Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

nika.r
22. máj 2009

látkarky, pozerali ste stránku BL? Majú kopec nových plienočiek a zobrazené amjú aj AIO, ale tie ešte nemajú cenovky. Len čakám, kedy už budú v predaji a objednám balík zo všetkých noviniek 🙂

katinka0000
22. máj 2009

aktak: uz som to pisala, ze bol "skapaty z oci". neviem, ci si uz nieco take pocula. niektori ludia maju take zvlastne oci, zvlastny pohlad, ze na male babatka to tak posobi. fakt to bolo hrozne. mal take silne krce, ze sme ho nemohli ani udrzat na rukach. a bud sa dietatko pretiera ucikanou plienkou (panenskym mocom), alebo sa vari ocistec a tym sa dietatko potom umyje. to je taka rastlina.

katinka0000
22. máj 2009

nika r.: ani ja som tomu neverila. som sa vzdy nad tym zasmiala. ale ked sa narodil nicolas a mal to prvykrat, tak som normalne pozerala s otvorenymi ustami, ze za 1-2 minuty po pretreti plienkou bol klud. a fakt je to neskutocny plac. ale kazdy si to asi musi vyskusat na vlastnej kozi.
ani my nenosime ziadne cervene maslicky a veci naopak, ale toto fakt funguje.

slaviq81
22. máj 2009

Ahojte,

Ja dávam kaše na večeru, mám dve a striedam to. Špaldová je mňamka, ale sunarka medová s banánom je až príliš sladká 😝

Katinka, o tej plienke som počula. Môj priateľ zas Lare proti urieknutiu robil niečo s čili papričkou, a potom ju spálil.

My sme včera boli pozrieť rodinku v Bešeňovej. Bolo parádne, slnili sme sa na dvore. Lara sedkala prvykrát na tráve. Najprv len obzerala, ďobala do nej ukazovákom, potom ju začala trhať a pchať si ju do pusy 😀 Sedela ako päť peňazí, chcela sa aj poplaziť, ale keď položila rúčku na trávu, pichalo ju to. Skúšala to asi 10 krát, vždy ruku stiahla 😀 Tak sme sa z nej smiali, zlatá bola.

Posledné dni mám strašne naliate prsia, a to som nijak neobmedzila kojenie. Asi začnem odsávať 😕

sanik
22. máj 2009

ahojte,

nika r. - a co si studovala v Presove? a teraz mas dalsiu vysku?

katinka - ani ja som o tej plienke nepocula, ale ked to takto funguje, tak potom to je super.

my mame za sebou opat hroznu noc, tato bola hadam najhroznejsia, maleho opat bolelo brusko, potom uz ked sme bolave brusko dali ako-tak dokopy, tak maly zacal vymyslat a vobec sa mu nechcelo spat, vkuse sa tocil po postielke, lozil hore-dolu, robil bublinky, no nakoniec sme ho nejako utisili a vsetci sme sli spat az o 3.00. dnes som teda total " fresh" a este mam za sebou aj 5 hodinove kocikovanie vonku v tom dusne, lebo maly nechcel spat v postielke, tak som ho zobrala vonku spat v kociku a poto sme sa este tak len prechadzali. takze idem uz aj spat. hadam dnesna noc bude lepsia.

neviem preco maleho boli stale to brusko. rozmyslam ci to nemoze byt aj tym, ze na desiatu mu davam ovocie . jablko + banan a asi o 40 min dostane trochu mlieka na zaspatie. mozno aj z toho ma tie krce, ktore sa s nim tiahnu cely den. skusim to zmenit. dalej som rozmyslala, ci to nemoze mat aj z masa, predsa ho nikdy nejedol a moze tiez zatazit travenie, zatial sme ho vsak jedli asi len 6x. nemate niekto s tym problemy? pocula som, ze chlapcekovia maju castejsie bolenie bruska ako dievcata, tak neviem.

mimabb
22. máj 2009

sanik: to je mrzute - bolenie bruska... chudatko malinke 😒 skus mu 1-2 dni davat len mliecko a nic ine... a potom postupne pridavaj jednotlive potraviny...
nasej eli robi zle spenat, vzdy ju aspon 3x prezenie... zrejme aj jemu nieco vadi... a ak mu to neprejde, urcite by som na tvojom mieste isla k lekarke...

katinka0000
22. máj 2009

sanik: to mas pravdu, moze to mat z toho ovocia. ja ked dam malemu nejake ovocie, ci uz banan+jablko, banan+hruska, tak mu nemozem dat min. 1,5 hod. mlieko, lebo sa pozvracia.

jankamanikova
22. máj 2009

Kati - sama si pisala, ze ste boli s Nicom este o pol deviatej vecer na prechadzke, lebo nechcel spat. U deti, ktore su velmi pretazene a aktivne, sa moze mozog velmi prekrvit a sposobuje to nadmernu unavu. Ta sa prejavuje velkym placom, dieta aj chce a aj nechce spat; je velmi unavene. Mozog tak maleho dietatka este nevie spracovat mnozstvo informacii a preto treba dbat na pravidelny rezim a hlavne pokoj pocas aktivit, dosledku takehoto pretazenia vznika hyperaktivita u deti. Ja by som asi hladela tymto smerom pri rieseni tohto problemu 😉 .

Zajtra sa chystame na Cerveny kamen, tak sa tesime. Budu tam rytierske dni, a to je nieco pre mojich drobcov. Ale ak bude prsat, budeme doma ...

katinka0000
22. máj 2009

jankamanikova: to urcite z toho nebolo, som si ista. svojho syna poznam. viackrat bol vonku dlhsie a vobec toto nerobil. a uz cez den ked isiel spinkat bol taky divny. stale sa prehadzoval, vrtel, zavrel ocka, potom ich otvoril, uz vtedy sa mi to nezdalo.
ja viem, kedy je velmi unaveny a kedy chce skutocne spat. ale vcera to urcite o ziadnej hyperaktivite nebolo. a ako my potom vysvetlis, ze ked sme ho pretreli tou plienkou po asi 1 hodinovom neskutocnom place, kriku, krcoch,... sa mu po chvili po par minutkach ulavilo. a to toto nie je po prvykrat. mozno keby sa nieco take prihodilo tebe, tak by si sa k tomu stavala inak.

katinka0000
22. máj 2009

baby chcem sa spytat. mozno by som mohla ist robit do materskej skolky od septembra. ale len na takych 6 hodin denne. nicolaska by mi opatrovala medzitym mamina. co myslite, mam to vziat? vysoku skolu som vystudovala sice iinu, ale toto by bolo len docasne, dokedy je nicolasko malicky, aby som mohla byt s nim.

a do tej skolky by som si mohla potom aj nicolaska obcas bravat, ked uz bude vediet chodit. to by bolo podla mna super. ale nic nie je este iste. to len tak, ak by to bolo, ci to mam vziat alebo nie.

no idem sa pomaly osprchovat, odsat mliecko, lebo zajtra sme zase v zahranici. dobru noc!

katuska.
23. máj 2009

dobre ranko! my ideme dnes na vylet, tak sa tesim... snad vsetko dobre dopadne. ocko ide na bicykel a my na dlhuuu prechadzku.

kati, mna napadlo pri citani tvojho prispevku to iste, co janku. marekovi sa to stava tiez, ze sa mu nejako narusi rezim, menej spinka a potom vecer place a nevie zaspat. akoby sa bal zaspat.. a potom zrazu utne a do minuty spinka.

inak predvcerom sme boli s madi v meste na prechadzku a na pivo 🤐 a fajne bolo.. 😎 simonko uz velky rozvazny chlapec. zlaty bol... sme sa ho daco pytali a on najskor kukol na maminku.. vyzeralo to ako ze "mami, mozem daco povedat?" chutny bol.. 😉 ked bude cas, pridam fotky

katuska.
23. máj 2009

prajeme pekny vikend 😎

mimabb
23. máj 2009

katinka: od jedneho dietatka k dvadsiatim 🙂 to nebudes mat velku zmenu prace 😉
co sa tyka penazi, pokial viem a nezmenili to, tak zalezi na tom, kedy si ziadala o rodicovsky prispevok, ak to bolo do 31.12.08, tak nie je problem, mozes robit... ale ak si ziadala a vznikol ti narok po 01.01.09, tak akonahle zacnes pracovat, mas narok len na cast rodicovskeho prispevku 😖

sanik
23. máj 2009

ahojte,

no dnesna noc uz bola lepsia, spinkal celu noc az do rana a rano som sa zobudila na to, ako si tam cosi dzavoce. dnes som vynechala ovocie a ked aj pridam ovocie, tak min. 2 hodiny nebudem mu davat mlieko.

a co sa tyka toho rezimu, tak u nas je to tiez o tom, ze ak nieco presvihnem, popripade je az velmi velmi unaveny, ma neskutocny problem potom zaspat, len sa hadze a place. najradsej mam, ked ho dam spat v presnu hodinu, ci uz doobedu, poobede alebo vecer. on je dost na rezim a sam si ho nejako vyzaduje. takze sa riadim dost podla maleho.

tinka66
23. máj 2009

katinka0000 - ostan doma s malym....ved sa este narobis...ale mozno zalezi aj od toho kolko mas rokov...ja uz som si dost odrobila a nemam to nutkanie, aj ked stale musim do roboty zabrdat, nakolko podnikam.....ale teraz mi to uz berie len niekolko hodin tyzdenne....takze pohodka a take prijemne spestrenie....ale asi daj na svoj vnutorny pocit, tazko radit....a s tym placom malickeho, no tazko povedat, skor asi to co jankamanikova pise, ale niekedy mame take zvlastne pocity, ze nevieme, tak mozno aj to druhe co si pisala ty....ja som mala raz tiez taku divnu skusenost, ked som nechala mala na dve hodky s osobou mne sice blizkou, ale v ten den bola akasi podrazdena a asi to dala dost najavo aj malej a vtedy mi preplakala skoro celu noc...nikde nebola, len doma a ja som na 100% presvedcena, ze to bolo z tej osoby, odvtedy ju jej nedam, len svokre, kde chodi od 3-4 mesiacov pravidelne kazdy tyzden a este jednej susede na hodku max....

tinka66
23. máj 2009

babenky my sme uz mali byt na chalupe....vyrazili sme vcera vecer o pol deviatej a pred nitrou na dialnici sme chytili taky zvlastny defekt, obrovsky predmet nam vosiel do pneumatiky a tvarilo sa to, ako keby odisla poloos....dost nebezpecne na dialnici sme blikali a v tom nam jeden rakusak zastavil na tej istej znacke auta a nejakym stylom sme sa dostali na benzinku, kde on ako technik a odbornik na danu znacku po pol hodine zistil, ze to je obycajny defekt, len ten obrovsky predmet branil unikaniu vzduchu a teda sme nemohli zistit o co ide...tak sme nakoniec dali rezervu a odfrcali naspat domenko....prave cakame znamych a ideme grilovat....fajne masko sme nalozili, panenku na pikantno a kuracie v horcicovej omacke....mnam mnam....pekny dnik zelame

kape
23. máj 2009

Ahojte.

Tak vidno, ze zas sa vikenduje. U nas vikenduje len Samkok. Nakoniec prisla ku nam moja mamina- babka, s dedkom a mojim braskom. Tak Samko si s nimi uziva a my sa manzelom davame dokopy, aby sme uz boli konecne fit. Dnes bol na rybnicnych slavnostiach v Ruzinove, prvy krat bol takto na vylete bez nas. Taky divny pocit, ale vraj ani raz nezaplakal. Tak som nanho hrda. Teraz isiel este na vylet k mojej tete , maminej sestre, vraj si tam aj spinka. 😉

Baby BA piste ze kedy mozete nemozete ist na tu Partizansku luku, nech uz dame konecne zas stretko. Zatial pisala len Lalu.

Nika - som zvedava na cenu tych novych plienociek, kkonecne idu robit nieco take aj oni.

U mna sa posledne tyzdne dost znizuje tvorba mlieka, bude to suvisiet s tym, ze sa nevieme stale vyzdraviet a vyzera to tak, ze budeme musiet zacat trosku pridavat UM, len ta nasa potvorka akonahle zisti, ze vo flaske nie je voda ale nieco ine , vypusti cumel von z pusy. Je to taky maly tvrdohlavcek. 🙂

jancia
24. máj 2009

Ahojte tak krasny vikend zelam...

tinka este dobre ze ste neskoncili niekde v priekope 😔 dobre to dopadlo! mnam mnam take grilovane by som si dala...

my sme boli vcera u kamosa na dome sa trochu okupat, trocha aj zavidim tym co maju barak a zahradu ale zase je s tym aj vela prace...

kape my mozeme asi cely tyzden okrem pondelka... tesime sa na vsetkych, dufam ze nam to vyjde a hlavne nech je pockooo

katinka0000
24. máj 2009

ahojte!

este stale nie som rozhodnuta, ci do tej materskej skolky nastupim alebo nie. sice moj manzel mi stale hovori, aby som zostala doma s malym. tak asi skor nenastupim. musim si to este vsetko nechat prejst hlavou.

ked sa nico zobudi, ideme pozriet na jeden ranc zvieratka.

peknu nedelu vam este prajem!

jamaica77
24. máj 2009

katinka - do tej skolky by som nastupila robit len ak by si si mohla maleho hned brat so sebou, je to len pre neho dobre byt tam stebou a hlavne byt v kolektive s detmi - vela sa tak nauci, ja alexu bravam do roboty medzi deti od 5 tyzdna a som velmi spokojna a rada ze som to urobila, ja vypadnem 2x do tyzdna z domu aj snou a ona sa tam tak krasne hraje, vsetko chce po nich opakovat, uz hra futbal - kope do lopty, vie chytit loptu aj ju hodit, vie sa hrat s detmi aj delit sa o hracky, zboznuje spievat, tancovat, pocuvat hudbu.....a ine....velmi jej to prospieva tam. Ked sa hraje na klaviri ona spieva do tooho a tancuje....ked sa hra na husle, tak si zapchava usi - to nema rada....hihi..........ale trebars ak by som mala robit 5 dni v tyzdni, tak by som to nerobila s malou, je toho privela. MInuly tyzden som musela robit 5dni v tyzdni -prvykrat za 9 mesiacov, a bolo to na Alexu uz privela, jeden den bola preunavena z toho vsetkeho,a vobec nechcela spat cele poobede a to bola katastrofa den - prvy najhorsi v robote.

Inac mame novinku, Alexa vcera urobila PRVE 3 KROKY uplne sama 😵 😵 😵 , ona tu uz beha ako splasena, za jednu ruku len, velakrat sa pusti sama, ze nechce pomoc, ale to len ostane stat, zodvihne nieco zo zeme (najcastejsie su to topanky nase) a potom si pyta za jednu ruku a beha sa dalej, a v tej druhej nosi nase topanky po celom dome. No a vcera sa pustila,chcela ist ku kabinetu s konzervami, pustila mi ruku a isla uplne sama k tomu - boli to presne 3 krociky 😕 asi si to ani neuvedomila ze to urobila uplne sama, ja som vyskala od radosti a ona sa tesila so mnou,ale asi ani nevedela preco 😀

mimabb
24. máj 2009

jamai: jeeeeeeej, gratulujeme... alexa je riadna sikovnica 😵 😵 😵 tak uz ju nic nezastavi 😎

jankamanikova
24. máj 2009

Ahojte!
Tak my sme mali pekny rodinny vikend. Vcera sme boli na tej "cervenokamenskej sermovacke". Deti nadsene z rytierov, z koni a princezien. Bolo pekne pocasie, slnieckovo (aj ma spieklo 😀 ) ... Ale hlavne je, ze sme mali pekny den. Jakubko lozil po trave a samozrejme, ze ju jedol. A dostatocne sa unavil a deti len behali a skakali. Uzasny den! Dnes sme boli doma a vonku a Janik mal mensi uraz, ale zvladol to statocne. Velmi sa deti tesili, ze sme spolu a ze tatino nie je v praci. Zajtra rano budu nariekat, ze aj oni idu s ockom do prace 😉 ...

Prajem Vam pekny tyzden, budte zdravi a spokojni.

Kati - ak nemusis ist do prace, tak nechod ... 🙂 .

slaviq81
24. máj 2009

Maminky, tak aký ste mali víkend? 😕 U nás nebolo najkrajšie, najviac mi vadí ten vetrisko čo fúka 😝
Tinka, tak to ste mali šťastie v neštastí.
Jamai, paráda 😵 Tak teraz máte topánky narozvláčané kade tade 😀
Katinka, ja mám niekedy také chvíle, že by som šla najradšej naspäť do práce. Ale potom si uvedomím, že Lara ma ešte stále potrebuje a ja si ju tiež chcem užiť 🙂 Je to len na tebe ako sa rozhodneš 😉

katinka0000
24. máj 2009

dakujem baby za rady.
jamaica: super! alexa je neskutocne sikovna. gratulujeme!

stankaji
24. máj 2009

Katuska, Madi - co dakedy nezorganizujeme spolocne stretko, bolo by to fajn sa stretnut, ved sme sa este nestretli bez brusiek, hmmmmm 😲 😲 😲 😲 aj ja by som si dala to nejake pivko (nealkoholicke), sak, ked budete znova v meste, tak cinknite mi, ci nie som niekde nablizku, ja mam do mesta 20 minut peso 😵 😵 😵

lalunna
25. máj 2009

sanik, ja by som sla s tym bruskom k lekarovi, mne sa to akosi nezda ze by to mal z toho co pises...

kati, ja by som do prace nesla, teda byt tebou, maly ta potrebuje mat pri sebe este, pracovat este budes dalsich x rokov, syncek zachvilku vyrastie...

lalunna
25. máj 2009

tinka nerob chute na grilovacku 😝

kape verim ze ti oddych od maleho urobil dobre, a to mliecko... ☹ to ma mrzi

aktak
autor
25. máj 2009

ahojte, spytam sa aj tu
Adelka ma tyzden nastrelene nausnicky, vsetko bolo ok a dnes jej z jednej dierky vytiekla krvicka a zaschla, ked som to jemne utierala vytieklo zas trochu, neviete co s tym?

slaviq81
25. máj 2009

Aktak, každý deň Adelke náušnicu pretiahni a potri alpou alebo septonexom. Teda záleží aké náušnice má 😝 Ono to trošku trvá kým sa to zahojí, treba dbať na to aby jej to nezahnisalo 😉

katinka0000
25. máj 2009

ahojte!

nejako vela ste toho dnes nepopisali. ale to asi urobilo to nadherne pocasie. nicolasko sa dnes prvykrat kupal vo svojom bazeniku. juj, to bolo radosti. sme sa tam obidvaja dobre vyspliechali.

lalu: ja som nad tym len premyslala, ale na 100% som uz rozhodnuta, ze do ziadnej prace nejdem. ved este pred dvoma tyzdnami sa ma dve mamicky pytali, ze dokedy chcem zostat s nicom na materskej. ja som bez rozmyslania odpovedala, ze urcite tie 3 roky. takze nie je o com. budem s nicom doma a uzijem si ho tak dlho, ako sa len bude dat. dakujem este raz za rady. nakoniec som sa ale rozhodla na zaklade mojich citov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre