Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kuratenko11
9. aug 2009

A este som chcela reagovat na tu menstruaciu tak ja som mala vseho vsudy 4 dni a vobec nebola silna,taka light a posledny den som frcala na intimkach 😉 takze pohoda,Angeli nezavidim,dufam,ze to uz preslo.
Danulik aj ja som bola prvy krat vonku asi pred mesiacom,este ze mame blizko nas bar kde sa nefajci,lebo som musela utekat domov kvoli kojeniu 😀 manzel si nevedel dat rady,nic nechcel len cico 😀 tak som nakojila a zase som frcala na 2 hod.von.Mne sa vonku celkom pacilo,stretla som starych znamych tak sme kecccaaallliii,ale teraz pojdem az neviem kedy nelaka ma casto.

kuratenko11
9. aug 2009

Katinka chodi sam,nebojte to bude dobre,proste su len trochu lenivsi.Mam kamozku ked jej mala zacala stvornozkovat az v roku a chodit v 14 mesiacoch.Oni ked nevedia stvornozkovat tak sa boja,je to pre nich velka vyska ked sa postavia.Vsetko ma svoj cas drzim palce nech sa rozbehnu

katinka0000
9. aug 2009

aj ja si myslim, ze to pride samo. nico je hrozne tazky. v utorok ideme na poradnu a obavam sa, ze bude mat uz aj 13 kg. vobec nato nevyzera, ale on je proste taky velky chlapisko. kazdy si mysli, ze ma uz viac ako rok.

anape
9. aug 2009

ahojte baby 😉 ,

hrozne dlho som tu nebola, hoci sem-tam som nakukla ako bonzak 😕 ... zvyknem chodit, aj to v poslednom case uz sporadickejsie, do temy spisska

my uz mame tiez za sebou oslavu rocika, viktoria je zlata, velmi vnimava, len rozpravat sa jej akosi nechce... petko v jej veku uz toho blabotal viac... zatial ani nechodime, hoci mala by chodila aj cely den, ale len za rucku, sama sa este boji pustit, ked citi, ze jej chcem uvolnit rucku, tak akoby jej zdreveneli nohy a radsej sa zosunie na styri 🙂 , lebo to jej ide bravurne, to ma asi po mne, ja som sa takto pohybovala az do 15.mesiaca 😎

zubkov mame 6, no mam pocit, ze cochvila pribudnu dalsie... zacala byt aj trucovita, ked nieco nie je podla nej, tak sa vie riadne certit... a tiez jej chuti papkat, ale nie je velmi baculata, praveze teraz pochudla, ked sa zacala vo velkom hybat, pred dvoma tyzdnami na rocnej prehliadke sme mali 9,5 kg

danulik ja som uz tiez bola parkrat von, ale nie na diske, len trosku posediet s kamoskami a pohoda, tatino dal deticky spat a vsetko prebiehalo bez jedinej chybicky... deti nam uz vyspia celu noc, akurat teraz ked bolo horuco, tak spali trosku nekludne a tiez teraz viki ked jej idu dalsie zubky, ale inak pohodicka

boli sme aj na dovolenke v chorvatsku, cestu a vlastne celu dovolenku zvladli bravurne, akurat viki chytila posledny den infekciu ocka, tak sme sa potom doliecovali

som rada, ze sa vam dari, ze vam deticky tak krasne prosperuju 🙂

budem sa snazit pridat nejake nove fotky do albumu a tiez sem nakuknut a napisat castejsie

prajem vam krasnu nedelu 😉

danulik
9. aug 2009

ahojte,
dnes sme boli v besenovej, prisli sme len pred chvilou, rychlo sme sa okupkali a lili uz spinka.. riadne ju to unavilo 🙂 uz sme testovali aj novu autosedacku, lilienke sa v nej paci, konecne moze pozerat dopredu 🙂

ahoj anape - pekne od teba, ze si sa ozvala 🙂 sme radi, ze sa mate dobre a tesime sa na nove fotky 😉

kuratko - to je super, ze mate bar pri dome a mozes si odskocit nakojit 🙂

kati - tak uz to mate za sebou.. nico sa tesil z darcekov? co ste mu kupili? inspiruj nas 😉

danulik
9. aug 2009

rozmyslam, komu, resp. comu venujem moj 5000-i prispevok 😀 😀 😀

hmm...

venujem ho vsetkym vam - super mamickam a vasim krasnym detickam 😵 😵 😵 som rada, ze vas mam 🙂 🙂 🙂

vsetkym oslavencom (nielen tym dnesnym) posielame aj s lili velku pusu 😵 😵 😵

slaviq81
9. aug 2009

Jej, Danulik, si zlatá 😉

My sme dnes boli v ZOO, orangutan Momo bol zalezený v spálni 😀 , ale nevadí, lebo Laru zvieratá veľmi nezaujímali. Akurát koník sa jej páčil 😀 No a hotová bola z hojdačky, až pišťala od radosti 😵 A v jeseni ju pošlem do Zoo na brigádu - zbierať lístie. Dnes sa ich nadvíhala neúrekom 😀 😀 😀

majsan
9. aug 2009

my sme vcera mali oslavu maly mal 7 rok.boze jak to leti.spominala som ked sa narodil a teraz je taky maly zivan

katinka0000
9. aug 2009

ahojte!

danulik: nico dostal klavir, plno kniziek, spominanu trojkolku, formulu, helikopteru, 3 teplakove supravy, velke nakladacie auto, tricka, ruksak, peniazky, ... bolo toho privela. nevedel, co ma prve chytit do ruk. ono niekedy je asi lepsie, ked deti toho dostanu trochu menej, aspon sa z toho viacej tesia. my sme mu kupili 2 teplakove nike a 2 knizky.

a este zajtra pride svagrina z nemecka, tak pocitam, ze este nieco dostane od nej.

zajtra nie sme doma, tak prajem vsetkym pekny zaciatok tyzdna.

katinka0000
9. aug 2009

pridala som nejake fotky z oslavy, ale to je len par, lebo hlavny fotak nemam doma.

kape
9. aug 2009

Ahojte.

Blahozelame vsetkym oslavencom. Sa to pekne rozbehlo s oslavami 🙂

Baby krasne fotocky ste popridavali.

Angi - u mna tiez velmi silne krvacanie prva aj druha menstruacia od porodu, otras,ale nevykrvacala som , neboj ani Ty.

Mala Ninka s maminkou Hribikanou nas milo prekvapili na nasich potulkach na Spisi. Deti sak sebe celkom mali, ved budu druzba s druzickou na svadbe, tak sa patri 🙂
Hribi no Ty mi nieco hovor, ved Ty ze si tehotna, ked Ta clovek vidi tak musi velmi pochybovat, ze ci si si to nevymyslela 😀

My sme dnes absolvovali skvely vylet nakoniec az na Rainerovu chatu, zacali sme Hrebienkom, kde boli Medvedie dni, tam sa Samko krasne pousmieval na plysovych zivych medvedov, sa mu aj na rukach u jedneho velmi pacilo, za to moderator dna Andrej Bican sa Samkovi zjavne nepacil a dal mu to patricne najavo 😅 Potom sme pokracovali k Studenovodskym vodopadom, Samko ked ich zbadal sa chudacik zacal tesit, ze sa ide v nich vykupat a my "zli" rodicia sme ho do tej vody nechceli pustit, trepal nozickami a rucickami o 106. No a potom spiaci v Manduce sa este presiel na Rainerovu chatu. Uzasny den.
Som zvedava, co vymyslime zajtra, kedze sme od vcera na Liptove.

A pokom je nas Samulo, jednoznacne ukecany po mamine 🙂

Este stale Samko sam nechodi, ale napriek tomu sa dostane kam potrebuje rychlejsie ako riadena strela a postavi sa kde mu to pride s malickou oporou. Na Spisi mali aj moje tety akoze pokusy, ze ony ho naucia chodit za rucky, ale Samulo im dal hned najavo ze teda on urcite takto chodit nechce.

A este tu bola otazocka ohladne stolice, u nas kazdy den, niekedy raz niekedy az 3-4 krat, kedze stale uzivame nieco na zelezo, tak sem tam aj tvrdsia, ale prevazne riedka (nie vsak hnackova), pretoze Samko pocas dna spapa neskutocne vela ovocia.

Dobru nocku.

pipinka82
9. aug 2009

Prajem všetko naj naj oslávencom 😉 další víkend oslavujeme my 🙂 veru rozbehlo sa nám to..... pred rokom sme súperili kto skôr porodí a teraz sme oslavami na tom podobne 🙂 🙂 ako ten čas neskutočne rýchlo beží 😉 😎

Baby čo ste detúrencom kúpili na narodky???? Ja netuším čo mu kúpime ked má všetko 😉 hodte mi nejakú inšpiráciu dííík 😉 😉 dobrú nôcku a pekný týžden prajeme 😎

vejinka
10. aug 2009

ahojte ja som dnes kupila toto

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6273878

vejinka
10. aug 2009

a myly bdue velmi rad lebo miluje klavir..a toto je kopec hraciek v jednom a za super cenu ..novy stolik vyjde daco okolo 58€

pipinka82
10. aug 2009

VEJI je krásny ten stolík 😉 tak je hudobne založená ako môj malý 😀 u nás behá s ovládačom od rádia a tancuje 😀 každý den musíme mu púštat hudbu 😀

no netuším čo mu kúpim 🙂 babka mu kúpila notebook ktorý po stlačení klávesnice povie písmenko na ktoré tukne a ešte aj zahrá 🙂) aspon nebude tlačit náš počítač no aspon dúfam xixi 🙂

aktak
autor
10. aug 2009

tak oslava je za nami, mali sme krasny vikend 🙂 pridala som par fotiek

blahozelame ostatnym oslavencom, nech si to krasne uziju 😵

eminkaa113
10. aug 2009

Aj my sa pripájame ku gratulácii všetkým oslávencom, hlavne veľa, veľa zdravíčka 🙂
Nás od včera troška trápi soplík, Emka si ho ani za svet nechce dať odsať, našťastie je to len taká vodička a tečie jej sám, tak len utierame. Žeby to bol zúbok? 😀 No nič nie je vidieť 😕

nika.r
10. aug 2009

ahojte 🙂

aktak, čo choroba? už si OK?

veji, ten stolík je super. Nášmu by sa to isto tiež veľmi páčilo. My máme doma tiež veľa hudobných hračiek. keď Tomi počuje hudbu, hneď sa začne kývať a hupsať. Rozmýšľala som, že mu kúpime xylofón, ale bojím sa tej paličky, aby sa s ňou nenapichol.

čo sa týka pohybovania, sme na tom podobne ako Samko Kape. Štvornožkuje pefektne,sadá si ku všetkému, k čomu dôjde, tiež sa vie pri všetkom postaviť. Akosi ho stále neťahá chodiť, vie sa dostať všade, kde chce. Pár krôčikov popri nábytku spraví, ale inak nič, ani za ruky nechce chodiť. Starí rodičia ho skúšajú vodiť za ruky, ale on nechce, len poskakuje. Sestrička u mojej Dr. mi vravela, že jej dcéra začala chodiť až v 15. mes., tiež to isté - ako drak štvornožkovala, ale až raz chodenie pochopila, rovno behala.

Kape, prajeme krásnu dovolenku. My sa na Liptov chystáme v septembri, tak potom hoď nejaké tipy na výlety. 😉

a ešte sa chcem opýtať tých,čo idete teraz na svadby. Ako to budete riešiť s drobcami? Lebo ja mám veľkú dilemu - objednali pre nás hotelovú izbu, ale neviem, či to brať a zostávať na tej izbe s Tomim, alebo ho odniesť večer k mojim rodičom. Keď s nim budem v tej hotelovej izbe, zo svadby už asi veľa mať nebudem, ale budeme tam a budem spokojná, že som s nim. keď ho odnesiem k rodičom, budeme sa môcť ešte trošku s manželom zabaviť, ale zase sa poznám, že vkuse budem myslieťna to, ako to naši zvládajú. Na noc ešte nikdy nebol bezo mňa. na druhej strane manžel ako brat ženícha bude mať veľa povinností, tak rozmýšľam, že aj tak by som nemala veľa čo robiť. keď zostane Tomi v hoteli, budem mať aspoň parťáka. 😝

vejinka
10. aug 2009

pipi ..ja mam syna 😀 ale tiez musime furt pocuvat hudbu a poskakuje na tom zadocku no na zozratie je 😅 a od dnes stvornozkujemeeeee...konecne sme sa dockali huraaaaaaaaaa

vejinka
10. aug 2009

a este jedna Erikovi sa konecne paci na brusku...dokonca teraz aj na nom zaspal co sa este nestalo..odpadnem z neho ale zaroven sa bojim aby sa mu nieco nestalo..ale uz je asi velky aby sa mohol zadusit ze? lebo spava bez vankusa cize len na plienke.. 😖

aktak
autor
10. aug 2009

nika uz mi je lepsie, mam bioparox, ale ten 1-2 dni pred vikendom to bolo zleeee 🤐
Adelka to nechytila, aspon teda sami nezda, to by dost plakala a je celkom ok 😕

nika.r
10. aug 2009

veji, myslím, že už môžeš byť pokojná, keď spí na brušku. je to nebezpečné hlavne pre detičky do pol roka, keď sa ešte nevedia dobre otáčať a nemajú taký pud sebazáchovy. Tomáško mi spí od 10. mes. len na brušku.

nika.r
10. aug 2009

aktak, super. inak, pekné fotky 🙂

vejinka
10. aug 2009

aktak gratulujeme adelke 😉

vejinka
10. aug 2009

nika...takze nemam sa strachovat? nuz on sa vie bez problemov otocit...a hlavne rychlo 😉

jankamanikova
10. aug 2009

Ahojte!
Precitala som Vas a som rada, ze ste ok. Blahozelam oslavencom a oslavenkyniam!

My sa mame fantasticky, Jakubko je v kuse na prsniku, lebo asi mu idu zubky a tak nic nechce papa, len mna 😀 a ked ho odpojim od prsnika, tak sa tvari neskutocne zufalo; a pije vodu a kaka permanentne do kazdej plienky. Takze veselo a cakam, kedy vyjdu nejake zubky. Cez vikend sme boli plavat v Patinciach, bolo dobre a tesili sme sa.

Jakubko este sam nechodi, len okolo nabytku a steny a vsetkeho mozneho, za ruku chodit nechce a ani ho nenutim. Postavi sa sam k hocicomu, bez pomoci tiez sa sam postavi a sadne a stvornozkuje a chodi okolo nabytku a hraciek, aj sam postoji ... Chodenie neriesim, lebo pride jeho cas, ked bude chciet. Inac cim dlhsie lozi po styroch dieta, tak je to lepsie pre jeho chrbticu a vraj tie deti, ktore chodili dlho po stvornozky a neskor zacali chodit, tak su z nich sportovo zalozene deti 😉 . To aj mozem potvrdit, lebo Matusko je uzasny futbalista a Janik intelektual 😉 a obaja hudobne nadani 😀 .

jamaica77
10. aug 2009

ahojte, ste sa rozdobali troska..... 😀 mi sme dnes mali rocnu vizitu u pediatricky. Alexa napreduje ako ma, je zdravucka, sikovnucka a mierami aj vahou je na 95% 😉 BIG GIRL 😀 , vahu ma 9.8kg a vysku 77cm, dostala dve injekcie do ramena - jedna bola MMR - meales, mumps, rubella (osypky,mumps, rubeola) druha bola chicken pox - kiahne.

Inac sa nalietame za nou...uz prestala posluchat 😠 vzdy ked ideme vonku alebo v obchode...utekaaaa inou stranou a nie tam kde ja chcem ist 😅 Inac sa vsade chce vyskrabat, vsetko chce vidiet.....vsetko chce aj ked nemoze....a potom sa hadze o zem a vrieska ked jej to nedovolim.

KOJENIE - tak sme zase o krocik dalej 😉 , uz treti den som ju odstavila na obednajsom kojeni....takze uz mame len ranne kojenie a vecerne kojenie 🙂 huraaaa. Lenze problem je v tom ze ona ziadne ine mlieko nevezme....nehcce kravske mlieko ani z flase, ani z poharika...ani teple, ani studene, skusila som vsetko, proste da si glg a odhodi poharik a zacne vrieskat ako som sa opovazila jej dat nieco ine ako vodicku. Tak mi dnes pediatricka povedala ze nemusi mlieko....ked jej nechuti, ze staci ak spapinka jogurty, syry a zeleninu a ovocie cez den. A ze mam skusit ine mlieko jej kupit, ryzove a sojove....tak som dnes kupila ryzove mlieko ochutene - vanilkove, kde ze.....nevypila a sojove skusime zajtra 😅 ale uz vidim vysledok, ze som zbytocne vyhodila peniaze ☹ Dalsi krok je odstavit ju z ranneho kojenia, ale dam jej pokoj tyzden alebo dva.....nech si este uzije 😉 bambulka moja.

kuratenko11
10. aug 2009

Ahojte
Jamaica to iste robi aj nas Simi s tym behanim,presne ide opacnym smerom a ked ho otocim tak ake nervy chyti 😠 dneska som ho nasla stat na vahe a pridrziaval sa radiatora 😉 a ked uz zacinal liezt na postielku,ale zvonku,tak to co uz je 😉 🙂 treba davat riadny pozor,chudatko uz ma aj hrcu na cele,sadol si obkrocmo ku zarubni a s hlavou bum do nej,taka supa,hned mu to navieralo.A keby nestacilo vcera sa zase buchol na to iste miesto,staval sa o gauc,smykla sa mu ruka a bolo.
Kojenie jamaica klobuk dolu to ako si dokazala?My sme nasadili UM celkom mu chuti,po kazdom jedle ranajky,obed,vecera +mlieko, ale aj tak musi byt ceco na uspanie 😀 .Tak drzim palce,aby mala bambulka aspon nejake mliecko chcela.
Veji k spaniu na brusku,nas maly spal na brusku od 1 mesiaca,inak vobec nechcel spinkat,mali sme monitor dychu,a spava tak do teraz takze myslim ze mozes byt kludna,uz sa dokaze otocit tak pohoda.Ja som tiez prezivala riadne stresy,ale potom som si dajako zvykla,on od malinka len a len na brusku.

jankamanikova
10. aug 2009

Jamaica - nas Janik tiez nechce mlieko a ani mu nechuti. Tak papa jogurty, syry a aj Acidko. Nijake mlieko nepije a pohoda. Matusko zatial papa UM; uvidime, ci mu bude chutit kravske od troch rokov. Ale Acidko zboznuje, vsetky druhy. A Jakubka naplno kojim a este aj budem (ak bude chciet on 😉 ).

Inac aj nas Jakubko sa stvera, kde sa da. Vyjde si hocikde, prisunie svoju malu stolicku k stolu a uz zo stola pokrikuje. A s nim aj Janik a Matusko. A ja mam srdce v topanke, lebo o tych starsich sa nebojim, ale Jakubko je predsa len babo 😉 .

jankamanikova
10. aug 2009

Inac vo stvrtok sme mali ockovanie a zvladol to Jakubko uzasne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre