Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

elly111
28. okt 2009

uff bammbi veľa ste už toho absolvovali a veľmi skoro, super že to bambuľa tak dobre zvláda
my sme boli u novej pediatričky, mladá mamina troch detí, kým som stihla povedať čo všetko sa u nás vyskytlo po očkovaní a kým som sa stihla otočiť tak už mal malý vakcínu pichnutú. Doktorka ma upokojovala že všetko bude ok že po tomto očkovaní nebývajú reakcie, že to nie ako po hexa aprevenar,...bla, bla, bla,...hovorím že to mi bývalá pediatrička tvrdila po každom očkovaní,...nezáujem ☹
Teraz sa cítim ako tá najhoršia matka a uvažujem že ďalšie očkovania odmietnem úplne lebo...kým sme prišli domov už tu bol zasa ten bolestivý, jačavý plač,...my inak ani plač skoro nepoznáme, ani si nespomeniem kedy naposledy plakal. Takže môžem čakať ako dlho budú zasa horúčky a o koľko dní výsev na telíčku, po tomto očkovaní vraj býva často. Teraz našťastie spinká. Som smutná a znechutená.
jankamanikova aj som si pri tom článku poplakala, veľmi pekne napísané
aj ja ďakujem za všetky rady ktorých sa mi tu dostane, za povzbudenia, vďaka vám všetkým

kape
28. okt 2009

Ahojte.
To s tou metodou objatia sa pozdava celkom aj mne, ale , 3x klopem, zatial sa mi to nezda momentalne, ze by sme ju mali pouzit, ale dufam, ze ak by prisla kriticka chvilka , ze si na nu spomeniem. Ale ten zaciatok musi byt asi dost tazky pre tu matku.

My sme mali dnes super dopoludnie, na plavani sme sa stretli s Hviezdickinou Luckou a potom aj so Sophinkou a Tessie. A hlavne , ze Samkovi sa to plavanie celkom pozdavalo.

Ja som uz napevno rozhodnuta, ze v novembri budem ziadat prelozenie toho ockovania, ale nie som na 100 % rozhodnuta, ze ho nedame. Manzel nam moze z prace doniest hocijaku chorobu, prichadza do kontaktu s ludmi z roznych kutov sveta. Keby sme cuskali zavreti niekde na nejakom "konci sveta" tak potom asi niet o com debatovat.

Ale ja som sa tak nad tym rozmyslala, ze ti ludia, ktori su uplne proti vsetkym ockovaniam, ak by sa chystali na nejaku cestu do problematickych krajin Afriky, ci Azie to by sa tiez nedali ockovat ? Ja by som sa rozhodne dala.

Este ma napadlo, Danulik - minule si sa pytala na strihanie nechtov, skuste to v spanku, ked bol u nas problem tak som to praktizovala.

Jankamanikova - super, ze ste uz doma. Budes tu uz castejsie.
A preco chlapci dostali ockovacie davky az tak neskoro?

A na foto vsetkych detskych izbiciek sa velmi tesim. Ja toto nepokladam za nase konecne bydlisko, tak inspiracii nie je nikdy dost 😉

kape
28. okt 2009

Jamaica - u nas nocnik uz funguje dost dlho, ale zatial to nie je o tom zeby sa Samko vzdy pytal, niekedy sa vypyta. Ale co sa kakania tyka, tak to uz akoby vedel, ze je na nocniku a az teraz ma poriadne zatlacit. Ale stane sa aj nam raz za cas , ze mame pokakanu plienku. Ale vzdy predtym , ked si to spatne premietnem mi signal alebo uz nejake znamenie o tom, ze chce kakat dal, len ja som to nepochopila. A ja by som zas brala nieco z toho co uz vie Tvoja Alexa. Kazde dietatko ma nieco v com je sikovne, Samkovi sa zatial nechce umyvat tie zubky a sam este s lyzickou nepapa, ale tomu som navyne ja, lebo zatial mu na to nedaqvam vela prilezitosti. Vzdy ta predstava, ze kolko bude mimo, ale ja sa uz pomaly k tomu odhodlam. 😀

jamaica77
28. okt 2009

Elly - mi sme dopadli tak isto, kym som sa spamatala ze co sa ockuje, totiz ani mi nepovedali ze sa ockuje nieco nove (MMR a kiahne) ja som myslela ze sa preockovava to co sa robilo do roka 😅 , lebo som vedela ze MMR sa ma robit az na rok a pol, lenze tiez nam to pichla az po pichnuti som sa ja tava opytala ze ktore sa to vlastne preockovavali? a ona mi na to povedala ze malej dala MMR a na kiahne vakcinu ktoru som vobec nemala v plane davat 😕 U nas nastastie nema Alexa ziadne reakcie na vakciny, takze bola v pohode 🙂 Odvtedy uplinulo uz skoro 3 mesiace a uz na to nemyslim, manzel povedal ze je rad ze to uz mala ma a je chranena.
Totiz som pracovala a este sem-tam pracujem u rodin kde vsetky 5 deti nemaju ani jednu vakcinu 😅 , ziadnu! Tak ked tam chodim s Alexou tak som rada ze ona ma vsetko co ma mat, lebo clovek nikdy nevie co tie deti mozu kde chytit. Jedna z rodin, su spevaci a vzdy cestuju, takze su po celom USA a Europe....vzdy na letiskach a lietadlach kde je najvecsia pravdepodobnost hociakej nakazy 😕
Nehovor si ze si zla matka,ved ty za to nemozes co sa stalo, a urcite si urobila len to najlepsie co si pre svojho pokladika mohla, neboj urcite bude v poriadku, musis pozitivne mysliet, nemysli na najhorsie. A drzim palce aby to maly mal bez komplkacii tentokrat.
Kape - juj, tak to je krasne to kakanie do nocnika 😀 , a zlatunky ze ti aj signalizuje ze co sa bude diat, len fakt clovek niekedy nepostrehne co to dieta chce....ale urcite uz nabuduce ked ti bude signalizovat uz ti zapne 😉 Ano mas pravdu kazde dieta je vynimocne v niecom inom a nemozeme ich porovnovat a robit si tazku hlavu preco to moje dieta nerobi to iste ako to druhe....
.Alexa trebars nepovie skoro nic 😅 okrem Mama, DAda, Daddy, ta-ta, No!, to je vsetko, zo zvukou na zvieratka nepovie nic spravne, povie ich ale po svojom, takze bude asi po mne. Ja som az v 3r zacala rozpravat, tiez sa na mna hovorilo v dvoch jazykoch (slovensky, madarsky), na Alexu sa tiez hovori dvoma jazykmi (ja cely den na nu rozpravam po slovnesky a manzel ked pride domov z roboty vecer tak anglicky) ale rozumie uplne vsetko po slovensky a asi 70% anglicky 🙂 ,t ak si tiez tazku hlavu z toho nerobim, pride cas aj na rozpravanie 😀 este mi bude usi pilit

nika.r
28. okt 2009

elly, to je sila! na takýto prístup s amôžeš aj sťažovať! ja by somt o síce nedokázala,ale je Tvoje právo rozhodnúť, čo robia s Tvojim dieťaťom, nehovoriac o tom, že si mala byť vopred poučená o rizikách. No nemám slov 😢

pre všetkých, ktorí toto očkovanie budú absolvovať vypichnem pár rád, na ktoré som narazila pri študovaní tejto problematiky:
- v časopise Dieťa MUDR. Černá o tomto očkovaní napísala - dieťa v jeho čase musí byť stopercentne zdravé, keďže ide o živú vakcínu. Aj obyčajný soplík alebo krátkodobá hnačka, u ktorej nie ste si istý, z čoho je, sú dôvodom na odloženie. Nedajte sa teda lekárkou presvedčiť, ak Vás bude prehovárať, že soplík nič nie je.
- tuna konikovi je téma o rwakciách na toto očkovanie a jedna lekárka, myslím, že alergologička tam napísala dosť veľazaujímavých info - vyberám len toľko, že odporučila dva týždne pred aj dva týždne po tomto očkovaní dávať probiotiká, kedžeimunita je hlavnev črevách
-v téme Odmietnutie očkovania sú zase zaujímavé linky na liečenie vitamínom C - tiež pred a po očkovaní zvýšiť dávky vit. C - prirodzene alebo aj v tabletkách -vit. C pomáha znižovať nežiaduce r

nika.r
28. okt 2009

nejko skôrmi to odoslalo, takže ešte pokračovanie

vit. C pomáha vysporiadať sa s tým všetkým,v podstate ide o to, že v tele sa akoby simulujú tieto tri ochorenia,takže je to riadny zaberák na imunitu

elly, ja by som na Tvojom mieste skúsila apsoň takto znížiť dopad očkovania. Skús mu dávať nejaké probiotiká a vit. C, čo najviac, ak nevie zjesť veľa ovocia, skús v tabletkách, uškodiť to nemôže. Ani nevieš ako veľšmi ma mrzí,čo sa Vám dnes stalo. Veľmi som na Teba myslela, keďže ste mali podobné skúsenosti s očko ako my. Verila som, že nájdete ústretovú Dr. ☹

nika.r
28. okt 2009

ozaj, mizulienka, janka,diky za ďalšie linky.Tomiko terza spí,tak idem naňho študovať nejakú taktiku. Dnes bol inak veľmi zlatučký, akurát na plávaní ráno trošku vystájal, lebo sa chcel hrať s loptičkami a ignoroval spoločné cvičenia 😅 , ale inak pohoďka. mali sme navarené, mohla som sa venovať len jemu, keď do niečoho rýpal, snažila som sa odpútať jeho pozornosť.

nika.r
28. okt 2009

elly, existuje ajvit. C pre deti v kvapkách, Cebion,ja som to Tomimu dávala pred hexavakcínou. a daj potom vedieť ako sa máte a ako to zvládate. Držím veľmi palce, aby ste boli OK.

elly111
28. okt 2009

jamai, nika, kape ďakujem za milé slová, ste zlaté 🙂
...ale sťažovať sa môžem iba na seba, ja som tam bola a boa to moja zodpovednosť ďať či nedať,... ale zasa baby mi hovorili tie čo očkovanie odložili že čím boli deti väčšie tým horšie to zvládali a horšie reakcie mali, hoci na tie prvé očkovania nemali reakcie žiadne, tak neviem čo je dobre, ale viem čo je najdôležitejšie ...aby to deťúrence dobre zvládli a nemali žiadne následky včasné ani oneskorené, to je najväčšie želanie
nika krásne ďakujem že si mi to pripomenula hneď som mu utekala dať cebion a probiotiká, som to mala nachystané a pri tom všetkom som zabudla, ale už som dala a budem dávať aspoň 15 dní, potom by to už malo byť ok
momentálne nemá teplotu od kedy sa vyspinkal tak aspoň to, ideme sa hrať, možno sa večer keď zaspinká ukážem

katinka0000
28. okt 2009

ahojte!

katuska: tak nas nico mas 12,9 kg, ked sme boli naposledy na poradni. a to je uz dost davno. som zvedava, kolko vazi teraz. v utorok ideme. nikto mi nikdy nechce verit, ze ma este len 14 mesiacov. 🙂

elly: aj nam by sa uz zisla pre nicolaska normalna postel. len v malej postielke je mu uz hrozne tesno. ledva sa tam pretoci. vcera tam tak plakal, ze nakoniec musel spat medzi nami. tam mu je najlepsie.

katinka0000
28. okt 2009

danulik: s tym papanim mame rovnaku fintu. my tak krmime vsetky zvieratka - kravicku, prasiatko, baranceka,...

kape: samko je fakt sikovny. s nocnikovanim to mame podobne ako jamaica s alexou. 🙂

ked som si precitala o tej terapii pevnym objatim, tak som si hned pomyslela na jankumanikovu. v tatrach to bolo krasne na nich vidiet, ako tato terapia funguje. 🙂

katinka0000
28. okt 2009

nika.r: ja tiez davam nicovi cebion, lebo mal znizenu imunitu sposobenu znizenym obsahom zeleza. uzivam ho 5 kvapiek denne.

jankamanikova
28. okt 2009

Ahojte babule!

Katinka - to myslis vazne alebo srandujes, ze bolo vidiet ako to funguje 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ???? Lebo v Tatrach boli nase deti velmi pojasene a zivelne. Ale my vieme preco. Nespali cele dni a tesili sa, ze sme spolu rodinka po velmi dlhej dobe. Ale dakujem. Beriem to ako kompliment 😉 😉 😉 😉 😉 .

aktak
autor
28. okt 2009

prakticka otazka: ako obijme dieta (na dlhsi cas 3,5,10 minut) mamicka ktora ma viac deti a musi sa im venovat, napriklad novorodenca a podobne? a ako obijma tehulka, bez toho aby sa nebala ze jej dieta kopne (a nie raz) do bruska?
idem si to nastudovat, lebo na Adamka teraz skusame vselico tak skusime aj toto, dakujem za rady maminy, ste super 😉

jankamanikova
28. okt 2009

To s tou terapiou je uzasna vec. Len sa netreba nechat odradit. Ono to je v zaciatkoch velmi tazke. U Janika niekedy trvalo take objatie aj dve hodiny a niekedy som ich drzala obidvoch naraz. A vsetko Ti stoji - domacnost, varenie a ine veci. Jednoducho som bola len pri tom dietati a vsetko islo bokom. Pri Matuskovi napr. ked sa zobudil poobede, tak hodinu sedel v mojom naruci len tak. Niekedy s placom, niekedy bez placu. Jednoducho to dieta potrebuje, tu pevnu naruc. Len potom nas byt naozaj niekedy vyzera ako po bombardovani, ked takto su naozaj take objimacie dni 😀 , to neurobim nic. A ked Jany pride domov, ze co ste tu robili a ja "objimali sa". Tak je hned v obraze 😀 😀 😀 😀 .

jankamanikova
28. okt 2009

Aktak - ako objime? Normalne. To uz som mala nastudovany a nacviceny taky uchop, ked som cakala Matuska a aj ked sme cakali Jakubka. Ono sa to da a hlavne u narocnych deti je tato terapia potrebna a ucinna. Niekedy objimal tatino miesto mna a ked nebol doma, tak som s Janikom a Matuskom aj lezala na posteli, to bolo niekedy najjednoduchsie. Ale ako pises, trebalo niekedy objimat aj obidvoch naraz. Teraz je Janik uz v pohode a rozumie tomu, co sa deje, ked objimam Matuska a niekedy mi aj pomaha. Je to uzasne. Ale aj si niekedy poplacem, lebo niekedy na tie deti naozaj nic nefunguje, len objatie a pritulenie sa.

A ked bol Jakubko malinky a vo vaku, tak aj tak som objimala, ked trebalo. Ono pre mna je v danej situacii najjednoduchsie to dieta objat a drzat v naruci. Ono sa neoplati nic mu hovorit, ani na zadok, lebo je to pre neho nepochopitelne a neziaduce.

danulik
28. okt 2009

ahojte,
prisla som vas len pozdravit, ani docitat nevladzem..
mali sme narocnu noc, lili bola hore asi sto krat, vobec som sa nevyspala.. dnes sme behali do obchodoch, zase som nakupila len pre lili, ale nevadi 😉
som strasne unavena, asi dnes pojdem skoro spat..
pa zajtra 🙂

aktak
autor
28. okt 2009

janka verim ze sa to da, len si to neviem vopred predstavit, napriklad teraz kym by som Adamka obijmala by sa dialo milion veci - Adelka by strasne plakala lebo neznasa ked nekto place, pripadne by spadla a bolo by ju treba zdvihnut/utisit, pripadne by bola hladna lebo ona musi jest kazdych par minut (nema ani 9 kg, nechapem kam to dava ale nekedy mi je az zle ked ju vidim ako sa cpe 😅), alebo by to bolo nebodaj vonku, to by sa mi zatial utopila v jazere alebo vystevrala na najvyssiu preliezku a takych situacii je za den milion, nejak nemam do toho odvahu.......alebo v kolektive, co vtedy? chodime na 3 h program pre deti, musim oboch obriadit, nakrmit, tancovat, spievat, strazit, neviem si predstavit tam riesit problem objatim (a prave tam to byva najcastejsie, casto sa pusta do deti alebo oni do neho) 😒 alebo len hladam dovody preco to nebude fungovat, neviem 🙄

kape
28. okt 2009

Aktak - podla mna velmi dobre postrehy, ja mam zatial len jedno babo, takze ma nieco taketo ani nenapadlo. Ale podla mna treba skusit a uvidis podla situacie, ci je mozne pokracovat alebo nie, mozno v tej chvili pribehne Adelka a bude sa chciet obimat s Vami.

jankamanikova
28. okt 2009

Aktak - ja to este riesim "zltou stolickou". Mame doma taku jednu (lebo ostatne deti zlomili 😀 ) zltu plastovu stolicku. A ked maju amok, alebo proste maju problem respektovat autoritu alebo robia cosi zle, tak ich na tu stolicku posadim. Po prvy krat som tam sedela s Janikom aj ja 😎 , asi hodinu, kym pochopil o co mi ide. Potom sme sedeli polhodinu a potom uz sedel aj sam. A teraz chapu obaja, ze ak je problem, tak si idu tam sadnut a mozu tak akurat pozerat, co sa robi okolo.

Ked sme mimo domu, tak riesim to tym, co je poruke. V Materskom centre vyuzivam kreslo; na ihrisku lavicku alebo kociar; v kostole idu vonku a to je pre nich velky trest, lebo do kostola radi chodia a velmi sa im tam paci, ale ak vystrajaju, odchod von a to je pre nich rana. Ked sme na navsteve, idem s danym dietatom do druhej izby a tam to riesime, pripadne ho tam necham 5-10 minut. Niekedy mi staci len chytenie za ruku a dorazne povedanie pokynov. Samozrejme musia vediet, ze je pravidlom, ze ich caka trest a oni to velmi dobre vedia.

Este nieco ... v jednej knihe o vychove chlapcov som citala, ze pre chlapcov plati pohlad a dotyk. T.z. vzdy sa pozerat chlapcovi do oci a dorazne povedat, co si zelam a co nie a ak to nezabera, tak chytit za ruku a zase s doraznovat, co je dolezite a nakoniec objatie, ak nefunguje nic.

Nechcem byt za mudru, aj ked rada by som takou bola 😀 ; ale mne to pomaha. Ale kazda mamina si najde vlastnu cestu, co a ako plati na jej dietatko ...

aktak
autor
28. okt 2009

janka to co si popisala robim aj ja, davam ho za dvere (v ziandnom pripade ich nezavriem!), privriem a poviem mu ze ked sa ukludni pripadne/uvedomi co spravil a pride ospravedlnit tak sa moze vratit, nekedy si poplace, posedi, inokedy pride hned a povie ze uz bude pekny
ale s tym objatim to je neco ine a prave to si neviem prakticky predstavit pri viac ako 1 dietati lebo nanho ma mama casu kolko chce a ostatne pocka, narozdiel od surodenca

jamaica77
28. okt 2009

aktak - to je zlate, ze ako ti povie adam, ze uz bude PEKNY 😀

To sadnutie na stolicku alebo na schody alebo na lavicku v parku.....je super vec, ja to tu praktizujem tiez, vola sa to TIME OUT, vecsinou na takych 5min som to zvykla robit. Na Alexe to este nepraktizujem je este dost mala na to to pochopit, az okolo toho 2 roku, uz som to inac snou skusila ale ona si mysli ze vsetko je hra, zabava, a rehoce sa pri tom, ked na nu pokricim tak sa rehoce, ked na nu vrieskam, tak sa mi smeje do ksichtu 😕 drzovka mala 😀 😀 😀 vobec ma nebere vazne, ale take buchnutie po ruke zatial zabera aj ked nie stale, ale sem-tam. Uz mi tiekli nervy ked sa mi vysela na sporaku 20x denne, zacala davat rucicku na vrch sporaku, tak raz nan u manzel pokrycal a buchol po rucickach a odvtedy sa uz neopovazi 🙂 ale aj tak sme kupili tu zabranu dneska dosla, tak sa bude vecer montovat 😉 ale minule sa opovazila ist ku tomu a uz skoro liezla na sporak a som pokrycala a uz sa hned sama zacala buchat po rucicke 😀 takze si zapamatala 😉 a neopovazila sa vyjst,t ak som bola rada, ze to pochopila 🙂
To objatie som skusala parkrat ale u nas nefunguje, alexa sa neznasa obymat, ona sa neznasa ani mojkat, ani pritulovat, takze u nas by to nejako nefungovalo. Nie je to pre kazde dieta. 😒

iwuskaaa
28. okt 2009

Pekný večer 😉 ,

ďakujem veľmi pekne za rady, ste super maminky 🙂 😉 😵 .
Ja osobne som si ešte nestihla naštudovať metódu objatia, ale určite sa do toho pustím, aspoň pre moju informáciu, ak keď neviem, či to budem praktizovať. Keby sme bývali iba doma, tak asi áno, ale čo keď pôjdeme niekam inde...tak ako tam?
Mne sa páči ako opisujete žltú stoličku - Janka a Katka tak, že privrie dvere na izbe a povie, že nech príde, keď sa ukľudní.
Takto to robí aj moja kamoška a u nej to super zaberá, tak vyskúšam aj ja, keď bude treba.
Idem si ľahnúť, moji chlapi už spinkajú, idem si oddýchnuť aj ja 🙂 . Dobrú noc!

madi
28. okt 2009

ahojte moje pekne
dakujem za cenne rady...tiez som sa zacala vaznejsie zaoberat vychovou a tym ako riesit situacie, ked dieta vystraja a nevie co so sebou...natrafila som na super knihu "nejstastnejsi batole v okoli" od Harvey Karp - citala som aj jeho "mimino v okoli" a toto je pokracovanie pre deticky od jedneho roka do 4 myslim? ale este som iba na zaciatku... tak ked sa docitam co a ako,t ak vam dam vediet.... ale principialne mi sedi zlta stolicka a od aktak to "za dvere" - ale nesmie to byt za dvere detskej..to uz som citala v inej knihe tento system - ale tam to bolo riesene ze do kuta alebo tvarou k stene alebo niekde, kde sa nema s cim hrat to dieta...aby fakt rozmyslalo nad svojim konanim....
terapiu pevneho objatia poznam iba velmi zbezne, ale rada sa poducim viac...

jankamanik som rada ze si uz tu, tvoje pismenka mi velmi chybali 😅 vlievas do mna energiu tvojim postojom ...vdaka 😉

nika dik za info k ockovaniam, aj o tych vitaminoch... cenne rady velmi prevelmi

co by som bez kona robila? 😵
cmuky vam vsetkym....

basky
28. okt 2009

Ahojte,
aj ja dakujem za mudre rady a tesim sa, ze ste zacali rozoberat ci uz ockovanie alebo obdobie vzdoru. Navzajom si tu velmi pomozeme, co je uzasne 😉
Mne sa to objatie velmi pozdava, zatial nam netreba este nic taketo riesit, no ak nieco raz pride, vratim sa k Vasim prispevkom a linkom, co ste pridali. Urcite nechcem nic riesit bitkou a trestanim.

Mame v rodine 3,5 rocneho chlapceka, bol nezvladnutelny, chodili aj k psychologicke a tam dostali radu riesit jeho obdobie vzdoru - hadzanie o zem, jedovanie, kusanie, nicenie svetkeho naokolo .... atd objatim. A ozaj pomohlo. Mozno aj z toho aj troska vyrastol, neviem, ale hlavne ze je uz kludnejsi a poslucha.

My mame to ockovanie v novom roku, mame sa ohlasit lekarke a objednat, teraz vsak vaham, ci sa jej ozvat, alebo pockat do 2. rokov. Fakt neviem, co spravit .... tolko je toho proti, ale aj za .... aby som si nic potom nevycitala.

jancia
28. okt 2009

Ahojte...

ahoj basky - myslim ze si nemame co vycitat ohladom ockovania, isto chceme pre nich len to najlepsie...inak baby dakujem za tie rady s probiotikami a vit. C, urcite budeme praktikovat 🙂

Jankamanikova tu velmi pekne pisala o tom objimani a tak, ja teda skusenosti este nemam, u nas to nie je take vyhrotene ze by bolo treba ale mozno raz... 😕. Ale este som chcela - tie co pisete ze z toho nemate dobry pocit, myslim - teda len z toho co som citala skusenosti inych mamiciek - ze zaciatky su take - citite sa zle, asi ako to zmietajuce sa dieta vo vasom naruci ale potom - ako pisala Janka - objatie by malo povolit az ked na oboch stranach sa to premeni na objatie lasky, cize vy sa citite dobre a aj dieta je uz kludne, pokojne... jedna mamina v diskusii o tom pisala ze to obj. trvalo aj par hodin, no neviem si to predtavit ale ono je to o tom ze zaciatok tazky a neskor sa aj tie objatia skracuju a zmiernuje sa to.

Tu stolicku co spominate, bezal v telke taky serial co chodili tie pestunky do rodin s problemovymi detmi, aj tam pouzivali taku metodu 😵

elly111
29. okt 2009

dobré ránko, baby super rady a postrehy k tomu objímaniu
katinka my už tiež nespíme v postieľke pre málo miesta, máme 12,6kg takže od júla sme skoro nič nepribrali to sa aj teším aspoň sme sa dostali do hmotnostného normálu 🙂
baby a kedy máte potom ďalšiu poradňu tie čo už ste očkovanie absolvovali? Nám povedala že medzi 2 a 3tím rokom, tak sa teším že tam nemusíme často chodiť
noc sme zvládli ok až na ranné vstávanie už sa hráme od 5.00 😅

jankamanikova
29. okt 2009

Elly - my sme hore od pol siestej a mam pocit, ze mal pol dna za sebou, lebo sme toho taaaak vela stihli. Teraz si Jakubko akurat zubky umyva, takze chodi po byte a smeje sa a umyva.

Vsetkym prajem krasny a pozehnany den ...

elly111
29. okt 2009

janka presne včera sme tiež vstávali o 5 a ja už som okolo 11 mala pocit že by mohol byť aj večer 😀
my si tiež ideme umyť zúbky ale mladý muž ešte nemá čas ničí katalóg Ikea 😀 a ideme na na úrady vybaviť nejaké veci
tiež želám všetkým krásny deň,
i keď u nás upršaný, ale veď na úrade si malý pobehá, zasa všetky káble od počítačov tetám skontroluje 😀

aktak
autor
29. okt 2009

ja som dnes jednodetna, tak ideme do ikei neco pozriet, nechystate sa tam nektora? 😵
my vstavame az po 7mej, a o 12tej idu obaja spat, dnes si posmim aj ja dufam, kedze sme len my dve doma

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre