Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

iwuskaaa
28. sep 2009

Ahojte maminky 😉

tak obed mám navarený, počkám kým Dávidko vstane, napapáme sa a pôjdeme vonku 🙂 .
Ďakujem za všetky linky, popozerám to, keď budem mať viac času 🙂 . Ale tak z rýchlika to vypadá supeeeer. A nezdá sa mi až tak veľa za 12 tisíc, ale ja som stále v tom, že kúpime 2v1, aby sme nemuseli meniť v puberte 😀 .

aktak
autor
28. sep 2009

nam sa velmi apci tento, je dost kvalitny a aj cena tomu zodpoveda (zostava aku chceme by stala 62.000) 😖

http://merito.sk/?page=shop&man_id=17&cat_id=4&...

a hlavne neni len pre male deticky ale v pohode aj neskor takze by sme nemuseli tak skoro menit

katinka0000
28. sep 2009

ahojte!

hribi: hej, na tej stranke su tie ceny tak divno popisane. dole je det. izba komplet necelych 12.000,- a predtym pytaju len za jedno kreslo 5.000,-

katinka0000
28. sep 2009

keby stala 12.000,- tak je to fakt SUPER cena. 🙂

jamaica77
28. sep 2009

ahojte babule, tak hned chcem blahozelat dalsim deturencom co zacali chodit cez vikend - blahozelaaame 😵 , myslim ze som pred par dnami zastihla ze LIli je maly zubacik 😉 takze tiez blahozelame
Mi nic take zvlastne nove nemame.....Alexa sa krasne rozhovorila, ale zial nic nerozumieme, nie je to ani anglicky ani slovensky....ale ostatne deti jej veku ju rozumeju 😀 Vzdy sa len chechtame s manzelom ako ona podarene rozprava, taku konverzaciu s nami vedie ako velka slecna,mysli si ze ju rozumieme, lebo sa tka tvarime a akoze odpvoedame...jej sa to naramne paci 😵 Papkanie ide nadalej dobre, papka uz vsetko, nechapem ako jej zrazu z jedneho dna na druhy zacalo vsetko chutit, zacala vsetko ochutnavat, takze mam radost. Vsimla som si ze pri papkani pouziva 90% lavu ruku (to ked sa krmi sama) a ked jej dam lyzicku tak snou naraba v pravej ruke. Hm, divne.
No musim ist, nedovoli mi tukat 😠

nika.r
28. sep 2009

ahojte

my sa od včera trápime s jedením. Dnes Tomi zjedol pol Sabináčika, štvrťku jablka, tri sústa z obeda a štyri kukuričné tyčinky. Všetko vypľúva, aj svoje obľúbené jedlá. Už si pripadám ako neschopná, že ho neviem nakŕmiť, verím, že to je len dočasné. Už sme boli aj u lekárky, či mu niečo náhodou nie je. Vyzerá, že je v poriadku, ale pre istotu máme zajtra priniesť moč.
Aj spánok je posledné dni hrozný, som totálne nevyspatá, nedá sa ani spočítať, koľkokrát je hore. Vkuse je na prsníku. A to už hodnú dobu pracujeme na bezbolestnom odstavení, ale bez úspechu. Teraz je ako keď mal tri týždne a mali sme laktačnú krízu, Nechápem vôbec. Ani zúbky nevyzerá že by mu šli. Žeby len vymýšľal? Nechce jesť a potom nespí, lebo je hladný...

inak cez deň je veľmi zlatý, krásne sa s nim už dá hrať a komunikovať. Občas si síce presadzuje svoje, ale už sa mi podarilo naučiť ho, že niektoré veci sa nesmú chytať. Hlavne k rúre stále chodil a otváral ju a konečne už pochopil, že to nesmie. Stále mi ale babre do práčky a prekrúca mi ju aj počas prania, niekedy perieme aj tri hodiny, lebo keď to prešteluje, vráti sa to na začiatok procesu. 😝

Idem dačo porobiť a idem dúfať, že táto noc bude lepšia.

Majte sa krásne.

slaviq81
28. sep 2009

Nika ☹ My sme si prešli niečím podobným pred týždňom 😝 A tie pocity z toho, no hrôza 😝 Držím palce, nech ste skoro späť v normále.
Ja som si všimla, že Lara jedlo vôbec v puse nespracuváva, ona to hneď všetko zhltne. A väčšie kúsky jednoducho vypľuje 😖 Pritom jablko a piškoty si pekne požuje.
Vaše decká tiež toľko padajú? Lara beží, nepozerá ani pod nohy, ani pred seba 😝 Ja už vážne uvažujem, že jej kúpim prilbu 😝

mizulienka
28. sep 2009

ahojte dievcata 🙂 chcela by som vas poprosit o radu, tip...viem, ze niektore z vas uz boli na dovolenke, tak ze leteli...ako to deti zvladli? a na co mam byt pripravena v lietadle?
ked ste brali svoj kocik, hlasili ste to nejako dopredu? a mohli ste si ho zobrat aj do lietadla? uff mam trocha obavy z letu, ale snad to nejako zvladneme 😵 dakujem 😉

danulik
28. sep 2009

jamai - dakujeme 😉
alexa musi byt zlatucka, ked tak rozprava 😵
lili teraz kazdeho vola mama, iba baaaba je baaaba 🙂 ale ked sa jej nechce, tak ju vola "maa" 😕 nejako sa jej nechce rozpravat, teraz ma ine zajumy 😀

nika, slaviq - my sme na tom rovnako - aj s jedenim, aj s padanim 😅
lili by bola cely den na bebe keksoch (nastastie jej chutia tie cerealne) 🙄 ani mlieko jej uz velmi nebere, obed obcas zje, obcas nie - uz si vybera, potvorka mala 🙂 skoncili casy, ked spapala vsetko..
potkne sa aj 100x za den, tiez sa asi poobzeram po nejakej prilbe 😉

danulik
28. sep 2009

mizulienka - slaviq ti poradi, alebo napis kape, oni boli teraz nedavno 😉

iwuskaaa
28. sep 2009

Mizulienka, ja Ti v tomto neporadím, neleteli sme ešte s malým 😒 . A kde cestujete? 🙂
Nika, držím palce, nech Tomáško viac nevymýšľa a maminka nech sa dobre vyspinká 😉 . Ja sa snažím Dávidkovi tiež vysvetľovať a učiť ho, čo smie a čo nie, ale žiaľ, zatiaľ sa mi to nedarí 😠 . On sa pozrie na mňa, hodí úškrn a aj tak to urobí 😠 😀 .
Slavi, my sme v podstate začali nedávno behať, takže chodí iba pomalým krokom, ale taktiež sa nehľadí pod nohy 😀 ...tú prilbu schvaľujem 😀

jamaica77
28. sep 2009

NIka - to iste sme mali pred par dnami aj mi, ale trvalo to len dva dni, skoro nic nezjedla cely den, len na chrumkach zila, urobila som jej aj jej najoblubenejsie jedla ale zial nechcela ich....tak som ju nenutila, zjedla len to co ona chcela - chrumky. NO co, preslo ju to a zase sme v normale 😉 JE to nejake obdobie, lebo toto raz-zacas mame a to iste aj kamoska ktorej maly ma 9m v tie iste dni robil jej to iste, ze okrem chrumiek nezjedol nic ine, vypil mlieko este, alexa mlieko nepije cez den takze mala len vodu. Myslim si ze u nas to moze byt spojitost so zubkami aj ked momentalne nic nejako nejde von, ale chora urcite nie je, bud vymysla, chce hladovat 😀 alebo ma to suvislost s niecim inym len ja neviem s cim. Spanie tiez bolo horsie, ale dalo sa. Tak NIka vydrz to, za 2-3 dni by to malo prejst. 🙂
Som rada ze este su tu mamicky ktore nadalej koja, aj ja este, vzdy rano a vecer, manzel uz dohovara alexe ze by bolo nacase aby s tym skoncila 😀 no bude to tazke 😒

jamaica77
28. sep 2009

Danulik - hej je to podarene, musim nafilmovat 😉 , uz povedala parkrat aj ma-ma, a to som sa skoro osalila z toho ake krasne to bolo 😅 , islo som dole schodami ona ma cakala za zavorou pod schodami a tak krasne na mna pozerala a mi hovori MAMA 😵 , boze take zlatucke to bolo, dokopy mi to asi trikrat- zatial povedala. Ale Daddy alebo DAda to manzelovi vzdy povie, ale som rada ze to hovori spravne, ze vie ze to je Daddy a ja ze som Mama, ze to nehovori na kazdeho, tak som na nu hrda 😉
Tvojej Lili sa to zatial paci len hovorit, tak preto asi na kazdeho tak hovori ale o chvilocku ked bude viac slovicok vediet povedat tak uz len ty budes Mami. 😉
Slaviq,Danulik - Tie potknutia potrvaju este chvilku a potom uz to bude super, zaciatky su vo vsetkom tazke 😀 Alexa uz nepada, a behaaa a behaaaa, ale ona je opatrna, ako nahodou vidi nejaky hrbol alebo nerovne, prekazky ....tak zastavi porozmysla ako to obyst alebo prejst cez to, sem-tam si vypyta ruku aby som jej pomohla a potom ked to zdola zase utekaaaa 😀

danulik
28. sep 2009

mne sa z tych izbiciek paci tato: http://www.baggi.com.pl/produkty/kolekcja-krole...
som si z toho nieco poskladala a vyslo mi cca 52 tisic sk..
ta cena "za komplet" z prveho linku je trochu odveci 😉

jamai - tak sa tesime na video 🙂
lili chodila dost opatrne, ked zacinala, ale teraz sa nejako rozbehla a nie vzdy to odhadne 😅 a dost casto sa chudatko zamota do tych milionov kablov, co tu mame 😠

kape
28. sep 2009

Mizulienka - neviem odkial letite, ale v BA na letisku nahlasis na Chech ine, ze kocik beries so sebou, nalepia ti nan listok, ten potom nechate poskladany pred lietadlom a oni ho uz nalozia. Na Fuerteventure sme ho nechali pred dverami lietadla, kedze tam su ako ja to volam "pricucky" nie ako tu v BA, ze ides po zemi normlane k lietadlu.

V lietadle maly sedel na mne, dostali sme prenho zvlast vestu a pas, ktory si upevnis na svoj a tak potom maleho pripnes. V tom case som este kojila. tak som sa snazila, aby bol "prilepeny" pocas vzlietania a pristavania na mne, nie vzdy chcel, tak mal v puse aspon cumel, aby lepsie zvladal tlaky, ale zjavne s tym vobec nemal problem. My sme leteli skoro 5 hodin a tam aj spat viac ako polovicu letu prespal. Na WC sa dal sklopit prebalovaci pult, ale prebalovala som ho len raz tam aj to ma ocikal. Ked sme leteli spat bola uz noc, tak sme poprosili letusku o horucu vodu a spravili sme mu aj normalne UM, ktore cele v pohode vypil. Inak my sme mali nakoniec k dispozicii celu trojku, takze Samko sa v pohode vyspa, o nas sa to vsak povedat neda. Obsadzoval aj nase sedadla.
A co sa tyka jedla, dostal aj nejake pecivo z toho co nam v ramci obcerstvenia davali.

Do lietadla som mu brala inak ovocie, keksiky, chrumky a mala som nachystane aj vyzivy a spat uz aj davku UM. V BA som musela otvarat a chutnat jeho vodu, ked sme leteli spat sa poriadne na jeho jedlo ani nepozreli.

Ja by som sa toho letu nebala, budes prekvapena, ze maly to zvladne lepsie ako Vy.

Stastnu cestu , uzite si dovolenku a prezrad kam letite, nech trosku v dobrom zavidime. 🙂 l

mizulienka
29. sep 2009

dakujem za rady 🙂 tebe kape zvlast 😵
my sme sa rozhodli pre neskursiu dovolenku, zistili sme totiz, ze cakame druhe babo 😵 a ze buduci rok asi dalsia dovolenka nehrozi 🙂 tak ideme teraz 🙂 letime z viedne do turecka, let trva 2,5 hod plus minus...upokojila si ma, tak hadam to zvladneme tak dobre ako vy 🙂))

elly111
29. sep 2009

mizulienka gratulujeme a držíme palce 😵
všetko najlepšie k meninkám Miškovi 🙂

kape
29. sep 2009

Mizulienka - blahozelam, tak nech tehotenstvo hladko plynie a babatko krasne rastie, takze dalsia tehulka medzi nami, ste to dievcata fakt zobrali utokom 🙂 a prajeme prijemnu dovolenku. Si poriadne natocte do svojich spomienok tie neopakovatelne chvilky, ked je taketo male drobca prvy krat pri mori, su to naozaj nadherne zazitky.

Hribiíkana - mame stan 😉 , nieco podobne ako mate Vy, ale v tvare poziarnickeho auticka - Poziarnik Sam, v Draciku bola akcia za 9,29 Eur sa mi podarilo kupit. POvodny zamer, ze pod stromcek , ale som neodolala a dala to Samkovi uz vcera nech vyskusa, ci nepojdeme vratit. Tak sme nasypali gulicky a Samko sa v stane vala po celej detskej izbe. Presne tak ako v Euforii 😅

danulik
29. sep 2009

mizulienka - blahozelam 😵 😵 😵
ak letite z viedne, tak nemusis brat ani jedlo pre miska, daju ti aj hippky, aj prebalovaciu podlozku, omalovanky a pod., a ak budete sediet v tej rade pre maminky s detmi, tak budes mat aj viac miesta vpredu, tam ho aj prebalis, niekde maju aj tie vanicky na spinkanie, prip. ti namontuju prebal. pultik - zalezi od leteckej spolocnosti 😉 ale v kazdom pripade je to ovela lepsie ako u nas, ja nemam velmi rada slovenske airolinky 😝
uzite si to!!

nika.r
29. sep 2009

ahojte 🙂

ďakujem za povzbudenia, dosť ste ma upokojili, že aj Vaši žijú na pár lyžičkách a chrumkách. Dnešná noc bola lepšia, vypil dosť Sunaru, takže asi bol sýtejší a asi sa fakt minulé noci budil od hladu. Teraz práska tie pukancové chleby, takže apsoň dačo.

mizulienka,gratulujem! Veľa zdravia a pohody prajem.

mizulienka
29. sep 2009

dakujem vam dievcata 🙂) taketo infosky by som nedostala ani keby som volala na airolinky 🙂) velka vdaka...ked sa vratime, tak napisem ako bolo 🙂 ale urcite bude fajne 🙂)

kape
29. sep 2009

Danulik, Mizulienka - s tou Viednou asi ale zalezi s ktorou leteckou spolocnostou poletite, toto co pisala Danulik myslim ze plati pre Austrian Airlines, nemusi ale pre vsetkych prepravcov.
Mizulienka - ak vies s kym letite skus pozriet ich stranku, tam toho najdes potom dost popisane. My keby sme leteli na Fuerteventuru z Viedne tak by sme napr. isli Niki air , myslim, ze tak sa vola ta letecka spolocnost.
Este mam jednu otazocku Mizulienka na Teba, cez co ste si objednavali zajazd, nie nahodou cez www.nacesty.cz ?

iwuskaaa
29. sep 2009

Jééééj Mizu, tak gratulujem k tehu 😵 😵 😵 . Kedy máš termín? 🙂
Užite si dovolenku a nech Miško všetko super zvládne! 😉

hribikana
29. sep 2009

ahojte
tak mizu blahozelaaaam, vidim, ze som dobry prikladom 😀 a prajem prijemnu nicim nerusenu dovolenku
danu - aj mne vysla, taka dost biedna zostava z tych nabytkov okolo 60.000,- SK, takze som to potom vzdala
kape - blahozelam k stanu, takze maly raz bude poziarnikom????
my sme si vcera urobili vylet s ockom do KE a MI, tak sme sedeli v aute a vozili sa 🙂 ale bola som si nakupit bodycka bavlnene v tescu, takze aspon nieco, dnes sme mali ist pre ten nabytok do Polska, ja vychystana, cakam na muza a on to nakoniec zrusil ☹ a taaak som sa tesila, som mala dlhokansky zoznam, ze co vsetko nakupim, zlotuvky pripravene v penazenke, pas tiez, no co uz, hadam nabuduce sa tam uz dostaneme. Mala mi teraz spoinkala 2 hodky tak som rychlo popratala byt a teraz som pozerala cez klucovu dierku, ze co robka a ona sa rozprava a hrajka s cistou plienkou, co bola polozena vedla postielky, robi to uz asi 1/2 hodky, takze ja vazne neviem, naco my tym detom vobec hracky kupujeme, ked ich stale zaujimaju uplne ine veci 😀
slavi - no a my s padanim az taky problem nemame, mala je celkom stabilna, ale slavi, ak ti mozem poradit, ked malej obujes topanocky, poriadne jej ich stiahni, aby mala pevny clenok, uvidis, bude sa jej ovela ovela lepsie chodit a bude stabilnejsia

danulik
29. sep 2009

kape - ved som pisala, ze zalezi od spolocnosti 😉 ja som s lili este neletela, to ma len kamoska informuje, ona lieta s detmi od 3 mesiacov 🙂

hribik - a vybrali ste nieco ine? ci stale hladas?

mizulienka
29. sep 2009

neviem presne s akou leteckou spolocnostou letime, to vsetko vybavoval muz 😵 takze ja uz iba nasadnem do lietadla 🙂
ale spominal nieco tusim ze Sunexpress?...
kape zajazd sme objednavali cez TUI cestovku a oni tusim kooperuju s nemeckym GULETOM, takze viac menej cez nich sme sli.

termin mam 30.3. ale to dr napisala len preto, ze aby nemusela pisat taky saleny datum, ze 1.4. 😵 tak som zvedava kedy vlasnte....je tazsie urcit presny datum, lebo ja som nemala este ani prvu menstruaciu od porodu (a to som miska este stale dojcila) 🙂)
dr tvrdi, ze to je fakt umenie za takychto podmienok splodit dieta, hmm tak to bude asi velmi rozhodny byk 🙂)))

hribikana
29. sep 2009

mizu - ja som tiez este malu kojila, ked sa nam podarilo dalsie 🙂, ale to som uz aspon 3. menstruaciu od porodu mala 😀
danu - uz je na sklade v Polsku, len nam pre neho treba ist, teraz to je taky univerzal nabytok, aj pre studentov

danulik
29. sep 2009

mizu - miskovi blahozelame k meninam 🙂

kamoska ma obidve deti narodene 1. aprila 😀 to je tusim baran, nie byk 😕

danulik
29. sep 2009

hribik - tak potom odfot 😉

hribikana
29. sep 2009

danu - hej, hej, uz som slubila iwus

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre