Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

adrina
3. aug 2009

ahoj babenky...dlho som neukáázala...my už sme narodky osláávili, daminko nám kráásne chodí sam...je chutnučký,ako objavuje svet...chalani sa neskutočne milujú..je na nich ozaj nadherný pohľad
chorvatsko bol tiež úúžasne..odýýchla som si
všetkým oslavencom prajem všetko naj naj naj 😵 😵 😵

lalunna
3. aug 2009

zdravim
stastni sme sa vratili z nasej dovci z nizkych tatier, bolo paradne, turistikovali sme nastriedacku s kupanim v aqua city poprad
poperiem, trosku si oddychneme a vyrazame do juznych ciech 😵

😉

idem vas citat

novinky odnas: patrik je uz uplny chodec, niekedy aj pobehne, vylieza a zlieza prekazky...
konecne prestal jest vsetko zo zeme
vsetko dava do nejakych skatuliek, susene ovocie dava nahromadky... 😀 piskoty do zasuviek atd.
zubov stale rovnako 8 kuskov, a tlacia sa horne 4ky
kojim na ranajky, v noci raz dvakrat a pred spankom obednym a vecernym
v blizkej dobe chcem odstavit ranajkove kojenie a nahradit nejakou mliecnou pochutinou (jogurt)

lalunna
3. aug 2009

jedla sme tam kvanta cucoriedok kazdy den, mali ste vidiet tu fialovu paradu na patrikovi na tvari a aj v plene 😀

nika, stotoznujem sa s tebou co sa tyka ockovania, vela som studovala, bola som aj na prednaskach, a rozhodla som sa dat len povinne, podla mna je to vo vacsine ockovacich preparatov komercny shit (vopred sa ospravedlnujem privrzencom nepovinnych ockovani) 😉

tajne dufam ze aj patrik sa odstavi sam a bez problemov, nechcem to silit, on je fakt velky mamin maznak, dokazom je ze nechce dudel, flasku... ked voda tak z pohara a rovno takeho z akeho pijem ja 🙂

tinka66
3. aug 2009

ahoj lalunna - dlho si tu nebola...chcem sa ta opytat co davas na chlebik na ranajky , ci sa uz moze syr???

nika.r
3. aug 2009

ahojte 🙂

lalu, super, že si sa ukázala 🙂

tinka,ja dávam Tomimu cottege cheese od Sabi. Veľmi mu to chutí, myslím, že takéto syry sa môžu od 10. mesiaca.

tinka66
3. aug 2009

nika - dik za tip, zajtra ideme na vychod, tak nakupim, to je dobry cerstvy syr...a bambino uz davate?

tunylyk
3. aug 2009

ahojte maminy a detváčiky,veľmi pekne dakujem za blahoželania,poctivo som prečítala 🙂 až na ranné a hlavne nočné nevoľnosti,únavu a pod si tehuľkovanie užívam,troška sa nám ta radosť prekryla neskutočným smútkom,manželovi 2.júla zomrela mamka,na pohrebe som už vedela,že budeme o jedného viac,no a tešte sa... ale dúfam,že bude už len dobre... Kubko ešte sám nebehá,dnešná kontrola u neurologa dopadla na jednotku,má všetko ok,aj ultrazvuk mozgu - som len a len rada,v piatok sa tešíme na oslavu,aj ked jednu generalku už máme za sebou 😉 blahoželame všetkým oslavencom,tým čo už majú po aj tým,ktorých ešte len ten prvý rôčik čaká,keď sa ešte podarí nakuknem sem,dnes alebo zajtra - doma sa mi nedá 😝 a mám absťááák 😀

jankamanikova
3. aug 2009

Tunylyk - tak blahozelam k tehu. Je to uzasne. Nech ste zdravi a stastni. A k tomu pohrebu - je mi to luto. My ked sme boli vzdy tehu, tak vzdy niekto z rodinky alebo blizkych priatelov zomrel. Asi plati - jeden robi druhemu miesto na zemi. Pan Boh vie najlepsie ... Opatrujte sa a davajte na seba pozor.

katinka0000
3. aug 2009

dnes sme boli prvykrat u nas na kupalisku. ale len na 3 hodinky. stretla som tam 2 kamosky, tak som si s nimi po dlhom case pokecala. bol aj muzik aj neter s jej kamoskou. nico sa samozrejme vyzival. kamoska mi pozicala to koleso, ktore pouzivaju taketo male deticky na plavanie (to zlte), ze teda skusim, ci mi tam nico bude chciet byt. zistila som, ze ho vobec nemusim kupovat, lebo nico tam pistal ako najaty. vobec tam nechcel byt. on by sa len jasil, jasil a jasil.

co ste porabali?

tinka: ja som mu uz skusila natriet chlebik aj bambinom. chutilo. podla mna to uz mozu, ved maju uz 1 rok.

idem si urobit zoznam, co mam zajtra kupit, lebo isto na polovicu veci zabudnem.

pekny vecer!

vejinka
4. aug 2009

ahojte ..tuny gratulujem ze ste sa rozhodli druhe babatko ked jakubko je este dost maly..ja to furt zvazujem ale nedam sa na to...nevladala by som popri malom a kedze prve tehu som vracala skoro kazdy den do nejakeho skoro 20tt tak to nejdem riskovat ..jamay...kraaasne fotky a tolko darcekom ked som to videla akoby ste boli v draciku...vcera sme tam boli my ale nic poriadne som nevidela takze este furt rozmyslam co mu kupim 🙄

lalu vitam ta konecne doma..len by si chodila kade tade..doma sa ti nepaci? 😉 ale jasneee treba si uuzivat leto a hlavne dovolenkuuu 😉

my este syr nepapame..a vlastne takmer nic kedze furt moooc kojim ale obed a veceru to si daaa

tunylyk
4. aug 2009

veji bude to ťažšie ako pri Kubkovi,hlavne preto lebo našich mám dosť ďaleko a doma mi ostali 3chlapi,Kubkova babi mi už žiaľ nepomôže.... ale nejak bolo nejak bude,nie sme s tatikom najmladší,radšej teraz a vyšlo to na počudovanie oveľa skôr ako sa nám Kubko podaril 😉 teraz mám však starosti s dojčením,mám ho vraj odstaviť,no Kubi si didku len tak nedá...

vejinka
4. aug 2009

no to ti verim ze to mate tazke..a s tym odstavovanim co ja viem ...rozne clanky su o tom ci prestat alebo nie..ja by som kojila dalej..ale zasa je tu riziko lebo kojenie stahuje maternicu ci take daco..nuz pomalinky sa hadam odstavit bude dat drzim mooooooooc palce 😉

aktak
autor
4. aug 2009

tunylyk gratulujem 🙂 ja som tiez otehotnela ked nemal Adamko ani rok, keby som nebola na rizikovom tak uplôna pohoda, Adelka bola kludnucke babetko takze sme o nej do pol roka ani nevdeli, ale potom sa rychlo naucila lozit a odkedy sa udrzi na nohach tak mame aj s Adamkom co robit ju ustrazit 😀 neboj je to super, aj ked narocne ale zena zvladne naozaj skoro vsetko a este sa z toho vie aj tesit, teraz ked ma Adelka skoro rok uz sa vedia hrat, smiat, blaznit, spolu papat alebo pozerat rozpravku, je to na nezaplatenie 😉 drzim palce nech mas prijemne tehotenstvo

lalunna
4. aug 2009

tinka davam len maslo a zeleninu do ruky bez supky na hryzkanie, pripadne zltko z volskeho oka vyberiem, ostatne dojem ja 😀
syry budem az neskor (dost kojim netreba), ale prevazne tvrde neudene, tavene obsahuju dost vela roznych typov soli...
bambino je aj namna moc umele... 😒
tieto cottage syry pohoda podla mna, aj ked su nizkotucne a detom skor tie vysokotucne by sa mali davat... potrebuju ten tuk tam

katinka, patrik tiez nechce byt v kolese... zbytocna kupa pre nas 😠

veji, ked je ocko doma na dovci musime opustit Ba, tu sme zbytok roka, inak mam rada petrzalku, aj tu je vela moznosti co robit...
len to more mi bude tento rok chybat, ale uz som vymyslela typy na buduci rok, alebo zeby na september 😀 - madeira alebo korzika 😵

vejinka
4. aug 2009

baby ktore este neabsolvovali ockovanie v roku odporucam toot: volaju sa: LEDUM PALESTRAE 9CH davkovanie: 1x5granul jeden den pred ockovanim
2x5granul v den ockovania a 1x5granul den po ockovani

vraj je to vyborne lebo deti vobec nemaju horucky tym padom nehrozia febrilne krce..a ockovanie prebehne bez vedlajsich ucinkov!!!!

VRELE DPORUCAM..moja doktorka mi to poradila vraj to mam kupit ak xcem aby mal narodky kludne...kedze presne na jeho narodky dostane povinnu davku

vejinka
4. aug 2009

su to homeopatikaaaaa 😉

vejinka
4. aug 2009

a potom si precitajte toto a vyjadrite sa 😅
http://www.horiaciker.sk/e-poradna.php?q=132

lalunna
4. aug 2009

pridala som par fotiek z mojho fotaku a neskor hodim este dalsie 😉

veji ja davam: http://www.studiozdravia.info/default.aspx?p=on...
ockovanie dostane 11.8 davam to 3 tyzdne pred a tyzden po ockovani, kazdom...

vejinka
4. aug 2009

lalu a toto je co? Nevhodný pre deti do 14 rokov. je to tam pisaneeee

lalunna
4. aug 2009

veji, prebehla som zbezne, uz som vela citala podobnych clankov, teme sa zvyknu venovat aj v ".tyzdni"
zarazila ma len otazka autorky prispevku, ze homeo dava a je spokojna a vetu konci ze nechce davat nieco co je pochybne... nuz co uz...
ja osobne nie som veriaca takze v tomto dilemu nemam
cela rodina sa liecime podla mudr.josefa jonasa, on robi lieky na zaklade informacii a energii, spaja zapadnu vedu s vychodnou, vela ludi tomu neveri... ale my sa takto liecime uspesne, zdoraznujem liecime, lebo nasa medicina zvykne choroby len potlacat a nie liecit

vejinka
4. aug 2009

lalu to berem ale bala by som sa to dat babtku ked este nema ani rok a tam pisu do 14 rokov nevhodne 😔

lalunna
4. aug 2009

veji, ja vsetko riesim po dohode s nasou rodinnou lekarkou, ktora takto lieci
niektore pripravky su vhodne aj pre dojcata, ale doktor musi poznat stav dietata, matku atd. a hlavne musi to byt odbornik ktory sa v tejto problematike vyzna, ona taka je, jej verim na 100%
podla zakona to tam musia pisat, kedze obsahuje alkohol po prve a po druhe nie je to klasicky liek
detom kvapes na hrudnik do oblasti tymusu, neprehltaju

lalunna
4. aug 2009

ja sa zasa bojim davat babatku hormonalne maste na obyc lisaj, bezne ti detsky koziar predpise bez rozmyslu 😉

tinka66
4. aug 2009

lalunna - krasne fotos, nadherna priroda...dik za info k ranajkam, ja tiez len chlieb s masielkom a cerstva zeleninka do ruky...jonasa si vela ludi chvali aj ja som pred tehu brala niektore pripravky a stale sa chystam aj na diagnostiku...lalu skusala si???

chcem sa este opytat blavackych mamiciek, ci nepoznate nejaku babu,ktora by chcela pracovat niekolko hodin tyzdenne? jedna sa o utorky a stvrtky od 10 do 14 v studiu stihlej linie na opatrovanie deticiek, kym budu mamicky cvicit....je to na drienovej ulici za billou vitalstudio...ak by ste o niekom vedeli, tak nech mi napise do IP....tuto sluzbu planujeme rozbehnut niekedy od septembra, ked sa podari...velmi dik...

ja som zatial nedavala nic po ockovaniach, ani ma to akosi nenapadlo, dufam...nas caka dalsie az v 15 mesiaci...

lalunna
4. aug 2009

tinka, ja sa takto cielene liecim uz cca 7 rokov, manzel 5r, patrik v podstate este v bruchu
zacala som koli chronickej angine a teraz si takto liecim aj obycajnu chripku ci zenske problemy
ked sa samozrejme da, su pripady kedy zajdem aj k normalnemu doktorovi, ale takych je malo

fiha to znie lakavo to cvicenie, zeby som bola vasou zakaznickou... ja mam problem si ist zacvicit lebo mi nema kto varovat... a vecer nemozem uz musim byt zasa so synom...

tinka66
4. aug 2009

lalunna - pozri si stranku, su to take ine formy cvicenia, ale myslim, ze aj celkom efektivne...mne ostalo po porode 13 kg rovnych 73 hruza a teraz mam este tri kila...ale treba to riesit komplexne, aj stravovacia navyky atd....ale mame velmi prijemny personal a len cisto zensku atmosferu, lebo sme studio vyhradne len pre zeny...

lalunna
4. aug 2009

hod link
a to je len na zhadzovanie kil? da sa len cvicit? ja som spokojna s vahou, len tie traslave stehna by som potrebovala spevnit plus brucho a na to potrebujem pravidelne cvicenie, to sa doma neda a ked pride muz domov uz je zasa neskoro lebo musim patrika ukladat o cca 20 to nikam nestihnem dojst

tessie
4. aug 2009

Ahojte mamuľky, všetkým oslávencom prajeme všetko naj, naj, naj, nech sú zdravučkí a robia rodičom radosť

My sme sa predsa len rozhodli ísť so Sophinkou na dovolenku k moru, rozhodli sme sa pre Chorvátsko autom, že keby dačo, tak sadneme do auta a ideme domov. Bolo úžasne, Sophinka vodu zbožňuje, koleso ju veľmi nebavilo, najradšej bola vo vode na svojich a hádzala kamienky... Chodili sme aj na pieskovú pláž, tam bolo super, len som musela dávať pozor, nech sa neutopí, lebo hned bola vo vode... A zjedla všetko, čo nezjedlo ju. Videla u slovincov, že jedia varenú kukuricu, prišla k nim, povedala "ham", usmiala sa na nich a už dostala šúlok kukurice 🙂 A aká bola šťastná... takto sme sa prestravovali 🙂 🙂 🙂 Takže sme na nej ušetrili 🙂 Dokonca už zjedla aj kúsok pizze (ale len okraj), a svoju prvú hranolku... Lebo ísť s ňou niekam jesť, tak to už nie je šanca, že by ona nejedla. Už ju neoklamem, že si na svoj tanies nalámem jej chrumku a dám jej to... Už je špekulant. Inak už sa pekne sama postaví, už urobí aj pár krokov sama, veľmi sa z toho vytešuje. Všetky obľúbené "hračky" čo ste spomínali fungujú aj u nás 🙂 Cestu prežila perfektne, cestou tam sa zobudila dve hodinky pred cieľom, a pekne kukala z auta a cestou domov zaspala na Vire (ostrov, kde sme boli) a zobudila sa pred činžákom doma 🙂 Vzduch jej určite prospel, na slniečko sme ju vôbec nedávali, len po piatej, nech mám čisté svedomie, kedže nám to slniečko úplne zakázali. Kúpil sme jej taký stan na pláž, celkom sa v ňom prehrala, takže to bola dobrá investícia. Spávala nám tam 3x denne, asi ju ten vzduch a more tak vyčerpávali 🙂 Na každého sa len škerila, tak som bola hrdá mamička, že aké máme spoločenské dieťa. A ked videla iné deti, tak pišťala ako píšťalka. Zbožňuje spoločnosť. Asi by sa jej zišiel súrodenec 😀

Pridám pár foto, ak stihnem.

tessie
4. aug 2009

Už som pridala fotky, ak máte čas a chuť tak kuknite... pa pa... ten môj drobec spí už dve hodinky... takto sa vyspí cez deň a v noci vymýšľa. Budí sa aj 3x za noc. Manžel chudák sa poriadne nevyspal ani nepamätám, lebo ja potom zaspím s ňou, takže zostáva medzi nami až do rána... a ako inak, ale len v polohe našírku, takže nám veľa miesta nezostane 🙂

tunylyk
4. aug 2009

tess nádhera 🙂 a to spinkanie poznám,občas malého tatik prenesie do postielky a ja ho potom hľadám kam odišiel 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre