Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
24. feb 2009

tinka - vyskusaj 😉
ja som sa tiez pokazila vo vareni, predtym som strasne rada varila.. mala by som sa k tomu pomalicky vratit 🙂

dajte link na to koleso, prosiiim 🙂

lili este nema zubky, kazdy den jej nazeram do tej malej pusinky, ale zatial nic 😕

madi - aj lili chce sediet, ale este nevie sama, tak ju ani nechcem velmi davat, ale obcas si ju "posadim" na kolena a vtedy je cela happy a trieska po stole alebo co ma poruke 😀

najnovsie zacala "hrat" na klavir, stara mama si ju zoberie a ona vycari taky usmev na tvari, skontroluje ci ma publikum (to kontroluje cely cas priebezne) a uz trieska 😀

glia
24. feb 2009

ahojte kocky...ako sa mate? my sa doliecujeme z chripky, doniesol nam lubko zo skolky a chytili sme ju aj my s matkom...
mame uz 6zubkov, dva dolu, hore sa minuly tyzden prerezali dalsie 4...maly neskutocne vsetko hryzie, najradsej nase prsty...minule mal taku ukecanu naladu, tak sme skusali mama, tata a podarilo sa mu "mm"... 😉

basky
24. feb 2009

Ahojte,
dnes sme mali rano nahodu, spapal 160ml mlieka a z flase 😉 🙂 Takasom stastna ... a nedostal v noci jest, mrvil sa, ale stacila voda. Tak asi bol vyhladovany, no v noci uz prestaneme davat.
Ja sa Vam budem stazovat asi pravidelne, a potom to funguje, ako so zubkom. Mali sme tyzden strasny, ako pises Lalu, vsetko hryzol, mrncal, ani sme nespavali, napisala som sem a zubok na dalsi den vyliezol 🙂

A od vcera sa plazime, tak captavo, je to nieco medzi plazenim a stvornozkovanim, ale premiestnuje sa, ritka hore, no je uzasny, ako sa snazi. A tiez vcera 1x zacapl pit z poharika Avent. Este to nie je ono, ale zaciname ...

Glius, tak to si mala riadne narocne dni, vsetci chorucky. A uz tolko zubkov? My jeden, a cela rodina vedela, ze rastie 😉 Teraz sa nam zda, ze zacal sused zub, len nech to neprebieha ako ten prvy.

kape
24. feb 2009

Basky neboj druhy vylezie uz v pohode 🙂

Glia - 6 zubkov, no teda, si sa dlho neozvala ale ako pises mali ste to vesele, hlavne ze uz je to OK.

My sme sa dnes s nasimi detmi Jancia s Tomim a Ela13 s Lukaskom vybrali plavat a ze vraj dnes zavrete 😒 , tak sme sa pekne s tymi vahami v autosedackach otocili a isli smutne domov.

Lalu - no my sme mali IB niekoko krat uz a este ju Samko neprecikal, ale moznoze ju mal Patrik aj dlhsie ako jha zvyknem nechavat plienku Samkovi. Mne sa zas na tej Mommy´s povolila gumicka,takze takze uz aj viem ako si repa 😒 ovat plienky 🙂 a co urobit a ako v pripade, ze velmi tlaci na stehienkach, ako sa hovori, vsetko zle je na nieco dobre. A ja som vcera po Hviezdickinej info este doobjednala 3 IB a prinesieme mi ich tetusa na prezentaciu do Clubu Lili, zas to tam ma ako sme boli minule. Tak sa tesim.

Stanka - ze v klude nepozrela film, tak ja od Samkovho narodenia, neviem ci som si nejaky aj cely pozrela 🙂 Ale hej pozrela tak program ze Samko sa hra, Samko sa pretaca, to pozeram aj v klude 😀

S tou pohankou dobry napad, kupime aj my a vyskusame. Ja som uz inac tiez rozmyslala, ze ked nepozhanam "zdrave" masko tak ze kupim nejaky hotovy prikrm.

No pomyla koncim, lebo treba balit v sobotu ma Samulo velky den, ide sa krstit, tak dufam, ze nespusti plac a krik na cely kostol , ze sa ho aj farar zlakne 🙂

jancia
24. feb 2009

Cauko tak ste ma navnadili vcera s tou pohankou, som dnes skusala tento recept a celkom fajne to je:
http://www.biospotrebitel.sk/recepty/recept/284...

jankamanikova
24. feb 2009

Ahojte divozienky!
Tak ako citam a vidim, mate sa dobre a to je dobre. Slovo rezim pochadza z doby minulej a treba zit pritomnosti a preto toto slovo nemam rada. Kazde dieta je ine, a to tvrdim vzdy. Moje dietatko nema ziaden "rezim" a nemam pocit, zeby ten "rezim" potreboval.

No a dnes som Jakubka nasla v krabici od hraciek. Neviem ako sa tam dostal, ale Janik mi povedal, ze sa tam priplazil, postavil sa a vytahoval Janikove hracky a potom tam jednoducho vliezol. No, tak musi zasadnut rodinna porada a Janikovi a Matuskovi pripomenut, co a ake hracky Jakubko moze a ake nie. A teraz sa mi Jakubko tu stavia k pocitacovemu stoliku, stoji a smeje sa a bucha mi do klaves. Proste on je sikovnik.

No, deti sa zobudzaju, idem ku nim a ideme piect kolac, tak sa tesim.

Pa.

jancia
24. feb 2009

Caute som inak chcela pisat hankehc ze gratulujem k najvacsiemu zubalkovi a potom citam gliu ze oni uz maju 6 😨 no toto...
baby a inak vy co este kojite, nekusu vas deti? lebo moj to ma najvacsiu zabavku a to ma len 2 dolne... 😖 onm sa pekne napapa a potom zacne kusat, normalne musim striehnut nanho a uz mu vyberam bradavku von, ale parkrat uz tak zakusol ze som aj zakricala od bolesti 😖
mate na to nejaku fintu?
jankamanikova nevies mi poradit co s tym? vdakaaa

jancia
24. feb 2009

idete niekto na to expo o rodine? tento piatok + vikend
http://www.dietaarodina.sk/

basky
24. feb 2009

Jani, ja by som aj sla, ak by sme sa viacere dohodli, hlavne aj na nejaku prednasku, co sa tyka uz teraz nasich deti, mozno ta vyziva, homeopatia ...

jancia
24. feb 2009

no hej len skoda ze je to take rozvlacene na cely den 😖
ja uvidim, ak nahovorim muzika tak pojdeme asi v sobotu, no ale neviem kedy...

jankamanikova
24. feb 2009

Janci - je to buduci vikend, nie tento. My sme chceli ist, ale sa este uvidi, lebo prababka Janyho ma 100 rokov a este neviem, ci tam pojdeme.

A k tomu kusaniu, deti velmi rychlo pochopia, co si mozu a co nemozu dovolit k mamine. Jednoducho ked zakusne, ja urobim "nonono", Jakubko sa smeje, ze sranda, ale rychlo pochopil, ze sranda to nie je. Lebo potom mu jest nedam. Na Matuska to fungovalo, tak uvidime, ako teraz.

jancia
24. feb 2009

jeej Jani tak vdaka za upozornenie a sorry za mylnu info 😅

Jani no to je presne u nas - ja takym "zlym" hlasom pohrozim ze nono a on sa smeje 😠 😎 ale hned mu to davam von tak uvidime ci pochopi... a kedy... 😒 dikes 😉

aktak
autor
24. feb 2009

jancia mne to robil Adamko (Adelka zatial nie) a niez som nanho zlym hlasom povedala ze nesmie a po par razoch rpestal, oni to vraj pochopia ked sa to viac krat zopakuje, a vzdy maj prst pripraveny aby si ho dala do ustociek a uvolnila bradavku, aby ti neublizil lebo to by ste ani jeden nechceli , a hlavne ked on sa smeje sa ty ani nahodou neusmej ale skor bud smutna/nahnevana, aj taky krpci uz vedia trochu vnimat emocie, hlavne ked ide o ich milovanu maminu 😉 😵

tiez sa mi zdalo ze je to ten dalsi tyzden uz som myslela ze mam zlu pamet 😀

ja som pohanku este asi nejedla 😅

prikrmy nam zatial idu pekne, az na to ze Adelka si rada prave pocas jedla rozprava, takze to lieta kade tade 🙄 😀 skusa ze babababa mamamama gagaga a maly je z toho uplne paf, opakuje po nej pripadne tiez pisti ako ona a na to mu ona zas odpoveda a su obidvaja uplne vo vytrzeni ze si rozumeju 😀

gratulujeme k novym zubkom 😉 a aj k pol rocku drobcekom 😉

aj vy idete na kontrolu klbikov nekto? nam ortoped kazal v polroku pre istotu tak ideme 😕

nika.r
24. feb 2009

jancia,nám účinkovalo prísne "nesmieš", keď pľuval jedlo..skúšaj stále, myslím, že naše detičky už to vedia pochopiť

aktak, my idem zajtra na klbiky, uhly máme dobré už od 6. týždňa,ale stále nemáme jadierka celkom vyvinuté, už sme brali aj aj injekcie na zlepšienie vstrebávania vitamínu D, dúfam, že teraz to už budeme mať OK...vy máte všetci už jadierka OK?

ja som za režim

😀

myslím, že sa žije dieťatku lepšie, keď má istotu v tom, čo sa bude počas dňa diať..aspoň na tom mojom vidím, že keď sa niečo veľmi mení, tak je trošku nervózny..nevravím, že každý deň musí vyzerať rovnako, veď to sa ani nedá a bola by to v živote dosť nuda, ale myslím, že základné časti dňa ako ranné vstávanie, čas na hru, vychádzka von, čas na papanie, ukladanie spať by mali mať svoje pravidelné miesto počas dňa. Z praxe viem, že obrovksý problém majú deti, keď nastúpia do škôlky a do školy a nie sú vychované v "režime" - pravidelnosť trošku núti aj k disciplíne, núti človeka urobiť niečo v istom čase - deti, ktoré nie sú takto vedené majú problém prispôsobiť sa ...a nehovoriac o tom, že hlavne školské povinnosti lepšie zvládajú deti, ktoré "režim" majú - lebo vedia, že je čas, kedy sa musia učiť a sú navyknuté, že isté veci majú svoje miesto v dni - a teda aj povinnosti

belasa
24. feb 2009

Ahojte, dlho som tu nebola a tak z tohoto tu co ste natukali mam roman. 🙂 Tak len v skratke. Risko uz ma jeden zub, v piatok sa mu prerezal a hned sa tlaci dalsi....prikrmujeme uz veselo lubi viac zeleninku a masko ako ovocie....Na 4 sa este nedava ale plazit sa plazime o 106....Risko by chcel stale stat, moze mat akokolvek zlu naladu a ked ho postavim tak je usmiaty od ucha k uchu. Tiez musime ist este na kontrolu klbikov.

nika.r
24. feb 2009

kape, držím palce na krstinách..ozaj, Ty si sa kedysi dávno pýtala, že čo obliecť Samkovi..ako si to vyriešila?

už mám IB vypraté, poskladané, zajtra si dáme premiéru - ideme k ortopédovi 😝

nika.r
24. feb 2009

ozaj, sa pochválim, dnes som bola u konzultanta s diplomovkou a zatváril sa, že možno to aj obhájim 😀

elly111
24. feb 2009

nika super, držím palce, neboj obhájiš 😉
my sme mali kĺbiky ok nekázali nám už kontrolu
baby už má niektorý z vašich drobčekov inú farbu očiek ako modrú? Nášmu trošku stmavli od narodenia, ale už dlhšie sa farba nemení 🙂
a my stále žiadne zúbky ani štvornožkovanie 😀 , ale usedí sám a tiež jačí od radosti keď ho na chvíľku postavíme 😀

nika.r
24. feb 2009

lalunna,chúďatko Patulo, že do krvi ďasienka ☹

basky, šikulo Šimi 🙂

nika.r
24. feb 2009

elly, diky

náš má modré oči, ale aj ja mám, tak možno má po mne 🙂

iwuskaaa
24. feb 2009

Ahojte 😉 ,
ako ste sa dnes mali? My sme ráno vstali o 7.15, ja opäť s migrénou ☹ . Hneď som si šupla dve tabletky - homeopatiká...po štyroch hodinách ďalšie, keďže tie dve nezabrali 😖 . Už som zúfalá z toho 😢 .

Chcem sa spýtať 🙂 . Ako sa zabávate s Vašimi detičkami? Ja už niekedy neviem, čo vymyslieť a mám pocit, že všetky hračky, ktoré máme doma Dávida prestali baviť 😖 . Ale keď mu dám napr. sáčok, alebo nejaké kuchynské náradie, to sa mu páči, no to nieje žiadna výhra 😒 . Najradšej by bol celý deň von, v kočíku je kľudný, no doma ho hneď všetko rýchlo omrzí, ja si neviem poriadne už ani navariť, upratať...
Pri tom máme aj hudobnú hrazdičku, lehátko...
Poraďte niečo, ak máte nejaké triky, s ktorými sa dá zapôsobiť na dieťatko 🙂 . Ďakujem 😉

kuratenko11
24. feb 2009

Ahojte,my sme dneska mali docela fajn den,boli sme zase plavat,bolo super,pridala som aj foto 😉 Dneska nam uz instruktorka liala na hlavicku z poharika vodicku,bolo to super,tie deti su uzasne,uz si cvicia kedy sa maju nadychnut 🙂 uz sa tesim ked sa zacneme ponarat 😀
Iwuska aj mne uz dochadza niekedy inspiracia 🙂 este ze mame maly byt,hned je na zemi v obyvacke,pod hrazdickou,teda on ma hrazdicku na chrbte 😀 lebo nevydrzi lezat na chrbatiku,hned sa prevali na brusko a stvornozkuje,ked ho to prestane bavit ideme do postielky,ked varim tak je so mnou v kuchyni a tak dookola.A my vlastne ani hracky nepotrebujeme,nam staci igelitka alebo sacik 😀 😀 😀

iwuskaaa
24. feb 2009

No my sa ešte len prehadzujeme, neštvornožkujeme 🙂 ....
...a drahé hračky idú bokom...aké skromné deti máme 😀

kuratenko11
24. feb 2009

Jee iwuska,ty mas presne taky isty kocik ako my,si s nim spokojna?Inak maly je zlatunky,neboj,aj on bude stvornozkovat 🙂 alebo sa ti hned na nozky postavi 😀

iwuskaaa
24. feb 2009

Jasné, som spokojná 🙂 . Ešte stále používame vaničku, Vy ste ako na tom? 😉
No nôžky má pevné, detská mi aj povedala, že skôr bude behať ako sedieť 😀

hankahc
24. feb 2009

no skusala som dneska maleho odfotit s tymi jeho 4 zubami ale uplne bez vysledkov.. 😖 dneska ma presne pol roka za sebou tak som ho odfotila ale dneska bol bez usmevu nejako nemal funky naladicku 😀 muz dneska na jeho pol vyrocnicu normalne buchol sampus a ja som spravila taku studenu ovocno piskotovu tortu 😀 sme sa smiali ze nam dobre hrabe, ale pol rok je predsa pol rok.... 😀
a co sa tyka hraciek u nas dominikova naj hracka je jeho vlastna plienka zabalena 😀 aj hodinu si ju vie obzerat a prehadzovat z rucky do rucky 🙂 ale ako ma uz tie zuby tak uz aj mlieko hryzie 😀

iwuskaaa
24. feb 2009

Hanka, Dominikovi všetko len to naj, naj, naj k polročnici 😵 😵 😵 ...a som sa zasmiala...vlastná plienka 😅 😀 ....
mňaaaaaam tortaaaaaa 😝 😝 😝

lalunna
24. feb 2009

hani, tie navleky nozne bude nosit von aj doma, su praktise napr, ked sa dieta uci lozit, nezosuchavaju sa ako teplaciky atd. a dieta si nezoderie kolienka, budem ich davat k tym latkovym plienam a k tomu asi ponozky, uvidim este co ma napadne ked zacnem vyuzivat naplno asi na jar
aj ich mozes pouzit ako rukaviky ked sa ochladi 😉

hankahc
24. feb 2009

iwus dakujeme 😉 veru vlastna plienka ale bez kakaovych vencekov 😀 ale obcas aj s citronovym pasikom 😅 😀
inac co sa tyka tych kakaovych vencekov teda kakanicky, nas maly ako zacal prikrmy co plienka to skoro vencek a tak som si myslela ze naberie na vahe troska, ale ten jeho metabolizmus je rychly ako IC-ko, len to prefrci tym jeho traktom 😀 😀

lalu dikes, objednavam 😵 😉 velmi sa mi to lubi a patuch je v tom iny playboy 😀 uz som si myslela ze mu budem musiet elastaky, pani dominik by inak vyzeral s tymi jeho stehienkami v elastakoch, uz by som len cakala kedy hodi odpichnuty ridberger 😀 😀

kuratenko11
24. feb 2009

Iwuska aj my sme stale vo vanicke,aj ked uz len tak tak 🙂 dufam,ze uz sa otepli a hajde do sportaku 🙂 Hani aj ja gratulujem,a kde je dietka? 😀 😀 😀 Ale zase ked je ovocna,to mozes 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre