Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jancia
17. apr 2009

baby diky, uz som uvarila bez soli a nepuklo 😵

madi
17. apr 2009

ahojte, mame za sebou poradnu u novej dokiny...je uuuuzasnaaa 😵 neporovnatelne oproti predoslemu doktorovi...
vazime 9205 g a meriame 70 cm (mne sa vsak vidi ze sme kus dlhsi), dostali sme bio gaia na lepsie kakanie a este excipial mliecko na pokozku a inak sme fit ...juchuuuu 🙂 tak mozme v pohodicke vikendovat
jo..a mame byt co najviac na brusku, aby sme nezacali hned chodit ale aby sme lozili...tak bude pravidelny teror 🙄
jancia - my zvykneme davat ocot, ked varime vajcia 😕

madi
17. apr 2009

a este som zabudla - brali nam krv z prsteka a simon je hrdinaaaaa - ani hlasok nevydal, statocny bol...moj krasny 😵

nika.r
17. apr 2009

ahojte🙂

madi, super, že ste spokojní s novou lekárkou...ozik, ako štvorce? vyhovujú?

náš Tomino má novú zábavku - hádzanie hračiek cez celú izbu...a ako rozkošne za nimi kuká ako letia 😀

nika.r
17. apr 2009

aktak, tak s tým očkovaním vašim to je fakt sila 😖

madi, a prečo brali krv? my sme žiadne vyšetrenia ešte nemali..ani moč čo ste kedysi spomínali ani krv

tunylyk
17. apr 2009

ahojte,madi kamoška ma v KE tiež super dokinu,chodila k nej ona sama ešte ako dieťa,je s ňou veľmi spokojná.Nám tiež vznikol problém s lekárkou,ta naša odišla do Jarovníc,nová chodí len na 2h 4x v týždni,akože poradňa funguje len v utorok,to sestrička iba zváži,keď treba očkovať musíme čakať medzi chorými detičkami,je to na figu... taký provizorny stav 😝 uvidíme dokedy.Našťastie sme zdravučký,lebo bez auta sa nikam nepohneme a manžel je takmer stále mimo...

slaviq81
17. apr 2009

ahojte,
my sme dnes boli v Zoo, ale dlho sme tam nevydrzali, je uz riadny upek. Teplomer nam ukazoval 38 stupnov, tak sme sa radsej spakovali, hlavne kvoli Lare. Hlavna vec, ze sme sa tam trepali hodinu a pol autom 😀 Neskor pridam fotecky. A musim aj vase kukuk 😅

katinka0000
17. apr 2009

lalu: dik.
aj ta to trochu oslovilo? nasla si si tam nieco, co ta zaujalo?

katinka0000
17. apr 2009

slaviq: kde zijete? fuha 38 st. to je dost. a my tu dneska tak hnusne zamraceno a dazdivo.

madi
17. apr 2009

nika - stvorce pouzivam iba klasicke co sme mavali aj my a skladam iba tak klasicky, ziadne tie uvazy co som ti posielala nerobim, bo to neviem a nesedi mi to dobre na ritke - teda simonovi... hm...a tie bambusove stvorce velke idem postrihat na mensie asi 😕
a krv nam brali, lebo sa dokine videl bledy simonko, tak ci mu netreba zelezo...a sa cudovala, ze nam nerobili krvne testy pred prvym ockovanim....
ja nechapem jak to mozu byt take straaasne rozdiely medzi lekarmi
a Tomino je iny frajer....ze cez celu izbu...hmmmmm 😀
sak aj zubky - prve mame od decembra - a u predosleho doktora som bola uz x krat odvtedy co mu vyliezli zubky a vobec to neriesil...a tato dokina, ze vytierat pusinku aj zubky cistou vodickou mam... akoze viem ze to mam robit, ale povedala to..a tamten hnupko nic..ach jaj

slaviq - 38? paaanecku....ja som celkom spokojna ked je tych 25 plus minus....mne ani viac netreba... 😅

lalunna
17. apr 2009

kati, uz som o VV pocula, citala... stotoznujem sa s tym, pekne to ta demjanovicova napisala 😵
teraz v maji bude v Ba medzinarodna konferencia o prirodzenej starostlivosti o dieta, aj tam budu o tom urcite hovorit, tesim sa tam, co sa zasa dozviem nove, bola som aj minuly rocnik, este s patrikom v brusku

slaviq 38! 😎 dovidopo

aktak
autor
17. apr 2009

Adelka ma 37,5 teplotu, neni nervozna, nema sopel ani kasel, 4 zuby uz dlhsie vonku a ziadny dalsi nevidim, jedine co ma je cervena ritka lebo dost casto kaka po malych davkach, moze to s tym suvisiet? 😕

jankamanikova
17. apr 2009

Lalu - co je VV 😉 ? Prepac, ze som zvedava ...

Aktak - aj Jakubko nas kaka po malych davkach a ma zadocek cerveny. Tak len sprchujeme a casto menime plienocky ... Inac konecne zaspal 😉 ...

Danulik - citala som ten clanok v casopise "Dieta" o detoch narocnych na starostlivost. A ked sme to s Janym citali, tak sme skonstatovali, ze vlastne citame o nasich detoch 😀 😀 😀 😀 . Najviac na Jakubka to sedi, ale vsetci boli a su velmi narocny, vnimavy; vsetko chcu vediet, rychlo sa ucia a hlavne potrebuju moju a nasu pritomnost. Radi sa nosili a Jakubko aj nosi vo vaku (je to pohodlnejsie ako na rukach) a vlastne, vsetko co tam je - sedi na nase deti. Asi to prekopirujem a dam precitat celej nasej rodine 😀 😀 😀 😀 , bo oni furt nechapu 😀 😀 😀 😀 . Ja som spokojna, aj ekd to je narocne mat take vnimave a zive dieta, ktore malo spi a vsetko chce vediet. Ale to vsetko sa vrati ... Ved dat cas svojim detom je prejav nasej lasky k nim ...

jancia
17. apr 2009

Jani uplne s tym suhlasim co si napisala na konci...
Ale hlavne baby ja dakujem Bohu ze Tomino je zdravy a dufam ze aj bude, vlastne my tu augustovky sme ozaj stastne maminy ze mame zdrave deti ktore su zvedave a vnimave a jeduju nas, clovek si to niekedy neuvedomuje co ma az ked sa ho dotkne osud niekoho kto take stastie nemal 😔.

keby ti lalu neodpisala - VV vztahova vychova - myslim 😅

jankamanikova
17. apr 2009

Jaj? Tak ja som bola na medzinarodnej konferencii o VV pred dvomi rokmi. Bol prednasat ten pediater z Ameriky, ktory to zaviedol a pise o tom aj v tom clanku o narocnych detoch. Vela sme s nim rozpravali a vlastne VV doma pouzivame od narodenia, od pocatia a v kazdom vekovom obdobi nasich deti je ina a nadherna. Takze suhlasim s VV ...

jankamanikova
17. apr 2009

A aj preto nase deti nechodia a ani nebudu chodit do MS ...

jancia
17. apr 2009

A este cosi - moj nazor je ze nadolezitejsia praca aku budem kedy vykonavat nie je v ziadnej dobre prosperujucej firme, na ziadnom lukrativnom fleku ale je to "praca" mamy - vychova deti lebo firma zanikne, z pozicie ma mozu vyrazit ale co raz das do svojho dietata sa zuroci a potom aj ono mozno raz to bude tak ucit tie svoje deti a takto to pojde dalej a dalej a v tom je to velke caro a ta nasa ludska nesmrtelnost.

jankamanikova
17. apr 2009

Jancia - suhlasim s Tebou. A naozaj "vdaka Bohu" za nase deticky ...

tunylyk
17. apr 2009

plne s vami súhlasím maminy 🙂

katinka0000
17. apr 2009

madi: a ako simonkovi vytieras tu pusinku? handrickou?

je uzasne, ze vela z nas ma rovnaky nazor na vychovu deticiek a ze si tu tak super rozumieme. dufam, ze nam fakt to stretko vyjde.

danulik
17. apr 2009

aj ja sa pripajam, suhlasim 🙂 😉 😵

madi
17. apr 2009

jej ako krasne pisete, tiez s tym suhlasim a som hrda na to, ze som a mozem byt mamina a na materskej....a do prace sa teda fakt nehrniem....chcem si vychutnat toto krasne obdobie, lebo sa uz nikdy nevrati 😵

a inak - ja ako latkarka VV chapem aj ako viacvrstvova plienka 😀 😀 😀 🤐
ale VV ako vztahova vychova ma chytila za srdce este ako tehu a mam zopar kniziek o tom a zhanam dalsie...len sa to neda vsetko naraz kupit, lebo skrachujeme
a niekedy (dost casto) sa citim ako uuuplne mimo, ked sa rozpravam s inymi ludmi / mamickami / babickami - o tom ako a preco riesim vychovu a starostlivost o simona urcitym sposobom (snazim sa teda v sulade s VV) - velmi vela ludi na mna kuka ako na celkom vymetenu... 😖 nepotesi to a niekedy mam aj take obdobia ze prestavam verit v samu seba, ale vzdy to nejako prekonam....aj vdaka vam tu 😵

madi
17. apr 2009

katinka - hej, namocim detsku vreckovku alebo koncek plienky latkovej - vraj by sa malo pred kupanim vzdy ale dakedy zabudnem 😝

v hlave sa mi dookola toci melodia z nasho "choditka" ci co to je....taka ta vec na kolieskach o ktoru sa potom simon oprie a bude ju tlacit pred sebou.... - inak to som si dnes doobeda poplietla pri debate s elly - ona vravela o odrazadle a ja o tejto nasej veci 😅 🤐

danulik
17. apr 2009

baby, ja keby som nemala vas, tak tiez o sebe niekedy pochybujem 😅
som velmi rada, ze vas mam a naozaj dakujem kazdej jednej z vas za nazory, postrehy a povzbudenia 😉
a tiez dufam, ze to stretko vyjde a uvidime sa osobne 🙂 aj nasich drobcekov 😵

jancia
17. apr 2009

baby sak ja sa tu z vas rozplacem 😀 😝 😵

jankamanikova
17. apr 2009

Madi - tak nazory ludi; ktory nepoznaju moje dieta, neziju s nim; nevedia o co ide ...; tak ja to uz davno neriesim. Trapilo ma to pri Janikovi, preto som vela citala a chodila na konferencie a tak. A dosla som k nazoru, ze je to "moje" (teda "nase") dieta. Dostala som ho daru a som za neho zodpovedna. Tieto roky utecu velmi rychlo a dieta, ktore ma doma absolutnu istotu, sa velmi rychlo osamostatni a pojde svojou cestou. A mama a otec su prvymi clenmi tejto spolocnosti, ktori svoje dieta vedu, ucia ho spoznavat svet, milovat ... Rodina je zaklad k tomu, aby z dietata vyrastol sebavedomy, vyrovnany, milujuci dospely clovek. Jasne, ze kazde dieta je ine (vid moji traja 😉 ); a na kazde dieta plati nieco ine. Ale co plati na vsetky deti - je otvorena a milujuca naruc rodicov. No, dost reci a kedy je to stretko a kde? Ja nie som velmi v obraze a aby som nieco nezmeskala 😉 ...

jancia
17. apr 2009

Jani - https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

oki idem ja pomaly spat, tak prajem vsetkym krasny vikend 😵

elly111
18. apr 2009

bré ráno 🙂 , veď ste ma hneď ráno tak rozcitliveli, že budem mať celý deň citlivú náladu 😀 , krásne ste to popísali, ste veľmi milé mamuľky 😵
moje hlavné želanie je, aby sme boli všetci zdravučkí, všetko ostatné zvládneme 😉
dnes sme zasa celý deň s drobčekom sami, tak budeme čo najviac času tráviť vonku, keďže svieti slniečko 😵
krásny víkend 🙂

bibianna
18. apr 2009

dnes sme kúpili športový kočík. Je dobrý, boli sme už na prechádzke.

http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ww...

bibianna
18. apr 2009

Náš Maťko sa škrabe po brušku po pri kúpaní. Neviete čím to môže byť? Robia to aj vaše detičky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre