Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tamita
19. júl 2009

My sme dnes konečne kúpili autosedačku a hned ju aj otestovali.Malá slečna tam sedela dôležito,ako keby sa v nej rovno narodila,sledovala jazdu a ocka-ako šoféruje a zrazu stvrdla 😔.Ja sa tiež vytešujem,veľmi sa mi páči,je to Romer Safefix plus a tmavomodrá so smotanovým lemom-prudko elegantná,veľmi príjemná na dotyk a mala by byť aj bezpečná.

tamita
19. júl 2009

ozaj,stále zabudnem : od kedy môžu drobci ríbezle? a moruše?
Kati-tie zúbky sme zvládli celkom dobre,bez teploty,iba poslednú 1-2 noci pred úplným prerezaním bola mrzutá.
Bammbi-recept na tortičku je ešte vo vývine,ale bud niečo podobné ako danúlik písala,alebo pečené piškot.cesto a nejaká ľahká plnka ...potom dám vedieť.
Prajem dobrú ...

bammbi
20. júl 2009

Jancia, ten tvoj komentar o trave a piesku tu zaujimavu temu uzasne vystihol... niet co dodat 😀 😉 ... Podobné teme - "Fyzicke tresty - preco nie, vsak aj nas bili a sme tu..." 😀

Tamita - Ribezle a cernice od 12.mesiacov (moruse asi tiez)

Info z nasarodina.sk:
".........Do prvého roka by strava mala byť chuťovo prirodzená, neprisládzaná, nepresolená. Nepoužívajte med, ani repný cukor, žiadne umelé priemyselne vyrábané ochucovadlá.
Nepodávajte orechy, oriešky, mak, kakao, čokoládu, huby, jahody, ríbezle, černice, egreše, višne, kiwi, citrusy, vaječný bielok, zeler, ryby. Nepodávame tvaroh pre jeho vysoký obsah bielkovín a tým vysokú záťaž pre obličky. Žiadne syntetické vitamíny, pokiaľ to zdravotný stav nevyžaduje, žiadne prostriedky na podporu funkcie niektorého z vnútorných orgánov. Nepodávajte údeniny, sú totiž zdrojom dusičnanov a nitrózoamínov, pozor na potraviny na povrchu solené – rôzne pletenky, bagety, alebo posypané semiačkami, aby sa predišlo ich vdýchnutiu..........."

VSETKYM dakujem za prvonarodeninove plany a napady... a cakam na dalsie 😉
sladke sny 🤐

madi
20. júl 2009

ahojte augustovky a augustovcata,
neviem ci vas docitam, snad ano....boli sme minuly tyzden na dofci, bolo vyyyyyborne, uzili sme si jeden druheho a tretieho 😀 aj sme si trosku oddychli, aj sme pochodili aj sme sa spiekli a tak... paradicka

no..idem skusit citat 😉
jo a asi sa to uz pomaly rozbieha s prvymi narodeninami ze? ti julovi nedockavci nejaki... tak vsetko naaaaajjjjjj cmuk cmuk cmukkkk

katinka0000
20. júl 2009

ahojte!

tak my uz mame pre nicolaska torticku objednanu. na vrchu bude marcipanova lienka a bude jogurtova s ovocim. dufam, ze bude chutit. ake menu budete podavat? nas bude asi 15 ludi, tak neviem, co im mam ponuknut. myslela som, ze dame upiect male prasiatko a k tomu dam este nejake studene misy. fakt neviem.

nika.r
20. júl 2009

ahojte

stačilo mi pár príspevkov z tej témy...je to smutné až ☹ pochopím, keď mamička nestihá alebo je pohodlná a dá kúpený prírkm 10-mesačnému diaťatu..ale štvormčesačnému? resp. nejaká tam dávala 11-týždňovému zemiak a mrkvu. len im prajem, aby boli ich detičky zdravé a netrpeli chúďatá v neskoršom veku kvôli tomu, že ich mamičky sa tvárili, že sú "nad vecou"

inak ja to občas so študovaním možno preháňam..vejinka, dúfam, že sa na mňa nehneváš za tú zubnú pastu.

osparvedlňujem sa všetkým, ktorým som dávala nevyžiadané rady 😉

inak v Tescu majú super zľavy. My máme radi Cheeroke veci, sú kvalitné a mne sa veľmi ich dizajn páči. Ja som za 23 € kúpila Tomimu 9 kusov oblečenia. Proste paráda. Všetko letné veci, ktoré ešte určite ponosí.

Jancia, madi, super, že ste si oddýchli. joj, tak v dobrom závidím tie dovolenky. My asi predsa len pôjdeme aspsň na malý trojdňový výletik, keď budeme mať v septembri výročie. Už vidím na manželovi, že je zo stavby domu dosť unavený, potrebuje aj on oddych.

bibi, čo ten Váš magnet? ako to dopadlo? našla si ho alebo ho Maťko vykakal?

katinka0000
20. júl 2009

nika.r: vobec sa nemusis ospravedlnovat. ja osobne som velmi rada, ked mi niektora z vas poradi. vo vela veciach ste mi fakt pomohli. dakujem!!!

bammbi
20. júl 2009

Nika, mna v tej teme najviac pobavila jedna husicka, ktora sa chvalila, ze jej 4mesacne babo spraska 2 pribinaciky naraz. Hlupaci sa najdu vzdy a vsade, strata casu sa nimi zaoberat...
A co sa tyka tej zubnej pasty, tak bohuzial s tebou musim na 100% suhlasit 😉 inac, ja si vzdy so zaujmom citam tvoje rady... 😎

Katinka, ta torta znie super, potom hod foto.. Inac, my planujeme velku zahradnu party a hlavne menu bude fajny slovensky kotlikovy gulas... 😉

kape
20. júl 2009

Ahojte,
my mae za sebou skvely predlzeny vikend. Som pysna na nasho syna. Bol uplne uzasny boli tam spolu 4 deticky a nas Samulo uplne hviezdil, sme ho normalne nespoznavali. Neplakal, vela sa usmieval pozoroval starsie deticky, ked plakali ini - starsi tak sa im vysmieval, je to taka potvorka, 😅 , krasne papal a celkom dobre aj spal, otestoval Romerku na dlhsiu trasu a tentokrat sa nam s nim cestovalo super, vacsinu cesty prespal a utvrdil nas v tom, ze mozme s nim ist na dovolenku. No obaja sme rastli, ked sme ho tam pozorovali, ze aky je zlaty a dobrucky. No doma sme nanho uz len dvaja momentalne, tak sa mu to uz az tak nepaci. Je to dieta, co ma rado okolo seba velmi vela ludi, no aky spolocensky chlap nam z neho rastie 🙂

Dnes sme sa boli tulat po Avione a chceli sme kupit nieco pre ocina a nakoniec sme mali plne tasky Samkovych hraciek a knih k narodeninam.

Uz testujeme necely tyzden Chicco Lite way podl apotreby a vcelku sme s nim spokojni.

Dakujem za link na ten repelent Chicco. Som o nom fakt ani netusila.

Esteze tu rozoberame tie narodeninove torty, sopm hned bola zmenit plnku a bude z rozneho ovocia a klasicky piskotovy korpus.

Tema o stravovani od Danulik, takych mamiciek je velmi vela este medzi nami maminami a aj vela lekarov, ktori ich v tomto podporia. Je to veru smutne, ale ako sme uz niekedy pisali , ale mozno fakt i par rokov prideme na to, ze to nebolo dobre co prave robime my. No ved cas ukaze, ja len pevne verim, ze v prospech nas vsetkych, ze vyskumy nepotvrdia nieco ine.

Este musim Samka pochvalit, mali sme za sebouo prvu noc, kedy Samko vobec necikal do plienky, ale to bola cista nahoda, ale uz sa nam dari velakrat neocikat plienocku, nejako ked ho posadim na nocnik, tak vycsinou sa donho vycika a kaka uz do nocnicka krasne. On my da signal, ze ide kakat a ja ho sup na nocnik.

V piatok odchadzame na tyzden k babke do BB, potom na dalsi tyzden na Spis a posledny treti tyzden este na Liptov, tak nam bude hej. Ked sa vratime domov bude oslava. A po nej uz sa hor na nejaku dovolenku, uz som pozerala aj nejake Last minute, ale pockam si este na lepsie ceny. Ale uz sa to pomaly vo mne zdovolenkovnieva, uz pomaly nakupujem co nam bude treba.

Chcem sa Vas este spytat, tych co ste boli pri mori, davali ste detickam nejake sandalky, predsa len piseok moze byt horuci. Ja som sa snazila nieco najst a ked sme konecne nasli, tak to bolo Samkovi strasne velke.

Hribikana - my ideme na svadbu do Olcnavy. Odtial pochadza moja mamina a tym mam podstatnu cast rodiny.
Tam budeme aj jeden tyzden so Samkom a kopcom deti, ako v nejakej skolke ci tabore. Sa uz na to tesim. A dnes sme videli nase topanocky co si nam posielala v Batovi skoro som z tej ceny spadla na zadok , stali 29,90 EUR. Pekna marza.

Tak ja idem skladat plienocky.

Prajem Vam prijemne travenie krasnych letnych dni.

hribikana
20. júl 2009

Kape - ci pistol, my ideme tiez do Olcnavy, tak to sa spozname osobne 😀

hribikana
20. júl 2009

A ti, co robia svadbu su moji krstni 😉

hribikana
20. júl 2009

kape - mam pocit, ze my sme sa uz aj par krat ako deti stretli, nemas nahodou aj sestru ... sa mi vidi, ze sme sa este s babikami hravali

danulik
20. júl 2009

ahojte,
dnes sme mali dalsie mini stretko, chybala nam mima - eliska ma kiahne ☹ prisla tami, klaudia a este jedna septembrovka ivka 🙂 zase same baby - 8 kusov 🙂 uz by nas mohli prist pozriet aj nejaki chlapci 😉

kape - ozvi sa ked budes mat cas (v BB) 😉
lili chodila po piesku bosa, ale nie po horucom, iba v tieni a potom v tom mokrom pri mori..

topanocky stale nemame, ale chystame sa na tie od hribikovcov 🙂 len neviem, kedy sa k tomu dopracujeme..

to co tu mame? stare kamosky z detstva? 🙂 🙂 🙂

danulik
20. júl 2009

madi - vitaj spat 🙂 tesime sa na foto 😉

hribikana
20. júl 2009

ozaj a este musim pochvalit nasu princeznu, zacala nam sama cupkat je to take roztomile ako srandovne pobehuje a potom pada na zadok 😀

kape
20. júl 2009

Hribikana - to su aj moji krsni rodicia a Lucia je Samkova krsna mama. A veru parkrat sme sa urcite osobne stretli mam sestru a Ty tiez 🙂 A uz som od Lucie o Vasej malej aj pocula 🙂 Ten svet je fakt maly. Tak sa uz tesim este viac 🙂))))))))))

Danulik - urcite sa ozvem mohli by sme dat stretko v nejakom parku. Napiste do IP v stvrtok a piatok uz mame pevny program ale po-streda mozme. Sa tesime a prideme Vam to tam trosku ozivit ten Vas babinec.

jancia
20. júl 2009

ahojte mame zopar novych foto, ak chcete nakuknite do noveho albumika 😉

elly111
21. júl 2009

no baby to je sranda ako ste sa našli, svet je malý 🙂
idem vás dočítať

elly111
21. júl 2009

som to rýchlo prečítala 😀
ja som sa rozprávala s viacerými zubármi aj na seminároch, aj kamošku máme zubárku, tak malý má vždy prehliadku, mu aj v keď sme na káve pozerá aké už má zúbky 😀 ... a zubnú pastu označujú iba ako marketongový ťah a zárobok pre firmy ktoré ich vyrábajú, ani dospelý človek nepotrebuje pastu stačí keď si dôkladne vyčistí zuby, ale dávame si ju aby sme mali svieži pocit v ústach a pocit čistoty 😅

katinka0000
21. júl 2009

kape, hribikana: to fakt. svet je neskutocne maly. 🙂

ja som akurat doumyvala okna, umyla som si vlasy a ked nicolaska ulozim spinkat, pojdem na nakupy, lebo mi chyba plno veci.

babulky neviete mi nahodou poradit, kde by som zohnala take veci na oslavu ako baloniky s kreslenym motivom, tie klaunove ciapky na hlavu, obrusky,... vcera som bola v tescu v NR a nic tam nemali a u nas v TO ziaden taky obchod neexistuje.

danulik
21. júl 2009

kati - u nas to vzdy mali v tescu, ale aj v obyc. papiernictvach..

elly - suhlasim s tou pastou 😉

kape - ja som buduci tyzden volna, tak sa nejako dohodneme..

katinka0000
21. júl 2009

danulik: ja som to v tescu pozerala, ale nikde som to nemohla najst. v NR je obrovske tesco, tak som to tam mozno prehliadla.
nevies, ci sa to neda aj niekde na nete objednat?

danulik
21. júl 2009

kati - v nasom tescu to byva vzadu pri regaloch s knihami a mapami a pod. (kolmo k nim) 🙂 😉
cez net som to este neobjednavala a ani netusim kde..takze asi nepomozem..

elly111
21. júl 2009

danulik 😉
katinka možno tu niečo nájdeš
http://www.babyparty.sk/index.php?main_page=ind...

bibianna
21. júl 2009

Ahojte kočky. Tak dnes som bola s Maťkom u lekárky. Má vtiahnutý hrudníček, posledné dva rebrá má vtiahnuté dovnútra. Budeme musieť ísť na ortopédiu. Brali mi dnes krv, aj ho očkovali do oboch nožičiek. Chudáčik môj, tak plakal, že som revala aj ja nad ním ako malá. 🙂 🙂

kikinela
21. júl 2009

kape ,hribikana až mi mraz prešiel po chrbte ako ste s našli svet je maly,ja pochadzam z Kojšova je to asi 6 km od Margecian nakoniec sme tu same vychdniarky 😀 😀 😀 o 2 tyždne sa chystame mamina ma 70-ku tak sa vytešujeme no dufam že sa nič nestane do vtedy 😉

hribikana
21. júl 2009

ahojte
tak dnes sme boli na poradni ... na augustovych chlapov sa sice nechytame 😉 mala ma 9600g a 76 cm a u lekarky sme objavili 3 zubok 😀

jancia, tomasko je zlatucky a ake ma zahybky an ruckach a nozkach ... aj my xceme

kape - tak to sa uz aj ja tesim

hribikana
21. júl 2009

ozaj a dnes som kupila tie amarantove perlicky, malej to nejak nechuti, dala som jej ich do jogurtu aj do detskej vyzivy, ale mnam, ja to rada za nou podojedam 😝
kikinela - svet je asi vazne maly 😉

bammbi
21. júl 2009

hribi, aj my sme boli dnes na kontrole - 11.mesacnej a miery mame takmer take ako vy 🙂 😉 9500g a 76cm..

takze kape a hribikana maju tych istych krstnych rodicov... 😀 😀 to je sila. Tak teda prajem prijemnu zabavu na tej osudnej svadbe 😉

jancia, super fotky, Tomi je velmi zlaty 😵

nesca
21. júl 2009

Caute,

asi si budete myslieť, že som nejaká iná, ale už dávno som sa tak dobre nepobavila ako na tej teme pre netabuľkové maminy a to som ešte len 3 strany prečítala. Sú podarené ako si bránia to svoje a ako presviedčajú tie vzorné maminy, že nech im dajú pokoj. No, ked sa na to človek pozrie tak nestranne, tak sa na tom dá zabaviť, nie?
A už sa teším na reakciu janky maníkovej k tej téme 😀 😀 😀 .

pa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre