Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tinka66
22. feb 2009

elly- a kde si nasla to koleso, aj ja chcem 🙂

anape
22. feb 2009

ahojte babenky,
dlho som sa neukazala, lebo posledne dni mam velmi hekticke, Petko je chory uz cely tyzden a cele dni som bola s nimi sama, tak som mala co robit a dnes uz ma vysoku teplotu aj Viktoria ☹ , takze vas ani nestiham docitat... no verim, ze sa mate fajn a ste zdravucke vy aj vase babatka 🙂

dobru noc

basky
22. feb 2009

http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&...

Lalu, pozri co sa pise o bananoch 😒
Ja sa riadim radami ohladom papania nieco z netu, nieco od lekarky, nieco od kamosiek, nieco z casakoch .... taky svoj stred, podla mojho vlastneho pocitu. Hlavne aby som si raz nic nevycitala, ze som o tom vedela a zanedbala.

nika.r
22. feb 2009

ahojte 🙂

jankamanikova, diky za linky ohľadom nosenia

lalunna, som rada, že haipi sa páčia 🙂

k banánom - v 5/2008 Mamaaja bol dosť podrobný článok o banánikoch - vyberám pár bodov:
- banány blahodarne pôsobia na nervovú sústavu a mozog, ale aj na svalovú a tráviacu sústavu, odporúča sa pre deti aj dospelých s tráviacimi ťažkosťami, pretože pôsosbí na črevá ako balzam vďaka svojim upokojujúcim účinkom
- obsahujúvitamíny skupiny A a B ,z minerálnych látok horčík, vápnik a fosfor
- zrelé banány sú ľahko stráviteľné a alergie vyvolávajú len veľmi zriedkavo
my papáme babány už od 6.mesiaca - na odporúčanie pediatričky práve na spomínané tráviace ťažkosti

mám podobný názor ako basky..treba študovať, netreba nič zanedbať,ale zase netreba preháňať ..napríklad sa odporúča s ovocím začať až po mesiaci papania zeleninky, aby si nezvyklo dieťa na sladké...my sme už po týždni začatia prikrmovania pridali banán, už po dvoch týdňoch som mu dala výživky a nechcel ich veľmi a doteraz sladké nechce

nika.r
22. feb 2009

anape, prajem skoré uzdravenie drobcom..držkaj sa, aby si nebola aj Ty chorá

ešte som chcela vysvetliť dva moje príspevky spred času 😝
písala som, že som bez plaču naučilaTomiho samého zaspávať a potom že ležím pri ňom, keď zaspáva...niežeby som nevedela, čo píšem, ale pre mňa to, že zaspí v posteli po ležiačky je samostané zaspanie 🙂 vzhľadom na to, že predtým som ho musela aj polhodiny hajkať na rukách alebo nosiť v babyvaku to považujem za úspech. taktiež večer väčšinou nepotrebuje prsník, čo je tiež fajn, lebo veľakrát sa od neho nechcel odtrhnúť a budil sa, keď som mu ho vytiahla z pusy...to len na vysvetlenie, aby ste si nemysleli, že mi šibka 😝

nika.r
22. feb 2009

a ešte prosím, držte palce, o dva týždne mám odovzdať diplomovku a už som z toho dosť na nervy ... môj úžasný manžel dnes navaril dva chody jedla, aby som do stredy nemusela variť,ale aj tak na neho občas vrčím, čo som taká nervózna 😅

nika.r
22. feb 2009

no a ešte spätne trochu čítam...gratulujem novým papkáčikom

kuratenko, ja zase všetko Tomimu dávam so zemiakom 😉 len na mrkvu by som trošku dala pozor, lebo aspoň nášho zapekala...a pokiaľ viem, pri hnačkách sa má mrkva jesť...

no, idem spať, prišla som sa sem trošku odreagovať po troch hodinách písania diplomky, ale neviem, či som nemala radšej zaľahnúť a čerpať sily do ďalších dní ...tak už letím...tu aj tak nikde nikoho

ale aj tak som si dobre pokecala 😝

stankaji
23. feb 2009

ahojte baby 🙂

pridala som nové FOTO, ako vyzeráme na pol roka...tak KUK

stankatt - aj moja papá všetko dovolené a chcem sa spýtať, v akej forme jej podávaš mäsko??? ja som jej posledne zmixovala a pridala do zeleninovej kašičky, tak spapala dosť na to, že to jedla prvý krát 😵 ale bolo jej to trošku suchšie ako samotná zeleninka, tak sme museli zapíjať čajíkom 😝 😝 😝 a čakala som reakciu, celkom dobre prebehlo trávenie

nika.r - budem držať palce a díky za úryvok o banánoch, moja veľmi banán neobľúbila 😝

neviete čo je s tamitou??? dlho tu nebola tuším...aj oraia, madi, katuska, haloooo 😲

tak dobrú noc všetkým

elly111
23. feb 2009

tinka ip 🙂
vy už skoro všetci, ale my máme dnes pol rôčika 🙂, oslavujeme od 3.50 😀
krásny deň želám

stankatt
23. feb 2009

Tinka dik, tak ju vynecham 😉
Inak masko varim spolu so zeleninkou a potom to len mixnem a veeeeelmi jej chuti. Ovocie stale odmieta...
elly gratulujeme Alexovi

madi
23. feb 2009

ahojte vospolok
stankaji - tu som...furt vas citam poctivo...ale prisla som na to, ze ludia su svine...a na surovo ma smiruju a potom to dost nechutne zneuzivaju proti mne...je mi na grc z takychto..."ludi?" cize citam poctivo ale este to cele musim vstrebat....tak nepisem velmi...radsej... 🙄
inak sa mame fajne, latkujeme, ale simon mi zlenivel odkedy latkujeme...tazsie sa mu otaca, tak sa iba vyvaluje.... nestvornozkujeme este, sedime celkom pekne, ale snazim sa aby nesedel vela...no..a kojime sa furt, ziadne prikrmy ani nic zatial... takze tak
pekny den vsetkym....kraaasne sneziii 😵

kobyliacik
23. feb 2009

My máme asi meter snehu a stále sneží...nemôžeme ísť ani von - chodníky sú zablokované a po ceste nepôjdem (dosť zle sa jazdí). Dnes sa chystáme na brokolicu🙂
Lalunka, ja som to len tak-tak stihla...začalo to v noci zo 7.8.- 8.8. ale nedávali mi veľkú nádej ale všetkýh som prekvapila o 23.45:D Lekár celý čas, nooo to dnes nestihneme ešte máme čas...a zrazu...sestrička ešte nemala sálu hotovú...

danulik
23. feb 2009

madi - pozname - a tymto opat pozdravujem "smiracky" 😀
drzte sa 😉

stanka - tami je ok, len nestiha pisat, ma toho vela..

madi
23. feb 2009

danulik to fakt? boze....som z toho uuuplne znechutena.... fuj
stanka - aj katuska je okej, len tiez nestiha, robi nejaku rpacu do prace.... a tak... ale inak sa maju fajn s mareckom

elly111
23. feb 2009

malý spí 🙂
stanka dík 🙂, dnes sme mali ísť do TT ale nehrozí kôli snehu 😝, nemáme šancu dostať sa von ani s kočíkom von 🙄

lalunna
23. feb 2009

baby ja ziram 😕 to akoze si vas tu na MK niekto nasiel (predpokladam nejake dobracky zenskeho rodu 😀 ), citaju co pisete a potom vam robia neprijemne chvile, ci jako? 😖

my sme boli uz dnes na 8,30 na rehabilitacii, patuch zinkasoval pochvalu za svoje vykony, ale doktorka mi povedala, ze sa zbytocne ponahla
takze baby, co sa vase babatka nepretacaju, nestvornozkuju, atd. nebudte smutne, ono je to dobre ako je
aj sedenie ma prist samo, ukazovala mi ako si babatko same sada, a ze patrik ma k tomu uz len velmi blizko, musi byt zvalene tak na boku, nozku pod sebou a rucku vystretu a vtedy je to zevraj kusok k samostatnemu posadeniu sa

inak, chodniky - katastrofen!!! ale z okna to vypada uzasne 😵 a ze globalne oteplovanie 😀

idem vas docitat odvcera 😉

stankatt
23. feb 2009

baby to s tymi smirackami, nehaaaaaaaaaaapem... to ako co robia?

danulik
23. feb 2009

madi, lalu - okrem toho preposielania fotiek kade-tade (z albumu, ktory som tu mala) sa dozvedam veci, ktore by inac nemali odkial vediet, takze viem, ze sem chodia sliedit.. super, nie? 😀

aj u nas snezi a vooobec sa mi nechce ist von..

lalunna
23. feb 2009

aktak, patrik uz je ryzu, kasu a ryzove pukancove chlebiky

danu 😒 je to trapne podla mna, nuz ale, to su tie nastrahy netu, tot som citala, ze aj bojovat sa uz nebude na bitevnom poli ale na virtualnom 😀 😕 ze tak zranitelny je tento svet, ze si ani nevieme predstavit, nuz to je ta e-buducnost

mhviezdicka
23. feb 2009

ahojte,

madi, dani,
tak to musia byt teda riadne trubky ... 😝 asi sa musia velmi nudit ... nechapem ani ja, hlavne co z toho maju 😕

ja som sa vo stvrtok rano zobudila s horuckou a bolavym hrdlom - svina chripka ma dostala. prepacte za slovnik, ale dva dni som bola uplne grogy a to som bola cely den sama s malou, ktora ma najradsej ked sledujeme z okna "tutut" na ceste 😝 😀 a to uz ani nehovorim, ze pokial neprsi tak sme kazdy den poobede vonku minimlane na dve hodinky.
muz musel byt v robote, takze ja som vo stvrtok poobede uz bola tak nemohuca, ze Lucka skoncila v postielke, kde si asi pol hodinku aj statocne poplakala a ja som bola odkvecnuta na posteli a plakala som s nou 😔 😢 potom sme si obidve na pol hodinku zdriemli, ale mne pomohlo aj to, aspon som ju vladala nakrmit ...
v piatok sa to mierne zlepsilo, cez vikend uz pomahal muz, no a teraz sa uz potrebujem zbavit "len" bolaveho hrdla a kaslu s nadchou 😔 😝 ☹

lalu,
ked pozriem z okna, romantika, ale presne mi hned napadlo, ze prechadzat sa s kocikom to musi byt o dusu 😝

kape
23. feb 2009

My sme si dnes vychutnali petrzalske chodniky so Samkom. Isla som na postu a potom ked sme prisli domov som nasla v schranke este jeden oznam o donbierke, tak znovu na postu. Musela som ist teraz , kedze odchadzame prec a manzel nema kedy po to ist ☹ Ale zvladli sme to a Samulo este stale spi, asi ho to moje tlacenie velmi unavilo 😀

My dnes ideme skusit tekvicu, som zvedava aka bude reakcia.

Madi neboj Simonko si zvykne na plienocky. Ja som z tej novej Itti Bitti taka uchvatena aj manzel ju velmi pochavaloval. Tak vrelo doporucujem dokupit do vybavy a na noc sme uz dva krat po skusenosti Jancii testovali Bum Hugger a tiez si nemozem stazovat uplne super. Takze som sa rozhodla, ze uz uplne prechadzame na latkove plienky aj v noci a este urcite chcem aspon 2 krasne IB. A v tych novych tenuckych latkovkach sa Samko vala hore dole a najlepsie to je pod hrazdickou s nim. Uz ma blizko k tomu aby sa obratil aj z bruska spat na chrbatik.

Lalu - no Patrik je riadne popredu pred nasimi chalosmi, co ste minule boli u nas 🙂

lalunna
23. feb 2009

tinka, pohanka ale neobsahuje lepok, kuk co pise wikipedia 😉
http://sk.wikipedia.org/wiki/Celiakia
takze sama o sebe je veeeeeeeelmi zdrava plodina, mala by sa zaradit do jedalnicka co najskor, je dobre ked si na nu babo zvykne, lebo ma x pozitivnych ucinkov na zdravie

mhviezdicka
23. feb 2009

lalu,
vsak ale ked sa Patuch sam postavil na stvornozkovanie, tak je to ok, nie? ved keby na to nemal dost sily, tak to nezvladne ... chce objavovat svet, a to ide najlepsie za pohybu 🙂

lalu a aku kasu mu robis? davas mu ju na obed?

inak Lucka pri papani vydava take zvlastne zvuky, clovek by povedal, ze asi jej ani velmi nechuti, ale jedlo nevypluva, tak neviem ... zatial sme vyskusali mrkvu, zemiak a vcera prvy krat aj cukinu ...

danulik
23. feb 2009

pohanka je super, ja ju papam kady tyzden, mnam 🙂 ale je pravda, ze si na nu treba zvyknut 😉

hviezdi - chudatko, to muselo byt hrozne ☹ prajem ti nech si rychlo fit!!

danulik
23. feb 2009

kazdy 😅

mhviezdicka
23. feb 2009

kape,
my sme na noc dali zatial 2x Bum Genius a tiez sme boli spokojni, aj ked tusim, ze Bum Hugger ma tu vrstvu, co vtiahne vlho dovnutra a na vrchu je sucha ... bolo to tak aj v praxi? ak ano, tak na noc by to bola uplne idealna plienka.
BL sme zatial neskusali, lebo som objednla velke vrchne nohavky, takze sa teraz chystam doobjednat mensie - no, co uz so mnou, este som v latkovani uplna zaciatocnicka 😅

mhviezdicka
23. feb 2009

dani,
dakujem 😉

lalunna
23. feb 2009

tinka, jasnacka, myslime na teba aj s patrikom 😉 potom podaj spravu

elly, malemu vsetko naj k dnesnym polrocninam 😵

koby, mas pekne fotos
ja som len nieco po 24 dostala epidural a o 3 som bola uz priviazana na stoliku pekne

hviezdi, ste si teda vytrpeli ti pofim

kape, caf, hmmmm, a aku tekvicu? normal ci tu oranzovu sladku?
aj ja este dokupim IB 😉 a tiez mame kusok od 100% latka

ved hej hviezdi, ale ona tak povedal, ze kam sa ponahla ale aj ho pochvalila ze sikovny, tak tak... 😕
robim mu kasu len na veceru, ryzovu od nestle ked sa mi nechce robit domaca, tu len rozmixujem tu domacu

mhviezdicka
23. feb 2009

ozaj a este som si vsimla, ze na latkoveplienky.sk je tento tyzden 5 % zlava na IB ak si kupite 3 rozne 😉 , no asi idem objednavat 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre