hnačkovať,potom vracať a do toho tie horúčky...noc bola strašná,do rána sme vydržali,ale náš hlavný problém je,že ked ochorie-nechce piť,iba minimálne.Nepomáha nič,žiadne fľaše,náustky,sosáky,slamky....Tlačila som do nej tekutiny odmerkou z Nurofenu,ale zbytočne,lebo to aj tak o chvílu vyletelo horom,alebo dolom...TAk sme v sobotu šli na pohotovosťa odtial do nemocnice,lebo už bola trochu dehydratovaná.Napumpovali do nej 3 infuzky a teploty,hnačky aj grcky z jedného dňa-na druhý zmizli.Urobili nám aj komplet vyšetrenia, krv,výtery,moč....zatiaľ je všetko dobre,ale ifekč.výsledky budú až o 48hod,tak som zvedavá,čo bolo príčinou. Mám tam zavolať.Inak vysadili nám hneď aj ATB,lebo jedna z verzií môže byť aj alergia na ATB.
Prečítať vás už dnes nestihnem,tak dúfam,že zajtra sa mi to podarí.Dobrú noc všetkým 😔

elly111
16. mar 2010

ahojte dobré ránko, len zbežne som prečítala, ale aspoň to 🙂
vidím že zasa nejaké choré deťúrence Leuška, Davidko,...pribudli, želám skoré uzdravenie a už má byť konečne teplejšie koncom týždňa tak snáď bude všetko veselšie a žiadne choroby
ja som nedokázala ani písať seklo ma v sobotu v chrbtici medzi lopatkami ešte doteraz sa iba celá otáčam, som myslela že sa už v živote nepohnem 😝 vystreluje mi to do krížov, aj do hlavy a rúk, ale je to už trošku lepšie ako cez víkend

danulik snáď aj tebe je už trošku lepšie a čoskoro budeš papať a kecať viac ako Lili

angelina wow to kedy mali vaše babičky deťúrence? 🙂 Že prababka 76 rokov? Veď môj otec má 73, to je za rovnaký čas o dve generácie viac 🙂
Úžasné čo ste popísali aké sú babky vitálne, zorientované a čiperné, fakt perfektné 😵 😉 🙂

katinka0000
16. mar 2010

tami: super, ze ste s leuskou uz domka a ze jej je uz lepsie. chudatko malicke, muselo to byt pre nu hrozne. som zvedava, z coho to mohlo byt.

iwus: ako je davidkovi? este ma horucku?

elly: aj nicolaskova prababka ma 77 rokov. 🙂 a moja maminka sa stala babkou, ked mala 39 rokov. sestra mala neterku v osemnastich. 🙂

katinka0000
16. mar 2010

inak to pocasie je fakt "uzasne". u nas je nasnezene. ja uz chcem konecne teplooooo. 😎 😎 😎
baby mojho nicolaska vobec nebavia hracky. on sa jedine vie zahrat s perom, metlou, lopatkou, palickou ... a este ho bavia knihy. to je asi vsetko. ale hracky ho teda vobec nebavia. neviete mi poradit, cim by som ho mohla zaujat?

katinka0000
16. mar 2010

a este som zabudla. bavi ho si zobrat detske kladivo a vsade s nim trieskat. 😀 🙂

tinka66
16. mar 2010

katinka - mate lego? a take rybicky co sa chytaju s udicou na magnet? a plastelina? ale podla mna deticky su uz tiez znudene z toho pocasia ako my....cim skor nech je teplo a bude super...inac nie som na FB urcite by som potom nic nestihala🙂

tami - chudatka hlavna vec, ze ste uz doma...drzkajte sa

pepies
16. mar 2010

ahojte kočky,

chorôbkam skoré uzdravenie ! Je to pravda, že niet nad domácu liečbu ..... Tak želám Leuške rýchlu regeneráciu a Tomáškovi skoré uzdravenie - nech sú teploty rýchlo preč.

My sme boli od rana vonku - od 8 do 10tej, zasa u nas tak nasnezilo, ze lutujem, ze som nezobrala sanky. Hodinu sme boli v kociku a druhu hodinku len tak peši. Maly sa od radosti vyvávľal v snehu.

Dobré správy - od zajtra sa má ževraj oteplit, tak dufam, ze nie len na západe, ale aj u nas. 😀

Danulik, ako Ti je?

Katinka, ja uz som rozmyslala, ze polovicu hraciek odnesiem k starym rodicom, nasho maleho uz davno nebavia hracky, co ma doma ......... Ma toho vela a najradsej sa hra s kablikmi, varechami, hrncami a vsetkymi vecami typu "nehračka". Ale začali ho konečne baviť knižky, tak aspon trosku čítame ...... no dlho nevydrží ....

Tinka lego je super vec, myslím, že aj keď niekto nevie, aký darček kúpiť, tak legom sa nikdy nič nepokazí.

pepies
16. mar 2010

myslela som Dávidkovi skoré uzdravenie, este mam v tych menach chaos, ale aj Tomasko mal sopliky - no proste chorobky, rychlo sa vyliecte..... 😉

iwuskaaa
16. mar 2010

Ahojte 😉 ,

Davidkovi je už na šťastie lepšie, no celú noc mal horúčky, 38,5. Ešte o druhej som mu potom dala Paralen čípok, tak zrejme to zabralo. Ráno sme si pospali do pol deviatej, zrejme bol z toho aj on unavený.
Už vyčnievajú horné očné, tak asi to boli predsa tie zúbky.

Tami, super, že ste už doma 😉 .

Mizu, všetko som robila presne podľa receptu, akurát na polevu som dala 200 ml šľahačky a 200 g čokolády, viac som nemala 😀 . A úplne mi to stačilo na celý koláčik, ešte som popritom tom vylizovala rajničku aj ja 😀 .
Je naozaj výborný, určite ho budem robievať častejšie, ostal nám už iba jeden "pásik" na plechu, všetko sa spapalo 🙂 .

Pepies, v pohode, ešte si tu krátko na to, aby si si všetky mená pamätala 😉 . Na víkend vraj hlásia 13-18, tak dúfam, že to vyjde a môžeme si začať užívať jar 😵 .

Katinka, u nás hračky tiež o ničom. Najviac ho teraz chytili baterky - tužkové, vkladá a vyberá ich z autíčok a klavíra, vlastne kde pasujú. Tiež rozmýšľam nad plastelínou a legom, to ešte nemáme 🙂 . Na vodové farby ja odvahu zatiaľ nemám 😀

nika.r
16. mar 2010

Ahojte 🙂

Všetkým chorým prajeme skoré uzdravenie.

Lego je jednoznačne naj hračka. Tomi už skalá normálne veľké kompozície a veľmi sa z toho teší. U nás momentálne ešte letí húsenica a auto na šnúrku. Veľmi ho baví ťahať to za sebou a obzerať sa za tým, ale najlepšie je s tým utekať a robiť rachot.

elly, moja babka sa stala prababkou v 64 🙂

nika.r
16. mar 2010

aha, angeli prababka má teraz v jej dospelosti 76!

hribi, ste krásna rodinka! Prajem naďalej pohodové mamičkovanie a nech Vásvšetky problémy obchádzajú. Ako Tomáško s tými soplíkmi? Už je dobre?

pepies
16. mar 2010

Iwus tak to je fajn, ze uz je lepsie. Nam asi idu stolicky, ale uz dlho ... Ani neviem, kolko ma teraz Jakub presne zubov 😉

Hlasia velke oteplenie, tak zasa pojdeme z páperiek do mikín alebo rovno do letných tričiek 😝

My chceme ist do Polska objednat malemu konecne detskú izbu, ale asi pojdeme az bud. vikend ..... Minule ked sme sa vybrali, boli akurat tie kalamity a isli sme asi 50 celu cestu ........ Bolo tolko snehu, ze dialnica v Polsku bola ako nejake zasnezene pole. 🙂

Ja som malému kúpila tie zmývateľné farby, čo dieťa maľuje rukami, ale ešte sme to neskúšali.

A chcem mu kúpiť este podložku, čo sa maľuje takými fixkami a keď to zaschne, tak to zmizne, je to super vec, segra mi to kupi v UK 😉 teda aspon dufam. 😉

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6628481&tab=1

angelina22
16. mar 2010

no moja mamka má 45 a už je babka rok aj niečo, no a prababka mala tiež tak okolo 20 asi, neviem presne,,,,moja mamka ma mala ked mala 23 a ja som mala Danielku ked som mala 21....
takže asi tak,,,,,,ak sa bude moja babka držat tak možno bude aj pra pra babka, keby mala moja danielka baby okolo 20,,,to by mohla mat prababka 96,,,,jej mama,mojej babky mama,,,, sa dožila 96 čiže teoreticky by to šlo.... 😀

pepies
16. mar 2010

Angelina tak to ja som oproti Tebe stara paka.
Ja som este k tomu najmladsia a nasi maju 62 rokov ..... 😉

angelina22
16. mar 2010

danulik, brali ti mandle???
aj mne brali ale ešte na zš,,,ale pamatam si to presne,,,,hroznééé!!!!
odvtedy nemávam angíny,,ale zápaly dutín,,,(aj akoby nosohltan) neviem to popísat ale niekde medzi nosom a hrdlom,,,
tak skoré uzdravenie,,,,, 😉

iwuskaaa
16. mar 2010

Pepies, to vypadá super, v UK to bude určite lacnejšie, však?
Už máte detskú izbu aj vybratú? My tiež špekulujeme, ale ešte chceme chvíľu počkať, budem sa aspoň inšpirovať 😉

angelina22
16. mar 2010

hihi...ja som ale najstaršia,,,,mám aj 16 ročného brata,,,a potom 21 ročnú segru, a ja 23...takže asi preto to tak vychádza,,,a mali sme mat ešte jedno mimi malo by teraz asi 8 ročkov,,ale nevyšlo to ☹

pepies
16. mar 2010

Iwus ze v UK je to skoro o polovicu lacnejsie, je to super vec, segra si to tiez kupovali minuly rok v UK 😀

Ja uz mam davno vybratu detskú izbu, aj Danulik tam kupovala v Meblik, ta Safari kolekcia, myslim ze sa to vola Sawanna, ja som bola vzdy na zvieratka 😀

http://www.meblik.pl/pl/kolekcje/10/sawanna/

hribikana
16. mar 2010

Ahojte,
tak Tomasko mi uz spinka 4 hodinky ... boli sme von a odvtedy spi a spi
u nas tiez nasnezilo hroozne vela snehu, ale uz sa aj topi, jasne, ze Nina si urobila piknik v najblizsom blate, takze domov sme sli nie s dietatkom ale prasiatkom, vcera zas vsetok sneh roztopilo, tak behala po mlakach ako diva, po pol hodinke sme mohli ist domov, lebo bola mokra az v usiach 😀 a potom sa cudujem, ze preco ma nadchu
Tomasko ma stale sopliky, takze odsavame a odsavame, niekedy sa uz ani na to nezlosti, dokonca ked prestanem odsavat, necham este chvilku zapnuty vysavac a hned pri nom zaspinka
pepies - ta tabulka je superova, ale najblizsi sviatok mame az v juli 😀
aj u nas je lego in, Tomasko ho Nine doniesol z porodnice, tak sa bavi cela rodina 🙂
plastelina nie je nic moc, pretoze Nina z nich chce stale iba gooool (loptu) a potom sa najde kade tade porozhadzovana u nas este fici lopticka skok, ta malu dokaze neskutocne rozosmiat, sice len trpnem, kedy pristane na Tomaskovi, no zatial sa mu bezpecne vyhyba
tak pekny dnik

hribikana
16. mar 2010

pepies - pekna izbicka, ale hada tam nevidim 😀 😀 😀

iwuskaaa
16. mar 2010

Hribi, Tomáško je ukážkové dieťatko, veľmi Ti to prajem a nech mu to takto vydrží čo najdlhšie 😉 .
Keď mám pravdu povedať, ja sa bojím tohto druhého bábätka, aké bude, pretože Dávidko bol veľmi dobručké dieťatko. Od narodenia sa nám budil iba raz v noci, pekne spinkal, papal... 🙂 ...tak sa bojím, aby mi to druhé baby nevynahradilo 😀 😝 .

Pepie, áno to je krásny nábytok a aj Danielka objednávala stade. Ale už neviem, či im to prišlo, alebo ešte nie.

Tak vidím, že Lego ideme kupovať v najbližšej dobe aj my 🙂 . Viete mi nejaké dobré poradiť? Viem, že si chvália tie Duplo, ale je tam aj nejaké základné, že iba kocky? Lebo viem, že majú napr. aj ZOO...atď...

danulik
16. mar 2010

peti - ak pojdete do mebliku, tak by ste nam mohli doniest taku tabulku s menom, co sme tam zabudli 🙂

uz mi je zase trochu lepsie, ale este to vraj bude riadny brutal, ked sa mi zacnu olupovat tie povlaky, co sa mi urobili tam kde predtym boli mandle 😝 nejdem vam to radsej ani opisovat, tie co ste to zazili, to poznate, a tie, co ste nezazili, budte rady 😀

tomaskovi a davidkovi prajem skore uzdravenie (a aj ostatnym, ak som nepostrehla)!!

mnam, ten kolacik vyzera dobre 🙂 😉

angelina22
16. mar 2010

ja zatial detské nepozerám, v dome bude mat malá dotsku zatial v našej spálni,,,máme ju 5x 5 metrov, asi taku ako teraz byt,,,hihihi,,,
neskor jej táto izba ostane na detsku a my si z maštale urobíme spálen,,,,niekedy o 5 rokov,,,,,asi

danulik
16. mar 2010

iwus - prislo, ale zatial caka v garazi, pockame do domceka 🙂

pepies
16. mar 2010

hribi 😀 😀 😀 😀 Dufam, ze si pre Blazeja uz coskoro pridu, do Velkej noci chcem, aby bol prec 😝

Dani urcite pojdeme do Meblik, chceme to uz objednat, napis IP a my Ti vyzdvihneme, ak nieco potrebujes, nie je problem ....
Chceme ist aj do toho shopingu Sfera a do TC Maxu. boli ste tam?
segra bola pred 2 tyzdnami a super nakupili 😉

Maly sa zobudik, vycikal do nocnika a pozera Lolka a Bolka, ale uz sa blizi ku mne mi vypnut PC, tak koncim, ideme do Tesco, krasny dnik vsetkym

elly111
16. mar 2010

jaj baby tak na vaše mladé rodiny sa my nechytáme 😀, ta na východe aká omladina 😀, my deti až v 30 a neskôr, veď ja sem ani nepatrím 😅, pri vašej šikovnosti by ste mi mohli byť pomaly dcérami 😀 🤐 😀

danulik drž sa neboj dobre bude 🙂

iwuskaaa my máme základné kocky v tom zelenom boxe a teraz nám príde nejaké požiarnicke

katinka0000
16. mar 2010

tinka: mame lego. ja mu ho zlozim a on ho vzapati hned rozpoji a porozhadzuje. rybicky, co sa chytaju na udicu, mame, len pokazil udicu, tak to teraz nevyuzivame. ale chystam sa mu nove kupit.
plastelinu som uz kupila minule. zajtra vyskusame z nej nieco vymodelovat. uvidim, dam vediet, ci ho to zaujalo.
on miluje chodit von. dnes rano len co otvoril oci, uz vykrikoval "von, von".
a hrozne ma rad knihy. len ked si ja chcem nieco porobit, tak nemozem, lebo ho musim stale zabavat, lebo sa nechce hrat so svojimi hrackami.

pepies: to by si potom ti nasi chalani rozumeli. jeho tiez nebavia hracky, co ma doma. ked ideme za detmi do materskej skolky, tak tam sa prehra bez problemov. ani o nom neviem. doma len vymysla. inak ta malovacia podlozka vyzera super. pravdepodobne ju objednam. strasne moc dik za tip.
kolko vyjde ta izbicka v polsku, ak sa mozem spytat? my budeme coskoro tiez potrebovat zariadit nicovi izbicku.

iwus: nica samozrejme tiez hrozne bavia aj tuskove baterky, ovladace a vcera som mu kupila na velku noc korbac, tak nas vsetkych doma sibe, az nam z toho sibe. 😀 😀
aj my mame z lega tie zakladne kocky. ale je to super. lebo nicovi postavim pistol a potom nas vsetkych striela a samozrejme musime vsetci padat na zem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre