Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

elly111
10. mar 2009

lalu už ste sa prihlásili? Začínate s Patrikom v pondelok?

lalunna
10. mar 2009

elly, ano 16teho

babule, dajte nejake tipy na shopping pre deti a mamicky v 🙂 o viedni, dakujeeeeeeem

katuska.
10. mar 2009

chcem sa spytat.. marek zacina viacej kychat a sem-tam zakasle.. 😒 co mu mozem dat, aby celkom neochorel??

nika.r
10. mar 2009

ahojte,

lalu, super, že už ste OK

katuska, ja som dávala akurát teplý čajik, aj ked veľa mi ho nevypil

my máme problém s tým, že Tomino nechce piť..podarí sa mi za celý deň doňho dostať maximálne 30 ml nejakej tekutiny - čaju alebo prevarenej vody..nechce ani z pohára, ani z fľaše, ani z lyžičky..ale naďalej sa kojíme, tak asi mu stačí..dávam mu ale na obed vývar zo zeleninky, tam má aj takých 40 ml vody, to spapá..myslíte že to mám nejako riešiť alebo toľko tekutín stačí, keď už prikrmujeme na obed, desiatu aj olovrant?

Tomi už hovorí mama, baba aj tata, ale nevie to priradiť..proste si len bľaboce

katuska.
10. mar 2009

nika, ja mam ten isty problem, ze marek nechce.. neviem preco, lebo pred par mesiacmi vypil krasne aj plnu flasku caju. (ked mal hnacku) a vcera, ked som mu chcela dat, tak ho normalne napinalo.. aj v nemocnici po operacii ho napinalo a myslela som si, ze je asi po narkoze taky citlivko, ale asi to bude niecim inym.. 😒 nechce ani vodu, tak neviem... poharik som este neskusala, ale nedavam tomu velke sance, lebo ani lyzickou nechcel..

nika.r
10. mar 2009

kati, presne, aj Tomi ked bol maličký a museli sme kvôli žltačke dávať čaj, vypil aj 200 ml denne
ked mu dám piť, vždy vyzerá, že je smädný, ale po pár glgoch už nechce

nika.r
10. mar 2009

už som skúšala robiť rôzne druhy čajov, či to nie je preto, že mu nechutí, ale je to jedno..ani čistú vodu až tak nechce

katuska.
10. mar 2009

stanka, my si skusime zohnat nieco z tychto.. http://www.essishoes.com/file1/Katalog J-L 2009...

katuska.
10. mar 2009

a tieto maju v ziline, tak pojdem omrknut, ked pojdem k nasim 😉 http://www.detskebotyzirafa.sk/kolekce.html?alb...

katuska.
10. mar 2009

tieto sa mi pacia.. ale to tak na jesen az http://www.detskeboty.cz/celorocni/foto-essi-80...

katuska.
10. mar 2009

nika.. presne 😒 uz som skusala instantne, normalne a aj hipp, lebo je sladsi.. ale nezabralo. ani vodu nechce. skusim iny cumlik. mozno nie silikonovy, ale nejaky latexovy alebo nieco take.. lebo neviem ako ho budem nalievat cajikom.. uz ma horucku ☹ 38,3.. dala som mu paralen a zajtra zbehneme k dr.

tessie
10. mar 2009

ahojte babuľky, mám jednu otázočku... dávate už bábätkám aj večer nejaké kaše? Zdá sa mi malá dosť nepokojná v noci posledné dni, teda vlastne noci. Mám pocit že je viac pri mne v posteli ako vo vlastnej postielke, kojím ju oveľa častejšie. Ak náhodou už dávate "večere", tak prosím poradte čo... Dík

Dúfam, že naši veľkí aj malí maródi sú na tom už dnes lepšie...

iwuskaaa
10. mar 2009

Ahojte mamičky 😉 ,
prajem všetkým maródom skoré uzdravenie!!! 😉
Tessie, tak toto zaujíma aj mňa, pretože náš malý je posledné noci častejšie hore na papanie ako keď bol maličký 😒 . Mám taký pocit, že mu nestačí moje mliečko 😒 , tak aj mňa napadlo, či mu nedať aj nejakú kašu. No neviem, akú by som mala vybrať, keď na trhu je ich viac než dosť...

A ešte jedna otázočka...už sme vyskúšali asi všetkú zeleninku a rozmýšľam, čo mu mám pripraviť na obed zajtra. Neviem, či najprv nejaké mäsko k zelenine, alebo skôr ryžu? 😕

tessie
10. mar 2009

iwus - tak som zvedavá, čo nám baby poradia... a ty už dávaš Davidkovi aj mäsko?

iwuskaaa
10. mar 2009

Tessie, práveže nie a preto neviem, čím pokračovať...alebo zatiaľ iba zeleninu? 😕
Sophinka čo papá?

tessie
10. mar 2009

Sophinka do nedele iba zeleninku (to bude mať 7 mesiacov)... Už jedla mrkvu, mrkva-zemiak, zemiak-špenát, zemiak-cukina, zemiak-cukina-mrkva, zemiak-brokolica. To je asi všetko, chcela som jej dať aj tekvicu, ale nedostali sme kúpiť. Najviac jej chutí tá cukina, za tým sa zalizuje... 🙂 Vy ste už čo papkali?

tessie
10. mar 2009

kauska - pekné topánočky, vybrala by som si 🙂

anape
10. mar 2009

baby ja som dnes vecer malej do mliecka primiesala nemliecnu ryzovu kasicku, no my sme v inej situacii, ako som uz pisala, tak som bola zdravotnymi tazkostami a silnymi liekmi nutena od dneska ukoncit dojcenie 😢 , mala to zatial znasa statocne akokeby tusila, ze to tak musi byt, lebo maminka ma problemy... aj cez den vypila flasu, aj teraz vecer a zaspala s tatinom...a ja som si myslela, ze je na mne a prsniku zavisla 😕 a ona to zatial znasa lepsie ako ja 😔 , mna to velmi vzalo a neviem sa s tym zmierit 😒

akoze ona hladala prsnik, no ukludnila sa aj pri flaske, no predpokladam, ze pride aj na nu kriza a budeme plakat spolu ☹

anape
10. mar 2009

tessie este som sa chcela opytat, ze ako to vyzera s tym stretkom... bude sa menit termin alebo miesto konania?

iwuskaaa
10. mar 2009

Tessie, ďakujem 😵 ...
Zajtra bude zemiak-cukina 🙂, mám ju v mrazničke a mňa to ani nenapadlo 😠 . Mám aj patizón, myslíš, že by to mohol papať?
My sme papali mrkvu, mrkvu-zemiak, mrkvu-zemiak-karfiol, brokolicu, brokolicu-zemiak. Zajtra skúsim tú cukinu a potom aj špenát... 🙂
Takže mäsko od siedmeho mesiaca, však?

tessie
10. mar 2009

anape - buď statočná ako tvoja maličká. Podstatné je, že si ju kojila doteraz, veď to je skvelé... koľko žien ti závidí, že si toľko vydržala. A maličká potrebuje veselú, usmiatu a milujúcu mamičku, ona to zvládne dobre, a ty určite časom tiež. Urobila si maximum, čo si mohla, nemáš si čo vyčítať...

tessie
10. mar 2009

anape - zatiaľ je to pol na pol, ale baby písali, že by boli skôr za zmenu hotela, lebo termín pôvodne vyhovoval všetkým prihláseným... tak asi budeme hľadať nový hotel.

iwus - patizon mám v jednej tabuľke napísaný, že od 9. mesiaca. A v tom Mama a ja špeciál o príkrmoch je od 6. mesiaca.Tak ako chceš... Hádam sa môže

tessie
10. mar 2009

a ešte som ti zabudla odpovedať... mäsko od 7. mesiaca.. aspoň u nás 🙂 a od 7. mesiaca začnem aj s ovocím

anape
10. mar 2009

tessie dik za povzbudenie 🙂

prislo to nahle zo dna na den, lebo som dufala, ze lekar najde taku alternativu, aby pomohol mne a zaroven som mohla dojcit, no vysledky mi dopadli tak, ze nebolo ineho vychodiska a ja som na to nebola pripravena, ale cas to urcite poriesi, tiez si hovorim, ze aj tak som ju dojcila pekne obdobie a ze za to nemozem, ale chce to cas

ja som inak pri detickach vesela, usmiata a prejavujem im tolko lasky kolko dokazem, to len takto vnutorne bojujem s tym zlym pocitom

ale dost, uz vas tym nejdem zatazovat... ukazem sa tu sporadicky a aj to sa len stazujem 😕

danulik
10. mar 2009

dobry vecer prajem 🙂
dnes sme boli v poradni, lili vazi 7070g, takze patri medzi najstihlejsie augustovciatka 😅 ale zdvojnasobili sme porodnu vahu, takze to je super 😉

anape - to mi je velmi luto ☹ 😢 ale aspon ze to viki takto zvlada.. neviem si predstavit, co by robila lili, lebo ona je naozaj na cicke zavisla..

tess - my sme skusali ryzovu kasu a teraz obilninovo - hruskovu, ale papa ju lyzickou, flasu nechce..

dnes lili papala pomixovanu ryzu s hruskou - dobra kombinacia 😀 stara mama varila 🙂

anape
10. mar 2009

aj my sme zacali s maskom od siedmeho mesiaca 🙂

tessie
10. mar 2009

dani - a papáte večernú kašičku pravidelne? Alebo ste to len skúšali? A akú značku kaše ste jej dávali? Spala ti malá potom lepšie? Hi hi, toľko otázok 🙂 to aby si sa nenudila 🙂

anape - ved sme tu na to, aby sme sa aj vysťažovali, a zároveň povzbudili... je to normálne 🙂 držte sa

anape
10. mar 2009

dani ako som pisala, aj ja som bola presvedcena, ze Viki je na cicke zavisla, tak to doteraz bolo, no ona asi citi, ze to tak musi byt... sama som z toho v miernom soku, ale zaroven rada, ze neplacka, lebo to by som znasala este horsie ako teraz a chvalabohu aj flasu celkom dobre prijala

drzim vam vsetkym palce, nech nemusite riesit taketo neprijemne situacie

anape
10. mar 2009

idem si uz lahnut, lebo ktovie aka noc nas este caka

tak vam prajem vsetkym, aj vasim babatkam dobru noc a sladke snicky 🙂

danulik
10. mar 2009

tess - nie, to sme len skusali, ale od siedmeho mesiaca to bude vecera 🙂 ryzovu sme papali od nestle a tato hruskova je nutrilon - ale nikdy neviem ktora je mliecna a ktora nemliecna - ci je mliecna preto ze sa tam dava mlieko alebo ze uz tam je 😀 😀 😀 no proste - my papame tu co sa tam dava iba voda 🙂 😉

anape - tak to je super, aj ked pre teba to musi byt velmi tazke, chapem ta.. velmi vam drzim palceky, vydrzte to!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre