Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kape
23. aug 2009

Ahojte.

Auticko mame Samko sa z neho aj tesi,len je asi pokazene, lebo nam nejde hudba, zvuky, tak asi poprosime krsnych rodicov, ci by sme nevyreklamovali. Ja som to uz cele prezrela, ale nenasla som gombik on off, tak asi to ma fungovat tak, ze ked su tam funkcne baterky, uz po stlaceni vsetkyc tych gombikov by malo nieco hrat, ci sa mylim ?

Dakujem za blahozelanie k tete 🙂 No zatial som maleho videla len na foto, to budu slzicky ked ho uvidim, sa uz pomaly na to ani nepamatam, aky bol Samko takyto malicky.

Strasne rychlo ubehol ten rok, aj ked niektore chvilky boli dost tazke, ale bol to nadherny rok.

My sme vcera oslavovali v uzkom kruhu Samkove narodeniny, mal nadhernu tortu aj s ohnostrojom mini, pozeral na to ako puk, dokonca sfukoval sviecku,co som ho neucila, ale ked som zacala fukat ja zacal aj on.

V piatok som ho prichytila, ako sa bozkaval v zrkadle. Zlaty bol.

Ja som akurat v piatok s Janciou hodnotila, ze ked asi podla vsetkeho nasim krpcom idu stolicky ze su celkom v pohode na to vsetko, akurat ze mi mame este stale sopliky, ale nastastie vobec nie su zelene ako po ine razy, kasel uz Samko nema.

A nas Samko asi zacina sam hlasit aj ked svojskym sposobom ze sa ide cikat🙂 Normalne setri plienocky.

A vcera sme ho ostrihali ani velmi neprotestoval.

katinka0000
23. aug 2009

kape: hej, ma to fungovat tak, ze ked su tam funkcne baterky, tak to ide. skuste tam dat nejake kvalitnejsie baterky.

nico je tiez ostrihany. teraz vyzera, ako keby mal 2 roky. 😀 😉

kape
23. aug 2009

Katinka, ved to ze ked sme to s krnymi skusali, sme si mysleli, ze su tam zle baterky, ale uz sme dali druhe aj nabijatelne a stale nic.

iwuskaaa
24. aug 2009

Katinka, tak my sme mali teraz horšiu noc zase 😒 . Ale ostali sme zatiaľ iba pri soplíkoch, tak dúfam, že kašeľ a horúčky neprídu 😖 ...
Prosím Vás neviete niektorá fakt osvedčený recept na soplíky? Ja dávam Nasivin, Coryzaliu, Mar...odsávame, odsávame, odsávame...
Katinka, veru odsávačku na vysávač máme a nedám ju za nič na svete 😀 ...ale Dávidko by ju najradšej vyhodil von oknom, chudáčik. Keby vedel, že ja mu chcem iba dobre 😖 ...
Nemáte niektorá skúsenosti dávať Zodac na noc? Vraj to stlmí sliznicu 😕 , kamoška mi poradila, jej to predpisuje detská lekárka...tá moja má dovolenku, tak sme nešli nikde...
Ďakujem 😉

tinka66
24. aug 2009

iwuskaaa - nasa larinka mala sopliky len raz...ale sa mi zda ze aj prilisne odsavanie nie je moc dobre...dufam, ze vam to rychlo prejde...

co dnes varite drobcom? ja uz stracam fantaziu...hodte nejake tipy...vcera som robila pomazanku zo zvysku obeda, tak ako radila tamita...dobry napad a super bola....

vejinka
24. aug 2009

ahojte gratulujem vsetkym oslavencom 😉 my sme uz boli na rocnej prehliadke..a mame 10740g a 78 cm no je to celkom kus chlapa..pisala som sice pred troma dnami do septembroviek ze 76 cm ale vecer sa rozpravam s muzom ze kolko to vlastne mal...bol totiz so mnou a apovedal ze sak skoro 80 cm..tak teda aby som neklamala 😉 a pichanec zvladol super dokonca ziadna teplota nebola..tak som taka spokojna..no a oslavovat bdueme az v septembri asi prvy vikend lebo polka rodiny mi ochorela takze sa to posuva 😔

jamaica77
24. aug 2009

ahojte mamicky. no citam,citam,ze uz len par oslavencov ostava.....blahozelamvsetkym detickam,ktore mali narodeniny minuly tyzden a vikend..... 😉
Alexe sa tie 4 zubky neprerezali....vzdy pretrcaju vo vnutri dasna....je troska podrazdenejsia,ale da sa. 😝
Vydumuje vzdy nieco nove....momentalne prisla na to ako sa zapina TV, video,CD prehravac....tak vkuse do toho tuka...som zvedava kedy vylomi dvierka na CD prehravaci. Notebook uz nam zdemolovala 😅 Ale naj naj aktivity su tancovanie, soferovanie svojho auta alebo mojho, a telefonovanie 😉 Prihodim par videa 😵 na pobavenie:
Alexa tancuje:

https://www.youtube.com/watch?v=mmR3WC45Dn4


telefonuje:

https://www.youtube.com/watch?v=wsl9ZFYdAbw


soferuje:

https://www.youtube.com/watch?v=tTV9ApkKo9A
tinka66
24. aug 2009

jamai - alexa je supeeer, rozkosna a velmi sikovna...ako keby som videla moju bambulku...prihod este nieco, ak mas...

danulik
24. aug 2009

jamai - alexa je kraaaaaaaaaaasna, zlatuckaaaaaaa a sikovnaaa!!! taaak by som ju vystiskala 😀 😀 😀

bammbi
24. aug 2009

Ahojte maminky,

ozyvam sa po dlhsej dobe, po dovolenke na Slovensku a v Chorvatsku. Leto sme si krasne uzili.
More bolo super, nase dieta sme nemohli dostat z vody, bola uplne nadsena, ani slana voda nevadila. Cestu autom zo Sk zvladla neuveritelne, bud spinkala alebo si citala knizky. Na dovolenke bola super, ani raz nezamrncala a zo vsetkeho sa hrozne tesila.
Narodeninova oslava tiez dopadla dobre, kopec ludi a deti, takze zas bola vo svojom zivle, myslela som, ze si to taka mala este neuzije, ale ked sme pustili detske pesnicky a deti (do 5 rokov) ju drzali za ruky a v kruhu s nou tancovali, tak pistala od radosti...

Dodatocne prajem vsetkym detickam vsetko najlepsie k prvemu roku a tym, ktorych to este len caka, zelam krasne oslavy a vela radosti.

A mam novinku 😉 Cakame druhe babo... trosku skor ako sme planovali, ale aj tak sa velmi tesime 😵 😵 😵
Pozdravujem vsetkych 🤐

danulik
24. aug 2009

bammbi?????????????? GRATULUJEM!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 to je super sprava 😵
som rada, ze ste si to uzili 🙂 mohla by si aspon na chvilu dat par foto do albumu, potesila by si nas 😉

hankahc
24. aug 2009

ahojte kamosky 😉

tak sadra je uz dole, tak sa vytesujem...noha je uz ok..

v sobotu sme oslavovali moje narodky a aj dominikove, no SUPER bolo...ja som potom zakotvila na diske s kamoskami no prisla som domov rano o 4 hod, maly o 5 mi daval cumel do ust, no nebolo mi do smiechu, nastastie mamina prevzala ulohu pestunky, tak som sa tesila, asi by som nebola schopna ani mlieko spravit, uplne som bola vystavena ako citron....ale stalo to za to 😀
pridam aj ja nejako to foto z oslavy 🙂

ja teda zatial tehotna nie som,a ani neplanujem este, ale Bambi tebe gratulujem k druhemu babu..

katinka000 a ako to je s nocnym spanim u vas? uz sa to polepsilo? no musim ti povedat ako vysli malemu naraz hned 3 stolicky tak mne zalahne vecer o 18.30 a spi do rana bez placu...uz som bola fakt zufala z toho placu, dokonca mi krsna (maniacka na feng schui)poslala z Prahy tzv. lapac snov, ten sa ma zavesit nad postielku, aby dieta nemalo zle sny v noci, no a teraz ako to pisem tak neviem ci mam dakovat lapacu snov, alebo tie zuby,ze prespi celu noc 🙂

vstko dobre prajeme s dominikom a cmuk cmuk cmuk 😵

danulik
24. aug 2009

hanka - vsetko najlepsie dominikovi aj tebe!! 😵

ja som prave ulozila lili..
dnes som bola konecne zase u kadernicky a s takym peknym ucesom bolo skoda sediet doma, tak som zobrala rodinku na veceru 😀 a okrem toho sme tam isli este dohodnut lilienkinu oslavu 😉

iwuskaaa
24. aug 2009

Bambi GRATULUJEM aj ja 😵 😵 😵 ...som rada, že ste si leto do sýtosti užili 😉 ...
Hanka, čo dávaš Dominikovi papať večer, že tak krásne prespí celú noc? 🙂 Ja ešte na večer a aj ráno kojím, ale povedala som si, že do roka a dosť. Tak už iba 3 dni, no neviem ešte ako to dopadne 😕 😀 ..
A prajem všetko len to naj, naj, naj k prvému rôčiku 😉
Jamai, Alexa je krásna slečna 😉

danulik
24. aug 2009

iwus - tak potom napis navod ako na to, lebo ja som tiez planovala do roka..

iwuskaaa
24. aug 2009

Jasné Dani, ako sa to blíži, viac sa toho obávam, aj keď vidím na ňom, že to nepotrebuje, no horšie sú tie noci...zobudí sa síce iba raz, ale predsa 😒 ...
Kamoška mi vravela, že ako nemá jej malý cici, nebudí sa vôbec, tak je to už iba ich potreba sa pomojkať asi...

hribikana
24. aug 2009

pekny vecer prajem,
dlhsie som sa neozvala, ale citala som Vas poslusne, hadam kedze uz mam po 1. trimestri budem menej spat a viac vladat zit - dnes som uz umyla nejake to okno a popratala aspon 1 izbu, takze zlepsuje sa to
Blahozelaaaame vsetkym oslavencom a oslavenkyniam, my uz mame nas prvy rocik tiez za sebou, ale to zbehlo, oslava vsak bude buduci vikend ako u vacsiny z Vas, verim, ze bude ok pocasie a nepokazi nam to
a drobcovi idu dalsie 2 horne zubky, uz bude mat 6
aj ja pridavam foto zo svadby
Iwus - mozem potvrdit, odkedy je mala na UM, noci su omnoho pokojnejsie
Bambi - vitaj v klube 🙂
Jamai - Alexa je zlatucka, niektore pohyby su velmi podobne tym nasim 🙂
Tinka - my sme dnes mali kuracie masko uvarene v kusku vody a potom som do nej supla lyzicku kojeneckeho mliecka a 1 ten syrik babybell - a chutilo to aj mne

iwuskaaa
24. aug 2009

Hribi tak Ty nám budeš vedieť dobre poradiť ako odstaviť 😉 ...bolo to v pohode?
Kojím ráno, večer a v noci - 1x
Ako ukladáš Ninku spinkať? Dáš mliečko a zaspinká? 🙂

bammbi
24. aug 2009

dakujem za gratulacie 🙂 😉

danulik, fotky su zatial vo fotaku, ale v priebehu tohto tyzdna ich dam do PC a slubujem, ze nejake hodim aj sem do albumu... 😉

jamai, tie videa su uzasne! alexa je perfektna 🙂

hribikana
24. aug 2009

iwus - odstavovanie bolo pre nas tazke hlavne kvoli tomu, lebo Nine nechutilo 3 tyzdne ziadne umele mliecko, nakoniec sme zakotvili pri bebe z flase lovi. Odstavila som najprv denne kojenie, to sme mali cca 2 dni kusok placu, kedze nechcela UM, tak som jej davala 1 jogurt denne a mliecko co vypila, tak bolo max. 60-90ml rano a vecer, bud z pohara, flase, na slamku, rozmix. s ovocim, na lyzicku, alebo mix vsetkeho, len aby nieco spapala. No a ked jej zacalo chutit UM (teraz vecer spapa 270ml mliecka spolu so sunarkou, cize taka riedka kasicka), odstavila som aj nocne kojenie. V noci sa mi 1 krat budi okolo 2-4, dostane svojich 240 ml mliecka, otoci sa na bok a spinka dalej. Ked som ju kojila tak sa budila 2 krat aj viac. Teraz sa mi to lahko vravi, ale mala som z toho neskutocne vycitky, ze som ju tak surovo odstavila. Teraz som uz ok a povedala som si, ze aj druhe babo odstavim v 10.mesiaci, ze je to tak akurat, kedze ako vidim na malej, rocne babo ma uz dost rozumu na to, aby to tazsie znasalo. Drzim palce !!!

kuratenko11
25. aug 2009

Ahojte
Iwuska som zvedava aj ja,ako na to odstavovanie pojdes 😉 my uz sa snazime 2 tyzdne a nic ☹ teda cez den uz nepije vobec,chuti mu UM,ale zato v noci ☹ ☹ ☹ vycical by ma celu 😀 dnes v noci sa furt na mna tlacil a v kuse tahal.Uz som skusila aj cajik,aj UM a nic,didk je didik 😀 zatial mi to nejako extra nevadi,lebo je to len v noci,ale aj tak,uz by mohol prespat celu noc.Kamoska tiez ked odstavila 21 mesacneho tak jej zrazu prespal celu noc,takze.....Ale zas nas maly taha jak keby som mu tyzden nedala jest 😀
K jedlu,my robime zeleninove vyvary,bud zajacie,kuracie,holubacie,vela zeleniny a chuti nam.Tiez rozmyslam ze co,ale on moze stale to iste dokola 😉
Pekny den

tinka66
25. aug 2009

bambi - velke gratulacie aj od nas....pekne tehulkovanie....

hanka - som sa nasmiala na tom lapaci snov, ale verim, ze je to riadne tazke cez noc, ked place....nam sa tiez dost casto budi...ale vidis, teraz si oddychnes, ked ti prespinka celu noc...

hribik - super fotos, ta na luke je krasna, aj tie nozicky a rucky na kamienkoch...ste krasna rodinka...a dik za recept....

k tomu odstavovaniu, no ja si tiez myslim, ze teraz je to skor o zavislosti a navyku a tazke hlavne pre mamicku...ja som odstavila okolo pol roka a to tak, ze postupne mala flasu s umelym mliekom, takze nie kazdy krat som kojila....ona s tym vobec ziadny problem nemala, to skor ja...takze jeden krasny vecer som si dala vinko, lebo asi by som to inac nedokazala a uz bolo...ale je to asi lahsie skor ako teraz......

hribikana
25. aug 2009

tinka dakujem 🙂
ozaj, podla kape sa nase deturence na seba podobaju 😀, ale ked pozeram do albumika tvojho, ani sa mi nezda, vy mate aky zubaty usmev 🙂 my sa mozme zatial skryt 😉
torta bola prekrasna a ten plagat s foto malej, to je super napad
malu nechas takto samu papat??? ja by som asi nemala nervy pozerat na to
a ozaj mame rovnake tie jahodkove saticky a ruzovy klobucik
pekny slnieckovy dnik prajem

elly111
25. aug 2009

bammbi gratulujeme a držíme palčeky aby všetko dobre prebiehalo 🙂

slaviq81
25. aug 2009

Bammbi aj my gratulujeme 🙂

Jamai, Alexa je zlatá 😵 To jej telefonovanie nemá chybu, aké ksichtíky strúhala 😀

Lara teraz spí, konečne začala zasa pekne jesť. Baby aj vaše deti chodia stále za vami?😕 Stačí, že si odskočím z obývačky do kuchyne a Lara už uteká za mnou. 😀 😝

tinka66
25. aug 2009

hribik - to ma take velke zubadielka, len 8 zatial....ano mame rovnaky vkus, tie jahodkove saticky su podarene...utekam po obchodoch a potom pre malu k svokre...odisla o 9 ale uz mi taaaaak chyba....

vejinka
25. aug 2009

jamai mala alexa je rozkosne dievcatko..a ako tancuje hotova tanecnica 😉

my si este pockame..kym bude tak cupitat ako tie vase deturence

jamaica77
25. aug 2009

ahojte kocky, dakujeme za komplimenty 😵 ale co to citam 😅 dalsia tehulka, Bambi blahozelaaaaaam 😵 , ja sa normalne uz bojim sem aj nakukovat, lebo kazdy tyzden nejaka tehulka pribudne, vizera to byt dost nakazlive 😀 😀 😀 😉 No som zvedava ktora bude dalsia, len dufam ze nie ja, lebo ja si to hodim 😕 ja by som dalsie tehu neprezila 😖
NO vidim ze sa zase prebera odstavovanie, ach jaj, mi sme nadalej na rannom a vecernom, ale co uz s nou.........tak som zvedava dokedy to potiahneme....asi kym pojde do skoly 😀 ,Nemozem ju uplne odstavit ked neprijme nic ine ziadne UM ani ine mlieko ...... mne spava celu noc bez zobudenia odkedy som ju odstavila z nocneho kojenia, ziadnu nahradu som jej za to nedala, len tu vodu v pohariku do postielky 😉 ona vodu miluje....cez den len vodu pije asi tri pohariky cele vypije vody.
Slaviq - aj u nas je to iste....kde sa pohnem alexa mi je v petach, len ak sa pozabudne na chvilu ze sa s niecim pekne zahruzene hraje....tak neleti za mnou ale ako nahle zisti ze uz som sa vyparila z izby tak leti za mnou...hihihi, to je normalne na tento vek teraz 🙂
Vejinka, bud rada ze ERik este necupika.....relaxuj 😀 , ked sa rozcupika uz si nesadnes 😅

jamaica77
25. aug 2009

No vizera to ze dnes Simonko od Kuratenky ma jeden rocik 😉 Vsetko naj naj naj k 1.rocku 😵

nika.r
25. aug 2009

bammbi, paráda 🙂 gratulujem a prajem všetko dobré

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre